رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان بنده استارت یک سی ام اس رو زدم (البته یک سی ام اس ساده) و برای اون نیاز به یک template engine قوی دارم نظر خودم smarty هست ولی اطلاعات کافی در موردش ندارم دوستان اگر میتونند template engine معرفی کنند یا اگر کسی smarty کار کرده من سوالاتم رو در همین تاپیک ادامه بدم .

لینک به ارسال

یه سی ام اس ساده ~ یک تمپلیت انجین قوی !

آیا با هم میخونن ؟ :P

پیشنهاد من اینه ، استفاده از تمپلیت انجین توی کارهاتون ، یعنی نیاز به آموزش قوانین جدید که اون تمپلیت انجین اعمال میکنه و این خودش خوش آیند نیست .

به شخصه استفاده از هیچ کدوم تمپلیت انجین ها رو پیشنهاد نمیکنم چون باعث کندی 20 درصدی برنامه میشن .

اما اگر زیاد اصرار دارید میتونید از پارسرهای ساده استفاده کنید که نمونه اش توی فریم ورک Codeigniter هست .

یا حتی یک تمپلیت انجین بهتر و سرعتر از اسمارتی با قوانین قابل درکتر twig.sensiolabs.org ، این تمپلیت انجین توسط فریم ورک سیمفونی استفاده میشه .

اما پیشنهاد من سر جاشه ، خود وردپرس رو ببین ، یه سری قوانین رو داره با زبان پی اچ پی پیاده میکنه ، مزیت خوبشم اینه به جای یک تمپلیت انجین از یک زبان برنامه نویسی برای حلقه ها استفاده میکنه و نتیجه اش توسعه سریع و راحت .

شما کلاً چیزایی که میخوای برای حلقه ها استفاده از foreach هست .

یه نکته دیگه اینکه ، اگر برای بحث آموزش(خود آموزی) دارید این کار رو میکنید ، بهتره اصولی پیاده بشه .

اگر لازم دونستید هر از گاهی ، گوشه هایی از نحوه کارتون رو بذارید اینجا تا ببینیم آخرش چی میشه .

موفق باشید

لینک به ارسال
یه سی ام اس ساده ~ یک تمپلیت انجین قوی !

آیا با هم میخونن ؟

خوب بله منظورم رو بد رسوندم من این سیستم رو که میخوام بنویسم امکانات اولیش خیلی زیاد نیست و نیازشون ندارم که بعد باید کم کم بهشون اضافه بشه و منظورم از قوی یه جورایی ساده بودنش بود .

چون واقعاً چیزی که الان میخوام بنویسم اصلاً نیازی به اون صورت به تمپ انجین نداره و اجرای قالب با include ها و Requere .. ها راه میندازه .

اما گفتم هم اصولی تره هم به عنوان اوین پروژه خوبه که سیستم پوشه قالب داشته باشه / پوشه پلاگین و ... اینجوری مسلماً بهتره واسه بعدم برای همین تصمیم به استفاده از smarty گرفتم . باز شما اگر نظری دارید بفرمایید :)

لینک به ارسال

اگر اولین کارتون هست شدیداً پیشنهاد میکنم از اسمارتی استفاده نکنید .

اگر درک خوبی از شی گرایی دارید معماری MVC پیشنهاد میشه

لینک به ارسال

سلام

من خودم برای اولین پروژه ساده وبلاگی که نوشتم از اسمارتی استفاده کردم. خیلی ساده ازش استفاده کردم.

خیلی پیچیده نیست و البته کار رو خیلی راحت میکنه.

البته کدنویسی بد باعث مشکلاتی در کار با اسمارتی میشه.

برای آموزش اینجا و برای بررسی مواردی که ممکن هست مشکل ساز بشه اینجا رو مطالعه کنید.

در نهایت بستگی به شما داره که با توجه به مهارت کدنویسی تون کدوم را ه رو انتخاب میکنید.

لینک به ارسال
میتونم بپرسم چرا از اسمارتی استفاده نشه ؟

زمانی رو که صرف یادگیری و استفاده از اسمارتی میکنید ، روی بخشهای دیگه صرف کنید .

درصورتیکه کد نویسی شما استاندارد نباشه و به روش معروف اسپاگتی اسکریپت بنویسید استفاده از اسمارتی یک معضل میشه براتون .

من پدر کشتگی باهاش ندارم ، شما نظر خواستی منم نظر دادم .

لینک به ارسال

البته من یک سیستم ساده نوشتم قبلاً چیزایی مثل عضویتو ورودو و لیست کاربرو یک پنلی برای مدیریتو و ... اما خوب دوست داشتم اسمارتی کار کنم به نظرم چون سیستم دیتالایف انجین هم اسمارتی هست اسمارتی کار کنم بهتره که روی دیتالایف هم به دردم میخوره به هر حال آقا رضا و آقا مرتضی ممنون از راهنماییتون سوالاتی که در حین نوشتن برام پیش اومد در همین تاپیک میپرسم و

لینک به ارسال

چیزی که الان تو اسمارتی میبینم یه جورایی به دل نمیچسبه البته خیلی قدرتمنده و شکی توش نیست .

الان کد نویسی معمولی مثلاً if ($name == 'Fred'} ما میشه {if $name eq 'Fred'} که نوع کد نویسی کلاً عوض میشه . با این حال فرم ورک دیگه ای هم باشه اینجوری نباشه خیلی بهتره وگر نه همینو باید استفاده کنم

لینک به ارسال

ببینید هر موتوری برای خودش یکسری قواعد داره.

حالا این لیست رو هم ببینید شاید یک مورد با سلیقه خودتون پیدا کردید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...