رفتن به مطلب

مشکل کم شدن صفحات ایندکس شده

uploader333

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان

من تازه یک سایت راه انداختم... اول با کمک این سایت هاییی که به صورت رایگان نقشه سایت می سازن نقشه سایت ساختم و به گوگل وب مستر معرفیش کردم اول خوب ایندکس می شد

ولی بعد با کمک افزونه سئو و Google xml generator نقشه سایت ساختم... هر دو تا افزونه ها فعالن... ولی مرتب داره از تعداد صفحات ایندکسیم کم می شه.. هر پستی که می دم url توی وب مستر submit می شه و ولی تعداد ایندکسی هام داره همینطور کم می شه

مشکل از کجاست؟

لینک به ارسال

سعی کنید در این موارد بیشتر از یک افزونه نصب نکنید! چون ممکنه با هم تداخل داشته باشن.

آدرس نقشه جدید رو به گوگل معرفی کردید؟

لینک به ارسال

سعی کنید در این موارد بیشتر از یک افزونه نصب نکنید! چون ممکنه با هم تداخل داشته باشن.

آدرس نقشه جدید رو به گوگل معرفی کردید؟

من مجبورم برای کار سئو از افزونه

Yoast WordPress SEO

استفاده کنم... ولی همونطور که خودتون می دونید بخش نقشه سایت هم داره.... هر دو تای این افزونه ها ادرس نقشه سایتی که می سازن فرق می کنه یعنی آدرس نقشه سایت سئو شبیه اینه http://site/sitemap_index.xml

آدرسی که افزونه Google xlm generator می سازه شبیه اینه http://site/sitemap.xml

کدومشونو بهتره وارد کنم؟

من الان طبق گفته شما یکی ازاین ها را وارد کردم ولی همه ایندکس هام دوباره صفر شد تعداد url های سابمیت شده هم صفر شده دوباره رفته تو حالت pending ...با این که آدرسی که الان وارد کردم با ادرسی که قبلا" وارد کرده بودم فرقی نمی کرد هر دو تاشون شبیه این بود http://site/sitemap.xml با این تفاوت که قبلی را به صورت دستی ساخته بودم این یکی با کمک افزونه Google xlm generator ساخته شده

الان باید دقیقا" کدومو وارد کنم؟

و آیا این صفر شدن ایندکس ها و حالت پندینگ طبیعیه؟

اگر بخوام از Google xlm generator استفاده کنم چطوری می تونم نقشه سایت افزونه سئو را غیر فعال کنم؟

لینک به ارسال

عرضم به حضورتون که بله طبیعیه ، چون شما یه نقشه جدید دادین به گوگل یه مدّتی طول میکشه تا دوباره بازدید هاتون و ایندکستون درست شه ، زیاد نگران نباشید.

سعی کنید زیاد نقشه سایتتون رو تغییر ندید...

به نظرم خود افزونه در قسمت نقشه سایت قابلیّت غیرفعّال کردن رو باید داشته باشه...

لینک به ارسال

عرضم به حضورتون که بله طبیعیه ، چون شما یه نقشه جدید دادین به گوگل یه مدّتی طول میکشه تا دوباره بازدید هاتون و ایندکستون درست شه ، زیاد نگران نباشید.

سعی کنید زیاد نقشه سایتتون رو تغییر ندید...

به نظرم خود افزونه در قسمت نقشه سایت قابلیّت غیرفعّال کردن رو باید داشته باشه...

شما خودتون از هر دوی اینها استفاده می کنید؟ من جایی ندیدم که بشه نقشه سایت سئو را غیر فعال کرد

لینک به ارسال

عزیزم شما اگر قبلا یه سایت مپ معرفی کرده باشید و بعد دوباره یکی دیگه معرفی کنید گوگل میاد اون سایت مپ رو نادیده میگیره و این جدید رو دوبار ایندکس میکنه ، اگر لینک قوی یا Domain Authority قوی داشته باشید زودتر از 10 روز دوباره ثبت میشه ، اگر نه باید صبور باشید

لینک به ارسال

شما گوگل فعال کن سئو غیر فعال می شه

منظورتون اینه که فقط بخش مربوط به نقشه سایت افزونه سئو غیر فعال می شه یا کلا" غیر فعال می شه؟

تنظیمات افزونه سئو در مورد نقشه سایت خیلی دقیق تر و با جزئیات بیشتره.. با کمک تنظیماتش می شه از ایندکس خیلی از صفخات تکراری جلوگیری کرد.... طبق گفته شما اگر با فعال شدن google xml افزونه سئو به طور خود به خود غیر فعال می شه امکانش هست که بشه تنظیمات اونو برای google xml اعمال کنیم؟

لینک به ارسال

عزیزم شما اگر قبلا یه سایت مپ معرفی کرده باشید و بعد دوباره یکی دیگه معرفی کنید گوگل میاد اون سایت مپ رو نادیده میگیره و این جدید رو دوبار ایندکس میکنه ، اگر لینک قوی یا Domain Authority قوی داشته باشید زودتر از 10 روز دوباره ثبت میشه ، اگر نه باید صبور باشید

ممنون دوست عزیز

من نقشه سایت جدیدی را که سامبیت کردم در عرض چند ساعت سابمیت شد.. الان حدود 300 صفحه سابمیت شده و 170 صفحه اش ایندکش شده.. ولی مساله اینجاست که تو نقشه سایت قبلی 1300 url سابمیت داشتم ولی الان تو این نقشه جدید فقط 300 صفحه سابمیت شده....

سه تا سوال داشتم..

1:این که اینقدر سریع سابمیت شد و ایندکس شد نشون می ده وضعیت سئو سایتم مناسبه؟ منظورتون از لینک قوی چیه؟

2: این که تعداد صفحات کمتر از قبل سابمیت شده یعنی باید صبر کنم.. تا کامل سابمیت بشه.. یا این که این نقشه جدید صفحات کمتری سابمیت می کنه؟

3: اگر من تو هر پست لینک به یک سایت خارجی بدم تو وضعیت سئوی سایتم تاثیر مثبت داره؟ مثلا" فیلمی از یک کمپانی یا سایت مشهور را می زارم.... لینک دانلود رایگانش اون فیلم را هم می زارم.... اگر لینک سایت اصلی یا اون فیلم اصلی را هم توی پست بزارم برای سئو خوبه یا تاثیر منفی داره؟

ممنون می شم راهنماییم کنید

راستی تو گوگل وب مستر بعد از سابمیت شدن این نقشه جدید یک warning اومده.... کجا باید این هشدار را بخوونم؟

لینک به ارسال

1 - وضعیت سئوی سایت شما به محتوای سایتتون بستگی داره ، لینک‌هایی که بازدیدکننده‌های زیاد یا پیج رنک بالاتری نسبت به بقیه دارند .

2 - ببینید نقشه‌ی سایت کارش رو به درستی انجام میده شما تازه ثبت کردید نقشه رو و باید منتظر بمونید .

3 - میتونید لینک رو به صورت نوفالو قرار بدید که تاثیر منفی نزاره رو سایتتون .

اخطارهای گوگل وب‌مسترهم در داشبردش وجود داره در قسمت پیام‌ها و میتونید بخونید .

لینک به ارسال

1 - وضعیت سئوی سایت شما به محتوای سایتتون بستگی داره ، لینک‌هایی که بازدیدکننده‌های زیاد یا پیج رنک بالاتری نسبت به بقیه دارند .

2 - ببینید نقشه‌ی سایت کارش رو به درستی انجام میده شما تازه ثبت کردید نقشه رو و باید منتظر بمونید .

3 - میتونید لینک رو به صورت نوفالو قرار بدید که تاثیر منفی نزاره رو سایتتون .

اخطارهای گوگل وب‌مسترهم در داشبردش وجود داره در قسمت پیام‌ها و میتونید بخونید .

ممنون دوست عزیز ولی هیچ پیامی برای من نیومده... فقط تو اون قسمتی که تعداد صفحات ایندکس شده را نشون می ده یک warning زده تو قسمت crawl error ها هم چیزی در مورد اون هشدار نیست

منظورتون از قرار دادن لینک ها به صورت نوفالو چیه؟ یعنی در حالت کلی اگر لینک را به صورت معمولی بزارم به ضرر سئوی سایته؟ من یک جایی می خوندم نوشته بود هر چقدر تو سایتتون بیشتر به سایت های خارجی لینک بدید روی سئو تاثیر مثبت داره

لینک به ارسال

یعنی ایکه لینک شما خاصیت rel="nofollow" داشته باشه که توسط ربات‌ها دنبال نمیشه ، اینکه لینک‌های خروجی تاثیر مثبت داشته باشند یا منفی به اون لینک و تعدادش بستگی داره ولی اگر تعداد لینک‌های خروجی بالا بره تاثیر منفی خواهد داشت .

https://support.goog...wer/96569?hl=en

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...