saeed313

چرا اینجوری؟

30 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

علت های زیادی گفته شد. وقتی همه علت ها کنار هم قرار بگیرن مطمئنا جواب چراها داده میشه.

من متوجه نمیشم چرا بحث اینقدر طولانی شده با اینکه از این نوع تاپیک در همه انجمن ها هست و اینجا هم چندین بار ایجاد شده.

یک توضیح کلی از همه چیز میدم امیدوارم دوستان به جواب برسن.

اول برگردیم به اوایل کار انجمن. گروه وردپرس پارسی 10 نفر عضو اصلی داشت. انجمن هم کمتر از 100 عضو (توی 3 ماه اول) و روزانه حدود نهایت 100-200 پست در انجمن ایجاد میشد. خوب به نسبت تعدادی که ما بودیم هر تاپیک در لحظه جواب داده میشد. طبیعی هم هست چون ساپورت 20 پست در روز که شاید نهایت 5 تاپیک بشه کار زمانبری نیست. بعد 8 ماه تعداد کاربرا 5 برابر شد. بازهم ساپورت با توجه به تعداد ما به خوبی انجام میشد.

اما به مرور و طی یکسال و نیم بعد تعداد کاربرهای به بیشتر از 4000 نفر رسید! ولی طی همون مدت تعداد گروه اصلی نصف شد! برای همین سرعت پاسخگویی پایین اومد و ما، گروه مدیران(راهبر) و گروهی از دوستان فعال به نام (همیار) ایجاد کردیم. خوب این کار باعث شد بازهم سرعت پاسخگویی مناسب بشه. اما از تعداد این دوستان هم کم شد با توجه به اینکه همه مشغله کاری و زندگی دارن.

حالا بعد دو سال تعداد کاربر بیشتر از 8000 نفر شده و تعداد کل افراد پاسخگو به 10 نفر هم نمیرسه(از درجه های کاربری) خود شما یک حساب سر انگشتی کنید براحتی متوجه موضوع میشید.

پتانسیل هر شخص برای پاسخگویی مفید نهایت 40-50 پست هست. تازه اگر وقت و زمان و انرژی کافی باشه. ولی در هر روز حداقل 700-800 پست ایجاد میشه.

شما میفرمایید بحث مدیریتی و پاکسازی در هر انجمنی هست ولی اینگه چقدر دقیق عمل میشه خیلی مهمه.

اینجا ما اسپم ها رو بایگانی می کنیم. تایپک ها خونده میشن و موارد مغایر قوانین مخفی میشن.

غلط های املایی تا جاییکه بشه تصحیح میشه برای عدم تاثیر منفی در گوگل.

به شکایت کاربرها رسیدگی میشه و سعی می کنیم بدون دلخوری مشکلات حل بشه.

با این عملیات حداقل و دست کم یکی دو نفر از گردونه پاسخگوی مستمر حذف میشن.

خوب از بحث انجمن بریم کنار و بریم سمت بحث توسعه.

مهمترین افزونه پارسی دیت هست که طی یک برنامه بروز و توسعه داده میشه. تیم توسعه از ده نفر بیشتر هست ولی سمت توسعه این افزونه 3 نفر از گروه و 2 تا از دوستان گروه توسعه زحمتش رو کشیدن. تست و دیباگ و خروجی و استاندارد سازی و ریکد و .... زحمتش پای دوستان بود. ولی همین ها هم زمانبر هست و نیاز به تمرکز دوستان داره.

بحث تغییرات در هسته انجمن و قالبش و مهمتر قالب ایندکس و پورتال انجمن که با این همه کارای بالا قاطی شد و باعث شد کار طول بکشه، پروژه ای هم که طول بکشه خودش مشکلاتی ایجاد میکنه و .....

خوب همه اینها با بحث هایی مثل زندگی معمولی افراد، درس و دانشگاه و کار و... رو با هم در یک راستا بچینید و ببیند چی میشه.

توجه کنید که از اول این انجمن روکاربر محور ایجاد کردیم. یعنی تصمیم گیری های نهایی در مورد خیی چیزها رو به دوستان محول کردیم و ارجحیت دادیم. شاید بعضا مواردی طول بکشه تا اجرا بشه ولی برخلاف خیلی جاهای دیگه خودرای کاری جلو نرفته.

گله و شکایت و دلخوری همه جا پیش میاد و نمیشه کاریش کرد، همونطور که بعضی دوستان شکایت میکنن جمع دیگه از دوستان هم تشکر میکنن و کارشون اینجا پیش میره. شاید شما از اینجا ناراضی باشید ولی کاربر دیگه ای هست که اینجا رو بهترین بدونه! اینها نظرات شخصی هست.

در نهایت،

تا وقتی همکاری همه دوستان با جمع کلی هم باشه چیزی تغییر نمیکنه. (روی صحبت با همه هست) ما فقط دوست سوال کنیم و جواب بگیریم. اگر به بقیه هم هر چند کوچیک کمک کنیم و مشکلات ساده رو جواب بدیم برای سایرین هم تایمی ایجاد میشه که بتونن به سوالات مشکلتر برسن و هم اینکه روحیه همکاری در کل انجمن ایجاد میشه.

دوستانی هستن که همیشه در حال سوال هستن و گله میکنن ولی به شخصه نمیبینم در جایی مفید واقع بشن و کمکی به افراد دیگه برسونن. پس تا خودمون تغییری ایجاد نکنیم وضعیت عوض نمیشه.

موفق باشید

تشکر آقا مرتضی

این دفعه توضیحاتتون کاملا قانع کننده بود

اما ببینید جناب مرتضی عزیز ، خودتون دقت کنید و 100% هم تجربتون از بنده حقیر بیشتر هست و خوب میدونید برای مثال شما قبلا من دیده بودم کاربران زیادی پاسخگو بودند و الان نیستند یا کم میان

یک بحثی که هست فرض کنید شما مدیر بخشی هستید و همیشه هم رسیدگی میکنید اما طبیعت یک فرد اینه که اگر سودی براش نداشته باشه تا یه مدت میتونه از روی سخاوت خودش پاسخگو و حلال مشکلات باشه و بعد از یه مدتی دلزدگی و ... پیش میاد

بحثی که بنده در مورد پرداخت هزینه برای کاربران رو مطرح کردم دقیقا برای همین بود که خوب درسته انجمن رویه کاریش این نبوده اما چه اشکالی داره که کاربری و مدیری که داره زحمت میکشه به صورت داوطلبانه بهش کمک بشه ؟

منی که مشکل زیاد دارم و متاسفانه بار علمی بنده کم هست راضی هستم که داوطلبانه مزد زحمت و وقتی که برای رفع مشکلم گذاشته میشرو پرداخت کنم

تمام انجمن های ایرانی رو اگر ببینید همین مشکلات رو دارند یعنی در اوایل عالی عمل میکنن اما بعد از یه مدتی از دست میدن کاربرهای فعال و مفید رو

حالا من شاید طرح پرداخت هزینرو عنوان کردم چیزی بود که به ذهنم رسید شما خودت ببین یک راهی پیدا کنید که انگیزه افرادی که سطح علمی بیشتری دارند رو بیشتر بکنه

در هر صورت ممنونم از رسیدگی اگر من هم چیزی میگم صادقانه بخوام بگم شاید 80% به خاطر خودم هست میگم ولی حداقل چند درصدی هم برای پیشرفت انجمن هست چون بسیاری از مشکلات بنده در همین انجمن توسط جناب فخار عزیز و دوستان دیگه برطرف شده

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
یک بحثی که هست فرض کنید شما مدیر بخشی هستید و همیشه هم رسیدگی میکنید اما طبیعت یک فرد اینه که اگر سودی براش نداشته باشه تا یه مدت میتونه از روی سخاوت خودش پاسخگو و حلال مشکلات باشه و بعد از یه مدتی دلزدگی و ... پیش میاد

بحثی که بنده در مورد پرداخت هزینه برای کاربران رو مطرح کردم دقیقا برای همین بود که خوب درسته انجمن رویه کاریش این نبوده اما چه اشکالی داره که کاربری و مدیری که داره زحمت میکشه به صورت داوطلبانه بهش کمک بشه ؟

طرز عمل گروه و تفکر اولیه بر این هست که به کاربر بدون هیچ چشمداشتی کمک بشه

دوستانی که در رده های کاربری مختلف هم انتخاب میشن براساس همین تفکر و روش کار میکنن

دوستانی انتخاب میشن که فعالیت مناسب و رویه خوبی دارن

بحث هزینه باعث ایجاد مشکلات زیادی میشه. مخصوصا توی جامعه ما که هزینه توقعات عجیبی رو ایجاد میکنه

متاسفانه داستان دونیت توی فرهنگ ما جای نداره.

سعی می کنیم به همین روش که تا الان اومدیم ادامه بدیم و مشکلات رو مرتفع کنیم

6

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

تشکر آقا مرتضی

این دفعه توضیحاتتون کاملا قانع کننده بود

اما ببینید جناب مرتضی عزیز ، خودتون دقت کنید و 100% هم تجربتون از بنده حقیر بیشتر هست و خوب میدونید برای مثال شما قبلا من دیده بودم کاربران زیادی پاسخگو بودند و الان نیستند یا کم میان

منی که مشکل زیاد دارم و متاسفانه بار علمی بنده کم هست راضی هستم که داوطلبانه مزد زحمت و وقتی که برای رفع مشکلم گذاشته میشرو پرداخت کنم

تمام انجمن های ایرانی رو اگر ببینید همین مشکلات رو دارند یعنی در اوایل عالی عمل میکنن اما بعد از یه مدتی از دست میدن کاربرهای فعال و مفید رو

حالا من شاید طرح پرداخت هزینرو عنوان کردم چیزی بود که به ذهنم رسید شما خودت ببین یک راهی پیدا کنید که انگیزه افرادی که سطح علمی بیشتری دارند رو بیشتر بکنه

در هر صورت ممنونم از رسیدگی اگر من هم چیزی میگم صادقانه بخوام بگم شاید 80% به خاطر خودم هست میگم ولی حداقل چند درصدی هم برای پیشرفت انجمن هست چون بسیاری از مشکلات بنده در همین انجمن توسط جناب فخار عزیز و دوستان دیگه برطرف شده

کاربر میاد یه چیزی رو از وب بصورت ناقص یادمیگیره بعد چون کامل یادنگرفته تاپیک میزنه و انتظار داره یه برنامه نویس واسش وقت بذاره و فقط به اون رسیدگی کنه ، همین الان چند نمونه اش در آخرین ارسالی ها هست ...

مدیران اینجا اکثرا بدون چشم داشت کمک میکنن اگر مقدور باشه

اگر هم بخش پرداخت ساخته بشه با یکی دو تومن کار هیچیکی راه نمیفته ، مدیران اینجا همه با تجربه و طراح و برنامه نویسن و به این هزینه ها نیاز ندارند.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کاربر میاد یه چیزی رو از وب بصورت ناقص یادمیگیره بعد چون کامل یادنگرفته تاپیک میزنه و انتظار داره یه برنامه نویس واسش وقت بذاره و فقط به اون رسیدگی کنه ، همین الان چند نمونه اش در آخرین ارسالی ها هست ...

مدیران اینجا اکثرا بدون چشم داشت کمک میکنن اگر مقدور باشه

اگر هم بخش پرداخت ساخته بشه با یکی دو تومن کار هیچیکی راه نمیفته ، مدیران اینجا همه با تجربه و طراح و برنامه نویسن و به این هزینه ها نیاز ندارند.

همونطور که آقا مرتضی گفتند فرهنگ دونیت در کشور ما نیست

یه کم اطلاعاتتون رو در مورد دونیت بالا ببرید چون اون چیزی که الان گفتید با دونیت کاملا متفاوته !

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون از دوستان عزیز که توی بحث شرکت کردن.

ایشاله شاهد رشد بیشتر انجمن با کمک همه دوستان باشیم

موفق باشید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.