رفتن به مطلب

طراحی قالبی مشابه بیتوته

wordpres

پست های پیشنهاد شده

سلام

میخوام یه قالبی شبیه بیتوته درست کنم اما سئوالی برام پیش اومده!!!

1. الان داخل سایت بیتوته http://beytoote.com اون وسط سایت که بخش های اخبار سیاسی ، تازه های سلامت ، تازه های سرگرمی و ... هست اونا رو از داخل وردپرس میتونه حذف و اضافه کنه ؟؟؟ یعنی میتونه از داخل وردپرس مثلا یه بخش جدید مثل اخبار طراحی وب رو درست کنه که اونجا نشون داده بشه یا اینکه اونا رو دسته باید اضافه کنه؟؟

لینک به ارسال

سلام

آره خب. اگه قالبش ابزارک داشته باشه میشه. وردپرس انعطاف پذیری بالایی داره.

لینک به ارسال

بعد فرض کنید بخوام برای هربخش بالای اون بخش یک آیکون هم قرار بدم

مثلا توی همون بیتوته کنار عنوان های اخبار سیاسی ، تازه های سلامت ، تازه های سرگرمی و ... بخوام آیکون مربوطه رو قرار بدم اونموقع چیکار باید بکنم؟؟

بعد یه سئوال از طریق ابزارک ها چجوری؟؟

من فکر میکردم از طریق دسته بندی هاس که داره اینجوری نشون میده

یعنی مثلا فکر میکردم اگر یک دسته بندی دیگه درست کنیم داخل سایت اون وسط یک بخش برای اون دسته بندی درست میشه

اگه آموزشی چیزی در این رابطه سراغ دارین معرفی کنین

ممنون

لینک به ارسال

سلام

همه کارهایی که میخوای با ابزارک قابل ساخته شدنه و همینطور شرط های is_page و is_category

یه سر به کدکس وردپرسبزن همه چی رو میتونی بسازی که از مدیریت یا حتی اتوماتیک خودش درست کنه

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/is_category

لینک به ارسال

اگر منظورتون قابلیّت اینکه چندین نوع پست داشته باشین راه حرفه ای استفاده از post_type هست و راه آسان تر و مناسب تر استفاده از category هست

مثلاً شما یه دسته بندی درست میکنین به عنوان تازه های آشپزی

حالا کاری که باید بکنین اینکه توی ایندکس سایت اون ها رو با استایل مورد نظر خودتون نمایش بدین

برای نمایش اون ها از کوئری (query) استفاده کنید (اگر نیاز هست بگین تا یه نمونه کوئری دسته بندی براتون مثال بزنم)

البتّه برای ساختش میتونین از ژنراتور کوئری ساز هم استفاده کنید

حالا توی array کوئریتون جای category_name جلوش میزنید: تازه های آشپزی

اینجوری میشه:

'category_name' => 'آشپزی'

اگر بازم نیاز به توضیحات بود بگید.

لینک به ارسال

سلام

شرمنده فکر میکنم منظورم رو متوجه نشدین

مثلا فرض کنید سایت تفریحی هست و میخوام چندتا بخش بهش اضافه کنم به عنوان مثال آهنگ ، جک ، اس ام اس ، شعر و. ...

بعد میخوام از تو وردپرس بتونم کم و زیاد کنم و همچنین بتونم برای هر دسته یه آیکون هم بدم که مثل شکل زیر نشون داده بشه

http://0up.ir/do.php?imgf=cat.jpg

حالا میخوام بدونم چجوری همچین کاری رو بکنم؟؟

لطفا یه راهنمایی کنین که چطور همچین کاری رو بکنم :(

لینک به ارسال

سلام

فک کنم منظورتون دقیقا شبیه صفحه اصلی سایت منه که هر موضوعم رو یه رنگ خاص دادم ؟

http://tiptap.ir

اینکار رو من با استایل دهی اختصاصی برای هر موضوع دادم . یعنی تو طراحی هر بخش یه کلاس کلی دادم برای شکلش و یه کلاس هم دادم برای رنگش. کلاس کلی برای همه موضوعات یکیه اما کلاس رنگ برای هر موضوع متفاوته . من اینطوری طراحی کردم.

خلاصه بگم کار با css انجام دادم .

لینک به ارسال

نه اون رو که مشکلی ندارم طراحیش مشکلی نیست

الان فکر میکنم شما کدهای هر دسته رو دستی وارد کردین

یعنی مثلا داخل بخش ابزار وب اومدین یه کوئری نوشتین که مطالب دسته ابزار وب رو اونجا نشون بده و ...

اما من نمیخوام دستی اینکار رو بکنم

چون فرض کنید من و شما بلدیم اینکار رو بکنیم

اما یه کاربر عادی که هیچی نمیدونه از برنامه نویسی بخواد یه دسته اضافه کنه چی باید بکنه؟؟

من میخوام اگه بشه امکانی رو فراهم کنم که از طریق وردپرس اون بخش ایجاد بشه و کاربر مدیر سایت به کدها دست نزنه

امیدوارم متوجه منظور من شده باشین

لینک به ارسال

خب باید از option استفاده کنید ، مثلاً 10 تا شرطی بذارین براش ، کاربر بیاد انتخاب کنه 5 تاش رو لازم داره ، رنگ اون بخش + آیکون + نام اون بخش + slug یا id اون دسته بندی که قراره اونجا نمایش داده بشه هم از طریق یه select یا یه input با type تکست وارد کنه.

لینک به ارسال

برای دوستانی که اشنایی ندارن پیشنهاد می کنن نمونه قالب هایی که به این صورت هست رو دانلود کنن تو نت کدنویسی شو ببینن که به چه صورت هست.

نمونه قالب شبیه به سایت بیتوته

نمونه قالب وردپرس مثل بیتوته

لینک به ارسال

برای دوستانی که اشنایی ندارن پیشنهاد می کنن نمونه قالب هایی که به این صورت هست رو دانلود کنن تو نت کدنویسی شو ببینن که به چه صورت هست.

نمونه قالب شبیه به سایت بیتوته

نمونه قالب وردپرس مثل بیتوته

بهتر نیست لینک مرجع قالب ارائه بدید ؟!!

قالب بیتوته رو دیدم

دستی باید اضافه میکردن

ذستی اضافه کردن برای سال های پیش هست نه الان

خوب گفته شده که Post_Type بهترین گذینه برای شما هست و کاربر به راحتی میتونه مدیریت کنه

اگر میخواهید کاربر خودش هم بتونه یک post_type ایجاد کنه /(کاربری که اطلاعات و سوادی ندارد)

کار شما سخت میکنه و بهتره بدید براتون طراحی کنن و یا بگید چه مقدار با زبان برنامه نویسی آشنا هستید

لینک به ارسال

سلامی مجدد

من یه سرچی زدم تو نت یه سری آموزش رو خوندم و اینطور که فهمیدم مثل اینکه برای پست های میشه اینکاری که میخوام رو انجام داد

در صورتی که من برای دسته بندی های میخوام

اینم سایتی که خوندم ازش : http://itrahyaft.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-custom-post-type-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3/

لینک به ارسال

اگر هنوز پست تایپ رو نمیشناسین و بهش مسلط نیستین چه اصراریه که الآن این رو بسازین؟

خیلی چیزای مهم تر توی قالب هست...

به هر حال چه از طریق پست تایپ چه از طریق دسته بندی بخواین پیش برین (پست تایپ راه بهتر و حرفه ای تر امّا دسته بندی راه ساده تریه) اگر بخواین کاربر بتونه چیزی رو کم و اضافه کنه باید برای قالبتون کنترل پنل بسازین.

یه سری آموزش توی اینترنت هست ، سرچ کنید اگر به مشکل خوردید تاپیک ایجاد کنید تا کمکتون کنیم.

لینک به ارسال

گفتم دیگه ، پنل تنظیمات قالب توی خیلی قالب ها میبینین چیز هایی مثل get option

لینک به ارسال

پنل تنظیمات میتونم درست کنم

که مثلا از طریق پنل تنظیمات بتونه متن درباره ما رو بزاره و یا لینک شبکه های اجتماعی رو بزاره و یا بنر های تبلیغاتی رو قرار بده و ...

اما اینکاری که میخوام بکنم رو نمیدونم چجوری با پنل تنظیمات انجام بدم

لینک به ارسال

شما به راحتی میتونید یک پوسته بنویسید بعدش توی فانکشنش تعریف کنید که قسمت وسطش رو به صورت ابزارک بزاره خوب بعدش برید خیلی ساده یک ابزارک بنویسید برای فراخوانی دسته های مختلف وردپرس بعدش برید قسمت ابزارک ها برای هر دسته ابزارک مورد نظرتون رو بزارید واسه آیکون کنارش هم میشه زمان نوشتن کد PHP توی فایل ایندکس شما تعریف کنید که title widget ها کلاس های متفاوت بگیرن بعدش با خاصیت after در css یا روش دیگه آیکون رو بیارید استایلش هم که کلا css و میتونید طبق سلیقه شخصی خودتون به راحتی در بیاریدش این یک روش استاندارش هست از نظر بنده البته روش های دیگه مث فراخوانی دسته ها به وسیله کوئری اینا هم میشه استفاده کرد در کل چیز زیاد خاصی نیست و خیلی راحت با کمی وقت گذاشتن میتونید درستش کنید.

لینک به ارسال
  • 1 ماه بعد...

...

_____

1: یه ابزارک بسازین توی صفحه اصلی جایی که میخواین نمایش داده بشه پستاتون (آموزشش توی سایت ها و انجمن بار ها تکرار شده)

2: یه افزونه نصب کنید که دسته بندی ها رو توی ابزارک نمایش بده

فکر کنم این ها به کارتون بیاد:

https://wordpress.org/plugins/mini-loops/screenshots/

https://wordpress.org/plugins/category-widget/screenshots/

اوّلی حرفه ای تر به نظر میاد.

3: از طریق این افزونه ها دسته بندی هایی که میخواین نمایش بدین رو توی قسمت " نمایش » ابزارک " انتخاب کنید.

لینک به ارسال

قبل از شروع حلقه جایی که توی اسکرین شات نوشته ul میتونید به این ul کلاس بدید!!! (Before Item)

selector{background: url('address Icon') no-repeat;

موفّق باشید.

لینک به ارسال

خب اون که مشکلی نیست

یکبار دیگه توضیح میدم :

مثلا فرض کنید با اون روشی که شما گفتین من ابزارک درست کردم و دسته بندی هام رو توی ابزارک آوردم بعد حالا میخوام موقعی که دارم دسته ای رو برای نمایش توی صفحه اصلی انتخاب میکنم یه آیکون هم بتونم براش قرار بدم

یعنی هر دسته آیکون مربوط به خودش رو

از فونت آیکون هم میخوام استفاده کنم

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...