رفتن به مطلب

چطور میتونم جلوی ایجاد جدول اضافی در دیتابیس رو بگیرم

پست های پیشنهاد شده

سلام،

دوستان میخواستم بدونم راهی وجود داره که جلوی ایجاد جدول اضافی برای عکس ها رو تو دیتابیس بگیرم

الان هر عکسی که تو پست اپلود میکنم یه جدول تو قسمت posts دیتابیس میسازه باعث میشه شماره پست ها بی دلیل بالا بره.

لینک به ارسال

این مشکلی نیست ، اول از همه جدول اضافه نمی کنه و سطر اضافه میکنه دوم از همه اون اطلاعات تصاویری هست که شما پیوست به اون پست می کنید . در نتیجه موردی نداره .

تازه یک مزیت خیلی عالی وردپرس محسوب میشه چون بعدا میشه به راحتی قالب هایی تمام اسلاید شو ایجاد کرد .

لینک به ارسال

آخه مشکل اینجاست که شماره پست ها رو بالا میبره و حجم دیتابیس رو هم فکر کنم در دراز مدت افزایش بده

من قبلا عکسها رو از طریق آدرس اضافه میکردم هیچ سطری به دیتابیس اضافه نمیشد فقط یه دونه برای تصویر شاخص اضافه میشد، ولی الان مجبورم عکس ها رو آپلود کنم ،

مثلا ده تا عکس تو پست میزارم شماره پست بعدی ده تا میره بالا چون تو آدرس هم از شماره پست استفاده میکنم زیاد جالب نیست اینجوری.

لینک به ارسال

شماره پستها بی دلیل بالا نمی ره

مدت زمانی را که شما برای ارسال یک مطلب صرف می کنید اگر زیاد باشه ممکنه (در 95% اتفاق می افته) که سرور قطع و وصلی لحظه ای داشته باشه این قطع و وصل ها می تونه بخش ذخیره نشده مطلب شما را حذف کنه و شما را بارها مجبور به کپی پیست مجدد مطلب وردپرس جوری تنظیم شده که در یک دوره زمانی مشخص یک نسخه از نوع ریورژن از مطلب تهیه می کنه که در یک ردیف جدید دیتابیس و یک شماره جدید ذخیره شون می کنه اینکار باعث می شه مطلب اول شما شماره 1 و مطلب دومتون شماره 7 (مثلا) داشته باشه اما شماره های 2 تا 6 نیز در دیتابیس موجودند و در کبل همیشه شماره های مطالب سری هستند و به هم نمی خورند

برای حذف ریورژن ها افزونه زیاده ولی یکی از بهترینهاشون WP-Optimize است

اگر هم خواستید بیشتر در موردشون بدونید revisions را در مخزن افزونه های وردپرس جستجو کنید

لینک به ارسال

ممنون از توضیحاتتون، ریورژن ها رو قبلا غیر فعال کرده بودم و زمان Autosave رو هم از طریق wp-config افزایش دادم . شماره پست ها هم تا الان بصورت سریال بالا میرفت ولی الان بسته به تعداد عکس آپلود شده بالا میره.

حالا میخواستم ببینم راهی داره که اینم مثل ریوژن ها غیر فعال کنم.

لینک به ارسال

ببینید شما هر کاری بکنید مجبورید اطلاعات تصاویر توی یه پایگاه ذخیره کنید که فرق چندانی با داخل یه جدول بودن نداره .

لینک به ارسال

فایلهای رسانه ای شما یک پست تایپ اختصاصی دارند که مانند مطلب یا برگه یک ردیف در جدول اشغال می کنند

دیتابیس را نمی تونید با این روش سبک کنید (اگر ردیف ها حذف بشند تصاویر هم در جای درست و با اطلاعات اصلی احضار نمی شند)

جدول اضافی ای در دیتابیستون وجود نداره => حجم دیتابیستون متناسب با حجم مطالبتونه و اینکه شماره ها پشت هم نیستند آسیبی به جایی نمی رسونه

هسته مرکزی وردپرس توسط تیمی از قدرترین برنامه نویسان جهان نوشته شده و تجربه ثابت کرده هرگونه تغییر در انجام وظایف هسته به ضرر سایته نه به نفعش با این وجود برای کاری که می خواهید بکنید باید:

1. بخش رسانه وردپرس را غیر فعال کنید

2. بتونید یک آپلود سنتر با مشخصات دلخواه برای کارتون بسازید که اطلاعات تصاویر را بجای دیتابیس توی یک فایل txt ذخیره کنه

3. آپلود سنترتون رو با صفحه ارسال مطلب مچ کنید

من با توجه به اینکه کار از ریشه اشتباهه روی این مورد بیش از نمی تونم وقت بگذارم ولی اگر خواستید با جستجوی هر کدام از عناوینی که گفته شد در گوگل می تونید اجراییش کنید

لینک به ارسال

ببینید شما هر کاری بکنید مجبورید اطلاعات تصاویر توی یه پایگاه ذخیره کنید که فرق چندانی با داخل یه جدول بودن نداره .

اطلاعات عکس ها تو خود پست تو دیتابیس ذخیره شده. تو قسمت postmeta هم من نگاه کردم آدرس عکس ها اونجا هم هستند.

الان من بصورت دستی سطر هایی که تو post برای هر عکس بود رو پاک کردم مشکلی هم پیش نیومد.

فایلهای رسانه ای شما یک پست تایپ اختصاصی دارند که مانند مطلب یا برگه یک ردیف در جدول اشغال می کنند

دیتابیس را نمی تونید با این روش سبک کنید (اگر ردیف ها حذف بشند تصاویر هم در جای درست و با اطلاعات اصلی احضار نمی شند)

جدول اضافی ای در دیتابیستون وجود نداره => حجم دیتابیستون متناسب با حجم مطالبتونه و اینکه شماره ها پشت هم نیستند آسیبی به جایی نمی رسونه

هسته مرکزی وردپرس توسط تیمی از قدرترین برنامه نویسان جهان نوشته شده و تجربه ثابت کرده هرگونه تغییر در انجام وظایف هسته به ضرر سایته نه به نفعش با این وجود برای کاری که می خواهید بکنید باید:

1. بخش رسانه وردپرس را غیر فعال کنید

2. بتونید یک آپلود سنتر با مشخصات دلخواه برای کارتون بسازید که اطلاعات تصاویر را بجای دیتابیس توی یک فایل txt ذخیره کنه

3. آپلود سنترتون رو با صفحه ارسال مطلب مچ کنید

من با توجه به اینکه کار از ریشه اشتباهه روی این مورد بیش از نمی تونم وقت بگذارم ولی اگر خواستید با جستجوی هر کدام از عناوینی که گفته شد در گوگل می تونید اجراییش کنید

وردپرس بسیار عالی هست و شکی نیست ولی چون یه سیستم عمومی هست ممکنه همه قابلیتهاش همه جا بکار نیاد.

الان من بصورت دستی ردیف ها رو پاک کردم و مشکلی هم تو نمایش عکس ها بوجود نیومد. فقط از قسمت کتابخانه خذف شدن.

مواردی که گفتین جستجو میکنم امیدوارم به نتیجه برسم ولی گفتم شاید راه ساده تری باشه مثلا کدی باشه که این مورد رو غیر فعال کنه.

لینک به ارسال

حذف این مورد در دراز مدت قطعا به سایت آسیب می رسونه

مثلا قابلیت شناسایی تصاویر هم نام و ری نیم خودکارشون رو از دست می ده

لینک به ارسال

شما اصرار دارید به انجام یک کار اشتباه کمک کردن به انجام این اشتباه بجز شما دیگران را دچار اشتباه می کنه و نباید انتظار راهنمایی اشتباه در پشتیبانی داشته باشید

کارتون اصولی نیست و روشتون از ریشه غلطه

شما مطالبتون رو به روز کنید و اجازه بدید وردپرس هم کار خودش رو بکنه !

لینک به ارسال

اوه ؛ اوه میخوای جداول رسانه رو پاک کنی، آقای ایمان فاخر درست میگن این کار به ضرر سایته / در وردپرس برای هر فایل آپلود شده یه صفحه مانند post اختصاص پیدا میکنه یکی از دلایل اون میتونه بهبود در سئو باشه و در نتایج تصاویر جستجوگر ها

لینک به ارسال

شما اصرار دارید به انجام یک کار اشتباه کمک کردن به انجام این اشتباه بجز شما دیگران را دچار اشتباه می کنه و نباید انتظار راهنمایی اشتباه در پشتیبانی داشته باشید

کارتون اصولی نیست و روشتون از ریشه غلطه

شما مطالبتون رو به روز کنید و اجازه بدید وردپرس هم کار خودش رو بکنه !

حرف شما کاملا صحیحه برای خیلی از سایتها این قضیه ممکنه ضرر داشته باشه ولی شما یه سایت خبری رو در نظر بگیرید که روزانه حدود 200 پست باید گذاشته بشه که همشون هم عکس دارند بعضی پست ها 15 عکس

دارن ، حالا اگه بالا رفتن شماره پستها رو نادیده بگیریم این قضیه در دراز مدت باعث سنگین شدن دیتابیس و کاهش سرعت سایت نمیشه؟

این رو هم در نظر بگیرید که من قبلا عکسها رو بصورت آدرس داخل پست میزاشتم و ردیفی تو دیتابیس ساخته نمیشد بنابراین فکر نمیکنم نیازی بهش داشته باشم.

ویرایش شده توسط Handel
لینک به ارسال

شما مای اسکیو ال را خیلی ضعیف فرض نکنید

1. سرعت سایت خیلی به مقدار حجم دیتابیس مربوط نمی شه بلکه به میزان کوئری خوانده شده و نحوه جدول بندی ها و تعداد درخواست همزمان مربوط می شه

2. تصویر بدون لحاظ کردن هیچ دیتایی به خودی خود بخاطر حجم و زمانی که برای لود نیاز داره سایت را کند می کنه ولی دیتای تصویر تاثیری در این روند ندارند

3. سایت خبری که تصاویرش دیتاهای لازم را نداشته باشند خواننده ای نخواهد داشت که شما نگران سرعتش باشید چون گوگل از روی همین دیتاها تصاویر را آنالیز می کنه و در نتایج جستجو به دیگران معرفی می کنه

4. بجز شما حداقل صدهزار سایت خبری دیگه در جهان با وردپرس دارند کار می کنند و این ایده فقط ایده ی شماست

5. اگر می خواهید به مطالبتان شماره خبر بدهید و می خواهید این شماره ها سریال باشند راهش این نیست و باید متا برای مطالب بنویسید

لینک به ارسال

شما مای اسکیو ال را خیلی ضعیف فرض نکنید

1. سرعت سایت خیلی به مقدار حجم دیتابیس مربوط نمی شه بلکه به میزان کوئری خوانده شده و نحوه جدول بندی ها و تعداد درخواست همزمان مربوط می شه

2. تصویر بدون لحاظ کردن هیچ دیتایی به خودی خود بخاطر حجم و زمانی که برای لود نیاز داره سایت را کند می کنه ولی دیتای تصویر تاثیری در این روند ندارند

3. سایت خبری که تصاویرش دیتاهای لازم را نداشته باشند خواننده ای نخواهد داشت که شما نگران سرعتش باشید چون گوگل از روی همین دیتاها تصاویر را آنالیز می کنه و در نتایج جستجو به دیگران معرفی می کنه

4. بجز شما حداقل صدهزار سایت خبری دیگه در جهان با وردپرس دارند کار می کنند و این ایده فقط ایده ی شماست

5. اگر می خواهید به مطالبتان شماره خبر بدهید و می خواهید این شماره ها سریال باشند راهش این نیست و باید متا برای مطالب بنویسید

باشه اگه واقعا مشکلی برای لود سایت ایجاد نمیکنه منم اصراری روی این موضوع ندارم.

فقط اگه میشه در مورد متا مطلب یه مقدار بیشتر توضیح بدین چطور باید این کارو انجام داد.

اگه راهی هم وجود داره که شماره ای دی صفحه بصورت سریال بالا بره ممنون میشم بگین.

لینک به ارسال

شماره آی دی صفحه که شماره ردیف ذخیره شدن مطلب در دیتابیسه و بحث در موردش انمجام شد

برای اینکه با متا به مطالبتون سریال بدید

برای شماره دادن به مطالب به صورت سریالی بخوانید:

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...