رفتن به مطلب

مشکل مصرف زیاد وردپرس از منابع با وجود بهینه سازی!

پست های پیشنهاد شده

سلام به همگی

دو روزه از هاستینگ برامون اخطار میاد که وب سایتمون مصرف زیادی داره و سایت مدام از دسترس خارجی میشه و هاستمون ساسپند میشه!!

ما الان حدود 16 تا پلاگین روی سایت داریم که همشم ضروریه

هرچی گشتم کدی معادل این افزونه ها پیدا نکردم که جایگزین افزونه کنم و بجای افزونه از کد استفاده کنیم!

سایت کامل بهینه سازی شده اما این مشکل همچنان پابرجاست!

بخاطر بازدید هم نیست چون از طرف هاستینگ بهمون گفتن که سایت های زیادی با بازدید 10ها برابر سایت ما براحتی روی همین سرور دارن میزبانی میشن!

اینم آدرس سایت :

http://9.bia2movies5.com

مشکل از کجاست؟؟

اونایی که همچین مشکلی براشون پیش اومده چجوری رفعش کردن؟!

لازم به ذکره که جداول دیتابیس از طریق phpmyadmin در هاست Optimize شدن، کدهای قالب هم توسط سئوکار بهینه سازی شده...

لینک به ارسال

سایتتون ارور زیر رو میده نمیشه بررسی کرد

خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده

لینک به ارسال

لیست از افزونه ها قرار بدید تا بررسی بشه

در مورد این لاگ ها بررسی کنید

مقدار فشارها رو از هاستینگ درخواست کنید تا ببینید بر روی کدام قسمت واقع شده چون احتمال حملات هم میشه داد

با معیار های بالا میشه نتیجه مطلوبی گرفت

لینک به ارسال

سایتتون ارور زیر رو میده نمیشه بررسی کرد

خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌داده

همین مشکلات پیش میاد دیشب دوباره اینجوری شده بود اما الان مشکلی نداره

لیست از افزونه ها قرار بدید تا بررسی بشه

در مورد این لاگ ها بررسی کنید

مقدار فشارها رو از هاستینگ درخواست کنید تا ببینید بر روی کدام قسمت واقع شده چون احتمال حملات هم میشه داد

با معیار های بالا میشه نتیجه مطلوبی گرفت

اینم لیست افزونه ها خدمت شما :

404 Redirection

Advanced Custom Fields

اکیسمت

All In One SEO Pack

All In One WP Security

Comment Notifier

Compact Audio Player

فرم تماس 7

Google XML Sitemap for Images

Google XML Sitemaps

Secondary Title

SEO Friendly Images

Velvet Blues Update URLs

WordPress Popular Posts

بسته وردپرس پارسی

WP Smush.it

WTI Like Post

منظورتون از احتمال حمله چیه؟؟ یعنی امنیت هاست پایینه و باید از اونجا بررسی کنند که حمله ای صورت گرفته یا خیر؟؟

یا حمله از طریق خود وردپرسه؟؟

لینک به ارسال

از سرور کش استفاده کنید (یکی از افزونه ها مفید در زمینه سرور کش افزونه wp super cache هست )

بر اساس لیست افزونه هاتون این حرفتون زیر سئوال میره

سایت کامل بهینه سازی شده اما این مشکل همچنان پابرجاست!

با فعالسازی سرور کش فشار زیادی از روی سرور مخصوصا بخش دیتابیس برداشته میشه

ویرایش شده توسط bestdata
لینک به ارسال

Advanced Custom Fields

اکیسمت

Google XML Sitemaps

SEO Friendly Images

WordPress Popular Posts

خود مواردی که بالا قرار دادم هیچ کدوم مورد نیاز نیستند و آموزش تمامی آنها درون انجمن موجود است

اکسمیت افزونه جالبی برای جلوگیری اسپم نیست و افزونه کپچا بهتر میباشد

وقتی یک افزونه سئو دارید نیاز به چندین سایت مپ ندارید چون افزونه میسازد

شما میتونید با کمی دستکاری در کد تصویر شاخص و یا .... به تصاویر هم عنوان بدید که افزونه نمیخواد

در مورد آخرین بخث : باید لاگ ها دید و از هاستینگ خواست تا مشخص کند بر روی کجا فشار هست شاید / منظور بنده شبیه حملات بروت فورس بوده است

لینک به ارسال

از سرور کش استفاده کنید (یکی از افزونه ها مفید در زمینه سرور کش افزونه wp super cache هست )

بر اساس لیست افزونه هاتون این حرفتون زیر سئوال میره

با فعالسازی سرور کش فشار زیادی از روی سرور مخصوصا بخش دیتابیس برداشته میشه

این افزونه روی سایت نصب بود عزیز

اما با سروری که داریم روش میزبانی میشیم ناسازگار بود.

تیکت دادم که افزونه مناسب سرورشون معرفی کنند گفتن که از افزونه استفاده نکنید و یه کد کش دادن بذارم توی فایل .htaccess

اون کد رو گذاشتم و گفتن دیگه نیازی به افزونه نیست و منم افزونه رو حذف کردم و اتفاقا یه سری مشکلاتی که قبلا داشتم حل شد.

لینک به ارسال

Advanced Custom Fields

اکیسمت

Google XML Sitemaps

SEO Friendly Images

WordPress Popular Posts

خود مواردی که بالا قرار دادم هیچ کدوم مورد نیاز نیستند و آموزش تمامی آنها درون انجمن موجود است

اکسمیت افزونه جالبی برای جلوگیری اسپم نیست و افزونه کپچا بهتر میباشد

وقتی یک افزونه سئو دارید نیاز به چندین سایت مپ ندارید چون افزونه میسازد

شما میتونید با کمی دستکاری در کد تصویر شاخص و یا .... به تصاویر هم عنوان بدید که افزونه نمیخواد

در مورد آخرین بخث : باید لاگ ها دید و از هاستینگ خواست تا مشخص کند بر روی کجا فشار هست شاید / منظور بنده شبیه حملات بروت فورس بوده است

ممنون

افزونه اکیسمت برای کامنتاس بخوام کپچا نصب کنم کاربر برای ارسال کامنت هم باید کپچا وارد کنه که جالب نیست!

افزونه سایت مپم سئوکار اومده نصب کرده

در مورد افزونه SEO Friendly Images متاسفانه نتونستم آموزشی پیدا کنم اگه امکانش هست لطف کنید لینک آموزش رو بدید که جایگزین افزونه کنم ممنون میشم.

در مورد افزونه WordPress Popular Posts هم اگر آموزش کاملی سراغ دارید در صورت امکان معرفی کنید.

من میخوام پست های برتر دسته های مورد نظرم رو بر اساس میانگین بازدید هفتگی نمایش بدم.

لینک به ارسال
افزونه اکیسمت برای کامنتاس بخوام کپچا نصب کنم کاربر برای ارسال کامنت هم باید کپچا وارد کنه که جالب نیست!

بار ها توضیح داده شده که به خاطر اینکه با هر اسپم یک رکورد در دیتابیس ذخیره میکنه و بعد مدتی با بالا رفتن رکورد ها و سنگین شدن حجم دیتابیس و... مواجه میشید

حتما سئو کارتون بهتر میدونه که هر 2 یک کار انجام میدهند و نصب 2 افزونه که یک کار انجام میدهند هم نوعی تداخل هست

صرفا جهت تصاویر شاخص نصب کردید . یا خیر ؟

مورد های آخر بسیار بحث شده متاسفانه حضور ذهن ندارم در این باره

لینک به ارسال

این افزونه روی سایت نصب بود عزیز

اما با سروری که داریم روش میزبانی میشیم ناسازگار بود.

تیکت دادم که افزونه مناسب سرورشون معرفی کنند گفتن که از افزونه استفاده نکنید و یه کد کش دادن بذارم توی فایل .htaccess

اون کد رو گذاشتم و گفتن دیگه نیازی به افزونه نیست و منم افزونه رو حذف کردم و اتفاقا یه سری مشکلاتی که قبلا داشتم حل شد.

اون کدی که درون فایل htaccess میذارن بهش کش کلاینت یا کش مرورگر میگن

برای درک عملکرد کش سرور مجبورم توضیح بدم بهتون:

هر بازدید کننده هر صفحه ای رو درخواست بده تمامی تابع های php آن صدا زده میشه و تمامی مقادیر لازم را از دیتابیس خونده میشه و تبدیل به یه فایل HTML میشه و تحول بازدید کننده داده میشه

حالا اگه کش سرور فعال نباشه

همین روند برای هر بازدید کننده تکرار میشه فرض کنید یک صفحه از سایت شما 300 بازدید داشته باشه سرور مجبوره برای هر بازدید این عملیات رو انجام بده

حالا اگه کش سرور فعال باشه چی میشه؟

فقط برای اولین بازدید این عملیات انجام میشه و فایلی که برای بازدید کننده اولی ارسال میشه رو روی سرور ذخیره میکنه و بازدید های بعدی تنها کاری که سرور انجام میده اینه که فایل کش شده رو به بازدید کننده بده

امیدوارم به میزان زمان و منابعی که کش سرور صرفه جویی میکنه رو بهتونید تصور کنید مخصوصا وقتی سایتی پر بازدید داشته باشید

اینم بگم بازدید با بازدید کننده فرق داره هر آیپی رو میشه یه بازدید کننده فرض کرد از طرفی هر بازدید کننده احتمال داره صفحات زیادی رو ببینه به هر بار دیدن هر صفحه بازدید میگن

- افزونه کش سرور زیادی هست ولی افزونه که معرفی کردم حالات مختلفی داره که با تغییر تنظیماتش میتونید با سرور سازگارش کنید

یه پیشنهاد دوستانه هم بهتون میدم (با اینکه من نمیدونم هاستینگ شما چیه) هاستینگتون روعوض کنید و یه هاستینگ تخصصی تر انتخاب کنید هم بخاطر رفع این چنین مشکلاتی هم برای امنیت ... (بر اساس حرفی که نقل قول کردید از هاستینگ این پیشنهاد رو دادم)

موفق و پایدار باشید

لینک به ارسال

اون کدی که درون فایل htaccess میذارن بهش کش کلاینت یا کش مرورگر میگن

برای درک عملکرد کش سرور مجبورم توضیح بدم بهتون:

هر بازدید کننده هر صفحه ای رو درخواست بده تمامی تابع های php آن صدا زده میشه و تمامی مقادیر لازم را از دیتابیس خونده میشه و تبدیل به یه فایل HTML میشه و تحول بازدید کننده داده میشه

حالا اگه کش سرور فعال نباشه

همین روند برای هر بازدید کننده تکرار میشه فرض کنید یک صفحه از سایت شما 300 بازدید داشته باشه سرور مجبوره برای هر بازدید این عملیات رو انجام بده

حالا اگه کش سرور فعال باشه چی میشه؟

فقط برای اولین بازدید این عملیات انجام میشه و فایلی که برای بازدید کننده اولی ارسال میشه رو روی سرور ذخیره میکنه و بازدید های بعدی تنها کاری که سرور انجام میده اینه که فایل کش شده رو به بازدید کننده بده

امیدوارم به میزان زمان و منابعی که کش سرور صرفه جویی میکنه رو بهتونید تصور کنید مخصوصا وقتی سایتی پر بازدید داشته باشید

اینم بگم بازدید با بازدید کننده فرق داره هر آیپی رو میشه یه بازدید کننده فرض کرد از طرفی هر بازدید کننده احتمال داره صفحات زیادی رو ببینه به هر بار دیدن هر صفحه بازدید میگن

- افزونه کش سرور زیادی هست ولی افزونه که معرفی کردم حالات مختلفی داره که با تغییر تنظیماتش میتونید با سرور سازگارش کنید

یه پیشنهاد دوستانه هم بهتون میدم (با اینکه من نمیدونم هاستینگ شما چیه) هاستینگتون روعوض کنید و یه هاستینگ تخصصی تر انتخاب کنید هم بخاطر رفع این چنین مشکلاتی هم برای امنیت ... (بر اساس حرفی که نقل قول کردید از هاستینگ این پیشنهاد رو دادم)

موفق و پایدار باشید

ممنون از توضیحات کاملتون

ببینید دلیل اینکه من این افزونه رو غیرفعال کردم این بود که بازدید پست ها درست نمایش داده نمیشد!!

الان اگه وارد سایت بشید میبینید که زیر عنوان هر پست، یه نوار آبی کمرنگ وجود داره که اطلاعات پست مثل تعداد بازدید و تعداد کامنت و تاریخ و این چیزا توش نوشته شده...

من وقتی افزونه کش نصب داشتم، بازدید پست ها روی 1 قفل می موند و تغییر نمیکرد!

مثلا هر 12 ساعت اگه یه پست 10 تا بازدید هم میخورد، اینجا 1 نمایش میداد و از 1 بیشتر نمیشد!!

یعنی یه جورایی یه بازدید که میخورد این رقم کش میشد و ذخیره میشد دیگه هر تعداد بازدیدی که از این پست انجام میشد این رقم اضافه نمیشد!

برا همین تعداد بازدید پستام کاملا از دستم خارج شده بود!

مورد دومم این بود که اگر من تغییری توی سایت میدادم،مثلا بنر تبلیغاتی عوض میکردم یا لینک یه عکسی رو داخل قالب تغییر میدادم، حتما باید میرفتم توی هاست و پوشه ی مربوط به کش رو دیلیت میکردم تا این تغییرات برای کاربرها انجام بشه!

تا وقتی پوشه ی کش رو دیلیت نکرده بودم این تغییرات انجام نمیشد یعنی فقط خودم با اکانت ادمین که وارد سایت میشدم تغییرات انجام شده بود، برای کاربرها تغییرات انجام نمیشد تا یه مدت (مثلا 10-12 ساعت بعد تازه تغییرات انجام میشد برای کاربرا!)

بعد که تیکت دادم گفتن نیازی به افزونه نیست و از این کد استفاده کنید منم همینکارو انجام دادم و تمام این مشکلات رفع شد.

الان اگه دوباره افزونه رو نصب کنم این مشکلات پیش میاد نمیدونم چرا اینجوریه یعنی تعداد بازدید پست ها روی 1 قفل میشه تا چندین ساعت

و همینطور تغییراتی که توی قالب میدم یا لینکی رو تغییر میدم تا وقتی پوشه ی کش رو از توی هاست حذف نکنم تغییرات برای کاربرا قابل مشاهده نیست!

اوایل از افزونه ی Wp Super Cache استفاده میکردم که دیدم کلا با سرور سازگار نیست و پست های جدید که میذاشتم روی سایت باید حتما Ctrl + F5 میزدن تا پستا رو ببینن!!

بعدش این افزونه ای که شما میگید رو نصب کردم که مشکلاتی که گفتم رو داشت!

خودتون تابحال به چنین مشکلی با این افزونه برخوردین؟؟

من فایل تنظیماتشم از همین انجمن دانلود کردم و ایمپورت کردم داخل افزونه...

بار ها توضیح داده شده که به خاطر اینکه با هر اسپم یک رکورد در دیتابیس ذخیره میکنه و بعد مدتی با بالا رفتن رکورد ها و سنگین شدن حجم دیتابیس و... مواجه میشید

حتما سئو کارتون بهتر میدونه که هر 2 یک کار انجام میدهند و نصب 2 افزونه که یک کار انجام میدهند هم نوعی تداخل هست

صرفا جهت تصاویر شاخص نصب کردید . یا خیر ؟

مورد های آخر بسیار بحث شده متاسفانه حضور ذهن ندارم در این باره

جداول دیتابیس رو ما تقریبا هر دو هفته یکبار Repair و Optimize میکنیم و همچنین کامنت های اسپم رو پاکسازی میکنیم.

حالا درخواست دادم که بگن فشار اصلی مال کدوم افزونس تا جواب بدن اگر مال این افزونه بود کاری که شما گفتید رو حتما انجام میدم :)

در مورد سئو هم به سئوکارمون میگم ببینم چیکار میخواد بکنه...

در مورد عکس ها باید بگم خیر، توی قالبمون تصویر شاخص استفاده ی زیادی نداره و داخل هر پست یه دونه عکس آپلود میشه میخوام همون عکس داخل پست این مشخصات رو داشته باشه...

اما اگه هر دو مورد (یعنی هم عکس داخل پست و هم تصویر شاخص) Alt و Title داشته باشن که عالی میشه...

ویرایش شده توسط Milad123
لینک به ارسال

ممنون از توضیحات کاملتون

ببینید دلیل اینکه من این افزونه رو غیرفعال کردم این بود که بازدید پست ها درست نمایش داده نمیشد!!

الان اگه وارد سایت بشید میبینید که زیر عنوان هر پست، یه نوار آبی کمرنگ وجود داره که اطلاعات پست مثل تعداد بازدید و تعداد کامنت و تاریخ و این چیزا توش نوشته شده...

من وقتی افزونه کش نصب داشتم، بازدید پست ها روی 1 قفل می موند و تغییر نمیکرد!

مثلا هر 12 ساعت اگه یه پست 10 تا بازدید هم میخورد، اینجا 1 نمایش میداد و از 1 بیشتر نمیشد!!

یعنی یه جورایی یه بازدید که میخورد این رقم کش میشد و ذخیره میشد دیگه هر تعداد بازدیدی که از این پست انجام میشد این رقم اضافه نمیشد!

برا همین تعداد بازدید پستام کاملا از دستم خارج شده بود!

مورد دومم این بود که اگر من تغییری توی سایت میدادم،مثلا بنر تبلیغاتی عوض میکردم یا لینک یه عکسی رو داخل قالب تغییر میدادم، حتما باید میرفتم توی هاست و پوشه ی مربوط به کش رو دیلیت میکردم تا این تغییرات برای کاربرها انجام بشه!

تا وقتی پوشه ی کش رو دیلیت نکرده بودم این تغییرات انجام نمیشد یعنی فقط خودم با اکانت ادمین که وارد سایت میشدم تغییرات انجام شده بود، برای کاربرها تغییرات انجام نمیشد تا یه مدت (مثلا 10-12 ساعت بعد تازه تغییرات انجام میشد برای کاربرا!)

بعد که تیکت دادم گفتن نیازی به افزونه نیست و از این کد استفاده کنید منم همینکارو انجام دادم و تمام این مشکلات رفع شد.

الان اگه دوباره افزونه رو نصب کنم این مشکلات پیش میاد نمیدونم چرا اینجوریه یعنی تعداد بازدید پست ها روی 1 قفل میشه تا چندین ساعت

و همینطور تغییراتی که توی قالب میدم یا لینکی رو تغییر میدم تا وقتی پوشه ی کش رو از توی هاست حذف نکنم تغییرات برای کاربرا قابل مشاهده نیست!

اوایل از افزونه ی Wp Super Cache استفاده میکردم که دیدم کلا با سرور سازگار نیست و پست های جدید که میذاشتم روی سایت باید حتما Ctrl + F5 میزدن تا پستا رو ببینن!!

بعدش این افزونه ای که شما میگید رو نصب کردم که مشکلاتی که گفتم رو داشت!

خودتون تابحال به چنین مشکلی با این افزونه برخوردین؟؟

من فایل تنظیماتشم از همین انجمن دانلود کردم و ایمپورت کردم داخل افزونه...

جداول دیتابیس رو ما تقریبا هر دو هفته یکبار Repair و Optimize میکنیم و همچنین کامنت های اسپم رو پاکسازی میکنیم.

حالا درخواست دادم که بگن فشار اصلی مال کدوم افزونس تا جواب بدن اگر مال این افزونه بود کاری که شما گفتید رو حتما انجام میدم :)

در مورد سئو هم به سئوکارمون میگم ببینم چیکار میخواد بکنه...

در مورد عکس ها باید بگم خیر، توی قالبمون تصویر شاخص استفاده ی زیادی نداره و داخل هر پست یه دونه عکس آپلود میشه میخوام همون عکس داخل پست این مشخصات رو داشته باشه...

اما اگه هر دو مورد (یعنی هم عکس داخل پست و هم تصویر شاخص) Alt و Title داشته باشن که عالی میشه...

بله حق با شماست آمارگیرها با سرور کش مشکل دارن (که البته توی چند آمارگیر مثل آماره دیگه این مشکل نیست ... )

بله هر گونه تغییر در قالب سایت نیاز به پاک سازی کش سرور داره که متاسفانه هنوز این مشکل برطرف نشده اما الان با نسخه جدید افزونه با زدن هر پست اتومات کش خالی میشه و مشکلی نیست

در کل کش سرور فشار زیادی رو از سرور بر میداره و همچنین کمک تو افزایش سرعت سایت داره حالا خود دانید آمار هر صفحه براتون مهمتره یا بهبود کارایی سایت

موفق باشید

لینک به ارسال

بله حق با شماست آمارگیرها با سرور کش مشکل دارن (که البته توی چند آمارگیر مثل آماره دیگه این مشکل نیست ... )

بله هر گونه تغییر در قالب سایت نیاز به پاک سازی کش سرور داره که متاسفانه هنوز این مشکل برطرف نشده اما الان با نسخه جدید افزونه با زدن هر پست اتومات کش خالی میشه و مشکلی نیست

در کل کش سرور فشار زیادی رو از سرور بر میداره و همچنین کمک تو افزایش سرعت سایت داره حالا خود دانید آمار هر صفحه براتون مهمتره یا بهبود کارایی سایت

موفق باشید

من الان برای نمایش تعداد بازدید پست ها از کد استفاده کردم، افزونه ای استفاده نمیکنم.

برای آمار کلی سایت هم از هیچ افزونه ای استفاده نمیکنم و از وب گذر و یکی دوتا سایت دیگه برای آمارگیر استفاده میکنم.

حالا کدی وجود نداره که این مشکل کش رو نداشته باشه؟؟

الان دارم از این روش استفاده میکنم :

http://mandegarweb.com/wordpress/wordpress-hack-code/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3/

لینک به ارسال

من الان برای نمایش تعداد بازدید پست ها از کد استفاده کردم، افزونه ای استفاده نمیکنم.

برای آمار کلی سایت هم از هیچ افزونه ای استفاده نمیکنم و از وب گذر و یکی دوتا سایت دیگه برای آمارگیر استفاده میکنم.

حالا کدی وجود نداره که این مشکل کش رو نداشته باشه؟؟

الان دارم از این روش استفاده میکنم :

http://mandegarweb.c...طالب-در-وردپرس/

بنده زیاد آمار بازدید برای مهم نیست منتظر بمونید کس دیگه ای که افزونه و کدهای بیشتر را تست کرده جوابتون رو بده

لینک به ارسال

بنده زیاد آمار بازدید برای مهم نیست منتظر بمونید کس دیگه ای که افزونه و کدهای بیشتر را تست کرده جوابتون رو بده

اوکی ممنون :)

از دوستان اگه کسی میتونه در این زمینه کمکی کنه لطفا راهنمایی کنه خیلی ضروریه

ممنون

لینک به ارسال

الان سایت های بزرگ با این همه بازدیدی که دارن، از چه روشی دارن استفاده میکنن که هم تعداد بازدید پستاشونو دارن و هم این مشکلات براشون پیش نمیاد؟؟!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...