رفتن به مطلب

ادرس سایت باwww یابدون www ؟

پست های پیشنهاد شده

سلام

در مطالب مختلفی خوندم که باید سایتم با یک ادرس باز بشه یا باwww یابدونwww واگر با هردو باز بشه برای سیو مشکل داره

مثلا گفته شده بود که یکیش رو بروی یکی دیگه انتقال بدم

قبلا بمن گفته بودند که برای ادرس سابدامین بهتره بدون wwwباشه مثلا برای ادرس هاست دانلود بدونwww بهتر

ولی نمیدونم که سایت باwww باشه بهتره یا بدونwww ؟

خودم فکر میکنم که اگر باwwwباشه بهتره.

دوستان واساتید لطفا راهنماییم کنید تابدونم چطوری بهتره..

وهمینطور راهنمایی کنید که از کجا میتونم یک ادرس مشخص روی سایت تنظیم کنم ازتوی وردپرس یاcpanel؟

من الان شاید حدود دوسال باشه که باهردو باز میشه ومتاسفانه ازین موضوع خبر نداشتم

سپاس

لینک به ارسال

ببینید در اصل فرقی نداره که با کدوم باز بشه ولی بهتره همه نسخه های یک آدرس و یا همه آدرسهای یه سایت به یه آدرس ریدارکت 301 بشه (هم برای جلوگیری از تکرار مطالب هم برای مجموع شدن پیج رنک و قدرت دامنه)

سایت های بزرگ با www رو پیشفرض خودشون گذاشتن (فیس بوک گوگل ...)

بنده خودم بدون www چون آدرس 4 حرف کوتاه تر میشه

امیدوارم قانع کننده باشه حرفم براتون

لینک به ارسال

ممنون ازدوستان بابت راهنمایی

پس با هر کدوم که باز بشه هیچ مشکلی یا ویژگی خاصی نداره وبعبارتی سلیقه شخصی خودمه

1.ولی الان من که سایتم دو سالی هست که داره کار میکنه ومطلب ارسال میشه اگر یکی رو محدود کنم یاهمون ریدایرکت 301مشکلی ایجاد نمیشه؟

2.همچنین فقط ازتوی تنظیمات وردپرس میتونم این کاررو انجام بدم یا حتما باید ازطریق htaccessهم باشه؟

سپاس

لینک به ارسال

خود وردپرس خودش این کار رو میکنه

میتونید از htaccess کمک بگیرید

میتونید از سی پنل هم کمک بگیرید

پیشنهاد بنده اینه آدرس سایتتون رو توی گوگل سرچ کنید ببینید تعداد ایندکس با www بیشتره یا بدون www اونی که بیشتره رو انتخاب کنید و دیگری رو ریدارکت کنید(البته میشه بر اساس سلیقه هم عمل کرد ولی یه مدت سایت درجا میزنه و پیشرفت نمیکنه تا آدرسها جایگزین بشن)

لینک به ارسال

توجه داشته باشین که اگر ادرس سایتتون هم با www و هم بدون www باشه بر سئو سایت تاثیر منفی خواهد داشت .

نکته : تاجایی که من اطلاع دارم و روی چند وردپرسی که نصب کردم دیدم ، وردپرس به صورت پیشفرض ادرس رو بدون www ثبت و لینک دهی میکنه.

لینک به ارسال

الان سایتم رو که توی گوگل میزنم بصورت site:site.ir

باwww تعداد 968 تاهست

وبدونwww تعداد 989تاست

ولی جالبه وقتی که بدونw جستجو کردم تمام نتایج رو باwww نشون میده ادرسهاشو وهمینطور اگه کلیک کنم روش وارد سایت باwww میشه!!

همینطور وقتی یک مطلبی رو داخل گوگل سرچ میکنم بطور معمولی قسمت ادرسی که سبز رنگ مینویسه باw هست وهمینطور وقتی کلیک میشه وارد سایت باwww میشه

[خودم هم علاقم بیشتر روی wwwدار هست چون بیشتر حالت شرکتیه وسایت من هم تقریبا یه سایت شرکتیه خصوصیه]

لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم؟؟

-----------------

گفته شد که اگر ادرسی رو که ایندکس کمتری داره تنظیم کنم سایت تا یه مدتی درجا میزنه

1.منظورتون اینه که ایندکس نمیشه یابمشکل میخوره؟

2.دراینصورت سایت امتیاز منفی نمیگیره یارتبش کم نمیشه؟

یا اینکه مثلا بره توی لیست سیارههای گوگل؟

راهنمایی لطفا سپاس

لینک به ارسال

با انتخاب آدرس پیشفرض

مطالب جدیدتون مشکلی تو ایندکس نخواهند داشت

امتیاز منفی هم نمیگیره (امتیاز منفی رو الان داره میگیره که ایندکس تکراری داره) اما رتبه تغییر میکنه چطور؟ اینطور که هر بار چند تا از آدرسی که حذف شده رو از نتایج حذف میکنه و آدرس جدیدشون رو میذاره تو لیست ایندکس ... اینطوریه که یه افت کوچیک و موقت خواهید داشت ... ولی بعد از یکی شدن همه آدرس ها سایت قوی تر از قبل کار میکنه

نه خیر مشکلی نداره این کار و لیست سیاه نمیره

فقط وقتی آدرس رو درست کردید تست کنید که هم ربات گوگل هم کاربر به آدرس پیشفرض ریدارکت میشن

و هم بررسی کنید که تمامی آدرسهای درون سایتتون با آدرس پیشفرض هست (مثلا لینک های درون نقضه سایتتون لینک های درون سایتتون و...)

اگر هم زیاد وارد نیستید به یه سئو کار بسپارید

موفق باشید

لینک به ارسال

سپاس فروان برای راهنمایی های مفیدتون

لینک ها رو بررسی میکنم حتما ولی

- چطور بررسی کنم که ربات گوگل ریدایرکت میشه یا نه؟

طوری که الان برداشت کردم فکر میکنم من در هرصورت باید مقداری افت رتبه داشتم باشم چون اگر مثلا باwww بزنم پیشفرض تا وقتی ادرسهای بدونwwwباید جایگزین بشن واگر برعکس باشه برعکس

ممنون اگر سوالی برخوردم حتما دوباره بزحمتتون میندازم

الان ممکنه بفرمایید که چطوری سایتم روروی www تنظیم کنم؟

از قسمت همگانی تنظیمات وردپرس که میرم یه نشانی ورپرس داره و یه نشانی سایت چیکار کنم اینها رو؟

وهمینطور فرمودید که میتون از htaccessکمک بگیرم لطفا راهنمایی کنید دراین مورد

سپاس

ویرایش شده توسط jpmo02
لینک به ارسال

با استفاده از ابزار گوگل وبمستر تولز و بخش fetch میشه ربات گوگل رو هم بررسی کرد

توی این تغییر میزان افت خیلی کم هست زیاد نگران نباشید ولی حرفتون درسته

همانطور که دوست خوبم senator_x37 لینک دادن نشانی وردپرس (URL) را به آدرس پیشفرض تغییر بدید

در htaccess هم کد زیر رو قرار بدید

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...