رفتن به مطلب

چگونه میتوان استفاده از منابع سرور را کاهش دهیم ؟

پست های پیشنهاد شده

با سلام . سایت من ارور زیر را میدهد : Service Unavailable HTTP Error 503. The service is unavailable. معمولا وقتی که پست میذارم یا داخل پنل وردپرس هستم اینجوری میشه.

ظاهرا وقتی پیش میاد که سرور بیش از حد مجاز از منابع استفاده بکند. وردپرس رو آپدیت کردم ، افزونه هایی که نیاز نبود رو برداشتم ، افزونه W3 Total Cache رو نصب کردم. اما همه این ها فایده نداشت.

هاست هم اشتراکی ویندوز 2008 است.

اینم جواب پشتیبان ایران هاست :(

کارشناس 162: ببینید وب سایت شما بیش از حد مجاز از منابع سرور ( RAM و CPU سرور ) استفاده می کند، لذا در برخی مواقع ممکن است با این پیغام روبرو شوید

amin: چاره کار ؟

کارشناس 162: برای رفع این مشکل شما می بایست query هاو کدهای خود را تا حد امکان بهینه نمایید

کارشناس 162: و یا صفحات خود را cache کنید تا نیاز به پردازش کمتری داشته باشد

کارشناس 162: و یا از قالب های بهینه تری استفاده کنید.

کارشناس 162: وقتی میزان مصرف سایت شما از 200 MB از رم و 15% از cpu سرور (در هر لحظه ) فراتر رود، در آن لحظه پیغام 503 را مشاده می کنید.

حالا سوال من اینه : چگونه استفاده از منابع سرور را کاهش دهیم ؟

ممنون میشم جواب بدین

ویرایش شده توسط enterpc.ir
لینک به ارسال

کاهش تعداد افزونه ها

بهینه سازی و کاهش تعداد تابع های سمت سرور قالب

استفاده از کش سرور و کش کلاینت

موثر ترین راه کش سرور هست که هم با افزونه

W3 Total Cache میتونید انجام بدید (که خود این افزونه خودش دلیلی برای مصرف بیش از حده بهتره غیرفعال بشه) هم از افزونه wp super cache استفاده کنید و فعال کنید

موفق باشید

لینک به ارسال

بهینه کردن دیتا بیس وردپرس

سبک کردن قالب

کم کردن تعداد افزونه تا حد امکان

کد استفاده از کش که باید داخل فایل htaccess بزاری تا درخواستا از سرورت کم بشه

بازدید بالا از سایت خودش بیشترین استفاده منابع رو داره ، وقتی بازدیدت بره بالا تو دیگه کاری نمیتونی بکنی باید هاستتو عوض کنی

در مجموعه همه اینا راه حل های موقتی هستند و ممکنه مدتی فقط مشکلتو حل کنه و دوباره پیش بیاد ، به نظرم یه هاستینگ بهتر بگیر مثلا هاست پربازدید نامحدود که خیال خودتو راحت کرده باشی

ویرایش شده توسط carnaval
لینک به ارسال

استفاده از CDN یه راهکار فوق العاده برای کاهش فشار سرور هست ...

لینک به ارسال

خب باید ببینم نتیجه اش چی میشه ، افزونه های بی مصرف رو پاک کردم. در ضمن اون قدر برنامه نویسی بلد نیستم که بتونم تابع ها رو دست کاری کنم. هاست اشتراکی این مشکلات رو هم داره .درامد زیادی هم ندارم که بتونم هاست پربازدید بگیرم. فکر کنم ماهیانه 100 تومن هزینه بر میداره! در www.cloudflare.com هم ثبت نام کردم. کار دیگه ای هست که بتونم انجام بدم؟

Capture6.JPG

لینک به ارسال

دوست عزیز دقت داشته باشین که cloudflare فقط میتونه باری که بابت لود تصاویر و فایلهای استاتیک دیگه روی سرور هست رو کم کنه و نباید انتظار تغییر خاصی داشته باشین. عمده مصرف منابع وردپرس مربوط به دیتابیس میشه. انتخاب هاست مناسب‌تر (اشتراکی یا سرور مجازی) میتونه بیشترین کمک رو بهتون بکنه.

در ضمن نصب وردپرس روی هاست ویندوز اصلا توصیه نمیشه چون سازگاری صد در صدی وجود نداره و اگر مشکلی برای سایتتون پیش بیاد کاربران کمتری ممکنه بتونن بهتون کمک کنن.

لینک به ارسال

دوست عزیز دقت داشته باشین که cloudflare فقط میتونه باری که بابت لود تصاویر و فایلهای استاتیک دیگه روی سرور هست رو کم کنه و نباید انتظار تغییر خاصی داشته باشین. عمده مصرف منابع وردپرس مربوط به دیتابیس میشه. انتخاب هاست مناسب‌تر (اشتراکی یا سرور مجازی) میتونه بیشترین کمک رو بهتون بکنه.

در ضمن نصب وردپرس روی هاست ویندوز اصلا توصیه نمیشه چون سازگاری صد در صدی وجود نداره و اگر مشکلی برای سایتتون پیش بیاد کاربران کمتری ممکنه بتونن بهتون کمک کنن.

الان تقریبا 6 ماهی هست که از هاست ویندور (ایران هاست) استفاده میکنم . همه چی هم خوبه فقط با این ارور لعنتی روبرو میشم. خود پشتیبان میگه که ربطی به ویندوز یا لینوکس بودن نداره وردپرس وردپرسه! . در پنل

cloudflare پیغام زیر میده باید dns رو عوض کنم؟ با عوض کردن dns به مشکل برمیخورم؟

شما که تجربه وب دارین یک هاست لینوکس خوب معرفی فرمایید.

CDN.JPG

لینک به ارسال

اگر رکوردهایی که cloudflare شناسایی کرده کامله به مشکلی برنمیخورین.

در مورد هاست مناسب تو انجمن زیاد بحث شده توصیه میکنم بخونین و در نهایت بر اساس نیاز سایتتون و معتبر بودن سرویس دهنده خرید کنین.

لینک به ارسال

با راهنمایی های شما من مشکل سایتم حل شد.

اینو برای بقیه دوستان میگم : افزونه های بی مصرف رو پا کنید. حجم عکس ها رو کاهش بدین ، حتما از CDN استفاده کنید. تعداد مطالب صفحه اصلی رو کاهش بدین. افزونه کش هم پاک کنید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

دوست عزیز افزونه کش برای وردپرس جزء موارد ضروری حساب میشه -خصوصا تو هاست های لینوکسی خیلی کارایی مناسبی داره

این رو هم اضافه کنم سرورهایی که شتاب دهنده و کش سرور درونشون نصب شده باشه افزونه کش وردپرس یاهاشون همخوانی و هماهنگی داره حتی تو پنل مدیریت سایت هم نام کش سرور قابل مشاهده هست و تو پنل تنظیمات افزونه میشه تنظیمات لازم رو اعمال کرد.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...