رفتن به مطلب

مسئله این است بودن یا نبودن (موبایل)

پست های پیشنهاد شده

به نام خدا

سلام دوستان

خب فکر کنم اکثرا با این ایمیل همین الان یهویی گوگل تحت "Fix mobile usability issues found on" مواجه شدین!

الان مسئله این است بودن یا نبودن (موبایل):

یه سری جستجو کردم نتیجه های متفاوتی بودن، به شرح زیر:

من میگم: افزونه مخصوص موبایل نصب کن

ولی من میگم: قالب واکنشگرا (ریسپانسیو) درست کن

اما من میگم: نسخه موبایل سایت را جداگانه راه اندازی کن

ما میگیم: بیخالش شو

حالا شما چی میگین؟

لینک به ارسال

اول باید ببینید مخاطب ها + موضوع و محتوای سایت شما کیا هستن و چیه !

به نظر من سایت شما نیازی به نسخه ریسپانسیو نداره چون 90 درصد کاربراتون به احتمال زیاد دسکتاپ هستند .

لینک به ارسال

با گسترش ابزار های همراه نظیر تبلت و موبایل درصد افراد آنلاین نیز در قیاس با PC نیز بالا رفته و با امکاناتی از قبلی wifi یا شبکه های 3G و ... کاربرانی که با این دستگاه ها در وب فعالیت میکنند افزایش یافته

به تازگی هم گوگل رسپانسیو بودن سایت را در رتبه دهی سایت ها تاثیر میدهد

هر چند تعداد کاربران با رزولوشن ها کوچک ممکن است در حال حاضر کم باشند اما باید اهمیت داد ، بنده پیشنهاد میکنم یه قالب رسپانسیو تهیه کنید

لینک به ارسال

مزیت واکنشگرا بودن همین است که بودن یا نبودنی نیست / با توجه به نوع نعیین میکند که دستگاه چیست و نمایش میدهد

پس

پیشنهاد میکنم یه قالب رسپانسیو تهیه کنید

واقعا عنوان بهتر سراغ نداشتید ؟ ربطی به سوال داره آخه ؟ ویرایش نمیکنم تا اگر جوابی از سمت دوستان نگرفتید دلخور نشید چون با این عنوان هرکسی وارد تاپیک نمیشود

-----------

لینک به ارسال

قالب واکنشگرا بهتر از افزونه است

امروزه هر سایتی داشته باشی بازدید کننده غیر پی سی هم داری

اگر افزونه امار داری نگاه کن ببین بازدید کننده غیر پی سی زیاده یا نه اگر تعداد قابل قبوله پس به فکرش باش :)

لینک به ارسال

دوستان دقت کنید که چه نیازی داریم که بخواهیم سایت رو ریسپانسیو کنیم ؟؟ در واقع از نظر خود من ریسپانسیو اصلا چیز واجبی نیست ! چون الان اکثر گوشی های هوشمند و تبلت ها از تراکم پیکسلی بسیار مناسب و بالایی برخودارن که در صورت ریسپانسیو نبودن هم کاربر به راحتی میتونه در موقع وب گردی تمام اجزای سایت رو مرور کنه همین طور تکامل مرورگر ها هم به این امر کمک بسیار زیادی کرده .

از هر چیزی باید در حد نیاز ازش استفاده کرد نه اینکه چون یه چیزی جدید و حرفه ایه حتمی 100 درصد دلیل بر استفاده ازش باشه باید موارد دیگه ایی رو هم بررسی کرد تا ببینیم ایا احتیاجی به این کار هست یا نه توی رابط کاربری و در گوشی های هوشمندی که الان وارد بازار شدن صفحه نمایش و دقت پیکسل ها به حدی عالی و بالاست که مرورگری وب رو در حتی حالت بدون ریسپانسیو هم لذت بخش و راحت تر کرده .

لینک به ارسال

دوستان دقت کنید که چه نیازی داریم که بخواهیم سایت رو ریسپانسیو کنیم ؟؟ در واقع از نظر خود من ریسپانسیو اصلا چیز واجبی نیست ! چون الان اکثر گوشی های هوشمند و تبلت ها از تراکم پیکسلی بسیار مناسب و بالایی برخودارن که در صورت ریسپانسیو نبودن هم کاربر به راحتی میتونه در موقع وب گردی تمام اجزای سایت رو مرور کنه همین طور تکامل مرورگر ها هم به این امر کمک بسیار زیادی کرده .

از هر چیزی باید در حد نیاز ازش استفاده کرد نه اینکه چون یه چیزی جدید و حرفه ایه حتمی 100 درصد دلیل بر استفاده ازش باشه باید موارد دیگه ایی رو هم بررسی کرد تا ببینیم ایا احتیاجی به این کار هست یا نه توی رابط کاربری و در گوشی های هوشمندی که الان وارد بازار شدن صفحه نمایش و دقت پیکسل ها به حدی عالی و بالاست که مرورگری وب رو در حتی حالت بدون ریسپانسیو هم لذت بخش و راحت تر کرده .

من مخالفم همه که گوشی جدید ندارند به عنوان مثال سایت ما فقط 50 درصد بازدید های موبایلش با سیستم عامل اندرویده و خیلی ها هنوز جاوا و سیمبیان دارند

و حتی خیلی ها اندروید نسخه 2.3 هستند که مرورگر خود اندروید سایت های بدون رسپانسیو را خیلی بد میاره

لینک به ارسال

ما در کشوری زندگی میکنیم که دسترسی به اینترنت با سرعت 1kb هم آرزو خیلی هاست 1mb که جای خود دارد بعد ما درباره گوشی های هوشمند بحث میکنیم ؟یعنی همه دارا هستند ؟ یعنی همه از یک نوع مرورگر بهینه استفاده میکنند که از core درستی برخوردار است ؟

فکر میکنم شما باید مقداری در فضای بازار و ایران گشت بزنیدتا متوجه منظور من میشوید .

لینک به ارسال

سلام ، با تمام احترامی که برای دوستان قائل هستم من حرف علیرضا رو بیشتر از همه قبول دارم ، البتّه اینکه شما مدیریت هم بکنید که کجا و چه زمان نمایش داده بشه یا نشه خیلی مهم هستا!

مثلاً اگر شما یه سایت دارین در مورد کامپیوتر خب اکثر کاربران شما از طریق کامپیوتر وارد میشن و اصلاً لزومی نداره حتّی ذرّه ای به رسپانسیو اهمیّت بدین البتّه باید مشکلاتی که برای موبایل ممکنه پیش بیاد در نظر بگیرید.

مثلاً من خودم برای سایت هایی که طرّاحی میکنم یا روشون کار میکنم اصلاً رسپانسیو رو اعتقادی بهش ندارم ، ببینید ، دلیلش هم اینکه خیلی اوقات رسپانسیو کردن فقط وقت کاربرای موبایلی رو میگیره ، مثلاً سایت های دانلودی هستن که رسپانسیو کردن و کاربر باید 1 دقیقه فقط اسکرول کنه به پایین تا برسه به پستش و این واقعاً کار اشتباهیه در صورتی که اگر رسپانسیو نمیکرد راحت با یه زوم کوچیک کاربر ، کاربر به پستش میرسید.

البتّه گهگاهی هم لازمه رسپانسیو کنیم ، مثل خیلی از چت روم ها ، شبکه های اجتماعی و پنل های مدیریت (از جمله وردپرس که رسپانسیو هست).

من میگم باید ببینیم سایتمون در چه موضوعی هست ، حجم اطلاعاتمون چقدر هست (همون بحث که اگه طولانی باشه باید زوم بشه نه اینکه کاربر 1 ساعت اسکرول کنه) و اینکه اصلاً خیلی سایت ها اگه رسپانسیو نباشن هم مدیر راحت تره (از لحاظ اینکه هی نباید تنظیمات رو به هم بریزه) و هم اینکه کاربر سریع تر به هدفش میرسه.

بهترین کار به نظر من اینکه شما تنها قسمت هایی میبینید برخی گوشی ها جواب نمیدن استایل پیکسل براشون تعریف کنین

مثلاً من برای سایتم: www.naslno.com دیدم خیلی گوشی ها موقع هاور لینک های ورود به بخش ها رو نمایش نمیدن ، در نتیجه برای رزولیشین های پایین هاور رو تبدیل به معمولی کردم.

و همچنین برای قسمت های خاص سایتم دارم با استفاده از اسکریپت های مختلف شناسایی موبایل (از جمله mobile detect) یه سری بخش ها رو بر میدارم ، مثلاً تبلیغات برای گوشی خیلی سنگین هست و باید برداشته بشه...

در کل من میگم سایت رو نباید رسپانسیو کرد ، بلکه باید مشکلاتی که سیستم عامل های گوشی از پسش بر نمیان برطرف کرد (مثل همون قضیه هاور یا حجم های بالا به خاطر تبلیغات).

اون اروری هم که برای شما داده اصلاً ربطی به تعریف استایل های پیکسلی نداره ، اون گفته سایت شما توی گوشی با مشکلاتی مواجه هست نگفته که بیاین رسپانسیوش کنین.

راجع به عنوان تاپیک هم یکم بیشتر دقّت کنید.

لینک به ارسال

من شما رو به گفته خود گوگل هدایت میکنم که میگه سایتتون رو ریسپانسیو کنید (چه با بوت استرپ چه مدیا کوئری ها) اینم لینک مربوطش

https://developers.google.com/web/fundamentals/layouts/rwd-fundamentals/

(چندین مقاله در این زمینه بازهم هست)

اینم بگم ریسپانسیو فقط برای صفحات کوچیک نیست ... بلکه ریسپانسیو واکنشگرا کردن سایته اینکه هر کسی با هر رزلوشنی با هر dpi با سایتتون راحت کار کنه

خیلی ها ریسپانسیو رو این میدونن که سایت از پهنای صفحه نمایشگر بیرون نزنه اما ریسپانسیو علاوه بر این نکات دیگه ای هم داره مثلا کاربر راحت بتونه روی لینک ها کلیک کنه ...

ریسپانسیو بهترین گزینه برای بهبود رتبه سایت و بهبود تجربه بازدید کاربر هست

موفق باشید

لینک به ارسال

اول باید ببینید مخاطب ها + موضوع و محتوای سایت شما کیا هستن و چیه !

به نظر من سایت شما نیازی به نسخه ریسپانسیو نداره چون 90 درصد کاربراتون به احتمال زیاد دسکتاپ هستند .

خب با افزونه موافقید؟

1. MobilePress

2. WPTouch

3. WPtap Mobile Detector

4. WordPress Mobile Edition

5. Wapple Architect Mobile Plugin for WordPress

6. MoFuse WordPress Plugin

7. iPhone / Mobile Admin

مزیت واکنشگرا بودن همین است که بودن یا نبودنی نیست / با توجه به نوع نعیین میکند که دستگاه چیست و نمایش میدهد

پس

پیشنهاد میکنم یه قالب رسپانسیو تهیه کنید

واقعا عنوان بهتر سراغ نداشتید ؟ ربطی به سوال داره آخه ؟ ویرایش نمیکنم تا اگر جوابی از سمت دوستان نگرفتید دلخور نشید چون با این عنوان هرکسی وارد تاپیک نمیشود

-----------

همینجوری! چیز دیگه به ذهنم نرسید چونکه این موضوع دو راهه هست :دی

حق با شماست

من شما رو به گفته خود گوگل هدایت میکنم که میگه سایتتون رو ریسپانسیو کنید (چه با بوت استرپ چه مدیا کوئری ها) اینم لینک مربوطش

https://developers.g...d-fundamentals/

(چندین مقاله در این زمینه بازهم هست)

اینم بگم ریسپانسیو فقط برای صفحات کوچیک نیست ... بلکه ریسپانسیو واکنشگرا کردن سایته اینکه هر کسی با هر رزلوشنی با هر dpi با سایتتون راحت کار کنه

خیلی ها ریسپانسیو رو این میدونن که سایت از پهنای صفحه نمایشگر بیرون نزنه اما ریسپانسیو علاوه بر این نکات دیگه ای هم داره مثلا کاربر راحت بتونه روی لینک ها کلیک کنه ...

ریسپانسیو بهترین گزینه برای بهبود رتبه سایت و بهبود تجربه بازدید کاربر هست

موفق باشید

خب نمیشه موقت با افزونه این کار رو انجام داد تا بعد پیاده سازی ریسپانسیو انجام بشه، از نظر وقت گفتم.

ویرایش شده توسط mr.browser
لینک به ارسال

شما از هر راهی باعث بهبود تجربه بازدید کاربر بشید عالیه (ولی کم هزینه تر (هم از نظر مالی هم منابع سرور هم منابع کلاینت هم منابع شبکه ... ) ریسپانسیوه)

لینک به ارسال

خب اگه تا راه اندازی نسخه ریسپانسیو انجام بشه. شما کدوم افزونه رو پیشنهاد مدید؟

البته فقط افزونه شما ره 2 و 8 اپدیت بودن مایاقی قدیمین!

1. MobilePress

2. WPTouch

3. WPtap Mobile Detector

4. WordPress Mobile Edition

5. Wapple Architect Mobile Plugin for WordPress

6. MoFuse WordPress Plugin

7. iPhone / Mobile Admin

8.Any Mobile Theme Switcher

ویرایش شده توسط mr.browser
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...