رفتن به مطلب

8 سوال از باتجربه ها برای راه اندازی سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام خدمت همه دوستان

بنده قصد ایجاد یک سایت خبری به همراه فروشگاه فایل دارم

تا اینجا فهمیدم باید فروشگاه را روی ساب دامین راه اندازی کنم ولی چندین سوال دارم ممنون میشم افراد با تجربه جواب دهند!

1. ایا فروشگاه فایل نیاز به هاست جدا دارد؟

2. قالب سایت فروشگاه فایل روی کدوم هاست نصب کنم ؟ هاست فروشگاه یا هاست خبری؟

3. نوع هاست فروشگاه باید چی باشه؟ هاست دانلودی یا هاست معمولی؟

4. چطور امنیت هاست فروشگاه فایلو ایجاد کنم؟

5.ایا بهتره هاست ها از یک شرکت باشن یا خیر ؟ / مثلا هاست فروشگاه فروش هاست از یک شرکت قوی و ابری باشه و هاست خبری در حد متوسط باشه؟/

6. دامین ها 2 مورد هستند .com /.ir کدوم بهتره روی سایت قفل باشه ؟ و چطور با www یا بدون www

7.از کدوم شرکت بهتره هاستشونو بگیرم؟ چرا

8.از کدوم شرکت بهتره دامین بخرم؟چرا؟

دوستانی که قصد پاسخ دارند لطفا جواب ها را نیز شماره دار بنویسند!!

با تشکر

ویرایش شده توسط amator
لینک به ارسال

دوست عزیز برای فروشگاه میتونی هم از برگه های سایت استفاده کرد و هم سابدامین استفاده کرد و هاست معمولی فرق نمیکنه و دامنه comمعتبره شرکت برای دامنه خ مهم نیست و برا ی هاست ببین بیشتر سایتها از کدام استفاده کردند و امنیت ووکامرس برای هر بار دانلود فایل یه لینک میده و محدود لینک میشه گذاشت

لینک به ارسال

سلام

اول این رو بگم بایدی تو ساب دامنه شدن فروشگاه نیست میتونید روی ساب دامنه راه بندازید میتونید جدا ...

اما جواب سوالاتون

1- اگر فروشگاه ساب دامنه باشه لازم به هاست جدیدی نیست و هر دو سایت روی یه هاست هستند

2- بر اساس جواب سوال اول هر دو سایت یه هاست دارند

3- هاست معمولی باشه

4- نوع هاست و نوع اسکریپتتون رو بشناسید و اخبار امنیتیش رو دنبال کنید و مشکلاتش رو رفع کنید

5- بستگی به سیاست شما داره

6- اگه هدف ایران هست ir اگر جهانی com

7- این سوال بستگی به اسکریپتتون داره فقط گول هاست های بی تجربه رو نخورید هاست فقط پهنای باند اینا نیست تیم پشتیبان خیلی مهمه باید متخصص باشن

8- دامنه مهم نیست از کجا میخرید فقط به اسم خودتون باشه تا بعد از معروف شدن کسی اون رو بر نداره برای خودش متاسفانه کلاهبردار زیاده در این زمینه

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

اول این رو بگم بایدی تو ساب دامنه شدن فروشگاه نیست میتونید روی ساب دامنه راه بندازید میتونید جدا ...

اما جواب سوالاتون

1- اگر فروشگاه ساب دامنه باشه لازم به هاست جدیدی نیست و هر دو سایت روی یه هاست هستند

2- بر اساس جواب سوال اول هر دو سایت یه هاست دارند

3- هاست معمولی باشه

4- نوع هاست و نوع اسکریپتتون رو بشناسید و اخبار امنیتیش رو دنبال کنید و مشکلاتش رو رفع کنید

5- بستگی به سیاست شما داره

6- اگه هدف ایران هست ir اگر جهانی com

7- این سوال بستگی به اسکریپتتون داره فقط گول هاست های بی تجربه رو نخورید هاست فقط پهنای باند اینا نیست تیم پشتیبان خیلی مهمه باید متخصص باشن

8- دامنه مهم نیست از کجا میخرید فقط به اسم خودتون باشه تا بعد از معروف شدن کسی اون رو بر نداره برای خودش متاسفانه کلاهبردار زیاده در این زمینه

در مورد دامنه ما هر دو رو میخوایم استفاده کنیم هم .com و هم .ir حالا نمیدونیم روی کدوم قفلش کنیم

و ایا دامنه رو با www یا بدون www استفاده کنیم

دوست عزیز برای فروشگاه میتونی هم از برگه های سایت استفاده کرد و هم سابدامین استفاده کرد و هاست معمولی فرق نمیکنه و دامنه comمعتبره شرکت برای دامنه خ مهم نیست و برا ی هاست ببین بیشتر سایتها از کدام استفاده کردند و امنیت ووکامرس برای هر بار دانلود فایل یه لینک میده و محدود لینک میشه گذاشت

میگن ووکامروس به درد فروش فایل نمیخوره و بهتره از eed که برای این منظور ساخته شده استفاده کرد نظر شما چیه؟

با تشکر از شما دوستان عزیز

همچنان منتظر نظرات دیگر دوستان هستیم :):rolleyes:

ویرایش شده توسط amator
لینک به ارسال

درود

برای راه اندازی بهتون پیشنهاد میکنم

یه هاست کلود تهیه کنید جهت دو سایت

یه هاست دانلود هم جهت اپلود فایل ها

دامنه هم از com استفاده نمائید

فقط یک.نکته دامنه دیگر رو در هاست پارک نکنید

لینک به ارسال

میگن ووکامروس به درد فروش فایل نمیخوره و بهتره از eed که برای این منظور ساخته شده استفاده کرد نظر شما چیه؟

دلیل بیارید تا ما هم قانع بشیم

لینک به ارسال

در مورد دامنه ما هر دو رو میخوایم استفاده کنیم هم .com و هم .ir حالا نمیدونیم روی کدوم قفلش کنیم

و ایا دامنه رو با www یا بدون www استفاده کنیم

بنده منظور شما رو دقیق متوجه شدم

بازم همون نظرمه

اگر خریدار ها و بازدید کنندگان اصلی شما ایرانیان هستن ir اگر میخواهید برای خارج کشور کار کنید .com

لینک به ارسال

1- فروشگاه نیاز به هاست جدا نداره هاست بمعنای فضای ذخیره سازی اطلاعات هست و دخلی به تعداد سایت ندارد.(مگر اینکه هاست شما محدودیت منابع داشته باشد.)

**پیشنهاد میشه برای سایت خبری از سرور اختصاصی و حداقل از سرور مجازی یا هاست پر بازدید استفاده کنید.

2- قالب سایت هم هرجا که قراره بارگذاری بشه باید آپلود بشه (این سوالتون درکش یکم سخته :D )

3-اگه حجم دانلودهر فایلتون اویریج یعنی تقریبا از 30یا نهایتا 100مگ بیشتره .بهتره که فایلهای دانلودی تو توی هاست جداگانه دانلود بذاری.

4-امنیت رو با افزونه های امنیتی میتونی رفع کنی که فراوان هم هستند (پیشنهاد من All In One WP Security)

امنیت سرور هم که باید از یک جای مطمئن بگیری که انتی شل و فایروال و... خلاصه کار بلد باشند بگیری

5-در مورد نوع هاست هم که توی مورد های قبلی اشاره کردم.

6- اگه فعالیتت داخل فقط ایرانه خب دات ایر بگیر دردسرشم کمتره .(دات کام با لایسنس های امنیتی قوی ای داره که اگه بگیری امنیت اطلاعات تضمین شدس).الان سیاست گوگل بدون پسوند www هستش.البته تو میتونی داخل دی ان اس زون با www هم تعریف کنی که مثل بسیاری از سایت ها مشتری رو سردرگم نکنی اما پیشفرضت رو روی بدون www بذار.

7- در مورد شرکتی که هاست خوب هم بده .ما درخدمتیم

8- دامنه هم هرجا پنل اختصاصی میده و صاحب امتیاز خوده شمایید. ما در خدمتیم مجددا! ;)

با تقدیم احترام

لینک به ارسال

درود

برای راه اندازی بهتون پیشنهاد میکنم

یه هاست کلود تهیه کنید جهت دو سایت

یه هاست دانلود هم جهت اپلود فایل ها

دامنه هم از com استفاده نمائید

فقط یک.نکته دامنه دیگر رو در هاست پارک نکنید

ایا از راهکار امنیتی برای محافظت از اون هاست دانلودی باید استفاده کنم؟ اگر راهکاری برای امنیت هست ممنون میشم بفرمایید. با تشکر

دلیل بیارید تا ما هم قانع بشیم

جناب مهندس بنده از چندین طراح و حتی انجمن ووکامروس پرسیدم گفتن بهتره از خود افزونه edd استفاده بشه حتی از چند نفر طراح قالب شما که تو جریانی تا حالا چند پست فقط توی این انجمن گذاشتم!!!!!

بنده منظور شما رو دقیق متوجه شدم

بازم همون نظرمه

اگر خریدار ها و بازدید کنندگان اصلی شما ایرانیان هستن ir اگر میخواهید برای خارج کشور کار کنید .com

دامنه سایتو روی www قفلش کنیم یا بدون www

ویرایش شده توسط amator
لینک به ارسال

1- فروشگاه نیاز به هاست جدا نداره هاست بمعنای فضای ذخیره سازی اطلاعات هست و دخلی به تعداد سایت ندارد.(مگر اینکه هاست شما محدودیت منابع داشته باشد.)

**پیشنهاد میشه برای سایت خبری از سرور اختصاصی و حداقل از سرور مجازی یا هاست پر بازدید استفاده کنید.

2- قالب سایت هم هرجا که قراره بارگذاری بشه باید آپلود بشه (این سوالتون درکش یکم سخته :D )

3-اگه حجم دانلودهر فایلتون اویریج یعنی تقریبا از 30یا نهایتا 100مگ بیشتره .بهتره که فایلهای دانلودی تو توی هاست جداگانه دانلود بذاری.

4-امنیت رو با افزونه های امنیتی میتونی رفع کنی که فراوان هم هستند (پیشنهاد من All In One WP Security)

امنیت سرور هم که باید از یک جای مطمئن بگیری که انتی شل و فایروال و... خلاصه کار بلد باشند بگیری

5-در مورد نوع هاست هم که توی مورد های قبلی اشاره کردم.

6- اگه فعالیتت داخل فقط ایرانه خب دات ایر بگیر دردسرشم کمتره .(دات کام با لایسنس های امنیتی قوی ای داره که اگه بگیری امنیت اطلاعات تضمین شدس).الان سیاست گوگل بدون پسوند www هستش.البته تو میتونی داخل دی ان اس زون با www هم تعریف کنی که مثل بسیاری از سایت ها مشتری رو سردرگم نکنی اما پیشفرضت رو روی بدون www بذار.

7- در مورد شرکتی که هاست خوب هم بده .ما درخدمتیم

8- دامنه هم هرجا پنل اختصاصی میده و صاحب امتیاز خوده شمایید. ما در خدمتیم مجددا! ;)

با تقدیم احترام

در مورد سوال دوم باید توضیح بدم که سایتی که عرض کردم دارای 2 بخش هست

1. قسمت فروشگاهی

2. قسمت خبری

منظور بنده این بود که قسمت فروشگاهیو باید در ساب دامین نصب کنم و به قولی قالب جدایی براش تهیه کنم یا در همون بخش خبری یک صفحه فروش فایل اضافه کنم؟

لینک به ارسال

دوستان ببخشید ایا در هاست دانلودی که قالب نصب نشده امکان نفوذ نیست؟

ویرایش شده توسط amator
لینک به ارسال

نفوذ و قالب به هم مربوط نیستند

هکر از دهها منفذ مختلف روزنه ی ورودش رو ایجاد می کنه

اما هاست دانلودی که اجازه نصب سیستم و اسکریپت را نمی ده حفاظتش به عهده سرویس دهنده است

لینک به ارسال

دامنه سایتو روی www قفلش کنیم یا بدون www

اگر نظر شخصی خودم رو میخوری روی بدون www

ولی اگه میخوای مثل سایت ها بزرگ مثلا گوگل کار کنی با www

اینم بگم زیاد فرق خاصی باهم ندارن من خودم برای اینکه کاربر راحتتر حفظ کنه میگم بدون www از طرفی طول ادرسها چهار کاراکتر کمتر میشن و توی نتایج ادرس بلند تری میتونید بنمایش بذارید

اما خود گوگل و چند سایت بزرگ با www هستن

لینک به ارسال

خب من فقط راجع به سؤال هایی که مثل اینکه توشون یکم بحث هست نظرم رو بگم

_____

بدون www و با www تفاوتی با هم ندارند و خودت میتونی ترجیحاً یکیش رو روی سایتت داشته باشی ، توجّه داشته باش که ریدایرکت رو به صورت صحیح به کار ببری که به سئوت ضربه وارد نشه

__

در مورد فروشگاه باید بگم که:

1- خودت میخوای دستی راهش بندازی؟ سایت هایی هستن که میتونی ازشون کمک بگیری و زیر مجموعه اشون بشی...

2- میتونی در ساب دامین ایجادش کنی یا در یه پوشه مثل:

www.example.com/forooshgah

که البتّه به نظر من ساب دامین بهتره

3- اگر قالب خبریت قابلیّت فروشگاه شدن رو داره و برای اون کار مناسب هست که خیلی حرفه ای تر هست که قالب هات یکی باشن

4- اصلاً نمیفهمم چرا میخوای برای فروشگاهت یه هاست جدا بگیری؟ اصلاً نیاز به هاست جداگانه نداره!

__

در مورد دامنه ir و com هم بهتره از com استفاده کنی ، چون اگه خواستی کارت رو گسترش بدی میتونی به راحتی اینکار رو بکنی. بهتره دامنه ir رو ریدایرکت کنی روی com (ریدایرکت!)

__

من ووکامرنس رو ترجیح میدم اونم به خاطر اینکه محبوبیّت بیشتری داره و گسترش دادنش راحت تره :) بازم به امکاناتی بستگی داره که شما برای سایتت میپسندی

_____

موفّق باشی.

لینک به ارسال

خب من فقط راجع به سؤال هایی که مثل اینکه توشون یکم بحث هست نظرم رو بگم

_____

بدون www و با www تفاوتی با هم ندارند و خودت میتونی ترجیحاً یکیش رو روی سایتت داشته باشی ، توجّه داشته باش که ریدایرکت رو به صورت صحیح به کار ببری که به سئوت ضربه وارد نشه

__

در مورد فروشگاه باید بگم که:

1- خودت میخوای دستی راهش بندازی؟ سایت هایی هستن که میتونی ازشون کمک بگیری و زیر مجموعه اشون بشی...

2- میتونی در ساب دامین ایجادش کنی یا در یه پوشه مثل:

www.example.com/forooshgah

که البتّه به نظر من ساب دامین بهتره

3- اگر قالب خبریت قابلیّت فروشگاه شدن رو داره و برای اون کار مناسب هست که خیلی حرفه ای تر هست که قالب هات یکی باشن

4- اصلاً نمیفهمم چرا میخوای برای فروشگاهت یه هاست جدا بگیری؟ اصلاً نیاز به هاست جداگانه نداره!

__

در مورد دامنه ir و com هم بهتره از com استفاده کنی ، چون اگه خواستی کارت رو گسترش بدی میتونی به راحتی اینکار رو بکنی. بهتره دامنه ir رو ریدایرکت کنی روی com (ریدایرکت!)

__

من ووکامرنس رو ترجیح میدم اونم به خاطر اینکه محبوبیّت بیشتری داره و گسترش دادنش راحت تره :) بازم به امکاناتی بستگی داره که شما برای سایتت میپسندی

_____

موفّق باشی.

مهندس قالبم مولتی نیوزه !!! نظرتون راجبش چیه؟
لینک به ارسال

خب من که کلاً راجع به پوسته های تجاری نظری ندارم ، ولی در کل قالب عالیی هست :D ،

شما همون قالب رو برای فروشگاه هم به کار ببر (اگه نسخه ای که ازش داری از ووکامرنس پشتیبانی میکنه) نیاز به هاست جدا هم نداری ، فقط یه ساب دامین براش ایجاد کن.

لینک به ارسال

خب من که کلاً راجع به پوسته های تجاری نظری ندارم ، ولی در کل قالب عالیی هست :D ،

شما همون قالب رو برای فروشگاه هم به کار ببر (اگه نسخه ای که ازش داری از ووکامرنس پشتیبانی میکنه) نیاز به هاست جدا هم نداری ، فقط یه ساب دامین براش ایجاد کن.

ببخشید بنده مبتدیم یه سوال برام پیش امده

بنده قالبو وقتی نصب کردم چطوری فروشگاهشو ببیرم روی ساب دامین ؟؟؟؟؟ یعنی مجدد قالبو روی ساب دامینم نصب کنم بعد قسمت خبریشو غیر فعال کنم!! :wacko: :wacko: :wacko::P

لینک به ارسال

در مورد سوال دوم باید توضیح بدم که سایتی که عرض کردم دارای 2 بخش هست

1. قسمت فروشگاهی

2. قسمت خبری

منظور بنده این بود که قسمت فروشگاهیو باید در ساب دامین نصب کنم و به قولی قالب جدایی براش تهیه کنم یا در همون بخش خبری یک صفحه فروش فایل اضافه کنم؟

با ووکامرس بساز خودش یک برگه بنام shop میسازه اون بهتره

اگه توی ساب دامین بذاری توی نماد اطمینان به مشکل برمیخوری

لینک به ارسال

با ووکامرس بساز خودش یک برگه بنام shop میسازه اون بهتره

اگه توی ساب دامین بذاری توی نماد اطمینان به مشکل برمیخوری

چه مشکلی مگه نماد به کل سایت و صفحاتش نمیدن؟

لینک به ارسال

راجع به eNamad اطلاعاتی ندارم ، ولی فکر کنم بدن...

اگر خواستی توی ساب دامنه بذاریش باید قالب رو دوباره نصب کنی و بخش فروشگاهیش رو فقط فعّال کنی.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...