دکتر مهندس

برتری‌های پارسی ساز نسبت به جلالی؟

6 پست در این موضوع قرار دارد

با سلام خدمت دوستان و به ویژه مدیران گرامی

یک سوالی که ذهن من رو درگیر کرده اینه که واقعا برتری های پارسی ساز نسبت به جلالی چیه؟

اون اوایل می گفتند که قراره مصرف منابعش نسبت به جلالی کاهش محسوسی داشته باشه ولی یادمه که یه جایی نمودارهایی از مصرف منابع بود که این پارسی ساز هم مصرف منابع بالایی داشت و ضمنا جلالی هم در ویرایش های جدیدش مصرف منابعش رو کمتر کرده اگر اشتباه نکنم.

خواستم مدیران محترم به صورت تیتروار برتری های پارسی ساز ما نسبت به جلالی رو معرفی کنند.

با تشکر

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

1. هنوز سرعت افزونه پارسی ساز بالاتر از جلالی هست و فشار به هسته وردپرس هم کمتر هست
  2. با افزونه سئو وردپرس کمترین تداخل رو داره
  3. در نوع هماهنگی با افزونه ها کمتری تداخل رو داره
  4. در نوع فارسی سازی و بومی سازی و شمسی سازی وردپرس از جلالی تکمیل تر هست
  5. تابع اصلی پارسی ساز هم نصف زمان اجرای تابع جدید استفاده شده در جلالی رو داره!

در نسخه جدید با ووکامرس بصورت 100% همسان میشه و بخشهای داخلی ووکامرس هم شمسی میشن. با افزونه آماره 100% همسان میشه.

با افزونه سئو وردپرس و زیربخش هاش 100% همسان میشه و....

یکسری برنامه ها هست نمیشه عمومی گفت.

پله پله ;)

به همین علل برای استفاده کننده های حرفه ای وردپرس، پارسی دیت وسوسه کننده تر از جلالی هست ;)

اما برای کاربری عادی تفاوتی نداره

7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

شاید درنگاه شما که صرفاً استفاده می‌کنید، هیچ تغییری یا برتری نسبت به جلالی نبینید، اما از همه لحاظ Parsidate سرتر هست.

1. ما از شیوه برنامه‌نویسی 100% استاندارد وردپرس نوشتیم، شما اگه کدهای parsidate رو با یکی از کدهای فایل اصلی وردپرس مقایسه کنید، میبینید شیوه نوشتن، توضیح دادن و مستندات یکی هست.

2. ما تا جایی که شده، مصرف منابع رو محدود کردیم نه کم (با استفاده از شیوه‌ی Instanceسازی)

3. درسته که در حال حاضر این پلاگین اشکالات و عیب‌های زیاد و حتی آزاردهنده داشته باشه که این هم به حساب این بزارید که پارسی‌دیت نسبت به جلالی، سابقه بسیار کمتری داره که ان‌شاءالله این معایب رفع خواهند شد.

4. الگوریتمی که به لطف مبین عزیز نوشته شده جهت محاسبه ی تاریخ شمسی، 3 برابر از الگوریتم جلالی سریعتر هست (میتونم بنچ مارکش رو بزارم، برای دوستان گروه توسعه قبلاً گذوشتم)

اما در حال، این شما هستید که انتخاب می‌کنید.

موفق باشید.

7

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

واقعا من خودم به شخصه این مطالبی رو که دوستان میفرمایند رو تجربه کردم .

بارها شده با جلالی تو قالب ها به مشکل بر خوردیم اما با Parsidate تمام مشکلات برطرف شده . واقعا از همه کسانی که این افزونه رو تهیه کردند از همین جا تشکر و قدردانی میکنم .

5

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از زحماتتون ;)

یه پیشنهاد:

به نظرم اگر بتونید در ادامه پروژه هاتون یه افزونه rtlساز برای قالبها و افزونه ها بسازید ترکوندید ها! البته من برنامه نویسی بلد نیستم نمیدونم همچین چیزی ممکن هست یا خیر، ولی بهرحال اگر بشه، چی میشه!

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از زحماتتون ;)

یه پیشنهاد:

به نظرم اگر بتونید در ادامه پروژه هاتون یه افزونه rtlساز برای قالبها و افزونه ها بسازید ترکوندید ها! البته من برنامه نویسی بلد نیستم نمیدونم همچین چیزی ممکن هست یا خیر، ولی بهرحال اگر بشه، چی میشه!

ایشاله ;)

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط asemon14
      سلام
      بنده افزونه وردپرس پارسی را نصب دارم
      الان که میام از بخش مدیریت وردپرس در بخش مطالب، نوشته ها را بر حسب تاریخ فیلتر کنم. صفحه سفید ظاهر میشه و صفحه ای بارگزاری نمیشه
      روی چند سایتم هم تست کردم این مشکل هست. فیلتر با تاریخ میلادی مشکلی نداره!!
    • توسط webmaster
      سلام خدمت دوستان
      من چندین افزونه " نمایش آخرین ویرایش " رو نصب کردم که این افزونه ها هم توی مطالب اخرین ویرایش رو نشون میدادن هم داخل مدیریت . 
      اما متوجه شدم زمانی که افزونه پارسی ساز فعال هست تاریخ آخرین ویرایش اصلا کار نمیکنه و همیشه تاریخ انتشار رو نشون میده ، ولی به محض غیر فعال کردنش درست میشه.(یعنی تو حالت میلادی که میره درست میشه)
      افزونه هایی که نصب کردم و مشکل پابرجا بود :
      -  Last Modified Timestamp 
      - Show modified Date in admin lists
      این افزونه "Last Modified Timestamp " کاملترینش بود که قصد داشتم استفاده کنم ولی به خاطر اختلالی که با افزونه پارسی ساز پیش اومد نیتونستم فعلا استفاده کنم.
      ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که به چه صورت این مشکل رو رفع کنم

• توسط mak77
      سلام خسته نباشید.تازه سایت رو راه اندازی کردم به محض اینکه افزونه جلالی رو فعال  کردم متجه شدم هنگام فعال کردن تم یا افزونه صفحه سفید میشه بدون افزونه قالبم کامل لود نمیشه راهی هست که یه افزونه دیگه رو جایگزین کرد یا قالب رو ادیت کرد که نیازی به این افزونه نباشه؟
      قالب رو هم ضمیمه کردم
    • توسط sata
      با سلام خدمت دوستان عزیز
      كدام گزینه برای داشتن وردپرسی فارسی مناسب تر است؟ چرا؟ لطفا امكانات و مزایا و معایب رو ذكر كنین با دلیل؟
      وردپرس فارسی ارائه شده در سایت رسمی Wordpress.org افزونه Persian World افزونه Parsi Date افزونه wp-jalali افزونه WP-Farsi  
    • توسط دکتر مهندس
      با سلام
      از آپدیت قبلی وردپرس که پارسی ساز هم تقریبا همزمان آپدیت شد، فونتهای صفحه مدیریت وردپرس عوض شده و خیلی مشکل برای من ایجاد میکنه.
      اگر امکان داره دوستان در ویرایشهای بعدی این امکان رو در پارسی ساز بوجود بیارند که بتونیم تنظیم کنیم که مثلا آیا میخواهیم برامون فونت فعال بشه یا خیر؟