رفتن به مطلب

مشکل در جابجا شدن در صفحات سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام بر دوستان و اساتید عزیز

بنده به مشکل عجیبی برخوردم که الان حدود دو ماهی میشه که دارم سرچ میکنم ولی هنوز نتونستم دلیلش رو بفهمم که چیه... چه تو فروم های خارجی چه داخلی، این شد که دست به دامن اساتید سایت وزین وردپرس فارسی شدم بلکه بتونید گره از این مشکل ما باز کنید... اما مشکل:

وقتی تو صفحات سایت، میخوام بین صفحات جابجا بشم، بعد از رفرش شدن صفحه، به صفحه ی جاری برمیگرده، به چه صورت؟ مثلا بنده از افزونه ی userpro استفاده میکنم، وقتی که تو صفحه ی کاربران سایت، میخوام بین صفحات جابجا بشم، مثلا از صفحه ی اول برم صفحه ی دوم لیست کاربرا، بعد از رفرش شدن صفحه دوباره برمیگرده صفحه ی اول، این قضیه برای نمایش پروفایل کاربرا هم صادقه، یعنی وقتی رو پروفایل کاربری کلیک میکنم، برمیگرده به پروفایل خودم...

لینک صفحه ی کاربران در سایت

تو این صفحه وقتی رو صفحه ی دوم کلیک میکنید برمیگرده به صفحه ی اول دوباره، یا وقتی نمایش پروفایل رو کلیک میکنید برمیگرده به پروفایل خودتون(در صورتی که لاگین کرده باشید)

تو سایتها که گشتم، بعضی نوشته بودن نوع صفحات یکتا رو به نام نوشته تغییر بدم، یا مثلا رو نوع سفارشی با این ساختار %%postname%% تنظیم کنم، که متاسفانه مشکل حل نشد...

این قضیه فقط برای صفحات این افزونه نیست، افزونه ی دیگه ای به نام nextgen gallery هم همین مشکل رو داره، یعنی وقتی میخوام برم صفحه ی دوم گالری، بعد از رفرش شدن صفحه دوباره برمیگرده به صفحه ی اول گالری...

لینک صفحه ی گالری گفته شده

از دوستان و اساتید بزرگوار خواهشمندم راه حلی پیش پای بنده بگذارن بلکه از شر این مشکل خلاص بشم...

بی نهایت سپاسگذارم

یا علی

لینک به ارسال

سلام

این لینک رو ببینید (نتیجه بررسی validator.w3.org)

لینک‌هاتون ریدایرکت میشه (برای قسمت کاربران رو تست کردم)

ابتدا تست کنید ببنید با قالب پیش‌فرض وردپرس بازهم این مشکل هست یا نه

اگر مشکل نبود خوب معلوم میشه قالب‌تون از لحاظ کدنویسی ایراد داره

اگر در قالب پیش‌فرض هم باز مشکل جاری بود

احتمال میدم موقع نصب افزونه‌های مورد نظر پرمیشن .htaccess کمتر از ۶۴۴ بوده باشه

یعنی یک بار افزونه‌ها رو غیر فعال کنید پرمیشین .htaccess رو روی ۶۴۴ تنظیم کنید

بعد افزونه‌ها رو فعال و پیوند یکتا رو مجدد تنظیم کنید

لینک به ارسال

سلام

این لینک رو ببینید (نتیجه بررسی validator.w3.org)

لینک‌هاتون ریدایرکت میشه (برای قسمت کاربران رو تست کردم)

ابتدا تست کنید ببنید با قالب پیش‌فرض وردپرس بازهم این مشکل هست یا نه

اگر مشکل نبود خوب معلوم میشه قالب‌تون از لحاظ کدنویسی ایراد داره

اگر در قالب پیش‌فرض هم باز مشکل جاری بود

احتمال میدم موقع نصب افزونه‌های مورد نظر پرمیشن .htaccess کمتر از ۶۴۴ بوده باشه

یعنی یک بار افزونه‌ها رو غیر فعال کنید پرمیشین .htaccess رو روی ۶۴۴ تنظیم کنید

بعد افزونه‌ها رو فعال و پیوند یکتا رو مجدد تنظیم کنید

سلام مهدی جان

مرسی از پاسخت

پوسته ی پیش فرض رو فعال کردم، و این مشکل رو بررسی کردم، اما همچنان این مشکل با پوسته ی پیش فرض هم برقراره...

پرمیشن .htaccess رو هم بررسی کردم روی 644 تنظیم هست، بنده یادم نمیاد که پرمیشن این فایل رو تغییر داده باشم...

لینکی که زحمت کشیدید رو هم دیدم، بله قید میشه که ریدایرکت میشه متاسفانه، اما نمیدونم مشکل از کجاست واقعا...

امکان داره افزونه ای خاص این مشکل رو ایجاد کرده باشه؟ همچنین چون بنده تجربش رو ندارم این سوال رو میپرسم، آیا غیر فعال/ فعال کردن تمام افزونه ها مشکلی رو برای سایت ایجاد نمیکنه؟ مثلا تنظیماتش از بین بره یا چیزه دیگه ای؟

چون الان که پوسته رو عوض کردم و برگردوندم به حالت قبل یه بخشی از تنظیمات منو در افزونه اوبر منو از بین رفت...!

مرسی از راهنماییت داداش

لینک به ارسال

در مورد از دست رفتن اطلاعات با فعال کردن و غیر فعال کردن افزونه، بسته به نوع افزونه داره ولی تا اونجایی که من افزونه‌های متفاوت رو تست کردم، اکثرا تنظیماتشون با غیر فعال کردن از بین نمی‌ره

در مورد این هم:

---

چون الان که پوسته رو عوض کردم و برگردوندم به حالت قبل یه بخشی از تنظیمات منو در افزونه اوبر منو از بین رفت...!

---

منو‌ها سرجاشون هست فقط با تغییر پوسته چون کد فراخوانی فهرست در هر پوسته متفاوت هست این مسئله به وجود اومده

به همون قسمت فهرست‌ها برید و دوباره فهرستی رو که قبلا درست کرده بودید رو فقط جاش رو مشخص کنید

لینک به ارسال

بسیار خوب مشکلی از این بابت نیست و برگردوندم به حالت قبل...

مهدی جان با توجه به اینکه بنده احتمال خیلی کمی میدم که پرمیشن htaccess. رو تغییر داده باشم، آیا عمل غیر فعال / فعال سازی افزونه ها رو انجام بدم ؟ با فرض ابنکه پرمیشن htaccess. از پیش روی 644 بوده آیا این کار تاثیری داره؟

لینک به ارسال

آقا سجاد ابتدا همه افزونه ها را غیر فعال کنید و قالب را هم به قالب پیشفرض وردپرس تغییر بدید. حالا ابتدا یکی از افزونه هایی که گفتید را فعال کنید و تست کنید ببینید مشکل رفع می شه یا نه. اگر مشکل رفع شد حالا به صورت تک تک افزونه هایی که می خواهید فعال باشند را به ترتیب فعال و تست بگیرید ببینید بعد از فعال شن کدام افزونه مشکل بوجود میاد

لینک به ارسال

سلام سعید جان

مرسی از پاسخت، یکبار از مهدی جان هم پرسیدم، دوباره میپرسم از شما سعید جان، آیا بعد از غیر فعال کردن همه ی افزونه ها مشکلی برای سایت مثل از بین رفتن تنظیمات و... پیش نمیاد؟ و اینکه بعد از فعالسازی دوباره ی همه اونا، سایت به حالت قبل برخواهد گشت؟

راه دیگه ای به ذهن اساتید میرسه که این دردسر هارو نداشته باشه؟

بازم صمیمانه سپاسگذارم از شما، خدا خیرتون بده که به بقیه کمک میکنید تا مشکلشون رفع بشه...

یا علی

لینک به ارسال

سلام خدمت همه ی دوستان وردپرسی

خوب شکر خدا مشکل ما هم با راهنمایی مهدی جان و سعید عزیز حل شد.

بعد انجام مراحل گفته شده توسط دوستان متوجه شدم مشکل از افزونه ی wordpress seo by yoast بوده،که با جستجو در تنظیمات این افزونه متوجه شدم باید تیک گزینه ی Redirect ugly URL's to clean permalinks. (Not recommended in many cases!) در قسمت پیوندهای یکتا رو بردارم،البته باید اضافه کنم که این تیک رو قبلا خودم فعال کرده بودم و به صورت پیش فرض فعال نیست. گفتم بیام اینجا بگم شاید دوستانی که بعدا به این مشکل برخوردن این مطلب کمکشون کنه،من که خیلی درگیر بودم واسه این موضوع...

باز هم سپاسگذارم از همه، فقط یه مشکل دیگه برام پیش اومده که اتفاقا مربوط به یکی از افزونه های مرتضی جان هم هست، یعنی افزوونه ی وردپرس فارسی، نمیدونم چرا جدیدا وقتی تو افزونه ها سرچ میکنم، پیغام access denied میاد، یا اینکه وقتی میخوام افزونه ای رو نصب و یا بروزرسانی کنم پیغام میده که بسته دریافت نشد و اشکال در ارتباط با سرور پیدا شده...

بعد غیر فعال سازی این افزونه مشکلی تو مواردی که گفتم ندارم... بروزسانی افزونه ی وردپرس فارسی هم که جدیدا اومد رو انجام دادم ولی متاسفانه مشکلی حل نشد...

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

یا علی

لینک به ارسال

سلام سعید جان

مرسی از پاسخت، یکبار از مهدی جان هم پرسیدم، دوباره میپرسم از شما سعید جان، آیا بعد از غیر فعال کردن همه ی افزونه ها مشکلی برای سایت مثل از بین رفتن تنظیمات و... پیش نمیاد؟ و اینکه بعد از فعالسازی دوباره ی همه اونا، سایت به حالت قبل برخواهد گشت؟

اکثر افزونه ها بعد از غیر فعال شدن و یا حتی حذف اونها تنظیماتشون داخل دیتابیس باقی می مونه که این می تونه هم خوب باشه هم بد. خوب از این جهت که اگر شما دوباره خواستید اون افزونه را استفاده کنید تنظیمات افزونه از قبل ایجاد شدند و لازم نیست دوباره تنظیمات را تغییر بدید بد از این جهت که کمی از دیتابیس شما را اشغال می کنند. برخی از افزونه ها هم یک بخش دارند که از طریق اون می تونید تمامی اطلاعاتی که اون افزونه داخل دیتابیس ذخیره کره را حذف کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...