رفتن به مطلب

مشکل پر شدن فضای هاست

پست های پیشنهاد شده

سلام به دوستای خوبم

دوستان یه مشکل خیلی بدی برای فضای مصرفی هاستم افتاده که خود به خود فضاش داره پر میشه نمیدونم مشکل از کجاست

یه پوشه های رو خواستم از داخل فایل منجر حذف کنم تا فضای دیسکم کم تر بشه ولی گفتم نکنه سایتم خراب بشه برای همین گفتم از شما بپرسم

این عکسو ببینید

http://upload7.ir/imgs/2014-10/38843842464013170201.jpg

به نظرتون کدوم از این پوشه ها رو حذف کنم مشکلی برای سایتم به وجود نمیاره

مثلا پوشه سی پنل که اونجا داخل عکس میبینید خیلی فضا حجم سایت رو برده بالا به نظرتون اونو حذف کنم مشکلی پیش نمیاد ؟ و راهی هست کلا مشکل جلوگیری از پر شدن فضای دیسک رو نگه داره و بر طرفش کنه

توروخدا کمکم کنید بدجوری فکمرمو مشغول کرده

post-7989-0-98558400-1414584312_thumb.jp

لینک به ارسال

سلام

در انتخاب عنوان تاپیک دقت کنید.

//ویرایش شد.

در حالت عادی شما فقط با public_html سر و کار دارید. functions.php قالب رو پیوست کنید. شاید سایز اضافی از تصاویر شاخص تولید میشه.

لینک به ارسال

درود بر شما,

فکر نکنم بشه به صفحه اصلیش منظورم home دستکاری کرد

http://forums.cpanel.net/f5/cpanel-folders-files-61293.html

توی اینجا یه توضیحاتی درباره فایل های سی پنل داده مثله اینکه هر کدوم از فایل ها یه کاری رو انجام میده !

مثلا چنین جمله ای رو بیان کرده :

A fresh account may have the following directory structure. I say "may" because due to features enabled or disabled by your web host, some directories may or may not be present. Understand you should/may not edit many of these files. All paths relative from ~/

اگر کسی در مورد چنین فایلهایی اطلاعاتی در اختیار داره و یا میدونه بنظرم توضیح بده استفاده کنیم :)

لینک به ارسال

درود بر شما,

من یه جستجوی کوچیک کردم در مورد این فایل ها و پرسشی هم داشتم از سرور خودم.

تا جایی که نوشته شده مثله اینکه برخی از این فایل ها به اینصورت هستند که برخی از قابلیت ها رو بر روی هاست شما فعال یا غیر فعال میکند.

من که از سرور خودم پرسیدم اینو گفتند :

فقط فایلهای داخل پوشه public_html را حذف کنید، خارج از این پوشه را حذف ننمایید که ممکن است برای شما ایجاد مشکل کند.

لینک به ارسال

سلام

شما برید به قسمت Disk Space Usage ببینید بیشترین فضای استفاده شده مربوط به چه بخشی هست ؟ شما میتونید فایل های موجود در پوشه logs و پوشه tmp خود را حذف کنید اگه فایل error_log در روت یا جای دیگر از هاستتون دارید تاریخشو نگاه کنید اگر قدیدمی بود پاکش کنید اگر جدیده آخرین ارورو بزارید تا دوستان برسی کنند.

موفق باشید/.

لینک به ارسال

سلام

شما برید به قسمت Disk Space Usage ببینید بیشترین فضای استفاده شده مربوط به چه بخشی هست ؟ شما میتونید فایل های موجود در پوشه logs و پوشه tmp خود را حذف کنید اگه فایل error_log در روت یا جای دیگر از هاستتون دارید تاریخشو نگاه کنید اگر قدیدمی بود پاکش کنید اگر جدیده آخرین ارورو بزارید تا دوستان برسی کنند.

موفق باشید/.

پوشه logs و پوشه tmp رو حذف کردم یه کمی حافظه کم تر شد

این عکس فضای مصرفی هاست منه

http://upload7.ir/imgs/2014-11/76476044088913777929.jpg

لینک به ارسال

دوست عزیز!

کشک که نیست همینجوری بخواین تق تق پاک بکنید :|

اگر الکی داره پر میشه اوّل از همه باید ببینید مشکل از چیه!

باید ببینید حجم رو چه فایل هایی دارن پر میکنن و این فایل ها رو دارن چی میسازن!

بیشتر حجم سایت شما در پوشه ی public_html هست!

پس اگر شما این کار رو نمیکنید یعنی اینکه یا یه کسی اطلاعات شما رو داره و داره سوءاستفاده میکنه و یا یه ویروس یا فایل مخرب توی هاستتون دارین که داره از هاستتون سوءاستفاده میکنه.

پیشنهاد من اینکه به هیچ چیز دست نزنید!

به یه کارشناس اطلّاعات هاستتون رو بدید تا بررسی کنه چه اتفّاقی افتاده.

ابتدا با هاستتون در میان بذارین اگه اون ها پشتیبانی نمیکردند میتونید با پ.خ با من یا هرکدوم از اساتید انجمن بر ارتباط باشید.

لینک به ارسال

http://upload7.ir/im...88913777929.jpg

سلام

شما برسی کنید ببینید فایل error_log در روت هاستتون نیست.بیشتر به خاطر فایل error_log این مشکل ایجاد میشه که خطا ها زیاد میشه و حجم error_log بالا میره برای خودم به حجم 500 مگ هم رسیده بود.

موفق باشید/.

لینک به ارسال

http://upload7.ir/im...88913777929.jpg

شاید از بکاپ اتوماتیک استفاده میکنید و فایلهای بکاپ شما فضا رو اشغال کرده

لینک به ارسال
شاید از بکاپ اتوماتیک استفاده میکنید و فایلهای بکاپ شما فضا رو اشغال کرده

به هر حال هرچیزی هست با پاک کردن درست نمیشه!

من خودم یه بار برام این مشکل پیش اومد که از یه ویروس بود که فایل هاش رو روی هاست من میذاشت + استفاده از پهنای باندم

لینک به ارسال

ممنونم ازتون حرفاتون خیلی منو ترسوند بخدا الان دستام داره میلرزه نمیدونم چکار کنم حس میکنم هک شدم ولی نمیخوایید به من بگید !!! الان چکار کنم به پشتبانی هاستم بگم یا اون فایل error_log رو پیدا کنم حذف کنم ؟

خودمم گیج شدم بعدش مطالب سایتم بالای هزار تا هست و تصاویر هم زیاد ازش اسفتاده میشه دوستم که دانشجوی گرافیکه بهم گفت شاید از افزونه ها باشه چون اومد افزونه های سایتم رو دید گفت افزونه های سایتت خیلی سنگین هستن حالا نمیدونم حرفش درسته یا نه نمیدونم چکار کنم :(

لینک به ارسال

افزونه ها معمولا فضا رو مصرف نمیکنن بلکه از رم و سی پی یو مصرف میکنن مگر اینکه کاری مثل ساخت کش یا تهیه سایزهای مختلف از تصاویر و ... رو انجام بدن.

اولین کاری که انجام بدید اینه که ببینید دقیقا چه پوشه و یا فایلی حجمش اضافه میشه.

کمی ممکنه اذیت بشید ولی باید پیداش کنید.

اگر روی هاست مشکله فایلهای داخل پابلیک اچ تی ام ال رو فشرده کنید و توی کامپیوتر بررسیشون کنید.

اگر حجم ارور لاگ خیلی بالا رفته بود چند خط آخرش رو اینجا بزارید تا بررسی بشه مشکل از چیه.

لینک به ارسال

افزونه ها معمولا فضا رو مصرف نمیکنن بلکه از رم و سی پی یو مصرف میکنن مگر اینکه کاری مثل ساخت کش یا تهیه سایزهای مختلف از تصاویر و ... رو انجام بدن.

اولین کاری که انجام بدید اینه که ببینید دقیقا چه پوشه و یا فایلی حجمش اضافه میشه.

کمی ممکنه اذیت بشید ولی باید پیداش کنید.

اگر روی هاست مشکله فایلهای داخل پابلیک اچ تی ام ال رو فشرده کنید و توی کامپیوتر بررسیشون کنید.

اگر حجم ارور لاگ خیلی بالا رفته بود چند خط آخرش رو اینجا بزارید تا بررسی بشه مشکل از چیه.

سلام این تصویر رو ببینید

http://upload7.ir/imgs/2014-11/92996793021245499822.jpg

این فایل ارور لاگ خیلی حجم گرفته به نظرتون حذفش کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد اگه حذفش کنم ؟

لینک به ارسال

هساتتون مال چه شرکتیه؟

ویرایش شده توسط محمد امین
لینک به ارسال

هساتتون مال چه شرکتیه؟

ادرس سایتی که هاست رو ازش خریدم اینه

ممنونم که دارید کمکم میکنید

parswebserver.com

لینک به ارسال

سلام

نترسید ما همه با هم هستیم هک نشیدید :)

1: شما میتونید از همون

Disk Space Usage قسمت پایینش یک بخش وجود داره میتونید دقیق بفهمید کجا بیشتر فضا اشغال شده هست

اول

Sort directories by رو روی disk usage بزارید بعد اون علامت هارو + رو بزنید کنار هر کدوم حجمش زده شد تا آخرین فایل هارو هم میتونید حجم دقیق را ببینید.

post-1439-0-04608000-1415218245_thumb.pn

2: فایل error_log را حدف نکنید فعلا کلیک راست کنید روش view را بزنید چند ارور اول را اینچا بزارید برسی کنند دوستان.بعد میتونید حدفش کنید نگران نباشید.

موفق باشید/.

لینک به ارسال

درود بر شما,

این دلیل نمیشه که هر فایلی رو دیدید حجمش مثلا 10 مگه اصلا 100 مگه بگید حذفش کنم.

در مورد فایل error_log بله میتونید حذفش نمایید اما یک بک آپ ( پشتیبانی ) از اون فایل بگیرید و بعد سایتتونو رفرش کنید ببینید مشکلی پیش میاد یا نه . اگر مشکلی پیش اومد فایل رو دوباره آپلود کنید سرجاش. ( تست کردم واسه من مشکلی ایجاد نکرد شما رو نمیدونم )

گاهی اوقات برای برخی از افراد حجم این لاگ به 1 گیگ هم میرسه. اصولا این فایل برای خطاهای وردپرس هست و خوده سایت منم دارای این فایل هست ولی حجمش 70 بایته و توش یه سری از ارورها رو نوشته.

دقیقا مشکل چیه ؟ شما اگر هم میخواهید فایل حذف کنیدفقط باید داخل پوشه public_html رو پاک کنید . اگر احساس میکنید سایتتون بی دلیل حجمش زیاد میشه و یا هک شده درخواست پشتیبانی بدید به هاستینگتون.

توی سی پنل ( نمیدونم این شرکتی که ازش هاستینگ گرفتید اینو اضافه کرده یا نه ) قاعدتا باید Virus Scanner داشته باشید . میتونید ایمیلهاتون و فایلهای داخل public و غیره رو اسکن بفرمایید . در صورتی که ویروس پیدا بشه بهتون میگه اونو حذف کنه یا ازش بگذره و حالا گزینه دیگر .

حتی میتونید جزئیات بیشتر هم از قسمت Metrics دریافت کنید و ببینید و چک کنید.

فکر نمیکنم این مشکل از شرکت ارائه دهنده خدمات باشه ^_^

لینک به ارسال

درود بر شما,

این دلیل نمیشه که هر فایلی رو دیدید حجمش مثلا 10 مگه اصلا 100 مگه بگید حذفش کنم.

در مورد فایل error_log بله میتونید حذفش نمایید اما یک بک آپ ( پشتیبانی ) از اون فایل بگیرید و بعد سایتتونو رفرش کنید ببینید مشکلی پیش میاد یا نه . اگر مشکلی پیش اومد فایل رو دوباره آپلود کنید سرجاش. ( تست کردم واسه من مشکلی ایجاد نکرد شما رو نمیدونم )

گاهی اوقات برای برخی از افراد حجم این لاگ به 1 گیگ هم میرسه. اصولا این فایل برای خطاهای وردپرس هست و خوده سایت منم دارای این فایل هست ولی حجمش 70 بایته و توش یه سری از ارورها رو نوشته.

دقیقا مشکل چیه ؟ شما اگر هم میخواهید فایل حذف کنیدفقط باید داخل پوشه public_html رو پاک کنید . اگر احساس میکنید سایتتون بی دلیل حجمش زیاد میشه و یا هک شده درخواست پشتیبانی بدید به هاستینگتون.

توی سی پنل ( نمیدونم این شرکتی که ازش هاستینگ گرفتید اینو اضافه کرده یا نه ) قاعدتا باید Virus Scanner داشته باشید . میتونید ایمیلهاتون و فایلهای داخل public و غیره رو اسکن بفرمایید . در صورتی که ویروس پیدا بشه بهتون میگه اونو حذف کنه یا ازش بگذره و حالا گزینه دیگر .

حتی میتونید جزئیات بیشتر هم از قسمت Metrics دریافت کنید و ببینید و چک کنید.

فکر نمیکنم این مشکل از شرکت ارائه دهنده خدمات باشه ^_^

سلام . ممنونم ازتون . راستش اینو میدونم که واقعا کسی ازش استفاده نمیکنه جز خودم ولی چون یه دفعه دیدم تا 65 % هاست یه گیگ پر شده همین منو شوکه کرد اونم بعد از گذشت یک سال !!!

حالا اگه بدونم مشکلی نیست و این پر شدنا عادیه و همه مثل من هستن خیالم راحت میشه ولی اینجوری چون زیاد وارد نیستم و میبینم پر شده حس میکنم مشکلی پیش اومده

مطالب سایتم بالای هزارتا هست و تصاویر هم زیاد استفاده میشه و فکر کنم اینا اثر داره امیدوارم این مشکل عادی باشه

بازم ازتون ممنونم

لینک به ارسال
سلام . ممنونم ازتون . راستش اینو میدونم که واقعا کسی ازش استفاده نمیکنه جز خودم ولی چون یه دفعه دیدم تا 65 % هاست یه گیگ پر شده همین منو شوکه کرد اونم بعد از گذشت یک سال !!! حالا اگه بدونم مشکلی نیست و این پر شدنا عادیه و همه مثل من هستن خیالم راحت میشه ولی اینجوری چون زیاد وارد نیستم و میبینم پر شده حس میکنم مشکلی پیش اومده مطالب سایتم بالای هزارتا هست و تصاویر هم زیاد استفاده میشه و فکر کنم اینا اثر داره امیدوارم این مشکل عادی باشه بازم ازتون ممنونم

دوسته عزیز! اگر اینقدر که میگین تعداد پست هاتون زیاد شده و عکس های زیادی گذاشتین فکر نکنم 700 مگابایت حجم زیادی باشه که پر شده...

حدوداً میشه گفت در اکثر سایت ها (آموزشی ، پورتال سرگرمی و...) به صورت میانگین برای هر پستی 1-2 مگابایت حجم مصرف میشه.

البتّه این حجم بر اساس کار شما ، نوع نویسندگی شما و چیز های دیگه تغییر میکنه.

تنها راه این هست که یا هاستینگتون پشتیبانیش اینقدر قوی باشه که براتون این مشکل رو پیدا کنه یا اینکه بدین یکی از اساتید و کارشناس های فُرُم براتون این کار رو انجام بدن.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...