seb

طراحی قالب در فتوشاپ

12 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

میخواستم دوستانی در این زمینه تخصص دارن بنده رو راهنمایی کنن که چطوری میشه قالب سایت در فتوشاپ طراحی و رسپانسیو و فلت کردن قالب میخوام یاد بگیرم دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم

بجز رسپانسیو کردن و فلت کردن قالب کار دیگه هم هست که انجام بدن ؟؟؟

ممنون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

عزیز طراحی رابط کاربری پوسته کاری نیست که بشه توضیحش داد. در مرحله اول باید به ابزارهای فتوشاپ تسلط داشته باشید. مرحله دوم کار خلاقیت و شناخت رنگ هاست. تو مرحله بعد هم باید اینقدر نمونه وب دیده باشی که بتونی طرح مورد نظرت رو بسازی. در این مورد تو سایت های خارجی جستجو کنی به نتایج خوبی می رسی.

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در ادامه صحبت های دوست خوبمون باید بگم شما توی فتوشاپ فقط رابط کاربری UI قالب رو طراحی میکنید یعنی ماکت کار ! نه کدنویسی هستش که هیچ چیز دیگه ایی فقط و فقط کار گرافیک و ظاهر کار رو انجام میدید تیو مرحله بعد سراغ کد نویسی و تکنیک های کد نویسی باید برید و ریسپانسیو هم در مرحله کد نویسی انجام میشه نه در فتوشاپ !!!!

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون فتوشاپم خوبه داداش اشنایی هم دارم با ابزارش ولی سمت طراحی قالب نرفتم که بخوام بدونم دقیقا چطوریه

میشه آموزشی در مورد طراحی قالب به من بدید یک آموزش جامع ؟کاربردی ؟

در مورد رسپانسیو هم که گفتم یک جا خوندم که باید داخل فتوشاپ طراحی بشه برای هر دستگاهی حالا یعنی این اشتباهه؟؟؟؟ یعنی در فتوشاپ فقط قالبو طراحی میکنیم و تمام بعد بحث رسپانسیو داخل کدنویسی انجام میشه ؟؟؟؟؟؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در مورد رسپانسیو هم که گفتم یک جا خوندم که باید داخل فتوشاپ طراحی بشه برای هر دستگاهی حالا یعنی این اشتباهه؟؟؟؟ یعنی در فتوشاپ فقط قالبو طراحی میکنیم و تمام بعد بحث رسپانسیو داخل کدنویسی انجام میشه ؟؟؟؟؟؟

بله دوست عزیز ریسپانسیو در بخش کد نویسی و با استفاده از مدیا کوئری CSS3 انجام میشه و بیشتر حالت شرطی داره ! ولی میشه حالت ریسپانسیو در اندازه های مختلف رو به صورت جدا گانه رابط کاربریشون رو با فتوشاپ طراحی کرد ولی ریسپانسیو اصلا ربطی به فتوشاپ نداره !! -_-

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون ازشما میشه در مورد این ولی میشه حالت ریسپانسیو در اندازه های مختلف رو به صورت جدا گانه رابط کاربریشون رو با فتوشاپ طراحی کرد یکم بیشت توضیح بدید چطوری باید این کارو انجام دادم اندازه خواستی داره ؟؟/ توضیح بدید ممنون میشم ....

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای دستگاه های مختلف با رزولوشن های مختلف psd میزنین

تقریبا به 3 دسته تقسیم میشن

کامپیوتر

تبلت

موبایل

سرج کنین تا اندازه و ... رو دستتون بیاد

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درود بر شما,

تست طراحی ریسپانسیو

در مورد طراحی پوسته با فتوشاپ ,متاسفانه متاسفانه ما ایرانی ها توی این مورد مشکل داریم.

میتوان گفت ما از پایه مشکل داریم در نهایت وقتی هم طراحی میکنیم توی کد نویسی یه چیزایی رو حذف می کنیم و اسم خودمونم میذاریم ..... بماند نمیگم.

پیش از طراحی پوسته برای یک سایت شما باید اصل کار یک طراح رو بدونید.

طراح کیه ؟

توی خارج : فرد ( یا افرادی ) که تسلط کار بر روی کارشون دارن و همیشه در بروزترین حالت هستند و با استفاده از قوانین از پیش تعیین شده مختص به پروژه دریافتی کارشون رو به نحو احسنت انجام میدن . که توی این حالت هم طراح راضی است هم مشتری و هم کیفیت نهایی عالی تر از عالیست.

توی ایران : فردی که تسلط داره .. نه اینکه نداشته باشه ها ! فقط چیزه .. فکر میکنه همه چیو بلده اگه اشتباه کنه که اصلا میگه چی من !؟ برو بابا اشتباه نکردم !!!!! از لحاظ بروز بودن اونم چجوره !! میگه در حد HTML5 و چمیدونم آخرین تکنولوژی روز و ایناست .. در نهایت سفارشش مثلا پوسته وردپرس همش ابزارک برات گذاشته میگه بمنچه ! خودت برو ابزارتو اضافه کن ... در قبال پولی هم که میگیره بر میگرده به مشتری میگه .. چی ؟!؟! این پولی که دادی کمه .. معمولا هم تعداد خطوط کد نویسیشون به 400 خط هم نمیرسه ! سر در سایتشونم یا .... نمیگم بماند ! می نویسن حرفه ای !!!!!!! در نهایت هم سیخ میسوزه هم کباب ! کیفیت هم ... چه کیفیتی میشه ! ایزو 12000 هزار !!!! :D

من نمیدونم واقعا سواد ما ایرانیا در حد دو دوتا چارتاست چی چیه والا !

شما زمانی که می خواید یک طراحی انجام بدید که نباید اول بسم الله برید سراغ فتوشاپ .

خیلی جالبه یه نکته هم اینجا باید اضافه کنم بد نیست بدونید ! البته مثال ویژوال بیسیکیش هست ! توی بین دانشجوها و بعضی از اساتید من اینو دیدم ... زمانی که استاد یا شخصی به طرف میگه برنامه ای بنویسید که ,طرف میبینی 2 تا inputbox و یه buttion command میندازه وسط صفحه :| یکی نیست بگه آخه عزیز دل شاید اصلا این برنامه نیازی به این چیزا شاید نداشته باشه ...

نمیدونم منظورمو گرفتید یا نه ولی امیدوارم منظور رو گرفته باشید تا بعضی .. البته بعضی از دوستانو ما زیر ذربین نذاریم که خودتان دانید ...!

در کل شما برای طراحی باید چند مرحله رو بگذرونید که میشه گفتید طراحی با فتوشاپ تقریبا چند مرحله از مراحل اول فاصله داره یعنی مرحله شاید 4 الی 5 باشه .

Understood ؟

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما باید گرافیک خونده باشید +تجربه !

باید بدونید از چه اشکال و رنگ هایی در کنار هم استفاده کنید (از لحاظ روانشاسی و ...)

فقط نه با فتوشاپ ، با هر برنامه گرافیکی پیکسلی میشه طراحی کرد ، اکثر آشنا های بنده با gimp طراحی میکنن

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنو از همه دوستان

ببین من رشتم گرافیکه میخوام اطلاعاتی داشته باشم که شروع کنم.... در مورد رسپانسیو یعنی بجز طراحی اول که قالب طراحی میکنن بعد میان اون طراحی اول به اندازه های تبلت وموبایل میکنن که برنامه نویس از اونا استفاده کنه ؟؟؟

یعنی هم میشه به روش بالا که گفتم بیام طراحی هر دستگاهی طراحی کنیم و هم میشه یک قالب طراحی کنیم که برنامه نویس خودش رسپانسیو اعمال کنه .؟؟؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شما میتونید قالب خودتون رو با فتوشاپ طراحی کنید و ریسپانسیو رو دیگه به عهده کد نویس قالب بذارید . در کل حرفه طراحی وب 3 بخش داره

1. طراحی گرافیکی
  2. کد نویسی
  3. بهینه سازی

که متاسفانه توی ایران 1 نفر همه این تخصص ها رو یک جا یاد میگیره که این روش اشتباهیه و باعث بروز خطا و کاهش سرعت و کیفیت خروجی کار میشه شما اگر به فتوشاپ تسلط دارید پیشنهاد میکنم که روی همون وقت بذارید و پوسته های خودتون رو داخل فتوشاپ طرح گرافیکیشون رو انجام بدید . در مورد حالت ریسپانسیو هم میتونید قالب های اختصاصی که میخواهید توی حالت واکنش گرایی نمایش داده بشه رو هم جدا گانه طراحی کنید و به کد نویس قالب پیشنهاد بدید ولی در کل ریسپانسیو کردن قالب به خود کد نویس مربوطه نه طراح گرافیک .

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنونم داداش از توضیحاتتون میشه یک آموزش جامع در مورد طراحی اگه دارید لینکشو بدید من نت گشتم چندتاش ناقص بود یا درست اصولی توضیح نداده بودن

ممنون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری