• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

پوشش زنده وردکمپ ۲۰۱۸ اروپا توسط وردپرس پارسی   23/03/97

اگر کاربر وردپرس هستید حتما تا به حال اسم وردکمپ رو شنیدید، کمپ و دورهمی بزرگ توسعه‌دهنده‌ها و کاربران وردپرس که سالانه در کشورهای مختلف برگزار میشه تحت عنوان وردکمپ هستش که از سمت مراجع اصلی وردپرس حمایت و برگزار می‌شه.   این‌ بار در سال 2018 وردکمپ اروپا در شهر بلگراد کشور صربستان در حال برگزاری هستش، این رویداد طی سه روز 24 تا 26 تیر ماه (June 14-16) برگزار میشه، در این رویداد مصطفی صوفی از وردپرس پارسی و به نمایندگی تمامی کاربران وردپرس فارسی حضور داره. وردپرس پارسی رویداد وردکمپ 2018 اروپا رو به صورت زنده توسط مصطفی پوشش می‌ده و در صورت علاقه‌مندی به این مراسم می‌تونید از طریق وردپرس پارسی دنبالش کنید.در حال حاضر یک روز از این مراسم گذشته که گزارش اون در قسمت پوشش زنده قرار گرفته. برای دنبال کردن مراسم وردکمپ اروپا به صورت لحظه‌ای به صفحه پوشش زنده در قسمت زیر مراجعه کنید. همینطور در آینده منتظر خبر برگزاری اولین وردکمپ در ایران توسط وردپرس‌پارسی باشید. https://wp-parsi.com/wceu-2018

لینک خبر در وردپرس پارسی : https://wp-parsi.com/wceu-2018-live  
ilbeygi.m

بهترین حالت پیوند یکتا در وردپرس چیه؟

10 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام خدمت دوستان عزیز

دوستان یک سوالی دارم که خیلی هم برام مهمه

راستش اینه که ک پیوند ها سایتو چطور بذارم که به سئو کمک کنه و هم بهتر باشه

لطفا اگ میتونید بهم کمک کنید

روش پایین چطوره به نظرتون؟

پیشنهاد بهتری دارین بدین؟

ممنون میشم

/%post_id%/%postname%.html

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز سلام

اگه جست جو کردین که هیچ اگر نه پسوند html در عناوین مطالب به ایندکس شدن بهتر مطلب کمک میکند

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز سلام

اگه جست جو کردین که هیچ اگر نه پسوند html در عناوین مطالب به ایندکس شدن بهتر مطلب کمک میکند

اصلا و ابدا داشتن .html ته آدرس هیچ تاثیری نداره. وقتی شما فایل php آپلود می کنی و خروجی برای شما همون html هست فرقی نداره این به کنار خود مت کاتز هم از گوگل گفته هیچ تاثیری نداره بلکه وقتی آدرس شما طولانی هم بشه نا مناسب می شه.

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اصلا و ابدا داشتن .html ته آدرس هیچ تاثیری نداره. وقتی شما فایل php آپلود می کنی و خروجی برای شما همون html هست فرقی نداره این به کنار خود مت کاتز هم از گوگل گفته هیچ تاثیری نداره بلکه وقتی آدرس شما طولانی هم بشه نا مناسب می شه.

سلام وحید اقا

خوشحالم اینجا هم میبینمتون

منم خوندم که خوده گوگل گفته تاثیر نداره ولی از وقتی ک ازین حالت پیوند استفاده میکنم

یعنی

احساس میکنم سرعت ایندکس مطالب بیشتر شده !!!

حالا یا به خاطر اینه یا به خاطر سایت مپم !!!

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

عرضم به حضورتون که منم تو بعضی از سایت ها خوندم که html در پایان پیوند ها بذاریم بهتره.

ولی حقیقت اینکه بیشتر سایت های بزرگ رو که چک کردم اینکار رو نکرده بودن و خود گوگلم راجب به این مطلب چیزی نگفته.

نکته ی دیگه اینکه اصلاً عقلانی هم نیست که تهش html باشه یا نه ، چه فرقی میکنه برای گوگل؟

تنها چیزی که من اطمینان بیشتری دارم روش اینکه موقعی که دارین آدرس سایت پست رو مینویسین از -_- یا _ استفاده نکنین و سعی کنید بیشتر از - استفاده کنید برای جدا کردن واژگان و ...

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ولی حقیقت اینکه بیشتر سایت های بزرگ رو که چک کردم اینکار رو نکرده بودن و خود گوگلم راجب به این مطلب چیزی نگفته.

مراجعه شود به کانال webmaster شرکت گوگل. آقای مت کاتز به طور رسمی از طرف گوگل گفتن که تاثیری نداره!

سلام وحید اقا

خوشحالم اینجا هم میبینمتون

منم خوندم که خوده گوگل گفته تاثیر نداره ولی از وقتی ک ازین حالت پیوند استفاده میکنم

یعنی

احساس میکنم سرعت ایندکس مطالب بیشتر شده !!!

حالا یا به خاطر اینه یا به خاطر سایت مپم !!!

سلام خدمت شما :)

استفاده از post_id اون هم به صورت / به نظر بنده حقیر کار درستی نیست. ساختار سایت از حالت بهینه در میاد.

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

مراجعه شود به کانال webmaster شرکت گوگل. آقای مت کاتز به طور رسمی از طرف گوگل گفتن که تاثیری نداره!

سلام خدمت شما :)

استفاده از post_id اون هم به صورت / به نظر بنده حقیر کار درستی نیست. ساختار سایت از حالت بهینه در میاد.

کلا استفاده از id درست نیست یا استفاده id به همراه / درست نیست؟

اگه جای / از - استفاده کنم چی؟

به نظرتون بازم خوب نیست؟

با تشکر

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ارسال شده در (ویرایش شده)

لازم دونستم یه توضیح مختصری بدم

چرا بعضی سایت ها .html رو میگن خوبه

چرا سایت های بزرگ از .html استفاده نمی کنن؟ و بجاش آخر / داره؟

خوبی .html (یا کلا پسوند آخر آدرس) خوبیش اینه که مرورگر متوجه میشه درخواست ارسالی یک درخواست دریافت فایل هست (نوار مرورگرها با دستورات مختلف کارهای مختلفی میکنند) پس یکم از سرعت (در حدی که احساس نمیشه ) سایت تاثیر داره از طرفی سرور که این در خواست رو میگیره براش مشخصه که میخواد چیکار کنه برای اینکه این رو متوجه بشید یه مثالی میزنم

فرض کنید سرور دارید که تو پوشه اصلیش فایلهای index.html , index.htm , index.php باشن

حالا شما فرض کنید دامنه سایت رو بزنید سرور باید فایل index رو باز کنه ولی توی یه پوشه سه ایندکس هست کدوم رو باید باز کنه؟ کاربر کدوم مد نظرش هست؟

حالا فرض کنید کاربر دقیقا آدرس رو زده باشه اینطوری site.ir/index.php دیگه سرور با خیال راحت میدونه کاربر چی میخواد و میدونه باید چیکار کنه

این یه مثال ساده از وجود .html یا پسوند در ته آدرس ها

که خیلی وقت پیش (دیگه عین دایناسورها منقرض شده ) گوگل به پسوند اهمیت میداد چون کاربر پسند تر بود (کاربر با آدرس متوجه میشد که یه صفحه سایت میخواد لود بشه یا یه فایل صوتی ...)

اون زمان هم تاثیرش خیلی کم بود تا چه برسه به الان که ربات های گوگل حتی قابلیت فهمیدن آدرسهای نا مفهوم چند پارامتری رو داره

الان بهتره که ته آدرس ها رو / بذارید که مشخص بشه آدرس تموم شده این بیشتر برای سرور و سرعت لود خوبه چون آدرسی که تهش / باشه مشخصه یه صفحه هست نه یه فایل صوتی ...

و اما اینکه چه ساختاری خوبه

/%category%/%postname%/

برای سایت هایی که آدرس بخش هاشون کوتاه هست (مخصوصا لاتین) بهترینه اما اگر بلنده

/%postname%/

اگر احتمال داره چندین پست تکراری داشته باشید

بهتره که آیدی پست با اینا ترکیب بشه تا آدرس تکراری ایجاد نشه

موفق و پایدار باشید

ویرایش شده در توسط bestdata
2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

نام مطلب

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط Reza0098
      سلام
      چطور میتونم پیوند یکتا نوشته هام رو از فارسی به انگلیسی تبدیل کنم؟ از افزونه  WP-Parsi Permalink Translator  استفاده کردم ولی جوابی نگرفتم
      موفق باشید
    • توسط saeedsaeed
      سلام من روزی که سایت رو راه انداری کردم پیوند یکتا سایت رو بد انتخاب کردم حالا به مشکل  برخوردم
      پیوند یکتا رو گذاشتم " سال و ماه و روز و نام نوشته " الان به مشکل برخوردم . من یه پست میزارم بعدا نیاز به بروز رسانی داره وقتی بروز میکنم مطلب پیوند یکتا قسمت تاریخش تغییر پیدا میکنه و هرچی وقت برای اون پست گذاشتم هدر میره و لینکهای که براش ساختم انگار الکی هستن .

این قسمتی که خط قرمز کشیدم زمانی که مطلب میزارم تاریخ همون روز میخوره و بعدا من نیاز دارم به تاریخ مثلا امروز مطلب رو بروز کنم و بیارم صفحه اول لینکش تغییر پیدا میکنه و لینک قبلی که جاهای دیگه استفاده کردم کار نمیکنه
      میشه بروز رسانی کرد ولی اگه تاریخ رو دست زدم لینک مطلب عوض میشه
    • توسط رضا علیزاده
      با سلام و عرض ادب خدمت اساتید
      چند وقت پیش سایتی راه اندازی کردم و ساختار پیوندیکتای اون رو به حالت زیر گذاشتم؛
      /%year%/%monthnum%/%postname%.html توی این مدت ایندکس ها و سئو نسبتاً خوبی هم گرفته, اما تا حدودی لازم دیدم که پیوندیکتا به شکل زیر تغییر کنه؛
      /%category%/%postname%/  
      حالا سوال اینجاست؛
      - آیا راهی هست که با تغییر این پیوندیکتا مطالب و ایندکس های سایت دچار خطای 404 نشه ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
    • توسط neda barg
      با سلام
      من ابتدا به صورت دستی بک آپ سایت را در لوکال بالا آوردم ، صفحه اصلی درست نمایش می داد ولی تمام لینک ها و منوها اررور 404 می داد، و در برگه ها هم پیش نمایش اررور می داد.
      بعد با افزونه wpclone backup بک آپ سایت را بالا آوردم.باز هم همین مشکل را دارم.پیوند های یکتا هم چک شده ، همه درسته.
      ممنون می شم راهنمایی کنید
    • توسط neda411
      سلام !
      پیوند یکتای قبلی من به این شکل بود :
      hamrahna.com/2016/05/08/newsID=182101

بعدا فهمیدم اگر اسم مطلب هم همراهش باشه بهتره اون را به این شکل در آوردم :
      http://hamrahna.com/newsID=182101/تغییر-فرکانس-چند-شبکه-در-بدر/
      , همچنین آدرس :
      http://hamrahna.com/newsID=182101 
      خودکار به لینک دوم که همراه با تیتر نوشته است ریدایرکت میشه

خلاصه مطلب اینه من میخوام تمامی مطالب قبلی که بعد از آدرس دامنه تاریخ وجود دارد و سپس ای دی پست بیام ریدایرکت بدم به فقط ای دی پست دار و تاریخ را برداریم
      یعنی :
      hamrahna.com/2016/05/08/newsID=182101
      ریدایرکت بشه به
      hamrahna.com/newsID=182101

آیا راه کار و روشی وجود دارد یا خیر؟
      افزونه پیدا کردم که باید دونه دونه ریدایرکت کنم ولی آمار مطالبم که در گوگل ایندکس شدن 1800 مطلبه که الان همه 404 میخورن و آمار بازدیدم همونه ولی همه بازدید ها 404 شدن