رفتن به مطلب

تغییر سایز عکس هنگام آپلود

پست های پیشنهاد شده

سلام,

زمانی که عکس رو آپلود میکنیم عکس به صورت خودکار به چند تا سایز تبدیل میشه که مثلاً یکی از اون ها 150×150 هست که برای تصویر بندانگشتی استفاده میشه یا مثلاً سایز هایی مثل 300×325 که برای تصویر شاخص به کار میره.

و آدرسش این شکلیه میشه:

www.example.com/example.jpg

www.example.com/example150x150

www.example.com/exampke300x325

1:میخواستم ببینم که باید چه شکلی سایز های دیگه رو به این سایز ها اضافه کنم؟ (که یعنی مثلاً سایز 500×500 هم بهشون اضافه بشه)

2:میخواستم ببینم چه شکلی باید لینکش رو فراخوان کنم؟ (که یعنی برای مثال عکس تصویر شاخص با این کد فراخوان میشه:

<?php the_post_thumbnail('postimg'); ?>

ممنون

لینک به ارسال

طراح پوسته این قابلیت رو به احتمال زیاد در فایل فانکشن قرار داده، و اگر فایل فانکشن رو پیوست کنید بهتر می تونم راهنمایی کنم

موفق باشید

لینک به ارسال

در فایل فانکشن به دنبال عبارت زیر بگردید:

add_theme_support( 'post-thumbnails' );

در زیرش برش‌های مختلف وجود داره و برش مورد نظر خودتون رو اضافه کنید. مثلاً:

add_image_size('extra_large', 500, 500, TRUE);

و هرجای قالب که مایل به نمایش این سایز هستید از عبارت زیر استفاده کنید:

<?php if ( has_post_thumbnail() ) { the_post_thumbnail('extra_large');} ?>

ویرایش شده توسط isk
لینک به ارسال

ممنون.

مشکلم حل شد.

فقط یک سوال؟

اگه کاربر خواسته باشه این عکس رو توی یه سایز دیگه (مثلاً 501×501) به نمایش در بیاد باید چکار کنم که بتونه این کار رو انجام بده؟

مثلاً یه فرمی درست کنم با 2 تا اینپوت که سایز ها رو کاربر توش بنویسه و عکس به صورت خودکار برش بخوره به اون ابعاد.

آیا یه همچین امکانی در وردپرس هست؟

لینک به ارسال

مسئله‌ی نمایش با مسئله‌ی برش خوردن تفاوت داره - شما هر تصویری با هر سایزی رو می‌تونید به هر سایز دیگه نمایش بدید با width و height در تگ img

اما مورد دوم زیاد به وردپرس مربوط نمیشه و به تغییر متغیرهای php ربط داره - اگر بگید دقیقاً چه کاری میخواین انجام بدین میشه مسئله رو حل کرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...