medil0ne

افزونه لیست کنند تگ‌ها!

15 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

راستش اینه که بنده دقیقا نمی‌دونم چی می‌خوام.یعنی می‌دونم می‌خوام چیکار کنم.اما نمی‌دونم باید افزونه پیدا کنم یا باید چه بشه.

در واقع من سایتم برای دانلود کتاب هستش.من توی تگ‌هام اسم نویسنده‌ها رو می‌گذارم و یک جور‌هایی دسته‌بندی بر اساس نویسنده‌هام رو توی تگ‌هام دارم.

همین‌طور انتشاراتی‌ها،اسم مترجم‌ها و این‌ها...همه‌ش توی تگ‌ها هست و مرتب شده.

من حالا می‌خوام که یک برگه‌هایی درست کنم و توش این‌ها رو خیلی معمولی لیست کنم.

یعنی مثلا بنویسم،برگه‌ی لیست نویسندگان

و بعد اون‌ها رو که قسمتی از تگ‌هام باشن،لیست کنم تو اون صفحه به شکلی که لینک هم داشته باشه.

البته این که توی برگه لیست کنمشون خب فکر ابتدایی خودم هستش و نمیٔ‌ونم ایده‌ی بهتری هست یا نه.

مثلا سایت کتابناک رو اگر دقت کنید،گوشه‌ی سمت راست،پایین،یک منوی کرکره‌ای داره که لیست نویسندگان و باقی ماجراهاش توی اون هست.این هم ایده‌ایه اما در درجه اول این‌طور نمی‌خوام.

حالا خواستم ببینم پیشنهاد شما دوستان چیه کلا و چه‌کار کنم که به این هدفم برسم.

هدف اینه که یک دسته بندی بر اساس نویسندگان،مترجمان و انتشاراتی و سال نشر داشته باشم و بر اساس حروف الفبا لیست بشن به شکلی که لینکشون هم پشت سرشون باشه.

و در نهایت این دسته‌بندی کردن‌ها یک طوری باشه که به راحتی در دسترس مخاطب باشه و کار باهاش راحت باشه.

در آخر اگر از دوستان و حرفه‌ای‌ها،به نظر می‌رسه که اگر چیزی برای این منظور نوشته بشه،جواب‌گو خواهد بود،بنده مبلغ هزینه‌ی زحمتی که می‌کشند رو دو دستی تقدیم می‌کنم.

ممنونم

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب به راحتی آن چه که میخواید درست میشه

http://site.com/tag/tagname

اینطوری نام نویسنده ها و یا مترجمان رو لینک کنید و در برگه مورد نظر قرار دهید.

ویرایش شده در توسط aminner

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

متوجه نمی‌شم راستش!

خب این که البته

دونه دونه به صورت دستی که می‌تونم بزارمش.

بنده خواهش کرده بودم که اگر راه حل سریع‌تر و به‌تری هست پیشنهاد داده بشه.

ممنونم از لطفتون در هر حال

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید برچسب ها رو نمیشه دسته بندی کرد. که مثلا اول نویسنده ها بعد اسم کتاب و بعد .. نمایش داده بشه.

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای این قصد من،پیشنهادی دارید درکل؟

اگه تگ‌ها رو به کتگوری تبدیل کنم،چطور میشه؟

قر و قاطی نمیشه.

اون افزونهه چی بود اسمش؟

ویرایش شده در توسط medil0ne

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

http://wordpress.org/extend/plugins/multi-column-tag-map/

لیست خوبی می سازه

screenshot-4.gif?r=600324

فقط بعد از نصب این کد را کپی کنید در ویرایشگر html صفحه ای که می خواهید تگ ها را نمایش دهد

[mctagmap columns="3" hide="yes" num_show="3" more="more »" toggle="« less" show_empty="yes" name_divider="|" tag_count="yes" exclude="2009, exposition" descriptions="yes" width="170" equal="yes" manual="" basic ="no" basic_heading="no"]

ولی پاسخ اصلیتون رو که مرتضای عزیز دادند و اصلا بایگانی باید با کتگوری انجام بشه و تگ تنها کلید جستجوست

تگ ها را اگر مانورت کنید به کتگوری به هم نمی ریزند ولی دسته بندی ای که کمکی کنه هم ایجاد نمی شه شما باید چند سر فصل داشته باشی و هر سر فصل زیر مجموعه های خودش به عنوان مثال

1. نویسنده

1.1 نویسنده اول

1.2 نویسنده دوم

2. سال انتشار

2.1 سال 1001

2.2 سال 1002

3. موضوع

3.1 تاریخی

3.2 رمان

3.3 فیزیک

الی آخر

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این افزونه‌ای کخ گفتید فوق‌العادس واقعا.اما بر اساس اسم و حروف الفبا دیگه طبقه‌بندی می‌کنه.و این اون طبقه‌بندی که من می‌خوام نیست.

در مورد کتگوری متوجه هستم که باید اون سر فصل‌ها باشن.اما سوالم اینه که الان من وقتی تگ‌ها رو به کتگوری تبدیل کنم:

۱-آیا تگ‌های پست خالی میشن؟یعنی دیگه تگی برای پست‌ها وجود نداره و همه‌ی تگ‌ها تبدیل به کتگوری شدن دیگه؟یعنی من باید دستی دونه دونه دوباره تگ درست کنم؟

۲-آیا وقتی تبدیل بشه،هر کودوم سر جاش قرار می‌گیره؟

یعنی مثلا پست شماره‌ی ۱۰ دو تا تگ داره

تگ الف و تگ ب

حالا وقتی تبدیل به کتگوری بشه،باز هم پست الف در کتگوری الف و ب هست؟یعنی هر تگی تبدیل به کتگوری میشه در جای خودش؟هر پست طبقه‌بندیش رو حفظ می‌کنه؟

ببخشید من هی خوب نیم‌ةونم منظورم رو برسونم!

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر بخواهبید تگ ها را به کتگوری کانورت کنید بله و در اون حالت شما نیازی به تگ هم ندارید چون دسته بندی هم همه ی اون کارها رو انجام می ده

بله هر تگ های هر مطلب می شن دسته هاش اما همه در واقع در دسته ی مادرند و هیچکدام زیر مجموعه ی دیگری نیست

به نظر من همه ی تگ ها به دسته بندی تبدیل نکنید مگر اونهایی که فایل های مشترک زیاد دارند و در چهارچوب یک مقرراتی که خودتون وضع می کنید باشند مثلا مربوط به نام انتشارات یک کتاب - موضوع یک کتاب - سال نشر - نویسنده و مابقی تگ ها را به صورت برچسب و با افزونه ی قبلی دسته بندی الفبایی کنید و کاربر هم اگر تگی خاص رو بخواد از روی الفبا بهش می رسه وگر نه هم از تگ های لیست شده زیر هر مطلب می تونه مطالب همگون رو لیست کنه

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

می‌دونی آخه...

تمام تگ‌های من همون قانونی که شما گفتین رو توش رعایت کردم

یعنی تگ‌های افزونه‌ی یوآست رو همین‌طور بر اساس سئو و این‌ها انتخاب کردم و نوشتم اما تگ‌های خود وردپرس رو به شکل قانونمند(!) بر اساس یک فرمت خاص انتخاب کردم.

یعنی اسم کتاب،نام نویسنده و مترجم،انتشاراتی،سال انتشار تنها تگ‌هایی بودن که برای هر مطلب انتخاب شدن.

از این رو الان اگر تگ‌ها رو منتقل کنم و کانورت کنم،دقیقا همون دسته بندی هایی هستند که باید باشند و نیازی نیست که بعضی هاش رو تبدیل نکنم.

اما سوالی که برام موند این بود که آیا تگ‌ها پاک می‌شن؟

به نظرم جمله اولتون مربوط بود به همین.اما دقیقا نفهمیدم.

تگ‌هایی که کانورت میشن پاک میشن دیگه؟یعنی مطالب بی تگ می‌مونن؟آره؟

مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعدا نوشت!

۱-الان افزونه‌ای سراغ دارید که من تگ‌ها رو کپی کنم توی کتگوری؟

یعنی هم خود تگ‌ها بمونن و هم تبدیل به کتگوری بشن؟

۲-از چی باید بک‌آپ بگیرم که اگر خراب‌کاری کردم دوباره تگ‌ها مثل اول بشه؟

مرسی

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

می‌دونی آخه...

تمام تگ‌های من همون قانونی که شما گفتین رو توش رعایت کردم

یعنی تگ‌های افزونه‌ی یوآست رو همین‌طور بر اساس سئو و این‌ها انتخاب کردم و نوشتم اما تگ‌های خود وردپرس رو به شکل قانونمند(!) بر اساس یک فرمت خاص انتخاب کردم.

یعنی اسم کتاب،نام نویسنده و مترجم،انتشاراتی،سال انتشار تنها تگ‌هایی بودن که برای هر مطلب انتخاب شدن.

از این رو الان اگر تگ‌ها رو منتقل کنم و کانورت کنم،دقیقا همون دسته بندی هایی هستند که باید باشند و نیازی نیست که بعضی هاش رو تبدیل نکنم.

اما سوالی که برام موند این بود که آیا تگ‌ها پاک می‌شن؟

به نظرم جمله اولتون مربوط بود به همین.اما دقیقا نفهمیدم.

تگ‌هایی که کانورت میشن پاک میشن دیگه؟یعنی مطالب بی تگ می‌مونن؟آره؟

مرسی

بله وقتی کانورت می شند تبدیل می شن به کتگوری و دیگه به عنوان تگ شناخته نمی شند شما دقیقا کاری رو که باید برای کتگوری می کردید روی تگ ها مردید در صورتی تگ باید کلمات کلیدی پست شما باشه نه مشخصاتش به عنوان مثال در معرفی کتاب گلستان سعدی دسته بندی می تونه ادبیات فارسی - شاعران ایران - سعدی - قرن 6 و 7 باشه ولی تگ ها باید کلماتی مثل پند و اندرز - ضرب و المثل - حکایت - یا حتی اعرابی و ... هر چیزی که ممکنه خواننده برای یافتن این مطلب جستجو کنه باشه

بعدا نوشت!

۱-الان افزونه‌ای سراغ دارید که من تگ‌ها رو کپی کنم توی کتگوری؟

یعنی هم خود تگ‌ها بمونن و هم تبدیل به کتگوری بشن؟

۲-از چی باید بک‌آپ بگیرم که اگر خراب‌کاری کردم دوباره تگ‌ها مثل اول بشه؟

مرسی

برای بک آپ بهترین و راحت ترین کار استفاده از پیشخوان - ابزارها - برون ریزی است اگر حجم دیتاتون بالاست می تونید به تقسیمات ماهیانه تبدیلش کنید و بعید می دونم چنین افزونه ای باشه چون اینکار کلا اشتباهه اینکه یک پست تگ و کتگوری یک شکل داشته باشه هیچ خاصیتی نداره مگر اینکه ربات ها احساس کنند قصد فریبشون رو دارید و بعد از چند اخطار از چند صفحه ی اول جستجو خارج شید

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون آقا.

همه تگ ‌ها رو کانورت می‌:نم و این صد و خورده‌ای پست رو دوباره تگ می‌گذرام.

دندمان نرم :دی

نابلدیه دیگه

یک دنیا و برای هزارمین بار ممنون.

بارها آخرین ارسال‌‌های انجمن رو نگاه کردم تا شاید چیزی بلد باشم و پاسخ کسی رو بدم.

اما چه کنم که من چیزی از وب نمی‌دونم.

کاش فرصتی باشه برای جبران محبت‌های این فروم!و البته شخص شما آقای ایمان خان.

مخلصم

بعدا یادم آمد نوشت:

آقا اگر بخوام الان این تگ‌ها رو بزارم به عنوان کتگوری،خب تعدادشون خیلی زیاد میشه کتگوریها و من با این افزونه‌ای که الان دارم کتگوری‌هام رو تو سایدبار نشون میدم،اگه بخوام همه‌ی کتگوری ها رو اون موقع نشون بدم،سه کیلومتر طولش میشه.

پیشنهادتون چیه؟

میشه تو یک برگه،لیست کنمشون؟

یه لیست خیلی ساده.

افزونه‌ای چیزی در این رابطه هست؟

مرسی

ویرایش شده در توسط medil0ne

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون آقا.

همه تگ ‌ها رو کانورت می‌:نم و این صد و خورده‌ای پست رو دوباره تگ می‌گذرام.

دندمان نرم :دی

نابلدیه دیگه

یک دنیا و برای هزارمین بار ممنون.

بارها آخرین ارسال‌‌های انجمن رو نگاه کردم تا شاید چیزی بلد باشم و پاسخ کسی رو بدم.

اما چه کنم که من چیزی از وب نمی‌دونم.

کاش فرصتی باشه برای جبران محبت‌های این فروم!و البته شخص شما آقای ایمان خان.

مخلصم

بعدا یادم آمد نوشت:

آقا اگر بخوام الان این تگ‌ها رو بزارم به عنوان کتگوری،خب تعدادشون خیلی زیاد میشه کتگوریها و من با این افزونه‌ای که الان دارم کتگوری‌هام رو تو سایدبار نشون میدم،اگه بخوام همه‌ی کتگوری ها رو اون موقع نشون بدم،سه کیلومتر طولش میشه.

پیشنهادتون چیه؟

میشه تو یک برگه،لیست کنمشون؟

یه لیست خیلی ساده.

افزونه‌ای چیزی در این رابطه هست؟

مرسی

کتاب های منحصرربه فردی دارید همین که آدم خودشرو تو توزیعشون سهیم بدونه عالیه

متشکر از محبت شما

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید آدرس لینک هر کتگوری اینجوریه

http://yourdomain.com/?cat=1

که یک عدد فرضیه آی دیشه با همین الگو و از طریق فهرست دلخواه می تونید چند دسته ی کلیدی را فقط در سایدبار بگذارید

می تونید یک صفحه ی مجزا برای کتگوری هاتون بسازید

و می تونید از افزونه استفاده کنید مثل

http://wordpress.org/extend/plugins/collapsing-categories/

و

http://wordpress.org/extend/plugins/extended-categories-widget/

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنونم.

کارم کاملا راه افتاد.

باز هم ممنون

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری