رفتن به مطلب

راه حلی برای تصویر شاخص

mahdi.a

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان ...

من میخواستم کاری انجام بدم که نمیدونم از چه روشی باید پیاده سازی کنم، شاید از طریق کدهای شرطی بشه پیاده سازی کرد.

من تو صفحه اصلی سایتم برای نمایش عکسهای پستم از تصویر شاخص استفاده میکنم.

از اونجایی که موضوع سایت من در مورد سریال و موزیک هستش، عکسهای دسته ی سریال که مستطیلی هستند و بیشتر با سایز 600×500 , عکسهای دسته موزیک همه مربعی هستند و سایز 500×500. حالا من میخوام کاری کنم که عکسهای دسته سریال با سایز 350×258 و عکسهای دسته موزیک با سایز 258×258 نمایش داده بشه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به ارسال

با تابع add_image_size() میتونید. سایز های مختلف برای تصاویر شاخص تعیین کنید ، البته توجه کنید که قبل از اینکه عکس ها رو آپلود کرده باشید باید سایز ها رو تعریف کنید یعنی تصاویر قدیمی سایزشون تغییر نمیکنه و فقط عکسایی که از این به بعد آپلود میکنید تغییر سایز میدن

add_image_size('main', 500, 500,false);
add_image_size('serial', 258, 350,false);
add_image_size('music', 258, 258, false);

برای درک بهتر پارامتر های این تابع یه نگاه به https://codex.wordpress.org/Function_Reference/add_image_size بنداز

کد های بالا رو به functions.php اضافه کنید و برای نمایش تصاویر میتونی از تابع the_post_thumbnail() بین حلقه ها استفاده کنی ، مثلا میخای تصویر با سایز music نشون داده بشه :

<?php while( have_posts() ) : the_post(); ?>
<?php the_post_thumbnail('music'); ?>
<?php endwhile; ?>
<?php wp_reset_postdata(); ?>

لینک به ارسال

با تابع add_image_size() میتونید. سایز های مختلف برای تصاویر شاخص تعیین کنید ، البته توجه کنید که قبل از اینکه عکس ها رو آپلود کرده باشید باید سایز ها رو تعریف کنید یعنی تصاویر قدیمی سایزشون تغییر نمیکنه و فقط عکسایی که از این به بعد آپلود میکنید تغییر سایز میدن

add_image_size('main', 500, 500,false);
add_image_size('serial', 258, 350,false);
add_image_size('music', 258, 258, false);

برای درک بهتر پارامتر های این تابع یه نگاه به https://codex.wordpr.../add_image_size بنداز

کد های بالا رو به functions.php اضافه کنید و برای نمایش تصاویر میتونی از تابع the_post_thumbnail() بین حلقه ها استفاده کنی ، مثلا میخای تصویر با سایز music نشون داده بشه :

<?php while( have_posts() ) : the_post(); ?>
<?php the_post_thumbnail('music'); ?>
<?php endwhile; ?>
<?php wp_reset_postdata(); ?>

خب دوست عزیز الان من میخوام این داستانی رو گفتم، توی صفحه اصلی سایتم استفاده کنم ازش، اگر فقط اون کدی که شما دادید رو بزارم فقط با سایز music میزاره !!!!

لینک به ارسال

دوست عزیز من از کدهای زیر استفاده میکردم قبلا :

add_image_size( 'sidebar', 104, 77, true);
add_image_size( 'serial', 129, 178, true);
add_image_size( 'post', 258, 350, true);

با تغییرش به این شکل مشکل حل شد، با راهنمایی شما البته، مرسی از شما :

add_image_size( 'sidebar', 104, 77, true);
add_image_size( 'serial', 129, 178, true);
add_image_size( 'post', 258, 350, false);

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

دوستان من دارم سایتم رو به صورت دستی از نیوک به وردپرس انتقال میدم . پست ها رو یکی یکی کپی پیست می کنم

در هر پست ابتدا یه عکس میزارم بعدش چند خط و بقیه در ادامه متن اما در صفحه اصلی تصویر شاخص قرار نمی گیره بلکه چند خط از نوشته های پست قرار می گیره .آیا راه حلی هست که بشه به صورت خودکار اولین تصویر در هر پست با یه سایز مشخص به صورت تصویر شاخص قرار بگیره؟ قالبم صحیفه است

باتشکر

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...