رفتن به مطلب

فایل HTACCESS و جایگذاری وردپرس در یک فولد درون فولدر public_html

sami85

پست های پیشنهاد شده

اساتید عزیز

با وجود اینکه آموزشهایی وجود داره برای جایگذاری وردپرس در فولدر اصلی اما چند نکته گنگ وجود داره !

یکی از اونها اینه اگر در فولدر public_html وردپرس رو نصب کنید فایل HTACCESS ساخته میشود در صورتی که اگر در همین فولدر فولدری بسازید و درون آن وردپرس را نصب کنید فایل HTACCESS ساخته نمی شود

حال میدانم باید فایل HTACCESS و index.php را بگونه ای تصحیح کنیم که درون آدرس بار مرورگر فقط آدرس دامنه که نوشته شد سایت باز شود (درون ورد پرس در تنظیمات مسیر فولدر را برای ورد پرس را مشخص میکنیم )

اما وقتی فایل HTACCESS نباشد چه کنیم ! من میخوام اینجا هم تنظیمات HTACCESS رو کسی بگه در ضمن دلیل ساخته نشدن فایل رو هم لطف کنید بگید ! با سپاس در فایل index.php اسم فولدر رو قبل این جمله وارد کنیم درست میشه :

مثال برای فولدر : New Folder

. '/wp-blog-header.php'

. '/New Folder/wp-blog-header.php'

من گیر این فایل HTACCESS لعنتی هستم تا این مشکل رو حل کنم ! در ضمن من بلد نیستم فایل HTACCESS بسازم و این گزینه رو بیخیال شید ! چرا نیستش و چکارش کنم که فولدر New Folder ننویسیم و حالیش بشه ! نمیخوام ورد پرس رو از این فولدر در بیارم ! این کار امنیتیست !

domain.ir/New Folder

domain.ir

لینک به ارسال

شما در هرجایی وردپرس نصب کنین و تنظیمات پیوند یکتا رو از پیش فرض تغییر بدید این فایل ساخته میشه

اگر ساخته نمیشه به علت عدم وجود سطح دسترسی برای وردپرس هست

برای ایجادش هم کافیه در هاست روی new file بزنید و بعد اسم این فایل رو با . اولش قرار بدید همین

شما نیاز نیست مختویاتش رو بزنید

باز سوالی دارید بفرمایید

لینک به ارسال
شما در هرجایی وردپرس نصب کنین و تنظیمات پیوند یکتا رو از پیش فرض تغییر بدید این فایل ساخته میشه اگر ساخته نمیشه به علت عدم وجود سطح دسترسی برای وردپرس هست برای ایجادش هم کافیه در هاست روی new file بزنید و بعد اسم این فایل رو با . اولش قرار بدید همین شما نیاز نیست مختویاتش رو بزنید باز سوالی دارید بفرمایید

استاد عزیز ممنون من واقعا مونده بودم چرا فایل رو نمی ساخت در صورتی که برای سایتی درون

public_html نصب شده بود

بعداً تنظیمات پیوند یکتا رو از پیش فرض تغییر داده بودم و نمی دونستم که این باعث شد

فایل

HTACCESS ساخته بشه ممنونم نکته مهمی بود که یاد گرفتم

اما الان موفق شدم به انجام این کار دو مساله هست

۱ : این دو فایل رو در public_html قرار دادم در صورتی که این فولدر در دسترس همست ! اگر سایت رو درون public_html نصب میکردم بدون فولدر ، فایل wp-config رو ازش میبردم بیرون (یک فولدر قبل) کدوم امنیتش بهتره اگر فولدر در فولدر public_html امنیتش بهتره مورد بعدی مهمه شماره ۲

۲ : این دو فایل رو با چه سطح دسترسی قرار بدم که امنیت بیشتری داشته باشه ؟

مرسی که کمک کردی . منتظر نظرت هستم !

در ضمن من وقتی این رو مینوسم domain.ir/wp-admin با اینکه درون فولدر گذاشتم و قرار مثلا وردپرس باید قایم باشه در جهت امنیت من رو به صفحه لوگین میبره و New Folder رو هم بهم نشون میده قبل WP-admin چرا ؟؟؟

ویرایش شده توسط sami85
لینک به ارسال

ببینید اگر کسی به سرور دسترسی پیدا کنه دیگه مسیر مهم نیست. مورد دیگه اینکه در حالت معول نمیشه از خارج به این فایل دسترسی داشت.

برای دسترسی هم 444 اوکی هست.

متوجه مورد آخر نشدم.

لینک به ارسال

وقتی وردپرس رو درون فولدری قرار میدید و فردی میاد و جلوی دامنه مینویسه به این صورت

domain.ir/wp-admin که بخواد داشبورد رو پیدا کنه صفحهای که باز میشه یک متنی باید داشته باشه که میگه

? this is somewhat embarrassing isn't it

اما برای من به صفحه لوگین میره و در آدرس بار مسیر داشبورد رو هم مینویسه ( نام فولدر رو لو میده ) که نباید اینگونه باشه مثلا ما خواستیم ورد پرس رو قایم کنیم به عبارتی نه ؟؟؟

لینک به ارسال

خوب اینطور نمیشه وردپرس رو مخفی کرد

رولهای وردپرس رو باید ریرایت کنین

شما کدهاش رو در فایل htaccess قرار دادین؟

لینک به ارسال

خیر جناب تو آموزشهایی که داشتم و خوندم چیزی در این باره گفته نشده ! و من هم Htaccess رو تغییر ندادم ! نمیدونم چرا آموزشها رو ناقص منتشر می کنند ! فکر می کنم اینها همون رولها باشه :

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?YourDomain.com$
RewriteRule ^(/)?$ blog [L]

اما نمیدونم کجا قرارشون بدم ! در ضمن فایل Htaccess رو با ++notpad باز کنم ؟

من این مطلب رو خوندم اما زیاد ازش متوجه نشدم

http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory

لینک به ارسال

ببینید بجای YourDomain.com اسم سایتتون

بجای blog اسم پوشه (زیرپوشه) که ردپرس نصب شده

بعد فایل هم در روت باشه

مفهوم کد بالا این هست

لینک به ارسال
  • 5 ماه بعد...

درود بر همگی

24 ساعت پیش قصد نصب یک اسکریپت را بر روی سی پنل داشتم که موفق نشدم و هنوز اون دوتا پوشه ی مربوط به اسکریپت ها درون هاستم باقی مونده و به هیچ وجه پاک نمیشه.

با پشتیبان سایت تماس گرفتم و گفتن پشتیبانی از نرم افزار به عهده ی اونها نیست و باید از برنامه نوس بخوام تا ایراد را برطرف کنه.

یه مشکل دیگه ای که برام بوجود اومده اینه که وقتی وارد سایتم میشم

تمام آیکون های سایت شکل ارور نمایش داده میشه.

مثل عکس زیر

با پشتیبان قالب تماس گرفتم و کد زیر را برام فرستادم:

<FilesMatch "\.(ttf|otf|woff)$">

<IfModule mod_headers.c>

Header set Access-Control-Allow-Origin "*"

</IfModule>

</FilesMatch>

این کد را برای برطرف کردن این ارور در قسمت .htaccess وارد کردم

پشتیبان گفت دیگه مشکلم برطرف شده و عکس از سایتم برام فرستاد و گفت از فارفاکس و گوگل کروم وارد شدم و دیگه مشکلی نیست.

منم بعد از پاک کردن کش سایت و ctrl f5 دوباره اقدام به نمایش سایت گرفتم و الان با وجود تلاش های فراوان نتونستم این مشکل را برطرف کنم

لطفا بررسی کنید

سپاس

لینک به ارسال

برای پاک کردن فایلها، کاری که میتونید تست کنید اینه که به داخلی ترین پوشه برید و ببینید محتوای اون پوشه که یک یا چندتا فایل هست پاک میشه یا نه. اگر پاک شد دونه دونه فولدرها رو خالی کنید و بعد پاکشون کنید خود پوشه ها رو. بهتره قبل از این کار دسترسی پوشه ها و فایل ها رو چک کنید و اگر مطمئن هستید میخواید حذفشون کنید، دسترسی همه رو روی 777 بذارید.

لینک به ارسال

داخلی ترین پوشه مثل چی؟

ممکنه مشکلی پیش بیاد؟

مثلا پوشه ای که میخواید پاک کنید اسمش هست folder1

بعد داخلش چندتا پوشه هست. و داخل اونها دوباره پوشه ... تا اینکه یه جایی داخل پوشه ها دیگه پوشه ای وجود نداره. خود فایل ها هستند. این یعنی داخلی ترین پوشه.

فقط فایل هایی که حتما میخواید پاک کنید و پاک نمیشن رو دسترسیش رو روی 777 بذارید.

لینک به ارسال

کدهای امنیت در htaccess رو اینجا دنبال کنید تا سایت خود را ایمن نگه داریم

این هم موضوع کلید های امنیتی در شروع نصب وردپرس که متاسفانه خیلی ها اصلا به این موضوع توجهی نداشته اند !

ویرایش شده توسط webline
لینک به ارسال
  • 5 هفته بعد...

دوستان علت اینکه اکثر افراد همانند خودم به موفقیت نرسیدند در این مورد اینه که اطلاع از یک مورد ویژه نداریم آن هم این است این امکان تنها در حالتی میسر میشود که سرور لینوکسی MK DIR نصب شده را بدرستی داشته و این کار نیازمند این است که هاستینگ شما این کاره باشد . من تنها مشکلم این بود که خودم میبایست برنامه رو روی لینوکس نصب میکردم !!!!!! که ترجیح دادم دردسر نکشم برای این حرکت !

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...