رفتن به مطلب

آیا دوستان کسی با هکر w4l3XzY3 تا حالا برخورد کرده ؟

sos

پست های پیشنهاد شده

با سلام

متاسفانه متوجه شدم چند روز پیش یک هکر تونسته وارد هاستم بشه البته اعلام نکرده که سایت رو هک کرده و اطلاعات رو برده یا نه حالا من فرض رو بر اینکه تونسته .

وقتی داشتم فایلای وردپرس رو نگاه میکردم دیدم یه پوشه ی جدید وجود داره و خلاصه متوجه شدم برای هکره .

ابزار هکش روی هاستم هست میخواستم بزارمش اینجا دوستان کمک کنن که بفهمم اسکریپتش چه قدرتی و امکاناتی بهش میده که پشیمون شدم چون ممکنه برخی سوئ استفاده کنن . به همین علت گفتم نامش رو بگم ببینم آیا کسی تا حالا بهش برخورد کرده یا نه ؟

اسکریپتش من یه تستش کردم درست متوجه نشدم چی به چیه چون ترکیه ای هست .

بعد از لود اسکریپت یوزر پس میزنی که وارد صفحه ی زیر میشیم

7b26_1.png

بعد باید فایل کانفیگ رو لود کنیم که بعد از اون میاد توی هاست 2 تا فایل میساره که حاوی مشخصات منه و صفحه ی اصلی میشه مثل زیر

pun4f2hhqhqi.png

دیگه گزینه ی دیگه ای ندیم نمیدونم چی به چی هست . فقط همین اطلاعات رو میده

فایل مهمی روی هاستم داشتم که موندم که آیا تونسته برش داره یانه آیا اسکریپتش این قدرت رو بهش داده یانه ؟ یا چطور میتونم مطمئن بشم .

ویرایش شده توسط sos
لینک به ارسال

سلام. اگر توی هاستتون اسکریپت های دیگه هم نصب کردین احتمال زیاد اونها رو هک کرده و پوشه رو به این جا انتقال داده تا شما رو گمراه کنه!

اما اگر چیز دیگه ای ندارید یک افزونه امنیتی نصب کنید مثلا wordfence security و بزارید کل هاست رو برای پیدا کردن فایل های مشکوک اسکن کنه.

اگر اسکریپت های دیگه ای ندارید و وردپرستون ، قالب یا پلاگین هاتون به روز نیستن، احتمالا توسط باگ جدیدی که توی تابع add_query_arg کشف شده هکتون کرده.

در کل دسترسی کامل به فایل ها داشته اما با توجه به این که هکر ترک هست احتمال داره شانسی پیداتون کرده باشه ، مثلا از پوسته یا پلاگینی استفاده می کردین که اون باگ مورد نظرشو داشته ! به همین خاطر ممکنه اون فایل مهم شما رو هنوز برنداشته باشه!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...