• اطلاعیه ها

• Morteza

باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس   14/07/96

تاپیک ایجاد شده برای بحث در جهت ایجاد یک منبع، ویکی، صفحات توضیحی و یا بخش آموزشی جامع برای وردپرس و متعلقات مختلف آن است. لطفا جهت مشارکت در این بحث، ارائه پیشنهاد و یا انتقاد به تاپیک فوق مراجعه کنید. باهم بسازیم: اطلس ووکامرس و وردپرس
mahdi.a

راه حلی برای تصویر شاخص

5 پست در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان ...

من میخواستم کاری انجام بدم که نمیدونم از چه روشی باید پیاده سازی کنم، شاید از طریق کدهای شرطی بشه پیاده سازی کرد.

من تو صفحه اصلی سایتم برای نمایش عکسهای پستم از تصویر شاخص استفاده میکنم.

از اونجایی که موضوع سایت من در مورد سریال و موزیک هستش، عکسهای دسته ی سریال که مستطیلی هستند و بیشتر با سایز 600×500 , عکسهای دسته موزیک همه مربعی هستند و سایز 500×500. حالا من میخوام کاری کنم که عکسهای دسته سریال با سایز 350×258 و عکسهای دسته موزیک با سایز 258×258 نمایش داده بشه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تابع add_image_size() میتونید. سایز های مختلف برای تصاویر شاخص تعیین کنید ، البته توجه کنید که قبل از اینکه عکس ها رو آپلود کرده باشید باید سایز ها رو تعریف کنید یعنی تصاویر قدیمی سایزشون تغییر نمیکنه و فقط عکسایی که از این به بعد آپلود میکنید تغییر سایز میدن

add_image_size('main', 500, 500,false);
add_image_size('serial', 258, 350,false);
add_image_size('music', 258, 258, false);

برای درک بهتر پارامتر های این تابع یه نگاه به https://codex.wordpress.org/Function_Reference/add_image_size بنداز

کد های بالا رو به functions.php اضافه کنید و برای نمایش تصاویر میتونی از تابع the_post_thumbnail() بین حلقه ها استفاده کنی ، مثلا میخای تصویر با سایز music نشون داده بشه :

<?php while( have_posts() ) : the_post(); ?>
<?php the_post_thumbnail('music'); ?>
<?php endwhile; ?>
<?php wp_reset_postdata(); ?>

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

با تابع add_image_size() میتونید. سایز های مختلف برای تصاویر شاخص تعیین کنید ، البته توجه کنید که قبل از اینکه عکس ها رو آپلود کرده باشید باید سایز ها رو تعریف کنید یعنی تصاویر قدیمی سایزشون تغییر نمیکنه و فقط عکسایی که از این به بعد آپلود میکنید تغییر سایز میدن

add_image_size('main', 500, 500,false);
add_image_size('serial', 258, 350,false);
add_image_size('music', 258, 258, false);

برای درک بهتر پارامتر های این تابع یه نگاه به https://codex.wordpr.../add_image_size بنداز

کد های بالا رو به functions.php اضافه کنید و برای نمایش تصاویر میتونی از تابع the_post_thumbnail() بین حلقه ها استفاده کنی ، مثلا میخای تصویر با سایز music نشون داده بشه :

<?php while( have_posts() ) : the_post(); ?>
<?php the_post_thumbnail('music'); ?>
<?php endwhile; ?>
<?php wp_reset_postdata(); ?>

خب دوست عزیز الان من میخوام این داستانی رو گفتم، توی صفحه اصلی سایتم استفاده کنم ازش، اگر فقط اون کدی که شما دادید رو بزارم فقط با سایز music میزاره !!!!

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز من از کدهای زیر استفاده میکردم قبلا :

add_image_size( 'sidebar', 104, 77, true);
add_image_size( 'serial', 129, 178, true);
add_image_size( 'post', 258, 350, true);

با تغییرش به این شکل مشکل حل شد، با راهنمایی شما البته، مرسی از شما :

add_image_size( 'sidebar', 104, 77, true);
add_image_size( 'serial', 129, 178, true);
add_image_size( 'post', 258, 350, false);

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوستان من دارم سایتم رو به صورت دستی از نیوک به وردپرس انتقال میدم . پست ها رو یکی یکی کپی پیست می کنم

در هر پست ابتدا یه عکس میزارم بعدش چند خط و بقیه در ادامه متن اما در صفحه اصلی تصویر شاخص قرار نمی گیره بلکه چند خط از نوشته های پست قرار می گیره .آیا راه حلی هست که بشه به صورت خودکار اولین تصویر در هر پست با یه سایز مشخص به صورت تصویر شاخص قرار بگیره؟ قالبم صحیفه است

باتشکر

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری