رفتن به مطلب

ذخیره اطلاعات در دیتابایس

پست های پیشنهاد شده

دوستان این کد چه مشکلی داره قسمت دومش کار نمیکنه:

<?php
if( !$this->user->is_logged ) {
$this->redirect('signin');
}
?>
<?php
$date = date('Y-m-d');
$status="0";
if (isset ($_POST['pic']) && isset ($_POST['username']) ){
$url= $_POST["pic"];
$to_user= $_POST["username"];
$ch=$db2->fetch_field('SELECT to_user from send_kart WHERE user_id = "'.$this->user->id.'"');
$ch2=$this->user->id;
$offf = $db2->fetch_field('SELECT COUNT(id) FROM send_kart WHERE user_id="'.$this->user->id.'"');
if($offf == 0){ $status="1";
$db2->query("INSERT INTO send_kart SET user_id='".$this->user->id."', to_user='$to_user', url='$url', date='$date', status='$status' WHERE user_id='".$this->user->id."' LIMIT 1");
?><div id="slim_msgbox" style="display: block; overflow: visible; height: 36px; opacity: 1;">
<strong id="slim_msgbox_msg"style="background-color:green; "> با موفقیت کارت شما ارسال شد. </strong>
<a href="javascript: history.go(-1)" onclick="this.blur();" onfocus="this.blur();"><b> برگشت </b></a>
</div>
<?php }elseif($offf == 1 && $to_user == $ch){ $status="1";
$db2->query("UPDATE send_kart SET user_id='".$this->user->id."', to_user='$to_user', url='$url', date='$date', status='$status' WHERE user_id='".$this->user->id."' LIMIT 1");
?>
<div id="slim_msgbox" style="display: block; overflow: visible; height: 36px; opacity: 1;">
<strong id="slim_msgbox_msg"style="background-color:green; "> با موفقیت کارت شما ارسال شد. </strong>
<a href="javascript: history.go(-1)" onclick="this.blur();" onfocus="this.blur();"><b> برگشت </b></a>
</div>
<?php }else{
$db2->query("INSERT INTO send_kart SET user_id='".$this->user->id."', to_user='$to_user', url='$url', date='$date', status='$status' WHERE user_id='".$this->user->id."' LIMIT 1");
echo "ok";
}}else{ ?>
<div id="slim_msgbox" style="display: block; overflow: visible; height: 36px; opacity: 1;">
<strong id="slim_msgbox_msg"style="background-color:red; "> خطا ! </strong>
</div> <?php } ?>

یک فیلد دارم با نام username که طرف یک نام وارد میکنه و این نام بهمراه آی دی ارسال کننده توی دیتابایس ذخیره میشه

میخوام اگه مثلا من نام ali رو وارد کردم و ذخیره شد اگه بخوام دوباره نام ali رو وارد کنم فقط آپدیت بشه ولی اگه یه نام دیگه وارد کنم اینسرت بشه و همچنین اگه یکی دیگه نام ali رو وارد کنه اینسرت بشه و اگه همون فرد نام دیگه ای وارد کنه آپدیت بشه

در ضمن جدول send_kart دارای ستون های زیر هست:

id:

user_id: که همون آی دی ارسال کننده توش ذخیره میشه

to_user: که همون نامیه که ارسال میکنیم مثلا ali

url

date

status

نمیدونم خوب توضیح دادم یا نه

لینک به ارسال

بهتر توضیح میدم

من یک فیلد متنی دارم و چند تا عکس(که با دکمه رادیویی انتخاب میشن)

حالا یکی میاد یک عکس انتخاب میکنه و یک نام توی فیلد مینویسه و ارسال میکنه

آدرس عکس و نامی که وارد کردیم و آی دی ارسال کننده در پایگاه داده ذخیره میشن

من میخوام اگر کسی یک نامی وارد کرد و ارسال کرد، اگه اون نام و آی دی ارسال کننده تکراری بود، پایگاه داده رو update کنه (مثلا اگه یک عکس جدید انتخاب کرده باشه)

و اگه یک نام دیگه وارد کرد که تکراری نبود، پایگاه داده رو insert کنه (یعنی اضافه کنه)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...