رفتن به مطلب

مشکل با نرم افزار XAMPP

پست های پیشنهاد شده

سلام و عرض ادب خدمت تمامی بازدیدکنندگان این تاپیک .

بنده با نرم افزار XAMPP یک مشکل اساسی دارم که نمی دونم شما هم مشکل مشابه بنده رو دارید یا خیر ؟

به هر حال اگه لطف کنید و راه حلی واسه این مشکل بفرمایید خیلی ممنون میشم.

و اما مشکل :

نرم افزار رو وقتی اجرا می کنم و به لوکال وصل میشم ، بعد از چندبار رفرش سایت در لوکال هاست ، نمی دونم چرا یهو هنگ میکنه و دیگه سایت در لوکال رو یا لود نمی کنه و یا اینکه ناقص لود می کنه و کلا به مشکل می خوره و تا سیستم رو کامل رست نکنم درست نمیشه .

بدیش اینه که اگه خود نرم افزار رو ببندم و یا هر کار دیگه ای بکنم هم درست نمیشه و وقتی این مشکل واسش به وجود میاد ، تنها راه حل ، رست کامل سیستمه ، که از اول ویندوز بالا بیاد تا درست شه . البته وقتی ویندوز بالا میاد و دوباره وصل میشم بعد از یه مدت باز دوباره همین مشکل ایجاد میشه . ( واقعا کلافه کننده شده )

اگه عکس زیر رو ملاحظه کنید متوجه می شید چی میگم .

post-3784-0-62360200-1432519646_thumb.pn

داخل کادر قرمز اگه دقت کنید می بینید که رو به روی Apache یک عدد بزرگ ایجاد شده که با کادر آبی مشخص کردم . وقتی اینجوری میشه همون مشکلی که عرض کردم به وجود میاد .

واسه رفع این مشکل بایستی چکار کنم ؟

لینک به ارسال

ویندوز شما چه نسخه‌ایه؟ اگه از ویندوز XP استفاده می‌کنید، باید از نسخه‌های قدیمی‌تر این نرم‌افزار استفاده کنید، چون گویا پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی ویندوز را متوقف کرده‌اند.

در غیر این صورت، لطفاً فایل httpd.conf رو این‌جا بزارید تا بررسی کنیم.

موفق باشید.

لینک به ارسال

ویندوز شما چه نسخه‌ایه؟ اگه از ویندوز XP استفاده می‌کنید، باید از نسخه‌های قدیمی‌تر این نرم‌افزار استفاده کنید، چون گویا پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی ویندوز را متوقف کرده‌اند.

موفق باشید.

ویندوز بنده که XP هست . و نسخه ی این نرم افزار هم 3.2.1 هست که تقریبا مال خیلی وقت پیشه و قبلا این مشکل رو نداشتم و خیلی خوب کار میکرد ولی چند وقتیه که داره اذیت می کنه .

به نظرتون راهی هست که بشه این مشکل رفع شه ؟

لینک به ارسال

به نظرتون راهی هست که بشه این مشکل رفع شه ؟

اگه از ویندوز XP استفاده می‌کنید، باید از نسخه‌های قدیمی‌تر این نرم‌افزار استفاده کنید، چون گویا پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی ویندوز را متوقف کرده‌اند.

لینک به ارسال

از فایل httpd.conf در پوشه ی conf موجود در پوشه ی Apache ، دوتا وجود داشت که یکیش در پوشه ی conf بود و یکی دیگه ش در پوشه ی original بود . البته لازم به توضیحه که این پوشه ی original هم ، خودش در پوشه ی conf قرار داشت .

حالا بایستی کدومیک از دو فایل موجود رو اینجا قرار بدم ؟

لینک به ارسال

از فایل httpd.conf در پوشه ی conf موجود در پوشه ی Apache ، دوتا وجود داشت که یکیش در پوشه ی conf بود و یکی دیگه ش در پوشه ی original بود . البته لازم به توضیحه که این پوشه ی original هم ، خودش در پوشه ی conf قرار داشت .

حالا بایستی کدومیک از دو فایل موجود رو اینجا قرار بدم ؟

لینک به ارسال

بنظرم بهتر هست با نرم افزار هایی مانند USB WebServer برای LocalHost استفاده کنید .

بنده خودم هم از USBWebServer استفاده می کنم .

لینک دانلود : کلیک کنید .

اگز سوالی در خصوص این نرم افزار هم سوالی داشتید مطرح کنید .

لینک به ارسال

بنظرم بهتر هست با نرم افزار هایی مانند USB WebServer برای LocalHost استفاده کنید .

سلام و عرض ادب مجدد .

این نرم افزار که می فرمایید ، 1- مثله نرم افزار XAMPP طریقه ی نصب و کار کردن باهاش راحته ؟ 2- از نظر امکانات و ساخت دیتابیس و ... مشابه نرم افزار XAMPP هست ؟

3- ضمنا این نرم افزار تمامی ویندوزها رو ساپورت میکنه و مشکلاتی مشابه نرم افزار XAMPP که در ابتدای تاپیک اشاره کردم رو هم نداره ؟ چون اگه مشکلات اینچنینی داشته باشه و یا پاسخگوی نیاز نباشه بهتره به جای نصب یک نرم افزار دیگه ، مشکل همین XAMPP رو به کمک دوستان رفع کنم .

لینک به ارسال

بله به همان صورت هست .

همچنین نیازی به ساخت دیتابیس نیست میتونید از اطلاعات زیر برای دیتابیس استفاده کنید :

DataBase Name: test

UserName: root

Password: usbw

موفق باشید .

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

آقا محمدرضای عزیز این نرم افزار رو دانلود کردم و چندتا سئوال واسم پیش اومد که لطف می کنید اگه پاسخ بدید .

1- این نرم افزار به صورت پرتابله و نیاز به نصب نداره ؟

2- برای اینکه وردپرس رو نصب کنم بایستی در کدوم قسمت از این نرم افزار پوشه ی وردپرس رو بریزم ؟

3- آدرس دهیش چه جوریه ؟ یعنی واسه اینکه بتونم مراحل نصب وردپرس رو بگذرونم و وارد پنل وردپرس بشم و یا به سایت لوکالم دسترسی داشته باشم چه اقداماتی لازمه ؟

و به طور کلی کار کردن با این نرم افزار به چه شکله ؟

بنده از ابتدا با زمپ کار کردم و آشنایی نسبت به این نرم افزار ندارم .

یا علی .

لینک به ارسال

xampp یک نرم افزار خوبه البته بنظر من بهترین نرم افزار هست

نحوه ساخت دیتابیس

/phpmyadmin

info data :

نام کاربری : root

پسورد هم نداره

لینک به ارسال

از دوستانی که به تاپیک ها پاسخ می دن خواهش می کنم که قبل از پاسخگویی ، کل تاپیک رو بخونن تا متوجه مشکل اصلی بشن نه مثل این دوست عزیزمون که لطف کردن و پاسخ دادن ولی ظاهرا در جریان کل قضیه نیستن .

xampp یک نرم افزار خوبه البته بنظر من بهترین نرم افزار هست

نحوه ساخت دیتابیس

/phpmyadmin

info data :

نام کاربری : root

پسورد هم نداره

بنده کار با نرم افزار زمپ رو میدونم ، ولی همونطور که در تاپیک هم عرض کردم ، این نرم افزار دارای مشکله ( حداقل برای بنده !!! )

آقای محمرضا یه نرم افزار معرفی کردن که USBWebserver بود و من در خصوص این نرم افزار چند سئوال داشتم که ممنون میشم کسی که اطلاع داره ، دقیق راهنمایی کنه :

آقا محمدرضای عزیز این نرم افزار رو دانلود کردم و چندتا سئوال واسم پیش اومد که لطف می کنید اگه پاسخ بدید .

2- برای اینکه وردپرس رو نصب کنم بایستی در کدوم قسمت از این نرم افزار پوشه ی وردپرس رو بریزم ؟

3- آدرس دهیش چه جوریه ؟ یعنی واسه اینکه بتونم مراحل نصب وردپرس رو بگذرونم و وارد پنل وردپرس بشم و یا به سایت لوکالم دسترسی داشته باشم چه اقداماتی لازمه ؟

یا علی .

ویرایش شده توسط تازه وارد
لینک به ارسال

برای ساخت وب سرور محلی لوکال یا از xampp استفاده میشه یا از wampp که آموزش های هر دو این در سطح وب هستند کافیه سرچ کنید ...

لینک به ارسال

برای ساخت وب سرور محلی لوکال یا از xampp استفاده میشه یا از wampp که آموزش های هر دو این در سطح وب هستند کافیه سرچ کنید ...

خیلی ممنون از پاسختون ولی ظاهرا شماهم کامل نخوندید تاپیک رو . بنده عرض کردم " کار کردن با XAMPP رو یاد دارم و الان به دلیل مشکلی که نرم افزار XAMPP بنده پیدا کرده نمی تونم از این نرم افزار استفاده کنم که مشکلشم در ابتدای تاپیک گفته بودم و بنا به توصیه ی یکی از کاربران ، نرم افزار USBwebserver رو دانلود کردم که گفته بودن این نرم افزار خوبه "

حالا مشکل بنده با این نرم افزاره که در زیر بهش اشاره کردم .

یا علی .

لینک به ارسال

1. نیازی به نصب نداره ، فقط usbwebserver.exe رو باز کنید .

2. ابتدا وارد فولدر root شوید و محتوای آن را خالی کنید ، سپس وردپرس را در آن محل کپی کنید .

3. usbwebserver.exe رو باز کنید ، بر روی گزینه Localhost کلیک کنید ، صفحه ای با آدرس http://localhost:8080 برای شما باز خواهد شد .

4. همچنین نیازی به ساخت دیتابیس نیست میتونید از اطلاعات زیر برای دیتابیس استفاده کنید :

موفق باشید .

لینک به ارسال
  • 2 ماه بعد...

1. نیازی به نصب نداره ، فقط usbwebserver.exe رو باز کنید .

2. ابتدا وارد فولدر root شوید و محتوای آن را خالی کنید ، سپس وردپرس را در آن محل کپی کنید .

3. usbwebserver.exe رو باز کنید ، بر روی گزینه Localhost کلیک کنید ، صفحه ای با آدرس http://localhost:8080 برای شما باز خواهد شد .

4. همچنین نیازی به ساخت دیتابیس نیست میتونید از اطلاعات زیر برای دیتابیس استفاده کنید :

موفق باشید .

سلام و عرض ادب

طبق صحبت های بالا ، این کارها رو انجام دادم ولی وقتی آدرس http://localhost:8080

رو داخل مرورگر می زنم پیغام خطای : " خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده " رو میده .

این مشکل رو چه جوری حل کنم ؟

لینک به ارسال

سلام و عرض ادب

طبق صحبت های بالا ، این کارها رو انجام دادم ولی وقتی آدرس http://localhost:8080

رو داخل مرورگر می زنم پیغام خطای : " خطا در برقراری ارتباط با پایگاه داده " رو میده .

این مشکل رو چه جوری حل کنم ؟

فایل wp-config-sample.php را به wp-config.php تبدیل کنید .

سپس اطلاعات زیر را درون wp-config.php قرار و سپس آن را ویرایش و اطلاعات زیر را در آن جایگذین کنید :

بسیار ساده ، مانند نصب معمولی وردپرس !

لینک به ارسال
  • 5 سال بعد...

سلام وقتتون بخیر 

دوستان من هر 3نرم افزار زمپ ومپ و usb Web server رو نصب کردم ولی مرحله رفتن به لوکال هاست داخل مرورگر ارور 404 میده چیکار کنم؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی زود نیاز دارم

ویرایش شده توسط Arianahm
لینک به ارسال

سلام

به انجمن خوش اومدی.

usb webserver نیاز ندارید. xampp رو فقط نصب کن. بازش کن. دو تا گزینه اولش که apache و mysql هست بزن start. اگه سبز شد یعنی اوکیه. بعدش یه کلید admin جلوی apache هست بزن میاد بالا.

حالا اگه نارنجی یا زرد شد مشکل داره و باید سرچ کنی و مشکلش رو پیدا کنی.

لینک به ارسال
  • 1 سال بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...