enterpc

حل شده
چگونه میتوان استفاده از منابع سرور را کاهش دهیم ؟

12 پست در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

با سلام . سایت من ارور زیر را میدهد : Service Unavailable HTTP Error 503. The service is unavailable. معمولا وقتی که پست میذارم یا داخل پنل وردپرس هستم اینجوری میشه.

ظاهرا وقتی پیش میاد که سرور بیش از حد مجاز از منابع استفاده بکند. وردپرس رو آپدیت کردم ، افزونه هایی که نیاز نبود رو برداشتم ، افزونه W3 Total Cache رو نصب کردم. اما همه این ها فایده نداشت.

هاست هم اشتراکی ویندوز 2008 است.

اینم جواب پشتیبان ایران هاست :(

کارشناس 162: ببینید وب سایت شما بیش از حد مجاز از منابع سرور ( RAM و CPU سرور ) استفاده می کند، لذا در برخی مواقع ممکن است با این پیغام روبرو شوید

amin: چاره کار ؟

کارشناس 162: برای رفع این مشکل شما می بایست query هاو کدهای خود را تا حد امکان بهینه نمایید

کارشناس 162: و یا صفحات خود را cache کنید تا نیاز به پردازش کمتری داشته باشد

کارشناس 162: و یا از قالب های بهینه تری استفاده کنید.

کارشناس 162: وقتی میزان مصرف سایت شما از 200 MB از رم و 15% از cpu سرور (در هر لحظه ) فراتر رود، در آن لحظه پیغام 503 را مشاده می کنید.

حالا سوال من اینه : چگونه استفاده از منابع سرور را کاهش دهیم ؟

ممنون میشم جواب بدین

ویرایش شده در توسط enterpc.ir
1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

کاهش تعداد افزونه ها

بهینه سازی و کاهش تعداد تابع های سمت سرور قالب

استفاده از کش سرور و کش کلاینت

موثر ترین راه کش سرور هست که هم با افزونه

W3 Total Cache میتونید انجام بدید (که خود این افزونه خودش دلیلی برای مصرف بیش از حده بهتره غیرفعال بشه) هم از افزونه wp super cache استفاده کنید و فعال کنید

موفق باشید

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بهینه کردن دیتا بیس وردپرس

سبک کردن قالب

کم کردن تعداد افزونه تا حد امکان

کد استفاده از کش که باید داخل فایل htaccess بزاری تا درخواستا از سرورت کم بشه

بازدید بالا از سایت خودش بیشترین استفاده منابع رو داره ، وقتی بازدیدت بره بالا تو دیگه کاری نمیتونی بکنی باید هاستتو عوض کنی

در مجموعه همه اینا راه حل های موقتی هستند و ممکنه مدتی فقط مشکلتو حل کنه و دوباره پیش بیاد ، به نظرم یه هاستینگ بهتر بگیر مثلا هاست پربازدید نامحدود که خیال خودتو راحت کرده باشی

ویرایش شده در توسط carnaval
2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استفاده از CDN یه راهکار فوق العاده برای کاهش فشار سرور هست ...

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

استفاده از CDN یه راهکار فوق العاده برای کاهش فشار سرور هست ...

یک CDN رایگان معرفی کنید ممنون

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

خب باید ببینم نتیجه اش چی میشه ، افزونه های بی مصرف رو پاک کردم. در ضمن اون قدر برنامه نویسی بلد نیستم که بتونم تابع ها رو دست کاری کنم. هاست اشتراکی این مشکلات رو هم داره .درامد زیادی هم ندارم که بتونم هاست پربازدید بگیرم. فکر کنم ماهیانه 100 تومن هزینه بر میداره! در www.cloudflare.com هم ثبت نام کردم. کار دیگه ای هست که بتونم انجام بدم؟

Capture6.JPG

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز دقت داشته باشین که cloudflare فقط میتونه باری که بابت لود تصاویر و فایلهای استاتیک دیگه روی سرور هست رو کم کنه و نباید انتظار تغییر خاصی داشته باشین. عمده مصرف منابع وردپرس مربوط به دیتابیس میشه. انتخاب هاست مناسب‌تر (اشتراکی یا سرور مجازی) میتونه بیشترین کمک رو بهتون بکنه.

در ضمن نصب وردپرس روی هاست ویندوز اصلا توصیه نمیشه چون سازگاری صد در صدی وجود نداره و اگر مشکلی برای سایتتون پیش بیاد کاربران کمتری ممکنه بتونن بهتون کمک کنن.

4

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز دقت داشته باشین که cloudflare فقط میتونه باری که بابت لود تصاویر و فایلهای استاتیک دیگه روی سرور هست رو کم کنه و نباید انتظار تغییر خاصی داشته باشین. عمده مصرف منابع وردپرس مربوط به دیتابیس میشه. انتخاب هاست مناسب‌تر (اشتراکی یا سرور مجازی) میتونه بیشترین کمک رو بهتون بکنه.

در ضمن نصب وردپرس روی هاست ویندوز اصلا توصیه نمیشه چون سازگاری صد در صدی وجود نداره و اگر مشکلی برای سایتتون پیش بیاد کاربران کمتری ممکنه بتونن بهتون کمک کنن.

الان تقریبا 6 ماهی هست که از هاست ویندور (ایران هاست) استفاده میکنم . همه چی هم خوبه فقط با این ارور لعنتی روبرو میشم. خود پشتیبان میگه که ربطی به ویندوز یا لینوکس بودن نداره وردپرس وردپرسه! . در پنل

cloudflare پیغام زیر میده باید dns رو عوض کنم؟ با عوض کردن dns به مشکل برمیخورم؟

شما که تجربه وب دارین یک هاست لینوکس خوب معرفی فرمایید.

CDN.JPG

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

اگر رکوردهایی که cloudflare شناسایی کرده کامله به مشکلی برنمیخورین.

در مورد هاست مناسب تو انجمن زیاد بحث شده توصیه میکنم بخونین و در نهایت بر اساس نیاز سایتتون و معتبر بودن سرویس دهنده خرید کنین.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با راهنمایی های شما من مشکل سایتم حل شد.

اینو برای بقیه دوستان میگم : افزونه های بی مصرف رو پا کنید. حجم عکس ها رو کاهش بدین ، حتما از CDN استفاده کنید. تعداد مطالب صفحه اصلی رو کاهش بدین. افزونه کش هم پاک کنید.

موفق باشید.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز افزونه کش برای وردپرس جزء موارد ضروری حساب میشه -خصوصا تو هاست های لینوکسی خیلی کارایی مناسبی داره

این رو هم اضافه کنم سرورهایی که شتاب دهنده و کش سرور درونشون نصب شده باشه افزونه کش وردپرس یاهاشون همخوانی و هماهنگی داره حتی تو پنل مدیریت سایت هم نام کش سرور قابل مشاهده هست و تو پنل تنظیمات افزونه میشه تنظیمات لازم رو اعمال کرد.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• مطالب مشابه

• توسط mahsa98
      سلام دوستان. من از افزونه acf  برای نمایش برخی اطلاعات استفاده میکنم. ولی میخوام نمایش این اطلاعات رو یکم زیبا و منظم و مرتب کنم. مثلا تو یه کادر قرار بگیره، رنگشون تغییر کنه و ....
      میشه از شورتکد استفاده کرد؟ مثلا تو ویژوال کامپوزر یا صفحه ساز خود قالبم اون فرمی که میخوام رو بسازم بعد این اطلاعات رو نمایش بدم؟
       اگه نمیشه چطوری باید بهشون استایل دلخواهم رو بدم؟
      خواهش میکنم دوستانی که تواناییش رو دارن کمکم کنن خیلی کارم گیره
    • توسط mahsa98
      سلام دوستان. من میخوام صفحه جزییات محصول رو در ووکامرس سفارشی سازی کنم. تا حدودی موفق شدم ولی افزونه تخصصی برای اینکار هست؟
      و سوال مهم هم اینه که مکان دکمه افزودن به سبد خرید رو میخوام تغییر بدم. میشه راهنماییم کنین؟ به کد هم خیلی مسلط نیستم
      ممنون♥
    • توسط amirhosein-wp
      با سلام خدمت اساتید محترم و دوستان گرامی
      بنده در حال طراحی قالب وردپرس هستم. مشکل بنده اینجاست که هنگام جستجوی ajax، فرایند بدین شکل است که صفحه تیره شده و نتایج به صورت باکس نمایش داده شوند. اما هنگام اسرول نتایج کانتنت صفحه اصلی که پشت نتایج قرار میگیره هم اسرول میشه، میخوام این اسکرول تا پایین فوتر بیاد و فووتر بعدش بچسبه به صفحه و دیگه اسکرول نشه. اگه انیمیشن بهتری هم سراغ دارید بگید بی زحمت تا پیاده سازیش کنم. کد های صفحه زیاده و لینک آنلاین پروژه رو براتون قرار دادم. سپاس فراوان.
      برای شروع عدد 3 را در فرم جستجوی هدر سرچ کنید.
      نامی کنترل
    • توسط sydvza
      سلام من دوتا لینک دارم میخوام در htaccess ساده کنم چطور باید این کار انجام بدم؟
      و چکار کنم که بعد تغییر ارور 404 ندهد.
      my-account/dashboard?pagename=upload&type=554
      products/woocommerce-theme/?tab=discussion
    • توسط vazizi69@yahoo.com
      سلام وقت بخیر 
      دوستان لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم 
      من میخوام تو سایت وردپرسی خبری ، امکانی ایجاد کنم که کاربران تو پنل کاربری شون بتونن چند تا کلمات کلیدی بنویسند 
      و  لینک هر خبری که هر کدوم از اون کلمات کلیدی داخل متنش بود رو برای کاربر ارسال کنه 
      مثلا کاربر1 کلمه کلیدی علی دایی رو ثبت میکنه و هر پستی با کلمه علی دایی منتشر شد بهش اطلاع داده میشه 
      مثلا سریعا بعد از انتشار از طریق پیامک به کاربر اطلاع بده 
      آیا افزونه ای هست که بشه ازش استفاده کرد و به این اهداف رسید ؟
      پیشنهاد شما چیه در این باره؟