رفتن به مطلب

عدم نمایش قسمتهای سایت در بعضی کامپیوترها

پست های پیشنهاد شده

همانطور که می دانید یک سایت از یک صفحه و یک بک گراند تشکیل شده که حالا می توان این صفحه سایت در تمام صفجه در نظر گرفت یا با عرض کمتر.

اگر با یک لپ تاب به سایت ورزش 3 وارد شویم می بینیم که صفحه تمام صفحه نیست و بک گراند دارد اما اگر با یک مانیتوری که تقریبا قدیمی هست وارد آن سایت شویم دیگر بکگراند وجود ندارد و صفحه تمام محیط صفجه کامپیوتر را به خود اختصاص می دهد .

این تغییر رفتار وقتی مشکل زا می شود که بعضی از قالبها بکگراند را در حتما نمایش می دهند و در عوض محتویات صفجه سایت را از عرض ناقص نشان می دهند.

مثلا چند منو سایت را نشان نمی دهد و یا صفجه ار عرض کوچک می شود و عکسها با ستون کناری تداخل پیدا می کنند.

حال این مشکل را به چه طریقی می توان حل کرد ؟

لینک به ارسال

ببینید عدم تطابق نمایش در مرورگرها به کدنویسی و البته مستقیم به استایل نویسی اون برمیگرده.

استفاده از یکسری دستورات در نسخه های قدیمی مرورگرها مشکل بوجود میاره که یک امر طبیعی هست.

در هنگام طراحی باید اول مخاظبان خودتون رو در نظر بگیرید که از چه قشری هستن.

آیا مروگرهاشون آپدیت هست یا خیر.

مثلا کسیکه یک سایت خبری - آی تی راه اندازی میکنه مخاطبانش معمولا از مرورگرهای بروز استفاده میکنن.

برای این نوع سایت ها حداکثر فیکس کردن با ie7 بیشترین دغدغه هست.

دیگه نسخه های پایینتر منقرض شده حساب میشن!

لینک به ارسال

ببینید عدم تطابق نمایش در مرورگرها به کدنویسی و البته مستقیم به استایل نویسی اون برمیگرده.

استفاده از یکسری دستورات در نسخه های قدیمی مرورگرها مشکل بوجود میاره که یک امر طبیعی هست.

در هنگام طراحی باید اول مخاظبان خودتون رو در نظر بگیرید که از چه قشری هستن.

آیا مروگرهاشون آپدیت هست یا خیر.

مثلا کسیکه یک سایت خبری - آی تی راه اندازی میکنه مخاطبانش معمولا از مرورگرهای بروز استفاده میکنن.

برای این نوع سایت ها حداکثر فیکس کردن با ie7 بیشترین دغدغه هست.

دیگه نسخه های پایینتر منقرض شده حساب میشن!

آقا مرتضی یعنی به خود کامپیوتری که طرف استفاده می کنه ربط نداره ؟ چون وقتی در همون کامیپوتری که ناقص میاره وقتی از view کوچک شدن را انتخاب می کنی و صفحه را کوچک می کنی صفجه کامل دیده میشه و همه قسمتهای سایت دیده میشود.

لینک به ارسال

آقا مرتضی یعنی به خود کامپیوتری که طرف استفاده می کنه ربط نداره ؟ چون وقتی در همون کامیپوتری که ناقص میاره وقتی از view کوچک شدن را انتخاب می کنی و صفحه را کوچک می کنی صفجه کامل دیده میشه و همه قسمتهای سایت دیده میشود.

یعنی اینجوری توضیح بدم اگر برنامه نویسی درست و کامل باشد صفحه ای که نوشته ها در آن است در هر کامپیوتری فیت می شود و این بک گراند هست که نمایش داده نمی شود. مثال همون سایت ورزش 3 که گفتم شما با نسخه در یک کامپیوتری که مانیتور آن قدیمی باشد وارد صفحه بشوید دیگر بک گراند وجود ندارد و تمام صفحه است. اما خوب بعضی قالبها اینطور نمی شود و بک گراند به همان شکل باقی مانده و دیده می شود ولی صفحه ای مطالب در آن هست به هم می ریزد. من در همان کامپیوتری که مشکل دارد چند نسخه را اینترنت اکسپلورر را امتحان کردم. مشکل باقی ماند. وقتی از قسمت view - رو 75% گذاشتم صفحه بدون نقص نمایش داده میشه. اما نوشته ها کوچک و آزار دهنده می شوند

لینک به ارسال

یعنی اینجوری توضیح بدم اگر برنامه نویسی درست و کامل باشد صفحه ای که نوشته ها در آن است در هر کامپیوتری فیت می شود و این بک گراند هست که نمایش داده نمی شود. مثال همون سایت ورزش 3 که گفتم شما با نسخه در یک کامپیوتری که مانیتور آن قدیمی باشد وارد صفحه بشوید دیگر بک گراند وجود ندارد و تمام صفحه است. اما خوب بعضی قالبها اینطور نمی شود و بک گراند به همان شکل باقی مانده و دیده می شود ولی صفحه ای مطالب در آن هست به هم می ریزد. من در همان کامپیوتری که مشکل دارد چند نسخه را اینترنت اکسپلورر را امتحان کردم. مشکل باقی ماند. وقتی از قسمت view - رو 75% گذاشتم صفحه بدون نقص نمایش داده میشه. اما نوشته ها کوچک و آزار دهنده می شوند

اختلاف دقیقا به ورژن بروسر ها و کدهای استفاده شده بر می گردد برای رفعش راحت ترین راه این است

یک استایل مجزا برای ie ورژن 8 به پایین بنویسید و عکس های بک گراند را بجای png از gif یا jpg استفاده کنید و در کنار style.css ذخیره کنید مثلا با نام style.ie.css و به کدهای خود در header اضافه کنید

<!--[if IE 8]><link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo('template_url'); ?>/style.ie.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->

برای مشکل view در همان فایل برای اجزایی که گفتید مشکل دارند اضافه کنید

position:relative;
zoom:1;

لینک به ارسال

اختلاف دقیقا به ورژن بروسر ها و کدهای استفاده شده بر می گردد برای رفعش راحت ترین راه این است

یک استایل مجزا برای ie ورژن 8 به پایین بنویسید و عکس های بک گراند را بجای png از gif یا jpg استفاده کنید و در کنار style.css ذخیره کنید مثلا با نام style.ie.css و به کدهای خود در header اضافه کنید

<!--[if IE 8]><link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo('template_url'); ?>/style.ie.css" type="text/css" media="screen" /><![endif]-->

برای مشکل view در همان فایل برای اجزایی که گفتید مشکل دارند اضافه کنید

position:relative;
zoom:1;

با تشکر از جواب شما. حیف که دانش من آنقدر نیست که خوب مطلبو بگیرم. من کدهای کدوم فایلو اینجا قرار بدم تا شما زحمت بکشید و برام ادیت کنید ؟ من کدنویسی بلد نیستم که برای اون استایل درست کنم. در ضمن وقتی برای اکسپلورر استایل نوشتیم کروم هم از همون استایل استفاده می کنه ؟

الان صفحه یک استایل داره. خوب فکر کنم باید کدهای همونو کپی کنم و در فایل جدید که شما نام اون را دادید وارد کنم . چه کدهایی باید به این استایل اضافه بشوند تا صفحه تنظیم شود ؟

نرم افزار خاصی برای حل این مشکل نیست ؟

لینک به ارسال

ببینید نرم افزاری برای اینکارنیست.

باید اول محل بخشهایی که بهم میریزه مشخص بشه.

بعد استایل اون بخشها رو پیدا کنید.

و بریزید توی فایلی که ایمان عزیز گفتن.

بعد برید روی ie و با تغییر مقادیر نمایش در ie رو درست کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...