رفتن به مطلب

جلوگیری از نمایش مطالب سایت خود در سایر وب سایت ها

پست های پیشنهاد شده

سلام

امروز متوجه شدم سایتی مطالب ما رو عینا و همراه عکس هاش یعنی عین همون مطلب بدون کم و کاست و تغییری در وب سایت خود نمایش میدهد البته بدون اینکه منبعی ذکر کند میخواستم بدونم چطور میشه جلوی این افراد رو گرفت چون شنیدم بعضی ها توسط بعضی ابزار ها و نرم افزارها اینگونه کارها رو انجام میدن بدون اینکه خودش کاری کنه یعنی فقط یه آدرس میده اگر کدی یا افزونه ایی بالاخره چیزی هست که میشه جلوش رو گرفت راهنمایی بفرمایید با تشکر

لینک به ارسال

ببین نوشته ها راهی نداره ولی این بدون گوگل رتبه منفی به اون میده و تو میخونی تصاویر اون نوشته ام چون از روی سرور شما فراخوانی میشه فراخوانی ممنوع کنی

لینک به ارسال

بخش پایانی فرمایشتون رو متوجه نشدم.(تو میخونی تصاویر اون نوشته ام چون از روی سرور شما فراخوانی میشه فراخوانی ممنوع کنی)

در یک جا خوندم که نوشته بود گاهی اینچنین وب سایت ها رو گوگل و موتورهای جستجوی دیگه به عنوان اصل میگیره و ما که زحمت کشیدیم کپی بردار میشناسه.

بدون بن کردن راهی دیگه هست؟

ویرایش شده توسط newharf
لینک به ارسال

صرفا به عنوان حاشیه:

شما قانونا مجوز چنین کاری رو ندارید

انتشار مطلب یعنی عمومی نمودن اختیار مطلب و همونطور که خواننده حق داره مطلبتون رو بخونه و مثلا حفظ کنه و جای دیگه عنوانش کنه حق داره ازش کپی برداری هم بکنه مگر اینکه انتشار شما خصوصی و برای عده ای خاص باشه که باز هم باز نشرش توسط اونها منطقا بلامانع است.

تنها حقوقی که برای شما محفوظه اینکه چنانچه تولید کننده اصلی مطلبتون هستید سایت کپی کننده را مکلف کنید نام مرجع را قید کند

لینک به ارسال

صرفا به عنوان حاشیه:

انتشار مطلب یعنی عمومی نمودن اختیار مطلب و همونطور که خواننده حق داره مطلبتون رو بخونه و مثلا حفظ کنه و جای دیگه عنوانش کنه حق داره ازش کپی برداری هم بکنه مگر اینکه انتشار شما خصوصی و برای عده ای خاص باشه که باز هم باز نشرش توسط اونها منطقا بلامانع است.

تنها حقوقی که برای شما محفوظه اینکه چنانچه تولید کننده اصلی مطلبتون هستید سایت کپی کننده را مکلف کنید نام مرجع را قید کند

ما هم اصلا برای همین مطالب رو قرار میدیم که دیگران بتونند در تحقیق و پژوهش خود استفاده کنند هر چند سعی بر این است که از قشرهای مختلف داشته باشیم اما اینکه سایتی بیاد مطالب رو برداره و بدون اینکه ذکر منبع کند و سرآخر هم به عنوان سایت منتشر کنند شناخته شود زور داره البته بنده بهشون پیام دادم که لااقل منبع را ذکر کنید.

متوجه شدم اینها از ابزارهایی استفاده میکنند که به صورت خودکار مطلب سایت رو میگیرد و منتشر میکند لذا یک راه همین هست که آخر هر مطلب منبع را خودمان ذکر کنیم.

یک کد هم یکی از دوستان معرفی کردند برای این هست که تنها در انتشار مطالب در فید سایت تاخیر زمانی ایجاد می کنیم تا ابتدا مطالب سایت ما در گوگل ایندکس شوند و سپس با انتشار مطلب در فید نوبت به کپی کاران برسد

<?php
function publish_later_on_feed($where) {
global $wpdb;
if ( is_feed() ) {
$now = gmdate('Y-m-d H:i:s');
$wait = '60';
$device = 'MINUTE';
$where .= " AND TIMESTAMPDIFF($device, $wpdb->posts.post_date_gmt, '$now') > $wait ";
}
return $where;
}
add_filter('posts_where', 'publish_later_on_feed');
?>

ویرایش شده توسط newharf
لینک به ارسال

صرفا به عنوان حاشیه:

درود آقای فخار،

اگه اینطوره پس افزونه ها و دیگر موارد پرمیومی هم که تو نت کسی تولید میکنه و بعد برای فروش میذاره، خریدار میتونه اونو رایگان منتشر کنه؟ یا هرطوری دلش خواست بفروشه، درسته؟

.

ویرایش شده توسط majids
لینک به ارسال

درود آقای فخار،

اگه اینطوره پس افزونه ها و دیگر موارد پرمیومی هم که تو نت کسی تولید میکنه و بعد برای فروش میذاره، خریدار میتونه اونو رایگان منتشر کنه؟ یا هرطوری دلش خواست بفروشه، درسته؟

.

من وضع کننده قانون نیستم اگر اشکالی متوجه قانون هست باید با قانون گذار مطرح بشه

‌ماده 22 - حقوق مادی پدیدآورنده موقعی از حمایت این قانون برخوردار خواهد بود که اثر برای نخستین‌بار در ایران چاپ یا پخش یا نشر یا اجرا‌شده باشد و قبلاً در هیچ کشوری چاپ یا نشر یا پخش و یا اجرا نشده باشد.

منبع

سایت رسمی مجلس شورای اسلامی

اما انتشار مطلب با فروخته شدن افزونه خیلی فرق داره

بله اگر من یک افزونه را بنویسم و در سایت خود برای دانلود رایگان و عمومی قرار بدم حق ندارم بگم کسی مجاز نیست افزونه من رو باز نشر کنه ولی وقتی افزونه را برای فروش می گذارم و فایل اصلی اونرو به صورت عمومی منتشر نمی کنم و فقط تبلیغ اون عمومیه قاعدتا هم کسی که می خرتش حق باز نشرش را نداره مگر اینکه کلیه حقوق مادی افزونه را فروخته باشم

الان من نزدیک 100 تا مقاله آموزشی توی همین انجمن منتشر کردم که تک تکشون رو مولف اولیه اش بودم و بر اساس اطلاعات شخصیم نوشتم و تقریبا همشون مواردی هستند که قابل فروش هم بوده اند. اما الان که اونها رو منتشر کردم که دیگه نمی تونم برم دنبالش ببینم وضعیت باز نشرشون چه شکلیه و چی شده

(جالبه که چند وقت پیش از طرف گوگل برای شکایت سایتی به خاطر کپی برداری از مقاله خودم که اون هم منتشرش کرده بوده جریمه شدم یعنی طرف اول مقاله رو احتمالا از همین سایت کپی کرده بود و چون من تو سایت خودم با دو سه هفته تاخیر مقاله هام رو می گذارم ایشون هم زحمت کشیده بود گزارش من رو به عنوان کپی کننده مطلب خودش داده بود به گوگل!)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...