رفتن به مطلب

اصلاح یک رشته از ترجمه فایل زبان !!!

پست های پیشنهاد شده

باسلام. داخل فایل زبان قالب وبسایت ، دو رشته ترجمه با عنوان " on " وجود داره که در دوجا به کار برده شده ، که البته معناش در هر دوجا بایستی متفاوت باشه . حالا مشکلی که وجود داره اینه که اگه در فایل زبان ، بیام و ترجمه ی یکی از رشته ها رو تغییر بدم ، معنای رشته ی بعدی هم در هنگام نمایش در سایت تغییر میکنه ، درحالیکه میخوام جدا باشه . راهی که به ذهنم رسید که گفتم شاید امکان داشته باشه که بشه انجامش داد ، این بود که فقط یکی از رشته ها رو تغییر بدم .

حالا سوالم اینجاست که آیا میشه یک رشته رو بدون اینکه بخوایم از اول تمام رشته هارو فراخوانی کنیم و ... ، تغییر داد ؟ و چه جوری ؟

باتشکر.

لینک به ارسال

سلام. میتونید توی قالبتون یک کاراکتر به انتهای یکی از رشته ها اضافه کنید تا با اون یکی متفاوت باشه بعد فایل زبان رو آپدیت کنید و فقط استرینگ های جدید که اضافه میشه رو ترجمه کنید. (توی نرم افزار poedit بالای پنجره گزینه update رو باید بزنید، که با زدن اون اگر آدرس فایل ها توی catalog>properties> source paths درست باشه استرینگ جدید اضافه میشه)

همچنین قبل از هرکاری یک پشتیبان از فایل زبانتون بگیرید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

سلام. میتونید توی قالبتون یک کاراکتر به انتهای یکی از رشته ها اضافه کنید تا با اون یکی متفاوت باشه بعد فایل زبان رو آپدیت کنید و فقط استرینگ های جدید که اضافه میشه رو ترجمه کنید. (توی نرم افزار poedit بالای پنجره گزینه update رو باید بزنید، که با زدن اون اگر آدرس فایل ها توی catalog>properties> source paths درست باشه استرینگ جدید اضافه میشه)

همچنین قبل از هرکاری یک پشتیبان از فایل زبانتون بگیرید.

موفق باشید.

کارهایی که گفتید رو انجام دادم .

اول اسم " on " رو در فایل مورد نظرم به یک اسم دیگه تغییر دادم .

بعد فایل fa_IR.po رو باز کردم و روی آیکون ( پوشه بروزسازی - همزمان سازی آن با منابع ) کلیک کردم و بعد از بروزرسانی ، اون رشته ترجمه ی جدید رو اضافه کرد و بعدش اونو ترجمه کردم و روی ذخیره کلیک کردم و رفت تو ترجمه ها و کنارش یک ستاره ی زردرنگ اومد .

دوباره رفتم تو قالب ولی ترجمه انجام نشده بود و فقط همون رشته ای که تغییر دادم به صورت انگلیسی اومده بود و در کل ترجمه اعمال نشده بود !!!

به نظرتون چکاری باید انجام بدم ؟

لینک به ارسال

دیگر ترجمه متنها به درستی نمایش داده میشود؟

یا کل ترجمه پوسته مشکل دارد؟

گاهی نیاز به قرار دادن نام textdomain مخصوص پوسته در ابتدای فایل ترجمه هست: test-fa_IR.mo

لینک به ارسال

دیگر ترجمه متنها به درستی نمایش داده میشود؟

یا کل ترجمه پوسته مشکل دارد؟

گاهی نیاز به قرار دادن نام textdomain مخصوص پوسته در ابتدای فایل ترجمه هست: test-fa_IR.mo

نه هیچکدوم از ترجمه ها مشکلی نداره و کاملا درست نمایش داده میشه . فقط طبق مشکلی که داشتم و طبق راه حلی که کاربر گرامی ( پارسی گروپ ) فرمودن ، همون یک رشته ترجمه ای که با بروزرسانی فایل po اضافه شد ، فارسی شده ش رو داخل قالب نشون نمیده و همون انگلیسیشو نشون میده !!!

لینک به ارسال

اگر میدونید در چه فایلی هست

ببینید با چه تابعی نمایش داده میشود

__
_e

لینک به ارسال

کارهایی که گفتید رو انجام دادم .

اول اسم " on " رو در فایل مورد نظرم به یک اسم دیگه تغییر دادم .

بعد فایل fa_IR.po رو باز کردم و روی آیکون ( پوشه بروزسازی - همزمان سازی آن با منابع ) کلیک کردم و بعد از بروزرسانی ، اون رشته ترجمه ی جدید رو اضافه کرد و بعدش اونو ترجمه کردم و روی ذخیره کلیک کردم و رفت تو ترجمه ها و کنارش یک ستاره ی زردرنگ اومد .

دوباره رفتم تو قالب ولی ترجمه انجام نشده بود و فقط همون رشته ای که تغییر دادم به صورت انگلیسی اومده بود و در کل ترجمه اعمال نشده بود !!!

به نظرتون چکاری باید انجام بدم ؟

اون ستاره زرد رنگ یعنی ترجمه انجام نشده اما poedit یک ترجمه ی شمابه توی همین فایل زبان پیدا کرده ولی اون ترجمه رو اعمال نمیکنه تا زمانی که شما بش بگید که این ترجمه درسته. برای این که تایید کنید که این ترجمه درسته روی اون استرینگ کلیک کنید و توی ترجنه ی فارسی یک اسپیس بزنید یا مجدد بنویسید تا رنگ زردش تغییر کنه و ذخیره کنید فایل رو.

لینک به ارسال

اون ستاره زرد رنگ یعنی ترجمه انجام نشده اما poedit یک ترجمه ی شمابه توی همین فایل زبان پیدا کرده ولی اون ترجمه رو اعمال نمیکنه تا زمانی که شما بش بگید که این ترجمه درسته. برای این که تایید کنید که این ترجمه درسته روی اون استرینگ کلیک کنید و توی ترجنه ی فارسی یک اسپیس بزنید یا مجدد بنویسید تا رنگ زردش تغییر کنه و ذخیره کنید فایل رو.

خیلی خیلی ممنون . مشکل حل شد . خدا خیرتون بده .

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...