رفتن به مطلب

شروع برنامه نویسی اندروید

پست های پیشنهاد شده

درود و خسته نباشید

میخواستم برنامه نویسی اندروید شروع کنم.

به علت علاقه ای که به این سیستم عامل دارم میخوام یاد بگیرم.

جستجوهایی که داشتم نرم افزارهای مختلفی برای برنامه نویسی اندروید دیدم.

حتی شنیدم که با اکثر نرم افزارها میشه برای اندروید برنامه نویسی کرد.

ولی من چون میخوام تازه شروع کنم میخواستم ساده ترین و بهترین راهی که میتونم برنامه نویس اندروید بشم رو بهم یاد بدید.

آیا برای برنامه نویسی اندروید باید حتما جاوا هم بلد بود؟

بعضی دوستان برنامه نویس روحیه منو اول کار خراب کردن

همیشه فقر مالی که داشتم باعث شده از خیلیا عقب افتادم این همه ساله اندروید اومده یه گوشی ندارم.

ویرایش شده توسط مرداویج
لینک به ارسال

سلام

سیستم عامل اندروید تحت جاوا هستش پس باید در قدم اول به جاوا تسلط کامل داشته باشید اما یادگیری جاوا زیاد زمان بر نیست اگر علاقه داشته باشید و پیگیرش باشید سر 2 ماه میتونید یاد بگیرید

فقر مالی که همه دارن من کسی رو میشناسم که برنامه نویس حرفه ایه ولی داره واسه گذرون زندگیش کارگری میکنه .

لینک به ارسال

برای یادگیری جاوا کتابهای اینترنتی رو پیشنهاد میکنید یا خیر.

اگه لینک آموزشی جاوا رو دارید ممنون میشم.

android sdk رو با همه پلاگینهاش دانلود و نصب کردم. آموزشهای مربوط بهش رو هم دانلود کردم دارم .

ایا این نرم افزار رو پیشنهاد میکنید یا خیر؟

لینک به ارسال

کتاب زیاد خوب نیست از آموزش های ویدیویی توی یوتیوب استفاده کنید که به زبان فارسی هم زیاده .

لینک به ارسال

البته زبان جاوا برای کسانیکه تجربه برنامه نویسی نداشتن و بلد نیستن توصیه نمیشه ، توصیه بنده اینه که از زبان ++C شروع کنید و وقتی حرفه ای شدید برید سراغ java

البته اینم بگم با ++C هم میشه برای آندرویید برنامه نوشت اما جاوا بهتره

برای یادگیری ++c کتاب آقای عین الله جعفر نژاد قمی برای شروع خوبه

کسی هم که برنامه نویسی میکنه پول واسش ریخته !

لینک به ارسال

برای برنامه نویسی اندروید نیازی نیست حتما جاوا یاد بگیرید

بیس اصلی c++ هست

اگه c++ بلد هستین میتونین با استفاده از پلاگینهای eclips یا خود QT برنامه بنویسید

اگه جاوا بلدین ماشین مجازی جاوا پیشفرض رو اندروید هست و محیط های مختلفی برای برنامه نویسی اون وجود داره

اگه پاسکال بلدین میتونین از خود دلفی یا FreePascal استفاده کنید

اگه پایتون بلدین که اون هم محیط خودشو برای اندروید داره

اگه ساینتکس بیسیک رو بلدین میتونین از ide بنام basic4android استفاده کنید

اگه php بلدین میتونین با html builder برای اندروید برنامه بنویسین

اگه گوشی اندروید دارین میتونین از برنامه های مختلف برای برنامه نویسی خود اندروید استفاده کنید

مثل JavaIDEdroid یا C4droid که پلاگین هم داره برای اضافه کردن قابلیت

این هم یه لینک از برنامه های برنامه نویسی برای اندروید روی خود اندروید

http://android.appstorm.net/roundups/developer/15-apps-for-programming-on-android/

لینک به ارسال

اینترنت شهر ما همشون حجم محدود میدن .اگه بخوام فیلم دانلود کنم که نمیشه. کتاب هم دیروز یکی برای جاوا دانلود کنم 90 صفحه ای. به خدا قسم نزدیک 80 صفحه فقط نویسنده حرف زده بود اون چند صفحه هم چند تا کد توضیح داده بود که توی نوشته هاش فقط پرش میکرد.

برای من مبتدی اگه بخوام از جاوا شروع کنم و دنبال زبانهای دیگه نرم چی پیشنهای دارید.

من توی شهرستان عقب مونده ای زندگی میکنم که از این کلاسها هم نیست که برم.

فیلم آموزشی که ارسال پستی داشته باشه کسی داره برام خصوصی بفرسته؟

فقط به خاطر علاقه به اندروید میخوام یاد بگیرم و هدفم کسب در آمد نیست.

دوست دارم یه سایتی داشته باشم به کاربرای ایرانی کمک کنم.

ویرایش شده توسط مرداویج
لینک به ارسال

من با آموزش های آقای مهندس بهنام آقاجانی اندروید رو شروع کردم. فوق العاده بود. می تونید از سایتشون سفارش بدید:

http://uncocoder.com/

لینک به ارسال

نرم افزار برنامه نویسی جاوا رو جستجو زدم چند تا اومد.

نرم افزار زیر برای یادگیری خوبه؟

نرم افزار محیط برنامه نویسی زبانهای مرتبط با جاوا net beans IDE

ویرایش شده توسط مرداویج
لینک به ارسال

در این ویدئو بنده در مورد جاوا توضیح دادم و در مورد کامپایلر معروف eclipce هم صحبت کردم : http://dl.mrprogramm...rammer.net].mp4

منبع ویدئو : آموزش جاوا

ویرایش شده توسط MrProgrammer
لینک به ارسال

این که فقط نصبش بود :)

بعد توی آموزش گفتید که برای مبتدی ها نیست. و باید یه آشنایی با زبانهایی مثل سی پلاس پلاس داشته باشند.

لطفا یکی راهنمایی کنه من بخوام فقط و فقط از جاوا شروع کنم باید چه آموزشها و نرم افزارهایی رو استفاده کنم.نمیخوام سراغ زبانهای دیگه مثل سی پلاس پلاس برم . برام سخت بودنش مهم نیست دنبال یادگیریش هستم.

ویرایش شده توسط مرداویج
لینک به ارسال

دوست گرامی ، نمیتونید برای شروع از جاوا استارت بزنید!

ادامه اش هم در برنامه ام هست بصورت کامل میگم ، شما انتظار دارید در یک جلسه کل جاوا را یاد بدم !

برای برنامه نویس شدن باید وقت بزارید ، یادگیری نصف و نیمه ++C برای بنده 6 ماه خالص طول کشید و 3 تا کتاب که هر کدوم حدود 500 صفحه خوندم (تازه نصفش را یادگرفتم)

جاوا هم از سی پلاس پلاس بالاتره ، چیزایی داره که برای تازه کار ها قابل درک نیس

لینک به ارسال

خب همین سی پلاس پلاس رو خیلی گشتم ولی آموزش خوبی یا بهتره بگم اصلا آموزش نبودن فقط برنامه نویسا عشوه ریخته بودن.

میخوام کتاب رو از کتابخانه تهیه کنم. اگه اسم نویسنده رو بگید ممنون میشم

من برنامه نویسی plc رو یه چیزایی بلدم.

ویرایش شده توسط مرداویج
لینک به ارسال

برای شروع کتاب آموزش ++C نوشته ی عین الله جعفر نژاد قمی هست ، الکترونیکی اش نیست باید خرید کنید ، قیمتی هم نداره

برای خرید پستی هم به سایت olomrayaneh.net مراجعه کنید.

لینک به ارسال

سلام

من سی پلاس پلاس و پی اچ پی بلدم به نظرتون با کدومش برم سراغ اندروید موفق ترم با سی پلاس پلاس یا پی اچ پی ؟

با تشکر

لینک به ارسال

دوست عزیز، اگه HTML, CSS و javascript بلد باشید، خیلی راحت و زیبا میتونید برید سراغ phonegap و ionic.

من خودم با همین دوتا اپ مینویسم، برای گوشی اندروید هم نگران نباشید، اگه بتونید 200 تا 300 تومن جمع کنید، میتونید یه گوشی huawei خوب بردارید، به من که خیلی خوب جواب میده.

اصلاً نیازی نیست جاوا یاد بگیرید. جاوا کم کم داره جای خودش رو به html css js میده.

موفق باشید.

لینک به ارسال

احسان گرامی الان پیشنهاد شما برای من دقیقا چیه

؟

ویرایش شده توسط مرداویج
لینک به ارسال

پیشنهاد من اینه که اگه html css js بلدید، به جای یادگیری جاوا برید سراغ ionic و phonegap. هزینه کمتری هم داره و با یه برنامه نویسی، شما میتونید یه اپلیکیشن برای سه پلتفرم ios, android, win داشته باشید.

اگه اینستال android sdk سخته براتون یا مک برای نصب ios sdk ندارید، میتونید از build.phonegap.com استفاده کنید، اونم در یه ثانیه یه اپلیکیشن خوب بهتون تحویل میده. بیشتر top rated های این روزای گوگل پلی یا اپل استور با phonegap و ionic ساخته شدن.

لینک به ارسال

شما pdf آموزشی ندارید؟

دانلود کردم چند تا .اولش که نویسنده داستان تعریف میکنه بعد دو صفحه کد میگه که اونم همش مبهم توضیح میده.

لینک به ارسال

هیچ مرجع خاص آموزشی وجود نداره، شما فقط باید مستندات PhoneGap و Ionic رو از سایت‎های خودشون بخونید و بسازید و در سایت build.phonegap.com اپلیکیشنتون رو تحویل بگیرید.

لینک به ارسال

من نمیدونم این چه جوی هست که همه دارن پیشنهاد میدن برای شروع کردن برنامه نویسی X باید اول زبان برنامه نویسی Y رو بخونید تا پایه تون برای X قوی بشه !!!

آقا نکنید اینکارو زشته به خدا

به طور مثال C++ و جاوا سینتاکسشون شبیه همه ولی خب چه ربطی داره ؟

اینکه مثلا آقای z اول c++ خونده و بعد جاوا و الان موفق هست دلیل نمیشه که شما هم همین راه رو برید . شما مستقیم برید سر اصل مطلب مطمئنا سریعتر یاد میگیرید

الان توصیه دوستان برای کسی که بخواد زبان lua یا go یا پایتون کار کنه چیه ؟

باید حتما قبلش c++ و جاوا و پی اچ پی خونده باشه حتما :D

وقت خودتون رو تلف نکنید و لقمه دور سر خودتون نچرخونید .

هر زبانی که میخواید یاد بگیرید همون زبان رو شروع کنید حتی اگر به عمرتون یه برنامه ساده هم ننوشته باشید با هیچ زبانی !!!

لینک به ارسال

به نظر من اگر طرف با زبان انگلیسی آشنا نباشه و قبلش هیچ زبان برنامه نویسی رو کار نکرده باشه اول باید به نوع زبان توجه نکنه و باید بهترین آموزش فارسی رو که کامل باشه دنبال کنه که با مبانی برنامه نویسی آشنا بشه بعد که با اصول کار آشنا شد خودش می تونه مشکلاتش رو با سایتهای مرجع زبان اصل حل کنه.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...