رفتن به مطلب

مشکل زمان محلی + UTC

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

پست های زیادی رو در این رابطه دیدم ، ولی مشکل مربوط به زمانی بود که افزونه جلالی وجود داشت! بعد از اومدن بسته پارسی ساز ندیدم کسی مشکل زمانی رو مطرح کنه

الن زمان محلی رو وقتی تنظیم میکنم اصلا جور در نمیاد در حالیکه UTC دقیقا زمان محلی رو نشون میده ولی زمان محلی 3 الی 4 ساعت اختلاف داره . عکس ها رو ببینید .

در قسمت ووکامرس هم خطایی داده به عنوان : " منطقه زمانی پیشفرض Asia/Tehran می باشد - شما می بایست از UTC استفاده کنید"

از کد زیر هم توی فانکشن استفاده کردم تاثیری نداشت .

date_default_timezone_set('Asia/Tehran');

از قسمت تنظیمات -> همگانی تغییرات رو اعمال میکنم.

post-2281-0-49754100-1411116210_thumb.pn

post-2281-0-92808500-1411116217_thumb.pn

لینک به ارسال

افزونه ووکامرس با زمان محلی مشکل دارد؟

البته وقتی از تنظیمات برروی موقعیت دیگری قرار دهید همین کد در وردپرس به صورت پیشفرض برای تنظیم موقعیت زمانی اجرا میشود

لینک به ارسال

شاید افزونه از ساعت دیتابیس استفاده کنه

مطمئن نیستم ولی می تونید تست کنید زمان را از زمان تهران تغییر بدید و ببینید زمانش تغییر می کنه یا خیر اگر باز هم ثابت موند ساعت را از دیتابیس می خونه که تنظیمش طرف سروره و در دسترس شما نیست

لینک به ارسال

شاید افزونه از ساعت دیتابیس استفاده کنه

مطمئن نیستم ولی می تونید تست کنید زمان را از زمان تهران تغییر بدید و ببینید زمانش تغییر می کنه یا خیر اگر باز هم ثابت موند ساعت را از دیتابیس می خونه که تنظیمش طرف سروره و در دسترس شما نیست

طبق گفته شما تغییر دادم ، ولی تغییر میکرد و زمان رو از سرور نمیگیره

افزونه ووکامرس با زمان محلی مشکل دارد؟

البته وقتی از تنظیمات برروی موقعیت دیگری قرار دهید همین کد در وردپرس به صورت پیشفرض برای تنظیم موقعیت زمانی اجرا میشود

نمیدونم حتی روی UTC هم قرار دادم بازم این پیغام رفع نشد ، البته اصل مشکل از اینجاست که زمان UTC دقیقا زمان محلی ما یعنی تهران رو نشون میده و زمان محلی چندین ساعت اختلاف داره

نمیدونم مشکل از کجاست

لینک به ارسال
زمان محلی تهران که utc-3.5 است

نه فکر کنم +3:30 هست. ولی در هر دو حالت انتخاب کردم بازم مشکل رفع نمیشه.

مساله ای که من رو گیج کرده اینه که زمان محلی که نشون میده اصلا درست نیست ،

ولی وقتی شهرها رو انتخاب میکنم زمان UTC دقیقا همزمان با زمان محلی واقعی هست ،

تازه وقتی دستی UTC-3:30 یا UTC+3:30 قرار میدم زمان UTC اصلا تغییر نمیکنه و همزمان با ساعت محلی واقعی هست که نمیدونم در ان حالت زمان رو از کجا میگیره

post-2281-0-78904700-1411286255_thumb.pn

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...
  • 3 هفته بعد...
در در 7/22/2016 at 22:34، SANBOR گفته است :

سلام

.این مشکل چگونه درست میشد؟

الان کشف کردم این مشکل از افزونه parsidate می باشد. ولی چجوری درستش کنم را نمیدونم

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...
در در 8/8/2016 at 00:35، neda411 گفته است :

الان کشف کردم این مشکل از افزونه parsidate می باشد. ولی چجوری درستش کنم را نمیدونم

سلام

من وردپرس 4.8.1 دارم.

برای حل این مشکل، روش کار به این صورته:

اگر شما افزونه فارسی ساز برای وردپرس نصب کردین(مثلا افزونه جلالی)، نخست برید توی بخش افزونه ها و اون افزونه رو پیدا کنید و بزنید تنظیماتش بیاد.(من افزونه جلالی دارم).توی این افزونه یه گزینه ای به نام:

ساعت پیش‌فرض ایران/تهران باشد، این گزینه به شما کمک می‌کند اختلاف ساعت ایران/تهران در وردپرس با سرور سایت شما تنظیم شود. 

وجود داره که باید تیک اون رو بردارید(یا هر چیزی مشابه این عبارت).و بعدشم حتما تغییرات رو ذخیره کنید!

مرحله آخر هم اینه که به تنظیمات خود وردپرس برید و در بخش همگانی، گزینه 

زمان محلی

رو بر روی مقدار UTC+3:30 قرار بدین.

نکته مهم: این مقداری رو که گفتم براتون، مخصوص منطقه زمانی ایران هست.اگر در کشوری دیگه هستید، مقدار مختص اون کشور رو انتخاب کنید.

در انتها تغییرات را ذخیره کنید و سایت خود(و صفحه وضعیت ووکامرس) را رفرش نمایید.

:wub:

ویرایش شده توسط مهدی
حذف تبلیغات
لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

با سلام و خسته نباشید.

شرمنده میدونم این مطلب قدیمی شده اما بازم دیدم بهتره بگم .

یکی از دوستان راه حل رو بیان کردن البته شاید کامل نباشه چون من انجام دادم نشد:

دوست عزیزم آقای

Pluto65

:wub::wub::wub::wub:

باید اضافه کنم که اگر به قسمت تنظیمات وردپرس فارسی برید  و تیک(( دو گزینه)) رو بردارید.:):):):)

گزینه اول که همونیه که دستمون بیان کردن یعنی: ساعت پیش‌فرض ایران/تهران باشد، این گزینه به شما کمک می‌کند اختلاف ساعت ایران/تهران در وردپرس با سرور سایت شما تنظیم شود.

گزینه دوم نیز : استفاده از «٫» به جای «.» به عنوان نشانه اعداد اعشاری.

تیک این دو گزینه رو بردارید . بعد تظیمات رو ذخیره کنید.

((فقط تنظیمات زمان محلی باید روی همان تهران باشه))

منم خیلی گشتم تا جای دیگه پیدا کردم و درست شد . گفتم اینجا اضافه کنم تا شاید دوستان مثل من چند ساعت درگیر حل این موضوع نشن.

بازم شرمنده

ویرایش شده توسط reza68
لینک به ارسال
  • 2 سال بعد...

منم با این مورد مشکل دارم . وردپرس 5.5.1 ووکامرس 4.4.1

افزونه wp-persian رو نصب داشتم کلا پاک کردم منطقه utc هم به 3:30 تغییر دادم از دایرکت ادمین هم 3:30 و هم از php.ini انجام دادم اما نشد که نشد

اگه کسی در ورژن جدید وردپرس تونسته رفع کنه اعلام کنه ممنون میشم.

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

سلام با تنظیمات زیر مشکلات من حل تشکر از کاربر عزیز reza68

گزینه اول که همونیه که دستمون بیان کردن یعنی: ساعت پیش‌فرض ایران/تهران باشد، این گزینه به شما کمک می‌کند اختلاف ساعت ایران/تهران در وردپرس با سرور سایت شما تنظیم شود.

گزینه دوم نیز : استفاده از «٫» به جای «.» به عنوان نشانه اعداد اعشاری.

تیک این دو گزینه رو بردارید . بعد تظیمات رو ذخیره کنید.

((فقط تنظیمات زمان محلی باید روی همان تهران باشه))

خدا قوت 

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...