رفتن به مطلب

مشکل افزونه های کش

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید چند تا سوال دارم لطفا همه کسانی که استفاده کردن توضیح بدن

آیا استفاده از افزونه کش برای وردپرس ضروری است ؟ یا استفاده نکردنش خیلی ضرر داره ؟

آیا افزونه کش w3 برای ایندکس مطالب در گوگل مشکل ایجاد میکنه؟ بعضی ها گفتن وقتی نصبش کردن مطالب دیر ایندکس میشه ..

شما چه افزونه ی کشی رو نصب کردید و توصیه میکنید؟

آیا افزونه های gzip فشاری به سرور می اورند؟

آیا gzip باعث میشه سایت دیر ایندکس بشه ؟

ویرایش شده توسط arashshiler
لینک به ارسال

سلام

استفاده از کش برای کم کردن فشار سرور هست

کار کش چه؟

در حالت عادی وقتی (مثلا) صفحه‌ی اول این انجمن باز میشه برای نمایش صفحه ۱۰۰ تا درخواست برای سرور ارسال میشه

حالا شما فرض کنید صفحه اول سایت رو ۱۰۰۰ نفر ببینند، در این حالت تعداد درخواست‌های میشه ۱۰۰۰۰۰ تا؛

حالا تعداد درخواست بالا بره نتیجش چی میشه؟ میزان مصرف سی‌پی‌یو بالا میره و اگر هاست شما اشتراکی باشه، سایت‌تون به حالت تعلیق (suspend) درمیاد

اما اگر کش فعال باشه (بسته به کد استفاده شده) عکس، استایل، متن، فونت و ... در مرورگر بازدیدکنند ذخیره میشه و تعدا درخواست‌ها خیلی خیلی کمتر میشه

این نمونه رو نگاه کنید، تعدا درخواست‌های اولیه ۵۲ تا و درخواست‌های بعدی ۲ تا

اگر سایت‌تون خیلی بزرگ نیست می‌تونید از افزونه Hyper Cache استفاده کنید، در تنظیمات این افزونه این امکان هم هست که صفحه‌ی اول کش نشه

gzip صرفا جها فشرده‌سازی هست

در آخر این مطالبی که گفته شده تماما تجربی هست نه آکادمیک (:

لینک به ارسال

سلام با تشکر فراوان بابت پاسخ جامعتون ... اما سوال من اینه که ایا روی ایندکس شدن تاثیر میذاره ؟

من سایتم بزرگه از چه افزونه ای ایا از سوپر کش استفاده کنم یا w3 راستش تا الان میترسیدم از افزونه های کش استفاده کنم

ایا این دو افزونه قابلیت اینو دارن که صفحه اول کش نشه ؟

لینک به ارسال

سلام با تشکر فراوان بابت پاسخ جامعتون ... اما سوال من اینه که ایا روی ایندکس شدن تاثیر میذاره ؟

من سایتم بزرگه از چه افزونه ای ایا از سوپر کش استفاده کنم یا w3 راستش تا الان میترسیدم از افزونه های کش استفاده کنم

لینک به ارسال

من افزونه سوپر کش رو نصب کردم میزان درخواست ها به سرور 52 بود الان بعد از نصب این افزونه از کجا باید بفهمم حالا چنده ؟ توی این سایت هرچی میزنم همون 52 رو نشون میده

نحوه ی تنظیم اون سایتی که معرفی کردید چطوریه ؟

لینک به ارسال

سلام

استفاده از کش برای کم کردن فشار سرور هست

کار کش چه؟

در حالت عادی وقتی (مثلا) صفحه‌ی اول این انجمن باز میشه برای نمایش صفحه ۱۰۰ تا درخواست برای سرور ارسال میشه

حالا شما فرض کنید صفحه اول سایت رو ۱۰۰۰ نفر ببینند، در این حالت تعداد درخواست‌های میشه ۱۰۰۰۰۰ تا؛

حالا تعداد درخواست بالا بره نتیجش چی میشه؟ میزان مصرف سی‌پی‌یو بالا میره و اگر هاست شما اشتراکی باشه، سایت‌تون به حالت تعلیق (suspend) درمیاد

اما اگر کش فعال باشه (بسته به کد استفاده شده) عکس، استایل، متن، فونت و ... در مرورگر بازدیدکنند ذخیره میشه و تعدا درخواست‌ها خیلی خیلی کمتر میشه

این نمونه رو نگاه کنید، تعدا درخواست‌های اولیه ۵۲ تا و درخواست‌های بعدی ۲ تا

اگر سایت‌تون خیلی بزرگ نیست می‌تونید از افزونه Hyper Cache استفاده کنید، در تنظیمات این افزونه این امکان هم هست که صفحه‌ی اول کش نشه

gzip صرفا جها فشرده‌سازی هست

در آخر این مطالبی که گفته شده تماما تجربی هست نه آکادمیک (:

تشکر از توضیحاتتون

من از فروشگاه ساز ووکامرس استفاده میکنم سوالم اینه چجوری میشه افزونه کش رو طوری تنظیم کرد که تایمرها کش نشن ؟

سایت های خرید گروهی رو دیدید مثلا تایمر دارن که 2 روز و 5 ساعت و 40 ثانیه مونده به پایان و همینطوری کم میشه منظورم اونه

وقتی از افزونه کش استفاده میکنم اون تایمرها همیشه تایم اولین بارو نشون میدن

لینک به ارسال

در مورد مشکل افزونه‌های کش با ایندکس تاحالا چیزی نشنیدم اما خودم که قبلا با w3 کار می‌کردم و الان هم با hyper cache کار می‌کنم از جهت ایندکس مطالب مشکلی نداشتم (صرفا تجربی)

بله می‌تونید صفحه مورد نظرتون رو از کش استثناء کنید، این رو ببیند

من افزونه سوپر کش رو نصب کردم میزان درخواست ها به سرور 52 بود الان بعد از نصب این افزونه از کجا باید بفهمم حالا چنده ؟ توی این سایت هرچی میزنم همون 52 رو نشون میده

نحوه ی تنظیم اون سایتی که معرفی کردید چطوریه ؟

در مورد سایت webpagetest.org هم خدمت‌تون بگم فقط کافی هست آدرس رو وارد کنید

بستگی به تنظیمات افزونه هم داره البته

من از فروشگاه ساز ووکامرس استفاده میکنم سوالم اینه چجوری میشه افزونه کش رو طوری تنظیم کرد که تایمرها کش نشن ؟

من با ووکامرس آشنایی زیادی ندارم این تایمر که میگید یک افزونه مستقل از ووکامرس هست؟

از چه افزونه‌ای برای کش استفاده می‌کنید؟

این رو ببینید شاید به شما کمک کنه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...