رفتن به مطلب

تغییر پیوند و خطای ۴۰۴

S A J J A D

پست های پیشنهاد شده

سلام

چند روز پیش بدلیل یه مشکل قالب مجبور شدیم تغییر پیوند لینک ها بدیم برای این که به مشکل بر نخوریم در فایل htaccess از کد های

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

استفاده کردیم امروز که گوگل وبمستر رو چک کردم در بخش Crawl Errors چند خطای 404 مواجه شدم برای رفع اینا هم از Fetch as Google استفاده کردم ولی هنگام Fetch کردن با خطای Redirected بر میخورم

57422680654866104011.jpg

ممنون میشم راهنمایی کنید برای حل مشکل

نمونه لینک قبلی : http://roozsms.com/1393/06/03/sms-asheghane-tabrik-tavalod.html

لینک جدید : http://roozsms.com/sms-asheghane-tabrik-tavalod

ویرایش شده توسط S A J J A D
لینک به ارسال

یکم سرچ کردم چند تا اموزش خوندم در مورد کد 301 که نوشته بود : ابن کدها و ویرایش این فایل هم کمی مهارت میخواد و برای هر نوعی تغییری هم فرق می کنه برای همین نمیشه اینجا یک کد و یا حتی چند تا کد را بیان کرد!

حالا می خوام بدونم من که لینک مطالب هامو

از

roozsms.com/1393/06/04/sms-status-asheghane-tanhai.html

به

roozsms.com/sms-falsafi-va-amozande-ziba-mehr-93 تغییر دادم از چه نوع کدی استفاده کنم که گوگل سریع این لینک ها رو تصحیح کنه و مشکلم حل بشه

* در واقع قبلا بصورت /%year%/%monthnum%/%postname%/ استفاده میکردم ولی الان فقط %postname% هستش

ممنون

لینک به ارسال

سلام

کدی که گذاشتین در htaccess عملا کاری انجام نداده.

این کد را به جای تمام محتوای فایل 404 قالبتون قرار بدید ببینید باز اررور بوجود میاد.

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>

موفق باشید/.

لینک به ارسال

در کل هر کاری که بکنید چند وقتی ارور وب مستر را دارید در اصل نباید ساختار پیوندتون رو یکدفعه تغییر می دادید

لینک به ارسال

افزونه هایی برای کار شما موجود هستند که به جای ریدایرکت به صفحه اصلی، بازدیدکننده رو به آدرس جدید همون پست منتقل میکنند. با کلمه permalink توی مخزن جستجو کنید به نتیجه میرسید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

ممننون ولی دی خیلی از سایت های آموزشی خوندم که افزونه زیاد کارایی نداره ، ایا این افزونه خودش اتوماتیک همه کار هارو انجام میده ؟

لینک به ارسال

در کل هر کاری که بکنید چند وقتی ارور وب مستر را دارید در اصل نباید ساختار پیوندتون رو یکدفعه تغییر می دادید

جناب فخار همون طوری که خودتون در جریان هستید بخاطر اون مشکل قبلی که ریدایرکت میشد ....... مجبور شدیم تغییر پیوند یکتا بدیم، ایا به مرور زمان حطا های 404 در وبسمتر از بین میرن ؟ یا اینکه خودم دستی به حذف اونا در وبسمتر تولز ....

لینک به ارسال

سلام

کدی که گذاشتین در htaccess عملا کاری انجام نداده.

این کد را به جای تمام محتوای فایل 404 قالبتون قرار بدید ببینید باز اررور بوجود میاد.

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>

موفق باشید/.

این کد لینک های 404 رو انقال میده صفحه اصلی ، به نظر بنده اصلا کار جالبی نیستش ، خودمون هم می تونستیم از این کد استفاده کنیم ولی دنبال یه راه بهتر هستیم

ممنون دوست عزیز

لینک به ارسال

درود بر شما ,

استفاده از ردایرکت کردن 404 ها روشی غیر معقول است شاید الان Google از شما بپذیرد اما در آینده جستجوگر Google میگه شما دارید برخی از لینک ها یا صفحات رو ریدارکت می کنید و این جستجوگر و کاربران را دچار سردرگمی کرده است .

در حالت نرمال پس از تغییر پیوند یکتا نباید اون صفحات از بین رفته باشد مثال میزنم :

در صورتی که آدرس صفحه شما در حالت پیشفرض بر روی :

http://www.parvand.com/?p=1

باشد و سپس شما اونو تغییر به نام نوشته دهید :

http://www.parvand.com/سلام-دنیا

یا

http://www.parvand.com/hello-world

دهید در هر حال کاربر چه وارد کند

?p=1 و چه وارد کند hello-world

در هر صورت به همان پست ارجاع داده میشوند .

مگر شما در پوسته جاری یا قبلی خود ,یا به غیر از اینها از کدی جهت ریدایرکت استفاده کرده باشید. ^_^

لینک به ارسال

جناب فخار همون طوری که خودتون در جریان هستید بخاطر اون مشکل قبلی که ریدایرکت میشد ....... مجبور شدیم تغییر پیوند یکتا بدیم، ایا به مرور زمان حطا های 404 در وبسمتر از بین میرن ؟ یا اینکه خودم دستی به حذف اونا در وبسمتر تولز ....

ارورها به مرور درست می شه ولی فیکس دستی بهشون سرعت می بخشه

افزونه ای که فرمودند درست عمل می کنه فقط باید در نظر داشته باشید که ایندکس فعلی شما امروز درست نشده و حتی اگر در گوگل آنالیزتون اروری نبینید تا مدت کوتاهی (تا زمانی که گوگل ایندکس جدید براتون ببنده ) این ارورها تکرار خواهند شد

بهتر بود اول به پیوند پایدار دیفالت می رفتید و بعد از اینکه ایندکس هاتون به اون تغییر کردند از دیفالت به حالت دیگه تغییر می دادید

لینک به ارسال

همونجوری که دوستمون افزونه

permalink رو معرفی کردن، از مخزن افزونه ی به اسم

Permalink Finder نصب کردم و لینک های مطالبم که قبلا 404 میشدن

الان بطور اتوماتیک به پست مربوطه منتقل میشن ، حالا سوال بنده اینه که آیا این روش (Permalink Finder) ارور های گوگل وبمستر رو برطرف میکنه( روبات های گوگل هم میفهمن که ما چنین کاری رو کردیم! ) یا فقط ظاهرا برای کاربران (بصورت ظاهری) این مشکل حل شده ؟

لینک به ارسال

ارورها به مرور درست می شه ولی فیکس دستی بهشون سرعت می بخشه

افزونه ای که فرمودند درست عمل می کنه فقط باید در نظر داشته باشید که ایندکس فعلی شما امروز درست نشده و حتی اگر در گوگل آنالیزتون اروری نبینید تا مدت کوتاهی (تا زمانی که گوگل ایندکس جدید براتون ببنده ) این ارورها تکرار خواهند شد

بهتر بود اول به پیوند پایدار دیفالت می رفتید و بعد از اینکه ایندکس هاتون به اون تغییر کردند از دیفالت به حالت دیگه تغییر می دادید

حالا ما کم تجربگی کردیم اول اون روش (

پیوند پایدار دیفالت) رو انجام ندادیم ، ولی جناب فخار متوجه منظورتون نشدم (

فیکس دستی) ، یعنی لینک های جدید رو از روش

Fetch as Google استفاده کنیم و لینک های قبلی 404 رو Remove URLs بزنیم ؟

لینک به ارسال

بله

افزونه ارورهاتون رو عملا از بین می بره ولی ممکنه توی گوگل این تغییر با کمی تاخیر (در مورد بعضی از صفحات) اعمال بشه

لینک به ارسال

جناب فخار ایندکس هارو با استفاده از site:roozsms.com چک کردم تمامی لینک های پست هام به پیوند جدیدم تغییر کردن ، فقط تنها مشکلی که اینجاست رتبه الکسام بدجوری کاهش یافته ، سایت بنده تازه تاسیس شده ست فکر کنم بد ضربه ای خورده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...