رفتن به مطلب

GZIP فعال است یا خیر ؟؟

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان .

یه لینک میخواستم برای تست اینکه

GZIP در سایت من فعال است یا خیر ؟؟

باتشکر

لینک در امضاء

لینک به ارسال

به نشانی

http://yoursite.com/wp-admin/options.php

تو سایت خودتون برید و gzip رو پیدا کنید اگر مقدارش یک بود فعاله اگر صفر بود می تونید مقدارش رو یک کنید و ذخیره کنید که فعال شه اگر اصلا آیتمش رو نداشت از php بسته است و نمی تونید فعالش کنید.

لینک به ارسال
به نشانی

تو سایت خودتون برید و gzip رو پیدا کنید اگر مقدارش یک بود فعاله اگر صفر بود می تونید مقدارش رو یک کنید و ذخیره کنید که فعال شه اگر اصلا آیتمش رو نداشت از php بسته است و نمی تونید فعالش کنید.

ممنون استاد عزیز .

بنده این گزینه رو پیدا کردم باتوجه به کلمه کلیدی شما :

gzipcompression

این گزینه برروی عدد 0 بود. اگر منظورتون همین گزینه بوده به 1 تغییرش دهم ؟

یک سوال :

اگر اینکاری که شما گفتید رو انجام بدم دیگه لازم نیست مورد 19 لینک زیر را انجام بدم ؟؟

http://mandegarweb.com/wordpress/wordpress-learning/22-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-htaccess/

یعنی تغییر به عدد 1 gzipcompression با کدی که در مورد 19 داده برای فایل htaccess یکسانه ؟ دیگه لازم نیست اون کد رو به فایل htaccess اضاف کنم ؟

باتشکر

لینک به ارسال

گزینه همونه

نه نیازی نیست خود وردپرس فایل را بازسازی می کنه فقط قبلش باید دسترسی htaccess را قابل نوشتن کنید یعنی پرمیژن فایل را بگذارید 666 و بعد از اتمام کار بگذارید 644 یا 444

لینک به ارسال
گزینه همونه نه نیازی نیست خود وردپرس فایل را بازسازی می کنه فقط قبلش باید دسترسی htaccess را قابل نوشتن کنید یعنی پرمیژن فایل را بگذارید 666 و بعد از اتمام کار بگذارید 644 یا 444

با تشکر .

دقیقا طبق گفته شما عمل کردم پرمیژن را نیز تغییر دادم اما بعد از ذخیره باز هم همون عدد 0 میشه (یعنی بعد از اتمام کار وفتی باز به اون ادرس وارد میشم عدد 0 است)!!!! :o :o :wacko:

به هاستم تیکت زدم گفتند :

گزینه فشرده‌سازی

gzip

برای برخی از فایلها مانند فایلهای

html

روی سرویس هاست شما فعال است.

چنانچه منظور شما ماژول

gzip

برای پی.اچ.پی است این ماژول نیز به صورت پیشفرض فعال شده است.

/الان به نظرتون چیکار کنم استاد ؟

لینک به ارسال

اگر محدودیت از طرف سرور باشه که در اختیار شما نیست تا برطرفش کنید

اگر منظورتون صرفا برای سرعته که ماژول gzip هم کمپرس می کنه و نتیجه با همون سرعت لود می شه اما اگر قصد دریافت فایل gzip را دارید یا می خواهید کار خاص دیگه ای روش انجام بدید که باید سرویستون رو ارتقا بدید

لینک به ارسال

اگر محدودیت از طرف سرور باشه که در اختیار شما نیست تا برطرفش کنید

اگر منظورتون صرفا برای سرعته که ماژول gzip هم کمپرس می کنه و نتیجه با همون سرعت لود می شه اما اگر قصد دریافت فایل gzip را دارید یا می خواهید کار خاص دیگه ای روش انجام بدید که باید سرویستون رو ارتقا بدید

با تشکر.

خب اگر ماژول gzip هم کمپرس می کنه و کار همون کد مورد 19 رو انجام میده و فایل های سایتم رو zip میکنه و باعث سرعت میشه که هیچ ..

اما بنظرتون چرا اون عدد به تغییر پیدا نکرد ؟!!!! بنظرتون از هاسته ؟

میتونم ازشون بخوام تا تغییراتی ایجاد کنند تا این عدد به 1 تغییر کنه .(هاستم اشتراکی است و البته نمیدونم موفقت کنند یا خیر!)

استاد عزیز بنده قصدم افزایش سرعت لوود وبسایت میباشد و بس/

البته همونطور که هاستینگم گفته :

gzip

برای برخی از فایلها مانند فایلهای

html و پی.اچ.پی فعاله . میخواستم برای فایل های cssو jpg و ... هم فعال باشه !

ممنون از پاسختون

لینک به ارسال

اون عدد مربوط به ماژول نیست باید مقدار Gzip در فایل php.ini سایت شما ON باشه که ظاهرا نیست

لینک به ارسال

با Gzip فایلهای css و تصاویر را کمپرس نمی کنند فایلهای css که به وسیله کوکی ها روی سیستم کاربر کپی می شند پس مزاحمتی ندارند تصاویر هم باید در فتوشاپ ویرایش بشند و از طریق منو file و گزینه save for Web & Devices... یا با استفاده از کلیدهای ترکیبی Alt+Shift+Ctrl+S برای فرمت و اندازه مناسب جهت وبسایت ذخیره سازی بشه

افزونه های زیادی هم برای کمپرس تصاویر وجود داره که خروجی های هیچکدوم قابل قیاس با خروجی فتوشاپ نیستند

لینک به ارسال

به نشانی

سلام استاد ... یه سوال:

من به آدرسی که گفتید رفتم و دو تا فایل به نام gzipcompression با عدد 0 و GZipNinjaSpeed_status با عدد 1 وجود داشت!!! قبل از این هم رفتم تو سایت http://checkgzipcompression.com/ و طبق بررسی که این سایت انجام داده گفته GZip من فعاله!!! بالاخره GZip سایتم به نظرتون فعاله یا نه؟!!

لینک به ارسال

اون عدد مربوط به ماژول نیست باید مقدار Gzip در فایل php.ini سایت شما ON باشه که ظاهرا نیست

باتشکر

چطور میتونم مقدار Gzip در فایل php.ini را on کنم ؟

php.ini دقیقا در کدام قسمت وجود داره >؟

لینک به ارسال

با Gzip فایلهای css و تصاویر را کمپرس نمی کنند فایلهای css که به وسیله کوکی ها روی سیستم کاربر کپی می شند پس مزاحمتی ندارند تصاویر هم باید در فتوشاپ ویرایش بشند و از طریق منو file و گزینه save for Web & Devices... یا با استفاده از کلیدهای ترکیبی Alt+Shift+Ctrl+S برای فرمت و اندازه مناسب جهت وبسایت ذخیره سازی بشه

افزونه های زیادی هم برای کمپرس تصاویر وجود داره که خروجی های هیچکدوم قابل قیاس با خروجی فتوشاپ نیستند

ممنون از توضیحات خوبتون استاد.

راستش من فقط میخواستم Gzip برروی سایتم فعال بشه . یا همون عملی شدن اون مورد 19 در اون لینک .

من متوجه نشدم Gzip برروی وبسایتم فعال است یا خیر ؟

یعنی به هاستینگم بگم این گزینه رو onکنند ؟؟ :(

باتشکر

لینک به ارسال

سلام استاد ... یه سوال:

من به آدرسی که گفتید رفتم و دو تا فایل به نام gzipcompression با عدد 0 و GZipNinjaSpeed_status با عدد 1 وجود داشت!!! قبل از این هم رفتم تو سایت http://checkgzipcompression.com/ و طبق بررسی که این سایت انجام داده گفته GZip من فعاله!!! بالاخره GZip سایتم به نظرتون فعاله یا نه؟!!

فعاله دیگه

افزونه ninja براتون کمپرس می کنه

ممنون از توضیحات خوبتون استاد.

راستش من فقط میخواستم Gzip برروی سایتم فعال بشه . یا همون عملی شدن اون مورد 19 در اون لینک .

من متوجه نشدم Gzip برروی وبسایتم فعال است یا خیر ؟

یعنی به هاستینگم بگم این گزینه رو onکنند ؟؟ :(

باتشکر

اگر هاستینگتون ماژول براش فعال کرده باشه که به این راحتی براتون on نمی کنه چیزی رو

اگر سرورتون اختصاصیه بگید برای php.ini راهنماییتون کنم و الا بهش دسترسی ندارید و اجازه تغییرات هم روش ندارید

لینک به ارسال

فعاله دیگه

افزونه ninja براتون کمپرس می کنه

اگر هاستینگتون ماژول براش فعال کرده باشه که به این راحتی براتون on نمی کنه چیزی رو

اگر سرورتون اختصاصیه بگید برای php.ini راهنماییتون کنم و الا بهش دسترسی ندارید و اجازه تغییرات هم روش ندارید

ممنون از کمکتون استاد عزیز..

بازم به هاستینگ گفتم که چرا اون عدد در اون ادرس 1 نمیشه و تغییر نمیکنه گفتند که :

لطفا توجه داشته باشید اطلاعات به صورت پیشفرض در حالت فشرده توسط سرور به مرورگرها ارسال می گردد لذا فشرده سازی مجدد اطلاعات منجر به بروز اختلال در سرویس دهی وب سایت به کاربران می گردد

به نظرتون همون کد مورد 19 رو در htaccess قرار بدم اوکی میشه یا کلا به این فشرده سازی دسترسی ندارم ؟

اصلا از خیرش گذشتیم :D:wacko::D

با گفته های هاستینگ فکر کنم Gzip ام فعاله . (البته اون عدد Gzip همچنان 0 است)

بهرحال ممنون از کمکتون استاد جان.

با تشکر

لینک به ارسال
اگر منظورتون صرفا برای سرعته که ماژول gzip هم کمپرس می کنه و نتیجه با همون سرعت لود می شه

و

اگر به پاسخ ها دقت کنید جوابتون رو در تایپیکهای اول می گیرید

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...