رفتن به مطلب

مشکل با تاریخ در افزونه آماره - افزونه ریجستر پلاس و و و

mfn

پست های پیشنهاد شده

سلام خسته نباشید

من یک سرور اختصاصی دارم واسه خودم در واقع سرور مجازی اختصاصی و سایت وردپرسیم روشه نتیجه اجرای دستور date در ssh عبارت Wed May 20 17:34:42 UTC 2015 حالا نمیدانم که آیا این مورد برای ما که در ایران هستیم درست می باشد یا خیر منظورم از این مورد این هست که ساعت سرور روی utc ست شده درست است یا خیر را نمیدان و بعد که به پنل ادمین وردپرس می رم قسمت تنظمیات همگانی مشکلی که دارم این هست که با فعال کردن افزونه wp-jalali یا wp-parsidate زمان محلی به شکلی خواهد بود که در تصویر مشاهده می کنید:

post-10171-0-49488100-1432144283_thumb.p

و در صورتی که افزونه wp-jalali یا wp-pearsidate فعال نباشد به شکل زیر خواهد بود

post-10171-0-60805900-1432144291_thumb.p

همان طور که در دو تصویر بالا مشاهده می کنید در تصویری که افزونه های شمسی ساز فعال نیست یعنی تصویر دوم مواردی که با رنگ قرمز دورشان کشیدم صحیح هست و مشکلی ندارد و فقط تاریخ شمسی و ساعت فارسی نیست اما اصولا صحیح هست هم زمان به میلادی هم ساعت فقط در تصویر بالا در زمانی که افزونه شمسی ساز فعال نیست مشکلی وجود دارد آن هم اینکه موردی که دور آن با رنگ آبی خط کشیدم نا صحیح نشان داده می شود! یعنی utc روی 17:38 نشان می دهد در صورتی که زمان چیز دیگری هست !

اما اگر دقته کرده باشید در زمانی که افزونه شمسی ساز فعال هست در تصویر اول با رنگ آبی دور utc خط کشیدم و مشکلی در utc وجود ندارد و بر اساس انتخاب من یعنی تهران ساعت و تاریخ شمسی نشان داده میشود و ساعت نیز درست هست اما اگر به زمان محلی دقت کنید زمان محلی در تصویر اول زمانی که شمسی ساز فعال باشد طوری قرار میگیرد که اصلا نمیدانم بر چه اساسی و از کجا اینقدر فاصله دارد ! و همین تفاوت در زمان محلی باعث میشود که هنوز ساعت 12 شب نشده 4 یا 5 ساعت قبل تر از اینکه امروز به اتمام برسد آمار افزونه آماره صفر و از روز جدید حساب شود ! در مورد افزونه ریجستر پلاس هم تاریخ ثبت نام کاربری که الان ثبت نام کرده مثلا ساعت 8 شب ثبت نام کرده را یه چیز عجیب غریب میزنه تقریبا 6 یا 7 ساعت فرق داره ! و باز با این وجود من از لیست به جای تهران زمانی که utc+3.30 را انتخاب می کنم و شمسی ساز فعال هست تصویر زیر می شود نتیجه !

post-10171-0-39117400-1432144308_thumb.p

در پایان توضیحات اساتید محترم عاجزانه خواهش می کنم و استدعا دارم مستحضر باشید که این مشکل را افراد بسیار زیادی دارن بنده به سرور از نظر ssh دسترسی دارم و اگر نیاز به انجام هر تنظیمی باشه انجام میدم فقط بگید چه طوری مشکل رو حل کنم زمانی که شمسی ساز wp-parsidate یا wp-jalali فعال بود این مشکلات به وجود نیاد که تاریخ افزونه آماره هنوز روز تمام نشده صفر بشه ! و و و که توضیح دادم بهتون ممنون میشم کمک کنید این مشکل رو حل کنم

در پایان متشکرم

لینک به ارسال

در ضمن در زمان فعال بودن هر کدام از افزونه های شمسی ساز و قرار دادن زمان محلی روی UTC+4.30 نتیجه میشه تصویر زیر و زمانی که میخوام یه مطلب ارسال کنم تاریخ و ساعت فعلی که برای افزودن مطلب قرار میگیره بدون زمان بندی ! درسته ما خوب باید روی 4.30 ست بشه نه روی 3.30 ! حالا مسئله اینجاست که مواردی که در تصویر این پست قرار دادم و دورشون با رنگ نارجی خط کشیدم صحیح نشون داده نمیشه ! اما میگم زمانی که روی UTC+4.30 باشه زمان افزونه آماره درسته ! و زمان ارسال مطالب هم درسته ! حالا جالبه تو این تصویر وقتی روی UTC+4.30 ست کردم زمان UTC رو درست نشون میده اما باز زمان محلی رو یه چیز دیگه نشون میده و از همه جالب تر اینکه در تاریخ و زمان ارسال مطلب به شکلی هست که در تصویر پنجم قرار دادم و واقعا درسته ! افزونه آماره هم که میگم درسته و مشکلی نداره ! و آمارو صفر نمی کنه

post-10171-0-36556700-1432146981_thumb.p

post-10171-0-75565300-1432146936_thumb.p

خلاصه اینکه نمیدونم مشکل چیه الان ! موندم یه استاد راهنمایی کنه یه بار برای همیشه این مشکل حل بشه خیلی از بجه ها این مشکل رو دارن در ضمن تایم زون PHP روی آسیا تهران هم ست شده ! و منظور من از تمام این توضیحات اینه که من قبلا این مشکل رو نداشتم روی یه سرور دیگه اما روی سرور شخصی خودم این مشکل هست من میخوام زمان UTC رو ست کنم روی تهران بعد UTC درست نشون بده تاریخ و زمان رو زمان محلی هم به همین شکل تاریخ و زمانی که در ساختار زمان و ساختار تاریخ نشون داده میشه هم درست نشون بده و تو افزودن نوشته و افزونه آماره هم از نظر زمانی مشکل وجود نداشته باشه که تو انتشار مطالب یا نمایش آمار مشکلی پیش بیاد که تو متن توضیح دادم با تشکر

لینک به ارسال

آقا این مشکل خیلی حاد هست واقعا کسی نیست راهنمایی کنه این همه متخصص اینجاست یه نفر این مشکل رو نمی تونه حل کنه ! باور کنید اعصاب خراب کنه آدم شکش میره به افزونه های wp-parsidate یا wp-jalali که خرابن الان روی سرور خروجی دستور date

اینه

Thu May 21 01:04:52 IRDT 2015

یعنی روی تایم زون ایران ست کردم ! و زمانی که هر کدام از افزونه های شمسی ساز غیر فعال هستن ! utc رو میزنه 20 ! در صورتی که الان ساعت 20 نیست 1 صبح هست حالا وقتی هم که افزونه های شمسی ساز رو فعال می کنی زمان محلی میشه 5.36 دقیقه اما ساختار و تاریخ زمان درسته و مطلب که میخوای بنویسی هم ساعت رو درست نشون میده ! اما موقعی که میری تو افزونه آماره ساعت رو بر اساس ساعت زمان محلی نشون میدکه تو تصاویر بالا نشون دادم واقعا اعصابم خراب شد این همه وقت گذاشتم آخرش نفهمیدم مشکل از سروره ! مشکل از افزونه های شمسی سازه ! مشکل از افزونه آماره هست ! مشکل از افزونه ریجستر پلاسه که موقع ثبت نام بر اساس utc اونم یه تایم اشتباه ثبت نام کاربر رو تاریخ میزنه تروخدا یه نفر که واقعا فنی هست بررسی کنه و جواب بده با تشکر

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...