رفتن به مطلب

به نظرتون کدوم از این افزونه ها مشکل ساز برای لود سایت من هستن.

پست های پیشنهاد شده

سلام

نمیدون چرا فقط سایت منه که با ساسپند شدن مواجه میشه ...

نمیدونم دلیلش چیه افزونه ها رو هم بدون دلیل نصب نمبکنم امروز برای بار دوم این اتفاق برام افتاد و دلیلشم استفاده زیاد منابع بوده کلا 22 تا افرونه نصب بودن که همه ضروری بودن اما بعد از اینکه سایت بالا اومد من شروع به حذف برخیشون گرفتم و نتیجه شد این :

حتی افزونه ی تاریخ شمسی رو هم پاک کردم .

لیست فعالا الان اینا هستن که کلا 12 تاست :

3تا افزونه سئو :

All in One SEO Pack

SEO Friendly Images

SEO Super Comments

برای عدم استفاده از منابع سرور موقع جستوجو . جستوجوی سایت رو غیر فعال کردم و از جستو جوی گوگل استفاده میکنم

Google Custom Search

برای ساخت سایت مپ هم :

Google XML Sitemaps

چون وردپرس قابلیت کچ نداره از این افزونه استفاده کردم تا لود و ترافیک سایت کم بشه

Hyper Cache

برای لود نشدن همزمان عکسای یک پست هم از افزونه زیر استفاده کردم تا فقط عکسایی که توی نمایشگر قابل روئیت هست لود بشن

Lazy Load

برای جلو گیری از کپی از مطالب بدون بستن راست کلیک و همینطور بستن rss سایت و دزدی از این طریق هم 3تا پلاگین زیر رو نصب کردم :

No Right Click Images Plugin

RSS Feeds Disabler

WP-CopyProtect [Protect your blog posts]

تنها افزونه ی امنیتی سایت هم اینه

WebsiteDefender WordPress Security

چون افزونه های محبوب ترین مطالب و کنتر های تعداد بازید لود بالایی میگیرن من از اونا استفاده نکردم فقط از افزونه ی زیر که پست های مشابه رو از دسته بندی موضوعی میگیره استفاده کردم .

Related Posts via Categories

3 تا افزونه زیر رو هم فقط موقع نیاز فعال میکنم که برای بهینه سازی دیتابیس و پاک ساز اون و حال تعمیر سایت هست .

Maintenance Mode

Options Optimizer

WP-Optimize

سوال اول اینه که ازبین بالایی ها به نظروتون کدومشون اضافی هستن تا پاکشون کنم ؟ یا آیا افزونه ی بهتری هست که منابع کمتری بگیره و جایگزین اینا بشه ؟

دیگه نمیدونم چیکار کنم که لود سایتم کم بشه ؟ هر راهی میدونستم انجام دادم

ویرایش شده توسط sos
لینک به ارسال

سلام

بنظر در مورد سئو همین All in One SEO Pack کافی هست. چون اون دو مورد رو میشه از پوسته حل کرد.

برای جستجو کافیه کد رو در پوسته قرار بدید نیاز به افزونه گوگل نیست.

3 افزونه ضد کپی هم اصلا نیاز نیستن. میشه با چند کد این موارد رو هم برطرف کرد.

پست های مشابه هم کد داره. میشه از اون استفاده کرد.

کلا بنظر میرسه روی پلن میزبانی قدرتمندی نباشید. چون این موارد باعث استفاده زیاد از سرور نمیشن.

لینک به ارسال

این سوال را از هاست خود بپرسید. به راحتی می تونن بگویند کدام فایل در حال استفاده بیش از حد است. اما افزونه جستجوی گوگل را برای تست غیر فعال کنید.

لینک به ارسال

ممنونم ...

واقعا دیگه نمیدونم چیکار کنم ...

3 تا افزونه سئو رو کلا عطاشو به لغاش بخشیدم باینکه روی all in one کلی کار کرده بودم ... بن کل حذفشون کردم ...

گوگل سرچ و افزونه امنیتی و افزونه پست های مشابه رو هم غیر فعال کردم

3 تا محدود کننده کپی هم فقط rssdiable رو فعال نگه داشتم ...

الان دیگه فقط 5 تا فعال مونده ...

من رشته کامپیوتر نیست و مکانیک میخونم اما علاقه شخصیم به کامپیوتره ... بعد از 10 سال یک سایت زدم ساده خومونی که مورد توجه قرار گرفت علاقه ای به تعداد بازدید و نمایش تبلیغات نداشتم و ندارم اما سایت مورد توجه قرار گرفت ... اگر از نظر رتبه بخواید رتبه الکساش 95000 و رتبه ایرانشم 850 ست ...

سایتمم سایت دانلود نیست کل حجمش 150 مگ میشه ...

میزبان قبلیم فقط به دلیل تعداد بازدید هاست رو ساسپند کرد و بعد به این میزبان جدید رو گرفتم ... که دوباره ساسپند شد که دوباره فعالش کردن تا درستش کنم ...

تازه عکسای سایتمو هم از یک هاست دیگه لود میکنم ...

هات لینک سایتمم فعاله ...

دیگه نمیدونم چیکار کنم ....

چه پیشنهادی برام دارید .... دیگه نمیدونم چیکار کنم ... اگر میزبانم میگید ضعیفه میشه چند تا هاست که خدماتشون و هزینش دارای تعادل باشه برام معرفی کنید ...

اینایی که نوشتم رو با یک دلشکستگی هم همراه کنید که واقعا ناراحتم ... گاهی با خودم میگم این همه کاربر وب میان سایت میزنن و هرکاری میکنن که بازدیدشون بالا بره من باید از اینکه بازدید سایتم بالاست ناراحت باشم ...

بعضی هاستا فقط میزبان سایتای رتبه بالا میشن ... اون وقت میزبانای من سایتمو اسپند میکنن ...

برخی میگن باید سرور مجازی بگیرم ... اما سایتم یک سایت شخصی هست و هیچ جنبه درآمدی نداره و هزینه های سرور های مجازی عجیب بالاست ...

نمیدونم شاید اشتباه کردم اومدم سایت ساختم 10 سال فقط وبگردی کردیم گفتم بزار اونچه یاد گرفتمو بگم اما الان میگم شاید بهتر باشه قیدشو بزنم ...

لینک به ارسال

یه سوال تخصصی :

هر پوسته ای یه تعداد فایل جاوا و جیکوری داره که توی پوشه سایت هست . آیا راحی هست بشه اونا رو از یک جای دیگه لود کرد مثلا آیا گوگل یا سایتای دیگه این امکانو نمیدن که فایلای جاوا رو اونجا قرار بدیم و از اونجا توی قالب صدا شون کنیم به جای اینکه از خوی سایت صدا بزنیم .

اصلا این روش خوبه یا بد ؟

اگر این طوری بشه فکر کنم خیلی از بار سایت کم بشه ؟

لینک به ارسال

شما لینکی از سایت خود بدهید که ببینیم و بررسی کنیم شاید مشکلتون را فهمیدیم.

می توانیم قالب سایت شما را هم بهینه کنیم تا درخواست های کمتری به دیتابیس بفرسته.

ویرایش شده توسط Morteza
تبلیغ در بحثها ممنوع هست.
لینک به ارسال

سلام مجدد

سرور شما مشخصا برای سایت شما کلا ضعیف هست. بهتره به فکر تعویض اون باشید.

در مورد سرورها هم صحبتب قبلا شده. تاپیک زیر رو مطالعه کنید:

معرفی هاست مطمئن

لینک به ارسال

سلام

فکر نمیکنم مشکل هاست باشه چون من هاست اولم به دلیل تعداد بازدید هاست رو ساسپند کردن و گفتن نقل مکان کنم . بعد به این هاستم اومدم که یک ماهی میگزره .

بازدید سایت نسبت به اول ماه نصف شده پس اگر قرار بوده باشه مشکل بازدید باشه باید همون موقع رخ میداد . تازه اون موقع حدودا 12-20 تا افزونه روی سایت نصب بود و میزارن حافظه مصرفی هم 45 -48 مگ میشد ....اما الان

1. من کل وردپرس رو از اول نصب کردم

2. تمام تیبیل های آپشنو تمیز کردم

3. دیتابیس رو ریپایر و اوپتیمایز کردم

4. فقط 4 تا افزونه اکسمیت و فید بلوکر و دیتابیس اوپتیمایزر و توتال کچ

5. تمام عکسای 40 پست اخیرمم از یک هاست دیگه لود میشن.

6. قالب سایت رو هم یک قالب فوق العاده سبک گزاشتم

7. سایت رو هم با وبروس یاب های انلاین چک کردم نه پوسته و نه خود سایت مشکلی نداشتن.

--------------------------------

با توجه به اینکه بازدید من نسبت به 1 ماه پیش نصف شده و ازطرفی میزان حافظه الان 38 مگ شده و تعداد افزونه ها هم کم شده نباید الان میزان مصرف بالای سی پیو رو داشته باشم اما دارم .

کل سایت 150 مگ هست و منتاها دیدگاه های زیادی دارم الان بیشاز 8000 تا شده .

مدیریت هاست هم شخصا توسط کارشناساشون چندین بار سایت رو آنالیز کردن و تغییراتی هم دادن اما هنوز این مشکل هست .

مشکل مصرف بالای سیپیو برای وردپرس اینجور که من دیدم عادیه اما فکر نمیکنم الان سایت من مشکل معمول بقیه رو داشته باشه چون الان سایت نو نو هست فقط پست ها و دیدگاه هاش قدیمیه بقیه چیزاش فرقی نکرده تازه بازدیدشم نصف قبل شده .

من 3 تا موضوع به ذهنم رسیده که هیچ جایی دیگه جواباشونو پیدا نکردم . شما که تجربه دارید ممنون میشم کمکم کنید .

1. دیدگاه ها :

سایتم دیدگاه های زیادی داره من توی یک از اونا دیدم که به جای دقیق یادم نمیاد نام یا ایمیل یا نام سایت اوده بود یه کد گزاشته بود که من تاییدش نکردم وپاکش کردم . چون حدث زدم ممکنه کدی رو بخواد تزریق کنه به سایت . من دنبال افزونه ای گشتم که بیاد کامنت ها رو بررسی کنه اما چیزی پیدا نکردم آیا افزونه ا سراغ دارید که این کارو انجام بده . چون دیدگاه ها خیلی زیاده نمیتونم دستی همه رو از دیتابیس چک کنم مگر اینکهدیگه مجبور بشم . به نظرتون میونه این مورد بوده باشه ؟ اگر آره چطور میتونم چکش کنم .

2. پیوند یکتا:

الف : این مورد خیلی بحث شده اما اینکه پیوند یکتا با لود سرور ربط داشته باشه رو من نمیدونم . پیوندی که من استفاده کردم " عنوان پست " هست که به صورت فارسی هم لینک ها ساخته میشدن . اولا آیا استفاده از حروف فارسی توی آدرس میتونه مشکل ساز بوده باشه ؟ یا نه ؟

ب : جایی خوندم اگر پیوند یکتا با عدد شروع بشه بهتره به نظرتون آیا پیوند یکتا رو به این تغییر بدم : /%post id%/%postname%/

که با این وضع دوباره عنوان فارسی توی پیوند ها باقی میمونه . یا اصلا چه پیوندی رو پیشنهاد میدید.

پ: آیا تغییر پیوند یکتا باعث 404 شدن پست های قدیمی میشه یا نه ؟

ت: نکته دیگه اینه که تغییر پیوند یکتا نوعی خود کشی هست چون موجب افت سایت میشه و اگر لینک های گذشته 404 بشن دیگه کار سایت تمومه . اون جور که من دیدم باید از افزونه های تغییر پیوند یکتا استفاده کرد اما کدومشون نمی خوام سعی و خطا کنم . از طرفی هم چند جا خوندم وردپرس خودش اینکارو میکنه حالا کدومش درسته ؟

ویه نکته دیگه اگر قرار باشه این افزونه ها ری دریکت کنن که خودش کلی منابع میخواد . البته نظر منه

3. حمله :

آیا امکانش هست که به سایتم حمله شده باشه و زیر حمله باشه ؟ اصلا کجا بفهمم که این اتفاق رخ داده یا نه ؟

با تشکر

ویرایش شده توسط sos
لینک به ارسال

ببینید دوست عزیز شما دارید مسئله را برای خودتون پیچیده میکنید! وردپرس روی هاستهای اشتراکی به سختی جواب میده یعضی سرور ها اصلا نمیکشه! مدیر هاست هم نمیخواد خودش را زیر سئوال ببره میندازه به گردن شما و افزونه و.........

من این موارد برام پیش اومده که دارم میگم!

پیوند یکتا هم ربطی به هدر دادن منابع سرور نداره!

بهترین پیوند یکتا هم /%year%/%monthnum%/%post_id%/%postname%.html هستش! ادرس فارسی هم تا حالا ندیدم مشکل ساز شده باشه حتی موجب ایندکس بهتر مطالب هم میشه!! برای تغییر پیوند یکتا اول افزونه Permalinks Moved Permanently نصب کنید و بعد اقدام به تغییر پیوندیکتا کنید!!

اگه سایتتون هم زیر حمله باشه که نیست کل سرور دان میشه!! و این هم ربطی به شما و فشار سایت شما نداره

بابت

دیدگاه ها هم اینها همشون اسپمه که اگر اکیسمت فعال باشه جفتکش میکنه و تا حالا که عمر از خدا گرفتم نفهمیدم کسی از طریق دیدگاه هک بشه

در ضمن بابت

. بعد به این هاستم اومدم که یک ماهی میگزره .

بازدید سایت نسبت به اول ماه نصف شده پس اگر قرار بوده باشه مشکل بازدید باشه باید همون موقع رخ میداد .

بگم که هاست دهی ها به مشتری هاشون پهنای باند متفاوتی ارائه میدنند که هر ماه ریست میشه پس بازدید هفته اول و دوم فرقی با هم نمیکنه!و اگر تو یه ماه از اون حدی که مشخص کردنند براتون رد بشید ساس میشید!!!

حرف مرتضی جان را بازهم تکرار میکنم ! یه هاست خوب تهیه کنید با خیال آسوده زندگی کنید!

امیدوارم جواب تمام سوالهاتون را داده باشم ! اگه سوالی بدون جواب بود بذارید پای خواب بودنم

:D

ویرایش شده توسط hossein98
لینک به ارسال

پس مشکل از حمله و دیدگاه ها نمیتونه باشه و پیوند یکتا هم مشکلی نداره که فقط عنوان پست بوده .

درمورد دیدگاها هم هچ کدوم اسپم نیستن و کاربرا فرستادن و من دیدگاه های اسپم رو هم حذف کردم و هم آیپیشونو بلوک کردم .

یعنی تنها مشکل خود هاست هست ؟ و تنها چاره تغییر هاست و هیچ چاره ی دیگه نیست ؟

اولویت اولم اینه که هاست رو تغییر ندم مگر اینکه چاره ای نباشه اما من از هاست ها شناختی ندارم .

میزبان اولم گفتن که برم هاست اختصاصی بگیرم این سرور هم گفتن سرور مجازی بگیرم . اما سایت من که هیچ جنبه اقتصادی نداره که بخواد درآمد خودشو در بیاره و هزینه هاست اختصاصی هم که با این تغییر قیمت ها نمیشه طرفشون رفت .

درمورد سرور مجازی هم که نمیدونم چیه یه جا هم خوندم سرور مجازی هم ممکنه با این موضوع مشکل پیدا کنه آیا درسته ؟

لینک به ارسال

ببینید دوست عزیز سایت من هم روی هاست اشتراکی هستش! اما بازهم کیفیت سرور حرف اول را میزنه ! چند ماه پیش رو یه هاستی بودم که میگفتم سرور اختصاصیه و فلان و بیسار اما بیشتر مواقع من را ساس پند میکرد میگفت منابع را داری هدر میدی و سی پیو را بردی رو 75 درصد :o

شما ادرس سایتتون را هم بذارید تا اساتید چک کنند چون قالب خراب هم در استفاده از سیپیو تاثیر داره!

در ضمن تنها چاره تغییر هاست نیست! یه راه دیگه ای هم هستش! قالب سبک بذارید همه افزونه ها را پاک کنید! در کل خودتون را محدود کنید! که کار جالبی نیستش

لینک به ارسال

در مورد قالب که یابت رو با http://gtmetrix.com/

چک کردم که فکر نکنم قالب مشکل ساز باشه.

شایدم تعداد بازدید هست که مشکل سازه چون این اتفاق شبها رخ میده و به طور معمول کمتر از 100 تا آنلاین دارم اما شبها گاهی به 200 هم میرسه البته مشکل اینجاست که آمار برای الانه در صورتی که قبلا یعنی چند هفته پیش پیک آنلاینم 1562 نفر بود که اونزمان این مشکل رخ نداد و به طور میانگین 300 تا بود اما الان کم شده

B

Page Speed Grade:

(82%)

76%

B

YSlow Grade:

(89%)

76%

Page load time: 1.78s

Total page size: 114KB

Total number of requests: 16

لینک به ارسال

ببینید اگر تعداد بازدید در حد 300-400 مشکل ساز هست یا از افزونه و پوسته هست یا از سرور.

اگر از افزونه و پوسته اظمینان دارید بهتره زودتر تغییر سرور بدید! چون 300 بازدید اصلا عدد خاصی نیست که سرور رو تحت فشار بزاره.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...