رفتن به مطلب

در وردپرس سئو تیک ربات متارو بزنم یا نه؟

ilbeygi.m

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان خسته نباشید

سوالی داشتم

ایا در وردپرس سئو بهتره که تیک ربات متا رو که جلو نوشته noindex, follow بزنم یانه؟این سوال رو بیشتر برای این تیک تو قسمت دسته ها و تگ ها پرسیدم.

و این که زدن این تیک ایا برا ایندکس شدن مطالب در گوگل خلل ایجاد نمیکنه؟

با تشکر

لینک به ارسال
  • 4 هفته بعد...

بله شما اگر تیک گزینه noindex را بزنید به گوگل و موتور های جستجوی دیگر می گید که نباید این صفحه را ایندکس کنند. به نظر من تیک این گزینه را برای تگ ها بزنید ولی برای پست ها و دسته ها نزنید بهتر هست. follow هم برای این هست که موتور جستجو لینک های موجود در صفحه را دنبال کنه یا نه

لینک به ارسال

با سپاس

بنده یک سوال برام پیش اومد.

چرا میگید بهتره که تگ ها ایندکس نشه؟

مگه اینطوری تعداد ایندکس های گوگل در باره یک مطلب زیاد نمیشه و همچنین شانس پیدا شدن هم تو سرچا مگه زیاد نمیشه؟ پس چراشما و برخی از سئو کاران میگید که غیر فعال کنید.

با سپاس

لینک به ارسال

اول اینکه من سئو کار نیستم و فقط تجربه هایی که در این زمینه دارم را گقتم.

بله اینطوری تعداد ایندکس ها در مورد یک مطلب بیشتر میشه و اگر شما به صورت ( site:name.com sample keyword ) یک کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کنید تعداد بیشتری صفحه به شما نشون داده میشه ولی مشکلش این هست که :

1- اولا محتوای همه این صفحات بجز صفحه خود مطلب تقریبا کپی هم هستند و این صفحات از نظر گوگل محتوای تکراری دارند که یکی از بدترین ضربه ها را به سایت می زنه.

2- بعد با ارائه چندین صقحه که همه اونها به یک مطلب خاص منتهی می شوند تمرکز گوگل بر روی مطلب اصلی کمتر میشه و اینجوری هم رتبه مطلب اصلی در نتایج میاد پایین هم رتبه صفحات برچسب رشد خوبی نمیکنه.

3- مورد آخر هم اینکه شما فکرش را بکنید که دنبال یک چیزی داخل گوگل می گردید و با وارد شدن به یکی از نتایج به صفحه اصلی که شامل متن کامل اون مطلب میشه نشید, امکان اینکه سریع منصرف بشید و از سایت خارج بشید افزایش پیدا می کنه.

ویرایش شده توسط سعید شعبانی
لینک به ارسال

سلام

فکر می کنم از نظر سئو این مورد برای سایت های مختلف یکسان نباشد در برخی زمینه ها بهتره تیکش زده بشه در برخی زمینه ها نه.

حالا باید این مورد رو برای زمینه سایت خود با تجربه بدست بیارید.

لینک به ارسال

ممنون به خاطر نظراتتون.

الان من برخی از وبسایت ها مثل همیار وردپرس رو چک کردم تگ هاشون فعاله و رتبه خوبیم داره.

اما در مقابل شهر وردپرس از تگ هاش استفاده نمیکنه رتبش خوبه رنکش هم از همیار بهتره !!!

برای غیر فعال کردن در افزونه سئو وردپرس میشه این کارو کرد؟

یا با فایل روبوتکس غیر فعال کنم بهتره؟

با سپاس

پیوست پست قبلی یک سوال دیگم داشتم.

تگ هارو غیر فعال کنم بهتره یا اینکه اصلا تگی ننویسم بهتره؟

(مثلا تگی ننویسم و فقط در شرایطی که لازم بود بنویسم.)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...