رفتن به مطلب

افزودن فیلد کاملا اختصاصی در بخش افزودن نوشته جدید - بدون استفاده از زمینه دلخواه وردپرس

پست های پیشنهاد شده

سلام

یه سوال مهم ..

معمولا مشتریانی که سایتشون رو مدیریت میکنن ، آدمهای کم حوصله و بدون تمرکز روی سایت هستن و از انجام دادن کار سخت و پیچیده برای وارد کردن مطلب فراری هستن..

حالا شما بگید که چطور میتونم به جای استفاده از زمینه ی دلخواه، کدی بنویسم که در بخش افزودن مطلب جدید، فیلدهایی ظاهر بشه که دقیقا چیزی که مشتری میخواد در هر پست بصورت مجزا وارد کنه رو درونش بنویسه و تمام..

یعنی به این حالت نشه که هی بره از بخش زمینه ی دلخواه، اون لیست کشویی رو باز کنه و گزینه ی مورد نظر رو انتخاب کنه بعد جلوش مقدار بده بعد رو دکمه ی افزودن هی کلیک کنه تا ثبت شه بعدش همینطور بره بعدی و بعدی!!! این اذیت کننده ست..

دقیقا میخوام به تعداد لازم فیلدهایی مثل عنوان مطلب یا فیلد مثل متن نوشته (زیر هر بخش در قست افزودن نوشته جدید) اضافه بشه و مدیر سایت بتونه درون هر فیلدباکس، همون موردی رو میخواد بنویسه و در انتها با کلیک رو انتشار مطلب (که روش معمول وردپرس هست) همه ی موارد وارد کرده رو درون اون پست انتشار بده..

به این عکس توجه کنید

عکس با حاشیه قرمز، مربوط به نتیجه ی نهایی در پستها می باشد

و عکس زیرش هم ، قسمت افزودن نوشته رو نشون میده که در انتهاش فیلدهایی ظاهر شده که هر کدوم مربوط به اونی هست که با فلش سبزرنگ دیده میشه

http://cld.persiangig.com/preview/IIRxRoCt44/QA.png

QA.png

فکر میکنم این مورد، سوال خیلی از دوستان برنامه نویسی من باشه

ممنون میشم یه سرخطهایی روشن بدید

یا علی

لینک به ارسال

سلام. افزونه advanced custome field رو براشون نصب کنید. دقیقا همین کارها رو می کنه و مقدار فیلدهاش رو هم با تابع get_field اگر اشتباه نکنم باید بگیرید.

موفق باشید.

لینک به ارسال

ممنون از راهنمایی تون

افزونه ی خوبی به نظر میرسه ولی هنوز ازش استفاده نکردم ان شاء الله نیاز من به این بخش رو برطرف کنه..

ولی حتی المقدور میخوام یه طوری کنم که بتونم خودم هر کدی رو بنویسم.. آموزش قدم به قدم این چیزی که خواستم میتونه به من کمک زیادی کنه

متشکر از سایر دوستانی که قصد جواب دادن داشتن ولی بنا به دلایلی پاسخی ندادن :D

منتظر سایر دوستان برای پاسخ های سازنده تر هستم

یا علی

ویرایش شده توسط aliabedian
لینک به ارسال

ممنون از راهنمایی تون

افزونه ی خوبی به نظر میرسه ولی هنوز ازش استفاده نکردم ان شاء الله نیاز من به این بخش رو برطرف کنه..

ولی حتی المقدور میخوام یه طوری کنم که بتونم خودم هر کدی رو بنویسم.. آموزش قدم به قدم این چیزی که خواستم میتونه به من کمک زیادی کنه

متشکر از سایر دوستانی که قصد جواب دادن داشتن ولی بنا به دلایلی پاسخی ندادن :D

منتظر سایر دوستان برای پاسخ های سازنده تر هستم

یا علی

ببینید افزونه ای که دوست عزیز معرفی کردن از نظر من (چون خودم باهاش کار کردم و حتی با زمینه های دلخواه خود وردپرس تا حالا کار نکردم) بهترین گزینه برای این کاره و تمام مواردی که توی عکس هست رو داره.

آموزشش هم اینجا هست که بهترین آموزشه:

http://www.advancedcustomfields.com/resources/

لینک به ارسال

سلام به همه

ممنون از معرفی این افزونه ی خیلی عالی.. شاید بخش بیشتری از نیازهامو برطرف کنه ولی مشکلم اینجا که میخوام این فیلدها همراه با بسته ی قالب من باشه و نه اینکه خودم بخوام برای مشتری این تنظیمات رو اجرا کنم.. میخوام قالبهای اختصاصی رو دیگران دانلود کنن و ازش استفاده کنن و دقیقا همین فیلدهای اختصاصی هم نمایش داده بشه بدون اعمال هیچ تنظیم خاصی.. همینکه قالب رو نصب و فعال میکنن این گزینه ها نمایش داده بشه

...

نمیدونم شاید این افزونه ی فوق حرفه ای ، این امکان رو هم داشته باشه که وقتی کاملا تنظیمات رو انجام دادم مثلا روی وردپرس لوکال، یه بسته تهیه کنه که اون بسته رو همراه با قالب ارائه بدم و تمام تنظیمات دقیقا همونطوری که میخوام برای مشتری انجام و فیلدهای اضافی ظاهر بشن در بخشهای تعیین شده

لینک به ارسال

سوال دیگه اینکه چطور میشه وقتی با این افزونه کارمون تموم شد و تنظیمات رو اعمال کردیم برای مشتری، یه کاری کنیم که دیگه اثری ازش نباشه و مشتری نتونه پیداش کنه و دستکاریش کنه؟!

و مورد دیگه اینکه چطور میتونیم در بخش افزودن نوشته ، بخش تنظیمات صفحه رو کاملا مخفی کنیم و یا گزینه هایی که خودمون میخواییم رو تووش بذاریم باشه و بقیه رو مخفی کنیم؟!

پیشاپیش ممنونم از جوابتون

فقط لطفا پست بالاییم با این پست اشتباه نشه.. دو تا سوال جداگانه ست

متشکرم

لینک به ارسال

یه سوال دیگه هم به ذهنم رسید.. چطور کاری کنیم که فیلدهایی که به بخش افزودن نوشته اضافه میشن، عرض کمتری در صفحه داشته باشن.. مثلا یه فیلد اضافی با محتوای تاریخ، لازم نیست که عرض کل ستون صفحه رو بگیره.. یه جوری بد شکل میشه ..

ممنونم از همه دوستان

لینک به ارسال

همونجوری که بقیه گفتن ساده ترین راه advancedcustomfields هست امکانات جالبی هم میده بهتون نسخه pro هم داره با امکانات بیشتر

اما اگه میخواید افاز زونه استفاده نکنید همونجوری آقا افشین گفت بهترینش همون متاباکس هست اکثر قالب های پرمیوم خارجی هم از این متاباکس فکر کنم استفاده میکنن

اگه میخواین اثری از افزونه نمونه میتونید با استفاده از هوک های موجود منوی اون افزونه رو پاک کنید و یا ...

همچنین میتونید کاری کنید که با اجرای قالب مثلا به کاربر افزونه های مورد نیاز رو معرفی کنه بعد بگه اینار باید نصب کنید برای فعال شدن قالب و....

یا اینکه میتونید قالب و افزونه های مورد نیازش رو روی یه وردپرس نصب کنید و از اون بسته نصب درست کنید که کابر انگار که داره یه وردپرس نصب میکن فکر کنم بهش میگن "

QuickStart

"

لینک به ارسال

راه های جالبی پیشنهاد دادی آقا.. خیلی ممنونم

در ضمن خود این افزونه ظاهرا امکانی داره که میتونیم در بخش افزودن نوشته جدید، گزینه های اضافی رو مخفی کنیم.. خیلی عالیه اینطوری مشکلات زیادی حل میشه برام.. ولی اندک مشکلات مهمی هنوز باقی میمونه :D

به هر حال کار کردن روی این افزونه ارزش زیادی داره خیلی خوشم اومده.. دغدغه های ما رو برای خصوصی سازی کمتر میکنه..

فقط نوع نمایش فیلدها در بخش افزودن نوشته جدید ، خیلی مهم به نظر میرسه، نمی خوام سطر به سطر باشه.. یا عرض فیلدها میخوام کم باشه.. اینطوری کاربر گیج میشه.. میخوام بهتر بشه .. راهی برای دست زدن استایل این فیلدها هست؟

لینک به ارسال

راه های جالبی پیشنهاد دادی آقا.. خیلی ممنونم

در ضمن خود این افزونه ظاهرا امکانی داره که میتونیم در بخش افزودن نوشته جدید، گزینه های اضافی رو مخفی کنیم.. خیلی عالیه اینطوری مشکلات زیادی حل میشه برام.. ولی اندک مشکلات مهمی هنوز باقی میمونه :D

به هر حال کار کردن روی این افزونه ارزش زیادی داره خیلی خوشم اومده.. دغدغه های ما رو برای خصوصی سازی کمتر میکنه..

فقط نوع نمایش فیلدها در بخش افزودن نوشته جدید ، خیلی مهم به نظر میرسه، نمی خوام سطر به سطر باشه.. یا عرض فیلدها میخوام کم باشه.. اینطوری کاربر گیج میشه.. میخوام بهتر بشه .. راهی برای دست زدن استایل این فیلدها هست؟

فکر کنم نسخه پرو این امکان رو داشته باشه که بشه عرض رو کم کرد

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...