رفتن به مطلب

راه اندازی شبکه اجتماعی

علی زینلی

پست های پیشنهاد شده

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز.

میخوام یه شبکه اجتماعی کوچک و محلّی درست کنم.

میخواستم نظرسنجی کنم که از چه راهی اقدام کنم؟

از وردپرس و افزونه هایی مثل بادی پرس؟

یا از سیستم هایی مثل شیرترانیکس؟

لطفاً اگر تجربه خاصی یا پیشنهاد دیگه ای دارید بیان کنید.

(نظر های تکراری به عنوان محبوبیت بیشتر مورد قبول هست ، لطفاً شرکت کنید)

ممنون

لینک به ارسال

نظر من اینه که:

اگه با وردپرس آشناییتون حرفه ای هستش استفاده کنید اگرم نه از شیرترونیکس استفاده کنید!

چون مختص این هستش!

لینک به ارسال
نظر من اینه که: اگه با وردپرس آشناییتون حرفه ای هستش استفاده کنید اگرم نه از شیرترونیکس استفاده کنید! چون مختص این هستش!

بحث حرفه ای بودن یا نبودن نیست ، به هر حال با کمک دوستان میتونیم یه سری از کار ها رو انجام بدیم ، ولی مشکل اینجاست که من تا به حال شبکه اجتماعی بزرگی با بادی پرس ندیدم ، امّا شیرترانیکس از یه طرف بزرگترین شبکه های اجتماعی رو توی ایران باهاش زدن و از طرف دیگه از لحاظ پلاگین ها پشتیبانی میشه.

البتّه امنیّت شیرترانیکس اصلاً تعریفی نداره و به راحتی تمام هک میشه که این یکی دیگه از مشکلاتش هست.

فکر میکنم با بادی پرس راه اندازیش خیلی سخت باشه... واسه همین روی بحث تجربه تأکید زیادی دارم...

لینک به ارسال

ببینید شبکه های اجتماعی در ایران بسیار هستند اگر میخواهید واقعا متفاوت باشید به نظر من یک سیستم اختصاصی بنویسید

وردپرس ماهیت اصلی داره که در زمینه شبکه های اجتمایی نیست اما میشه در آورد

در امنیت هیچ سیستمی کامل نیست حتی همین وردپرس که در 4.2.2 هم باگ داده

پس به نظر من اولین تعیین کنید که میخواهید چه فرقی داشته باشید و شخصی بنویسید

لینک به ارسال

با وردپرس نه خیلی سخته و درهمه

شیرترامیکس هم شبکه اجتماعی نیست یک میکروبلاگ هست

برای شبکه اجتماعی سیستم هایی مثل phpfox یا سوشیال انجین یا سوشیال کیت یا sngine یا دلفین و ...

لینک به ارسال

بهتون پی اچ پی دلفین رو پیشنهاد میکنم سبک و سریع و شیک !

اگرم میخواهید از سوشیال انجین استفاده کنید ورژن سه اش از چهارش بهتر و متفاوت تره

لینک به ارسال
ببینید شبکه های اجتماعی در ایران بسیار هستند اگر میخواهید واقعا متفاوت باشید به نظر من یک سیستم اختصاصی بنویسید وردپرس ماهیت اصلی داره که در زمینه شبکه های اجتمایی نیست اما میشه در آورد در امنیت هیچ سیستمی کامل نیست حتی همین وردپرس که در 4.2.2 هم باگ داده پس به نظر من اولین تعیین کنید که میخواهید چه فرقی داشته باشید و شخصی بنویسید

نه من دنبال یک چیز متفاوت نیستم ، چون گفتم یه شبکه اجتماعی کوچک و محلّی میخوام (مختص شهر خودمون نهایتاً استانی)

شخصی نویسی پیشنهاد خوبیه ولی احساس میکنم از توان من خارجه.

با وردپرس نه خیلی سخته و درهمه شیرترامیکس هم شبکه اجتماعی نیست یک میکروبلاگ هست برای شبکه اجتماعی سیستم هایی مثل phpfox یا سوشیال انجین یا سوشیال کیت یا sngine یا دلفین و ...

شما با کدومش کار کردین و پیشنهادش میکنین؟ یه چیزی باشه که بشه به راحتی گسترشش داد برای مراحل بعدی ، از این نظر شیرترانیکس دسترسی های آسانی داره. علاوه بر اینکه افرادی که توی ایران روش کار کردن زیاد هستن و میشه ازشون راهنمایی گرفت...

بهتون پی اچ پی دلفین رو پیشنهاد میکنم سبک و سریع و شیک ! اگرم میخواهید از سوشیال انجین استفاده کنید ورژن سه اش از چهارش بهتر و متفاوت تره

از نظر اینکه بخوام گسترشش بدم و پلاگین نویسی کنم براشون کدومشون راحت تر هست؟

چون شاید بعد از مدّتی نیاز به امکانات جدیدی داشته باشیم.

سؤال جدیدی که برام پیش اومده اینکه میخوام یه سری از این سیستم ها رو راه اندازی کنم و ببینم کدومشون بهتر هست (حالت آزمایشی)

به نظرتون از کجا هاستش رو بگیرم که به نفعم باشه؟ (از لحاظ سرعت ، قیمت و امنیّت)

لینک به ارسال

نه من دنبال یک چیز متفاوت نیستم ، چون گفتم یه شبکه اجتماعی کوچک و محلّی میخوام (مختص شهر خودمون نهایتاً استانی)

شما با کدومش کار کردین و پیشنهادش میکنین؟ یه چیزی باشه که بشه به راحتی گسترشش داد برای مراحل بعدی ، از این نظر شیرترانیکس دسترسی های آسانی داره. علاوه بر اینکه افرادی که توی ایران روش کار کردن زیاد هستن و میشه ازشون راهنمایی گرفت...

سؤال جدیدی که برام پیش اومده اینکه میخوام یه سری از این سیستم ها رو راه اندازی کنم و ببینم کدومشون بهتر هست (حالت آزمایشی)

شیرترانیکس که یک میکروبلاگ هست

شما اوا ببین چی میخوای اگر میکروبلاگ میخوای که همین خوبه

اگر شبکه اجتماعی میخوای توی ایران phpfox و سوشیال انجین بیشتر کاربر داره و انجمن های زیادی داره بخصوص phpfox که خیلی زیاده

سیستم phpfox امکانات فول هست و هرچی بخوای داره قالب هم به راحتی میشه براش طراحی کرد ولی تنها مشکلش اینه هاست خوب میخواد

سیستم های سوشیال کیت هم خوبن ولی ساده ان امکاناتشون خوبه و ....

لینک به ارسال
شیرترانیکس که یک میکروبلاگ هست شما اوا ببین چی میخوای اگر میکروبلاگ میخوای که همین خوبه اگر شبکه اجتماعی میخوای توی ایران phpfox و سوشیال انجین بیشتر کاربر داره و انجمن های زیادی داره بخصوص phpfox که خیلی زیاده سیستم phpfox امکانات فول هست و هرچی بخوای داره قالب هم به راحتی میشه براش طراحی کرد ولی تنها مشکلش اینه هاست خوب میخواد سیستم های سوشیال کیت هم خوبن ولی ساده ان امکاناتشون خوبه و ....

خب شیرترانیکس رو به عنوان شبکه اجتماعی هم استفاده میکنن (مثل فیسـ نما)

یعنی پشتیبانی PHPfox از شیرترانیکس بیشتر و گسترشش راحت تره؟

لینک به ارسال

خب شیرترانیکس رو به عنوان شبکه اجتماعی هم استفاده میکنن (مثل فیسـ نما)

یعنی پشتیبانی PHPfox از شیرترانیکس بیشتر و گسترشش راحت تره؟

یعنی از نظر شما فیسبوک ( شبکه اجتماعی ) با توییتر ( میکروبلاگ ) فرقی نداره ؟ !

فیسنما هم یک میگروبلاگ هست نه شبکه اجتماعی

بله phpfox امکاناتش فول هست و نیازی به گسترش نداره در صورت نیاز به گسترش هم راحت انجام میشه به خاطر ماژولار بودنش

لینک به ارسال

درود

به نظر من از phpfox استفاده کنید

البته اگر نسخه بهینه این اسکریپت رو پیدا کنید خیلی خوب هست

چون این اسکریپت یه جورایی سنگینه و به سرور فشار زیادی میاره

لینک به ارسال

درود

به نظر من از phpfox استفاده کنید

البته اگر نسخه بهینه این اسکریپت رو پیدا کنید خیلی خوب هست

چون این اسکریپت یه جورایی سنگینه و به سرور فشار زیادی میاره

پشتیبانی و امکانات phpfox رو می پسندین؟

شیرترانیکس رو می پسندم و دو سایت شیرترانیکسی دارم

با توجّه به قیمت پلاگین هایی که براش نوشته میشه براتون هزینه آور نیست؟

از کجا هاست تهیّه کردید؟

لینک به ارسال

با توجّه به قیمت پلاگین هایی که براش نوشته میشه براتون هزینه آور نیست؟

از کجا هاست تهیّه کردید؟

فول امکانات بهتون تحویل میدم 500 - نسخه 2 و کاملا بهینه سازی شده

خودم سرور دارم ... اگر خواستید سرور هم بهتون میدم..

لینک به ارسال
فول امکانات بهتون تحویل میدم 500 - نسخه 2 و کاملا بهینه سازی شده خودم سرور دارم ... اگر خواستید سرور هم بهتون میدم..

نه ترجیح میدم همه کارش از خودم باشه ، اگر نیاز به پلاگینی داشتم ازتون خواهم گرفت.

لینک به ارسال
برای خرید افزونه به سایت شیرترانیکس مراجعه کنید

با وجود اینکه توی بیشتر سایت ها گفته بودن PHPFox برتری داره ولی من در پایان رأی خودم رو به شیرترانیکس دادم (البتّه برای نسخه آزمایشی)

فقط یه سؤال داشتم ، یه لیست از قیمت هاست های خودتون مناسب با شیرترانیکس دارین؟

من خودم فعلاً میخوام از پلن 17 هزار تومنی سرور مجازی میهن وب هاست استفاده کنم.

نظر شما چیه؟

-------------------

یه راهنمایی دیگه هم اگر اطلّاعی در موردش دارین ممنون میشم.

توی شیرترانیکس افزونه ای میشناسین که من سایت رو با 5-6 تا دامنه بالا بیارم و در پروفایل کاربری نوشته باشه مثلاً "عضو شده در شبکه وردپرسی ها" یا باید اختصاصی بنویسم؟

لینک به ارسال

با وجود اینکه توی بیشتر سایت ها گفته بودن PHPFox برتری داره ولی من در پایان رأی خودم رو به شیرترانیکس دادم (البتّه برای نسخه آزمایشی)

نظر شما چیه؟

-------------------

توی شیرترانیکس افزونه ای میشناسین که من سایت رو با 5-6 تا دامنه بالا بیارم و در پروفایل کاربری نوشته باشه مثلاً "عضو شده در شبکه وردپرسی ها" یا باید اختصاصی بنویسم؟

در اینکه phpfox برتری داره هیچ شکی نیست به جرات میتونم بگم امکاناتش 100 ها برابره

اصلا فلسفه این 2 سیستم کاملا متفاوته شما میکروبلاگ رو داری با شبکه اجتماعی مقایسه میکنی :|

لینک به ارسال
در اینکه phpfox برتری داره هیچ شکی نیست به جرات میتونم بگم امکاناتش 100 ها برابره اصلا فلسفه این 2 سیستم کاملا متفاوته شما میکروبلاگ رو داری با شبکه اجتماعی مقایسه میکنی :|

بله دوست عزیز ، میدونم که این 2 تا متفاوت هست ولی شبکه های اجتماعی ایران اکثراً بر پایه سیستم های میکرو بلاگ راه اندازی شده :)

موفقیّت چشم گیری هم داشته ، مثل خود فیس نما که با شیرترانیکس هست.

شبکه های اجتماعی دیگه هم همه اشون به صورت میکروبلاگ راه اندازی شده ، در جشنواره وب ایران هم سایت هایی که به عنوان شبکه های اجتماعی برتر شناخته شدن میکروبلاگ بودن نه شبکه اجتماعی!

و در مجموع نظر من استقبال مردم هست نه سیستم میکروبلاگ یا شبکه اجتماعی.

مشکل اساسی من با PHPfox لایسنس هاش و پولی بودنش هست.

و 2 مشکل دیگه ای که دارم با این سیستم 1: نداشتن دوستانی که در این زمینه برنامه نویسی کرده باشن (توی زمینه شیرترانیکس دوستان زیادی دارم که میتونن کمکم کنند) 2: شبکه اجتماعی بزرگی که توی ایران با PHPFox راه اندازی شده باشه سراغ دارید؟

لینک به ارسال

نظر شما چیه؟

-------------------

برای اول کار هاست اشتراکی هم کافیست..

مورد دوم:

لینک

لینک به ارسال
برای اول کار هاست اشتراکی هم کافیست.. مورد دوم: لینک

با عرض تشکّر تفاوت داشت با اون چیزی که من گفتم...

منظور من اینکه در هر دامنه ای که ثبت کنیم یه فیلد به نام همون دامنه براشون درست بشه (البتّه اینکار رو میشه با یه سلکت فیلد هم درست کرد ولی خب دوست داشتم خودکار انجام بشه)

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...