رفتن به مطلب

استفاده از اعداد فارسی در وب

پست های پیشنهاد شده

سلام به همه‌ی دوستان

من همیشه می‌خوام توی وب و برنامه‌نویسی وب از اعداد فارسی استفاده کنم. اما هنوز نتونستم راه‌حلی که هیچ مشکلی نداشته باشه پیدا کنم. ممنون می‌شم راهنماییم کنید.

- کل صفحه وقتی لود می‌شه تمام اعداش فارسی باشن

- وقتی بخشی از صفحه مجددا تغییر داده شد یا لود شد بازم اعداد فارسی باشه (مثلا توی input-ها یا جاهایی که Ajax لود می‌شن)

- اگر اعداد رو فارسی کنیم توی پردازشش سمت وب یا حتی توی اون صفحه با javascript (منظورم پردازش‌هایی هست که نیاز به محاسبه‌ی عددی دارن) مشکل ایجاد می‌شه.

راه‌حل چیه؟!

ویرایش شده توسط Anisi
لینک به ارسال

سلام،

3 راه دارید!

1- استفاده از افزونه (wp-parsidate یا replacing-half-space) یا فانشن PHP برای تبدیل اعداد در وردپرس

2- استفاده از Font-face در css بعنوان مثال اگر میخواهید فونت های تاهومای شما اعدادش فارسی باشد از این فونت استفاده کنید. (پیشنهاد میشه) یکی از مزیت هاش اینه که اگر کاربر عدد رو کپی کنه، لاتین کپی میشه.

3- استفاده از جاوا اسکریپت (اصلا پیشنهاد نمیشه)

لینک به ارسال

سلام،

3 راه دارید!

1- استفاده از افزونه (wp-parsidate یا replacing-half-space) یا فانشن PHP برای تبدیل اعداد در وردپرس

2- استفاده از Font-face در css بعنوان مثال اگر میخواهید فونت های تاهومای شما اعدادش فارسی باشد از این فونت استفاده کنید. (پیشنهاد میشه) یکی از مزیت هاش اینه که اگر کاربر عدد رو کپی کنه، لاتین کپی میشه.

3- استفاده از جاوا اسکریپت (اصلا پیشنهاد نمیشه)

ممنون

این راه فونت‌فیس به‌ذهنم رسیده بود، مشکلم اصلاح فونت هست به‌طوری که فقط نویسه‌های عددی اون فارسی باشن. مثلا من از فونت ایرانین سنس استفاده می‌کنم. شما جایی رو سراغ دارید که نسخه وبش رو که نویسه‌های عددیش فارسی باشن داشته باشه؟

لینک به ارسال

برای فارسی سازی عداد از افزونه وردپرس فارسی بخش تنظیمات کمک گرفتی؟

تاپیک رو در بخش PHP زدم! منظورم کلا توی برنامه‌نویسی هست نه توی وردپرس. تازه توی اون افزونه وردپرس مشکلاتی که گفتم وجود داره

لینک به ارسال

ممنون

این راه فونت‌فیس به‌ذهنم رسیده بود، مشکلم اصلاح فونت هست به‌طوری که فقط نویسه‌های عددی اون فارسی باشن. مثلا من از فونت ایرانین سنس استفاده می‌کنم. شما جایی رو سراغ دارید که نسخه وبش رو که نویسه‌های عددیش فارسی باشن داشته باشه؟

خب الان فونت فیس سریه B که در اینترنت هست اعدادش هم فارسی هست.

مثلا همین BKoodakBold که در انجمن استفاده شده. (با Inespect Element متنش رو به عدد تغییر بدید مشخص میشه)

لینک به ارسال
ارسال شده در (ویرایش شده)

خب الان فونت فیس سریه B که در اینترنت هست اعدادش هم فارسی هست.

مثلا همین BKoodakBold که در انجمن استفاده شده. (با Inespect Element متنش رو به عدد تغییر بدید مشخص میشه)

من با آقای سوزنچی صحبت کردم، گفتن چون این کار یک عمل غیراستاندارد هست و در واقع پاک کردن صورت مسئله، من این کار رو برای فونت irsans انجام نمی‌دم. در عوض گفتن مشکل رو مطرح کنم شاید نماینده‌ی جهانی یونیکد راه‌حلی براش داشتن و اگرنه، یک فکری براش بشه.

ویرایش شده توسط Anisi
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...