رفتن به مطلب

تاثیر دامنه ها در سئو

mr.browser

پست های پیشنهاد شده

به نام خدا

سلام

چندتا سوال داشتم:

1- ایا دامنه های com, net, org و ir در سئو تاثیر داره ؟ (منظورم اینه که کدم سئو بهتری داره یا فرقی نمیکنه!)

مثلا:

از پسوند های کشوری استفاده کنید.

اگر شما می خواهید از سئوی سایت خود فقط برای ایران استفاده کنید و بازار هدف شما تنها ایران است، از پسوند .ir استفاده کنید. این آیتم ارزش سئوی شما را برای کشور ایران بالا خواهد برد اما برای بازار هدف جهانی، یک نکته منفی برای شما خواهد بود. اگر بازار هدف شما محدود به یک کشور خاص است، سعی کنید از پسوند همان کشور استفاده نمایید.

2- من مقداری یا به عبارتی کلی مطلب دارم که این مطالب ارزشش روزانه بوده یعنی به نوعی مثلا اپدت بوده و هر روز یک مطلب اپدیت جدید منتشر مشد، خب رفته رفته این مطالب زیاد میشدن و من زدم یک مطلب جدید ایجاد کردم و بجای اینکه هر روز یه مطلب بزارم هر روز همون مطلب رو ویرایش/آپدیت میکنم.

حالا میخوام اون مطالب قدیمی رو پاک کنم و سوال اینجاست که ایا این به ضرر سایت هست یعنی امار و رنک و سئو رو پایین میاره یا نه.

و ایا راه بهتری نیست واسه این مشکل.

- با تشکر

ویرایش شده توسط mr.browser
لینک به ارسال

ببینید اگه می خواهید به طور بین المللی سایتتون در معرض دید موتور های جستجو باشه ، باید از gTLD های com. ، net. ، و org. استفاده کنید.

یا اگر می خواهید بیزینس شما به طور محلی(در ایران) بیشتر مورد توجه موتور های جستجو قرار بگیره، از gTLD های محلی مثل ir. استفاده کنید.

این که مطالب یا صفحات قدیمی رو پاک کنید کار درستی نیست چون ممکنه به خاطر همون مطالب قدیمی رتبه سایت شما بالا رفته باشه ، یا لینک هایی که برای اون مطالب ساخته شده از بین می ره.

دو راه حل برای مشکل شما وجود داره:

یکی این که اون مطالب یا صفحات رو پاک نکنید.

و راه حل دیگه اینه که مطلب یا صفحه ای رو که پاک کرده اید به صفحه جدید ریدیرکت دائم 301 ، Permanent Redirect کنید.

لینک به ارسال

ببینید اگه می خواهید به طور بین المللی سایتتون در معرض دید موتور های جستجو باشه ، باید از gTLD های com. ، net. ، و org. استفاده کنید.

یا اگر می خواهید بیزینس شما به طور محلی(در ایران) بیشتر مورد توجه موتور های جستجو قرار بگیره، از gTLD های محلی مثل ir. استفاده کنید.

این که مطالب یا صفحات قدیمی رو پاک کنید کار درستی نیست چون ممکنه به خاطر همون مطالب قدیمی رتبه سایت شما بالا رفته باشه ، یا لینک هایی که برای اون مطالب ساخته شده از بین می ره.

دو راه حل برای مشکل شما وجود داره:

یکی این که اون مطالب یا صفحات رو پاک نکنید.

و راه حل دیگه اینه که مطلب یا صفحه ای رو که پاک کرده اید به صفحه جدید ریدیرکت دائم 301 ، Permanent Redirect کنید.

خب مطالب یکی یا دوتا نیستند الان قسمت دوم که گفتید ریدیرکت دائم 301 ، Permanent Redirect چگونه این کار رو باید اینجام داد ؟

لینک به ارسال

نمی شه دقیق گفت که دامنه های آی آر در سایر نقاط جهان کم دیده می شوند یا ...

ولی خود دامنه آی آر یه دامنه لوکال محسوب می شه و نسبت به سایر دامین ها احتمال نمایش از داخل ایران بیشتر می شود

الان دقت کرده باشید دامنه های in زیاد در ایران تو جستجو ها نمایش داده نمی شه دلیلش اینه که لوکالش ایران نیست

و در ضمن دامنه های ir زیادی هم هستند که رتبه خوبی دارند و در ضمن از هرکشوری سرچ کنید توی نتایج ظاهر می شن

لینک به ارسال

خب مطالب یکی یا دوتا نیستند الان قسمت دوم که گفتید ریدیرکت دائم 301 ، Permanent Redirect چگونه این کار رو باید اینجام داد ؟

از کد زیر در فایل htaccess. که درقسمت root سایت قرار داره استفاده کنید:

redirect 301 /oldpage.html http://www.example.com/newpage.html

لینک به ارسال

از کد زیر در فایل htaccess. که درقسمت root سایت قرار داره استفاده کنید:

redirect 301 /oldpage.html http://www.example.com/newpage.html

میشه در مورد این کد توضیح بدید که چطوی عمل میکنه؟

الان ببینید من میخوام مطالب این بخش رو حذف کنم و بجاش مطالب به این بخش ریدیرکت داده بشه.

و باید این لینک ها رو چطوری در کد فوق جایگزین کنم.

لینک ها رو درست الان جایگزین کردم؟

redirect 301 /p30mororgar.ir/category/update/ http://p30mororgar.ir/update/آپدیت-روزانه-نود-32/

لینک به ارسال

میشه در مورد این کد توضیح بدید که چطوی عمل میکنه؟

الان ببینید من میخوام مطالب این بخش رو حذف کنم و بجاش مطالب به این بخش ریدیرکت داده بشه.

و باید این لینک ها رو چطوری در کد فوق جایگزین کنم.

لینک ها رو درست الان جایگزین کردم؟

redirect 301 /p30mororgar.ir/category/update/ http://p30mororgar.ir/update/آپدیت-روزانه-نود-32/

با استفاده از این کد لینک صفحه /category/update/ به لینک صفحه /آپدیت-روزانه-نود-32/ منقل می شه.

یعنی شما با وارد کردن لینک قدیمی ، وارد صفحه جدید می شید.

فقط در بخش اول باید اسم دومین حذف شه:

redirect 301 /category/update/ http://p30mororgar.ir/update/آپدیت-روزانه-نود-32/

لینک به ارسال

با استفاده از این کد لینک صفحه /category/update/ به لینک صفحه /آپدیت-روزانه-نود-32/ منقل می شه.

یعنی شما با وارد کردن لینک قدیمی ، وارد صفحه جدید می شید.

فقط در بخش اول باید اسم دومین حذف شه:

redirect 301 /category/update/ http://p30mororgar.ir/update/آپدیت-روزانه-نود-32/

ممنون از راهنمایتون.

فقط یک نکته: بعد از انجام این کار وقتی وارد لینک های مطالب حذف شده اون بخش بشیم ارور 404 داده میشه یا به این لینک جدیدی که ریدیرکت کردیم منتقل میشه ؟

منظورم اینه که تو اون کد اگه وارد لینک قدیمی بشیم ریدیرکت میشه به لینک جدید، در مورد مطالبش هم صدق میکنه این کد؟

لینک به ارسال

با سلام

گوگل دات کام رو بیشر دوست.

تو یک قسمت از خوده گوگل خوندم ولی الان لینکش یادم نیس.

لینک به ارسال

ممنون از راهنمایتون.

فقط یک نکته: بعد از انجام این کار وقتی وارد لینک های مطالب حذف شده اون بخش بشیم ارور 404 داده میشه یا به این لینک جدیدی که ریدیرکت کردیم منتقل میشه ؟

منظورم اینه که تو اون کد اگه وارد لینک قدیمی بشیم ریدیرکت میشه به لینک جدید، در مورد مطالبش هم صدق میکنه این کد؟

در واقع این کد برای جلوگیری از اررور 404 و همون طور که گفتم از لینک قدیمی به لینک جدید ریدیرکت می شه.

فقط دقت کنید اگر در فایل htaccess. کد RewriteEngine On رو مشاهده کردید ، کد ریدیرکت رو در بالای اون قرار بدید:

RewriteEngine On

لینک به ارسال

در واقع این کد برای جلوگیری از اررور 404 و همون طور که گفتم از لینک قدیمی به لینک جدید ریدیرکت می شه.

فقط دقت کنید اگر در فایل htaccess. کد RewriteEngine On رو مشاهده کردید ، کد ریدیرکت رو در بالای اون قرار بدید:

RewriteEngine On

خب نظر خودتون در این مورد چیه لینک ها و مطالبش رو که دیدین، حذف کنم یا راه دیگه هم هست ؟

لینک به ارسال

خب نظر خودتون در این مورد چیه لینک ها و مطالبش رو که دیدین، حذف کنم یا راه دیگه هم هست ؟

به نظرم بهترین گزینه پاک نکردن مطالبه ولی یه راه حل دیگه هم وجود داره، که شما مطالب رو حذف کنید (پیشنهاد نمیشه) و با استفاده از کد زیر در htaccess. صفحاتی رو که کاربر پیدا نکرد به یک صفحه خاص (مثل صفحه اصلی) ریدیرکت کنید:

ErrorDocument 404 /index.php

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

به نظرم بهترین گزینه پاک نکردن مطالبه ولی یه راه حل دیگه هم وجود داره، که شما مطالب رو حذف کنید (پیشنهاد نمیشه) و با استفاده از کد زیر در htaccess. صفحاتی رو که کاربر پیدا نکرد به یک صفحه خاص (مثل صفحه اصلی) ریدیرکت کنید:

ErrorDocument 404 /index.php

سلام

شما فکر کنین 90٪ حتما باس این مطالب حذف بشن، خب قطعا از سوی گوگل وب مستر و حود سایت ارور 404دریافت میشه!

برای این مشکل چه راه کاری بهتره و پیشنهاد میدین انجام بشه؟

- با تشکر

لینک به ارسال

سلام

شما فکر کنین 90٪ حتما باس این مطالب حذف بشن، خب قطعا از سوی گوگل وب مستر و حود سایت ارور 404دریافت میشه!

برای این مشکل چه راه کاری بهتره و پیشنهاد میدین انجام بشه؟

- با تشکر

درود

ببینید شما می تونید با استفاده از افزونه 404page، یک صفحه 404 (نه اررور 404) رو درست کنید و در اون صفحه لینک های مهم سایتتون رو قرار بدید.

و اگر لینکی به این مطالب قدیمی (پاک شده) در داخل ساییتون وجود داره حذف کنید، چون گوگل این لینک ها رو 404 در نظر می گیره.

لینک به ارسال

از نظر من بهترین دامنه واسه لوکال و بین المللی دامنه های Com و Net هستند مخصوصا واسه سایت هایی که محتوا ارایه میکنن این دو دامنه عالین

لینک به ارسال

درود

ببینید شما می تونید با استفاده از افزونه 404page، یک صفحه 404 (نه اررور 404) رو درست کنید و در اون صفحه لینک های مهم سایتتون رو قرار بدید.

و اگر لینکی به این مطالب قدیمی (پاک شده) در داخل ساییتون وجود داره حذف کنید، چون گوگل این لینک ها رو 404 در نظر می گیره.

ببخشید من متوجه منظورتون نشدم!

فرق این با وجود صفحه 404 در سایت چیه؟ منظورم اینه که من یک صفحه در سایت ایجاد کردم و مثلا اگر ارور 404 بده به این صفحه منتقل میشه بازدیدکننده و چند توضیح براش نوشته شده!

مکه این افزونه کارش همین نیست ؟ منظور نمایش توضیحات به بازدیدکننده در صورت دریاقت ارور 404 ؟

لینک به ارسال

ببخشید من متوجه منظورتون نشدم!

فرق این با وجود صفحه 404 در سایت چیه؟ منظورم اینه که من یک صفحه در سایت ایجاد کردم و مثلا اگر ارور 404 بده به این صفحه منتقل میشه بازدیدکننده و چند توضیح براش نوشته شده!

مکه این افزونه کارش همین نیست ؟ منظور نمایش توضیحات به بازدیدکننده در صورت دریاقت ارور 404 ؟

من برای این که شما گمراه نشید، این رو گفتم،

ببینید اررور 404 مربوط به کدهای HTML Status ، ولی صفحه 404 دیگه اررور این کد نیست، یعنی به صورت صفحه میاد نه اررور.

لینک به ارسال

سلام

https://wordpress.org/plugins/404-to-301

این افزونه رو نصب کنید

بعد یه ادرس بدید به اون تا از این پس صفحاتی که 404 شدن با ریدایکت 301 به اون صفحه دلخواه شما برند... (برای بهتر شدن میتونید یک برگه سفارشی شده که دارای لینک های مفید و اصلی سایت هستند ایجاد کنید.)

لینک به ارسال

سلام

https://wordpress.org/plugins/404-to-301

این افزونه رو نصب کنید

بعد یه ادرس بدید به اون تا از این پس صفحاتی که 404 شدن با ریدایکت 301 به اون صفحه دلخواه شما برند... (برای بهتر شدن میتونید یک برگه سفارشی شده که دارای لینک های مفید و اصلی سایت هستند ایجاد کنید.)

تفاوتش با این افزونه 404page در چیه؟

من برای این که شما گمراه نشید، این رو گفتم،

ببینید اررور 404 مربوط به کدهای HTML Status ، ولی صفحه 404 دیگه اررور این کد نیست، یعنی به صورت صفحه میاد نه اررور.

بله متوجه شدم.

منم یک سری مطالب رو حذف کردم که بالا توضیح دادم و حالا گوگل وب مستر اون ها رو شناسایی کرده و اخطار میده،

خالا این افزونه این مشکل رو برطرف میکنه ؟ و اون افزونه ای که دوست دیگه معرفی کردند کار مشابه همین افزونه رو انجام میده یا کاره دیگه ای رو؟

و سوالی که پیش میاد حالا میکن سایت باید 404 هم داشته باشه و این کار "redirecting " باعث تاثیر در سؤ سایت نمیشه؟

لینک به ارسال

تفاوتش با این افزونه 404page در چیه؟

بله متوجه شدم.

منم یک سری مطالب رو حذف کردم که بالا توضیح دادم و حالا گوگل وب مستر اون ها رو شناسایی کرده و اخطار میده،

خالا این افزونه این مشکل رو برطرف میکنه ؟ و اون افزونه ای که دوست دیگه معرفی کردند کار مشابه همین افزونه رو انجام میده یا کاره دیگه ای رو؟

و سوالی که پیش میاد حالا میکن سایت باید 404 هم داشته باشه و این کار "redirecting " باعث تاثیر در سؤ سایت نمیشه؟

آره، این افزونه که دوست عزیز معرفی کردن مثل همون کد ریدیرکت 301 عمل می کنه، صفحاتی رو که کاربر پیدا نکرد به یک صفحه ریدیرکت دائم می کنه،

فرقی نمی کنه از کدوم استفاده کنید، مشکلی پیش نمیاد،

ولی بهتره از افزونه 404page استفاده کنید، خود گوگل هم پیشنهاد کرده یک صفحه اختصاصی 404 ایجاد کنید.

منبع:

Create Useful 404 Pages

لینک به ارسال

سلام

من اصلا دقت نکردم که در تایپیک افزونه ای معرفی شد فقط دیدم بحث الکی داره کش پیدا میکنه یه افزونه معرفی کردم که کار درجا حل بشه...

همونطور که دوستمون گفتند افزونه ها فرق زیادی ندارند با هر کدوم که راحت ترین انجام بدید افزونه ای که دوستمون معرفی کرد براتون یه صفحه 404 میسازه این افزونه ای که من معرفی کردم خودتون باید بسازید یعنی به هر جایی که شما دوست داشته باشید ریدایکت میکنه... فرقی هم نداره هر جور که شما راحت ترید انجام بدید

یا علی

لینک به ارسال

آره، این افزونه که دوست عزیز معرفی کردن مثل همون کد ریدیرکت 301 عمل می کنه، صفحاتی رو که کاربر پیدا نکرد به یک صفحه ریدیرکت دائم می کنه،

فرقی نمی کنه از کدوم استفاده کنید، مشکلی پیش نمیاد،

ولی بهتره از افزونه 404page استفاده کنید، خود گوگل هم پیشنهاد کرده یک صفحه اختصاصی 404 ایجاد کنید.

منبع:

Create Useful 404 Pages

دقیقا منم همین رو میخواستم بگم که خودتون گفتین "خود گوگل هم پیشنهاد کرده یک صفحه اختصاصی 404 ایجاد کنید"!

سوال: اگر خودم توی قالب یک صفحه "قالب خطای ۴۰۴ (404.php)" ایجاد کنم کفایت میکنه یعنی دیگه نیاز به نصب افزونه نباشه؟ یا این افزونه علاوه بر ایجاد صفحه اختصاصی 404 یکسری امکانات و تغییرات دیگه هم اعمال مکینه ؟

لینک به ارسال
سوال: اگر خودم توی قالب یک صفحه "قالب خطای ۴۰۴ (404.php)" ایجاد کنم کفایت میکنه یعنی دیگه نیاز به نصب افزونه نباشه؟ یا این افزونه علاوه بر ایجاد صفحه اختصاصی 404 یکسری امکانات و تغییرات دیگه هم اعمال مکینه ؟

اره فرق میکنه

فرقش اینه که بعد اینکه صفحه 404 رو ایجاد کردید و با ریدایکت 301 بهش ریدایکت کنید اصلا گوگل ارور 404 توی سایت شما نمیبینه... و این یعنی برای جایگاهتون توی گوگل خیلی بهتره...

لینک به ارسال

دقیقا منم همین رو میخواستم بگم که خودتون گفتین "خود گوگل هم پیشنهاد کرده یک صفحه اختصاصی 404 ایجاد کنید"!

می تونید خودتون هم صفحه 404 رو ایجاد کنید، نه فرقی نمی کنه.

کاری که دوستمون گفتن رو هم می تونید انجام بدید.

لینک به ارسال

اره فرق میکنه

فرقش اینه که بعد اینکه صفحه 404 رو ایجاد کردید و با ریدایکت 301 بهش ریدایکت کنید اصلا گوگل ارور 404 توی سایت شما نمیبینه... و این یعنی برای جایگاهتون توی گوگل خیلی بهتره...

ممنون از توضیحتون.

فقط با این حساب تو این قسمتش من یکم گیج شدم؛ توی توضیحات افزونه 404page گفته که؛ هیچ تغییر مسیری وجود ندارد! و فقط یک صفحه خطای 404 ایجاد میکند و حتی به 301 یا 302 تغییر نمیکند!

و برای برای موتورهای جستجو مهم است بلکه به آنها بگویید، که صفحه مورد نظر وجود ندارد.

اما در توضیحات افزونه 404-301 گفته شده که؛ اول خودش توصیه کرده روی 301 تنظیم بشه بعد ادامه داده که این کار هم واسه سئو خوبه هم واسه گوگل و سایر...

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...