رفتن به مطلب

برش تصویر شاخص

پست های پیشنهاد شده

سلام

یه سوال درباره تصویر شاخص داشتم ، ممنون میشم اگه کسی از دوستان جواب بده .

چون توی سایت از تصاویر شاخص زیادی استفاده کردم . سرعت لود سایت میاد پایین خب؟ اما مشکل اینجاست که اگه وردپرس تصاویر رو در اندازه هایی که تعریف کردم برش بده حجم تصاویر میاد پایین .

در اندازه ای که برای تصویر شاخص تو فایل فانکشن تعریف کردم به جای برش تصویر، همون تصویر اصلی رو کوچیک میکنه. scale تصویر رو کم میکنه درصورتی که باید تصویر رو برش بده .

ضمنا اگه افزونه ای رو سراغ دارید که سرعت بارگذاری رو بیشتر کنه بهم بگید . مرسی

لینک به ارسال

بهترین راه بهینه کردن عکس هاتون هست که افزونه های زیادی واسش هست

راجب برش هم من اینطور چیزی ندیدم شاید دوستان دیگه بدونن

لینک به ارسال

برای برش از تابع add_image_size باید استفاده کرد : ورودی اول نام برش، ورودی دوم عرض و ورودی سوم طول برش است. مثلا بنده با اضافه کردن کد زیر به فایل فانکشن از هر تصویری که آپلوذ میشه 3 برش ایجاد میکنم : (با سایز های 100*100 و 200*200 و 300*300)

add_image_size( 'thumbone', 100, 100, true);
add_image_size( 'thumbtwo', 200, 200, true);
add_image_size( 'thumbthree', 200, 200, true);

فقط نکته اینجاست که اگر سایز جدید در فانکشن گذاشتید که قبلا وجود نداشت ، تصایری که قبلا بارگذاری کردید ریسایز نمیشن ! برای ریسایز شدن عکس های قدیمی باید از افزونه regenerate-thumbnails استفاده کنید.

حالا برای نمایش عکس ها با سایز تعیین شده باید نام سایز مورد نظر را بعنوان ورودی در تابع the_post_thumbnail وارد کنیم ،مثلا در سه سایزی بالا برای اندازه 200*200 نام tumbtwo را نهادیم حالا برای نمایشش باید بشکل زیر درون حلقه وردپرس اقدام کنیم :

<?php the_post_thumbnail('thumbtwo'); ?>

لینک به ارسال

ممنون از پاسختون

اما در مورد برش، من تو فایل فانشکنم سایز تعریف کردم ، و داخل حلقه ها هم استفاده کردم . منظورم این بود که با وجود تعریف سایز ، بسیاری از تصاویرم رو در اون سایز تعریف شده برش داده نمیشه . :)

- در مورد بهینه سازی هم ، انقدری عکس تو سایت و کوئری ندارم اما سرعت لود سایتمو الکسا زده 5 ثانیههههه . :D

لینک به ارسال

ممنون از پاسختون

اما در مورد برش، من تو فایل فانشکنم سایز تعریف کردم ، و داخل حلقه ها هم استفاده کردم . منظورم این بود که با وجود تعریف سایز ، بسیاری از تصاویرم رو در اون سایز تعریف شده برش داده نمیشه . :)

- در مورد بهینه سازی هم ، انقدری عکس تو سایت و کوئری ندارم اما سرعت لود سایتمو الکسا زده 5 ثانیههههه . :D

بنده هم عرض کردم که :

فقط نکته اینجاست که اگر سایز جدید در فانکشن گذاشتید که قبلا وجود نداشت ، تصایری که قبلا بارگذاری کردید ریسایز نمیشن ! برای ریسایز شدن عکس های قدیمی باید از افزونه regenerate-thumbnails استفاده کنید.

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

سلام

از این افزونه ( Regenerate Thumbnails ) استفاده میکنم

اما الآن ک میخوام تغییر سایزو بزنم این اتفاق میوفته :

http://www.8pic.ir/images/fd2t61crmwspi8qmhob7.jpg

تا 100% فقط undefined میده !!!

همه افزونه هارو هم غیرفعال کردم اما باز هم حل نشد

حتی پاکش کردم و دوباره نصب کردم ولی دوباره همون undefined --

لینک به ارسال

این سوالم مربوط به این تاپیک بود اینجا پرسیدم . .

لطفا راهنمایی کنید. لازم باشه یک تاپیک دیگه بزنم .

این افزونه حتی یک عکس رو هم برش نمیده و فقط ارور میده

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...