رفتن به مطلب

مشکل در نمایش دستورات css در مرورگرهای مختلف

Y-a--s--e-R

پست های پیشنهاد شده

سلام .

دوستان برخی از دستورات سی اس اس ، در مرورگرهای مختلف به درستی نمایش داده نمی شه و مشکل بنده هم در این زمینه س .

مثلا وقتی از دستور :

border-radius: 4px 4px 4px 4px;

در css استفاده می کنم ، در مرورگر کروم بدون هیچ مشکلی به اندازه 4px اطراف کادر مد نظرمو ، گرد می کنه ، ولی در باقی مرورگرها این کارو انجام نمیده و نوک تیز میمونه .

یا مثلا وقتی از دستور :

background:-webkit-gradient(linear,0 0,0 100%,color-stop(0.02,#a160a1),color-stop(0.02,#a160a1),color-stop(1,#ff99ff)) !important;

استفاده می کنم ، فقط در مرورگر کروم اون دکمه یا کادر مد نظر رو به صورت گرادیانت نشون میده و در باقی مرورگرها کاملا بدون رنگ میشه .

حالا سئوالم اینجاست که چه جوری باید کدهای فوق رو استفاده کنم که تو تمام مرورگرهای محبوب و شاخص ( مثل : کروم ، فایرفاکس ، اینترنت اکسپلورر ، سافاری و ... ) نمایش یکسانی داشته باشه و به صورت صحیح نشون بده ؟

لینک به ارسال

سلام مجدد .

این خیلی خوبه که دوستان وردپرس پارسی ، دارن همزمان روی چند پروژه کار می کنن و سرشون شلوغ شده ، ولی واقعا کم کم دارن از این انجمن غافل می شن . چندوقتیه که کیفیت و سرعت پاسخگویی به تاپیکها خیلی ضعیف شده و عملا خیلی از اساتید این انجمن ، فعالیت زیادی مثل قبل ندارن . خیلی از تاپیکها به صورت ناقص و یا بعضا بدون جواب درستی ، رها شده .

قبل از رونمایی پوسته ی جدید سایت ، می گفتن که دارن روی پوسته کار می کنن و کاربران صبر کنند تا همه چی درست شه و حالا که پوسته رونمایی شده ، ظاهرا دارن روی پروژه های دیگه کار می کنن .

متأسفانه اگه همین جوری پیش بره و افراد خیلی کمی به جواب سئوالاتشون برسن ، این انجمن هم ، دیر یا زود شبیه به انجمن وردپرس فارسی می شه و متروکه ای ازش نمی مونه .

کاش حالا که امید خیلی از کاربران وردپرس ، همین انجمنه و دنبال جواباشون تو این انجمن می گردن ، لااقل به واسطه ی تلاش خودتون که به این جایگاه رسیدید ، یه فکری می کردید که در کنار پیش بردن پروژه هایی که اتفاقا واسه پیشرفت وردپرسه و باید از تک تک دوستان در این زمینه قدردانی کرد ، یکم بیشتر هوای انجمن تون و کاربرانش رو داشته باشید و حالا که خداروشکر سرتون شلوغ شده ، از کاربرا غافل نمی شدید .

امیدوارم یه فکری بشه که این انجمن به روزهای قوت خودش مثل سابق برگرده .

لینک به ارسال

باید از پیشوند های مرورگر های مختلف استفاده کنید

-moz-border-radius: 2em;
-ms-border-radius: 2em;
-o-border-radius: 2em;
-webkit-border-radius: 2em;
border-radius: 2em;

ویرایش شده توسط alivazirinia
لینک به ارسال

باید از پیشوند های مرورگر های مختلف استفاده کنید

-moz-border-radius: 2em;
-o-border-radius: 2em;
-webkit-border-radius: 2em;
border-radius: 2em;

از این پیشوندهایی که دادید استفاده کردم ولی برای استایل مد نظر ، در مرورگر اینترنت اکسپلورر هیچ تغییری ایجاد نشد .

با کدهای این سایت هم تغییری برای مرورگر اکسپلورر ایجاد نشد .

اصلا مرورگر اکسپلورر از دستورات css مثل : گرادیانت ، border-radius و box-shadow و ... ) پشتیبانی می کنه ؟

لینک به ارسال

من خودم از کد بالا استفاده کردم حتی اکسپلوره 6 هم جواب داد.

قالبتون html است یا وردپرس؟

لینک به ارسال

من خودم از کد بالا استفاده کردم حتی اکسپلوره 6 هم جواب داد.

قالبتون html است یا وردپرس؟

اگه منظورتون از قالب html مثله قالبهای وبلاگه که خیر اونجوری نیست و کلی فایل php و js و css داره که فکر می کنم با این تفاسیر قالبم وردپرس باشه .

همونطور هم که عرض کردم کدها در اکسپلورر جواب نمیده . مگه کد پایین مخصوص مرورگر اکسپلورر نیست ؟

هیچ کدوم از کدها کار نمیکنه . نه کد مربوط به border-redius نه box-shadow و نه گرادیانت و ... .

نمیدونم مشکلش چیه . کد دیگه ای واسه اکسپلورر وجود نداره ؟

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...