رفتن به مطلب

مشکل نیاز به رفرش جهت نمایش تغییرات

پست های پیشنهاد شده

با سلام، من یه مشکلی که پیدا کردم اینه که کاربرام برای اینکه بتونن تغیرراتی رو که داده میشه ببینن نیاز به رفرش کردن صفحه دارند، به عنوان مثال کامنتهای جدید رو هم نمی تونن ببینند و باید رفرش کنند و خیلی ها این رو نمی دونن و لذا محتوای جدید براشون نمایش داده نمیشه، مشکل از کجا می تونه باشه؟

لینک به ارسال

این که مشکل نیست مسلما تغییرات در هر صفحه بعد ار بارگیریش نمایش داده می شه

لینک به ارسال

آخه غیر عادی هست، یعنی طرف توی صفحات که می گرده، صفحه براش باز میشه ولی همیشه گویا همون کش اولیه هست و فقط وقتی تغییرات رو میبینه که توی همون صفحه f5 رو بزنه ولی توی وب سایتهای عادی معمولا دفعه بعد که صفحه رو باز می کنی مشکلی نداره و آپدیت شده

لینک به ارسال

این غیر عادی نیست کار کش همینه و سایتهایی که تغییرات مداوم دارند نباید از کش استفاده کنند یا بعد از اعمال تغییرات باید کش را حذف کنید تا کش جدید ساخته شود

لینک به ارسال

خب چجور باید این کار رو بکنم؟ من مثلا روزانه سایتهای خبرگزاری و ... که می رم خیلی راحت تغییرات جدید رو می بینم اما! با اینکه صفحاتشون نیز نسبتا کش دارند، منظورم اینه که مثل بار اول باز شدنش طول نمیکشه و خیلی فایلهاش گویا کش هستند

لینک به ارسال

سلام

بنده هم قبلا همچین مشکلی داشتم

افزونه کش با سرورهای مختبف با توجه به کانفیگشون سازگار نیست (نتیجه ای که با چند بار تست گرفتم)

افزونه کش رو غیرفعال و حذف کنید، وارد هاستتون بشید و پوشه ی Cache رو کاملا حذف کنید.

بعد یک افزونه ی کش دیگه نصب و تنظیم کنید و مجدد تست کنید.

افزونه w3 total cache با اکثر هاست های میزبانی مشکلی نداره ولی با بعضیاش گهگاهی اینجوری میشه (هرچند فهمیدن دلیلش کار من نیست :D )

که در این صورت افزونه wp super cache کارو راه میندازه...

لینک به ارسال

سلام

بنده هم قبلا همچین مشکلی داشتم

افزونه کش با سرورهای مختبف با توجه به کانفیگشون سازگار نیست (نتیجه ای که با چند بار تست گرفتم)

افزونه کش رو غیرفعال و حذف کنید، وارد هاستتون بشید و پوشه ی Cache رو کاملا حذف کنید.

بعد یک افزونه ی کش دیگه نصب و تنظیم کنید و مجدد تست کنید.

افزونه w3 total cache با اکثر هاست های میزبانی مشکلی نداره ولی با بعضیاش گهگاهی اینجوری میشه (هرچند فهمیدن دلیلش کار من نیست :D )

که در این صورت افزونه wp super cache کارو راه میندازه...

دلیلش که دسترسی های پرمیشن های فولدر کش روی است که باید مجوز ویرایش برای گروه ها روش باز باشه یعنی عدد آخر 7 باشه

اما اغلب افزونه های کش یک کلید دستی برای پاکسازی و نوسازی کش در نوار ابزار یا صفحه تنظیماتشون دارند که می شه به وسیله اون به ص.رت دستی کش ها را نو سازی کرد

نکته: در سایتی که مرتب در حال به روز رسانی و تغییر در محتوا هست (در صورتیکه بازدیدکننده هاش خیلی زیاد نباشند) معمولا کش نه تنها در افزایش سرعت کمک نمی کنه بلکه گاهی باعث کند شدن سرعت سایت هم می شه چون قبل از لود صفحه باول صفحات لود شده رو کش می کنه و بعد فایل کش ذخیره شده رو می خونه

لینک به ارسال

دلیلش که دسترسی های پرمیشن های فولدر کش روی است که باید مجوز ویرایش برای گروه ها روش باز باشه یعنی عدد آخر 7 باشه

اما اغلب افزونه های کش یک کلید دستی برای پاکسازی و نوسازی کش در نوار ابزار یا صفحه تنظیماتشون دارند که می شه به وسیله اون به ص.رت دستی کش ها را نو سازی کرد

نکته: در سایتی که مرتب در حال به روز رسانی و تغییر در محتوا هست (در صورتیکه بازدیدکننده هاش خیلی زیاد نباشند) معمولا کش نه تنها در افزایش سرعت کمک نمی کنه بلکه گاهی باعث کند شدن سرعت سایت هم می شه چون قبل از لود صفحه باول صفحات لود شده رو کش می کنه و بعد فایل کش ذخیره شده رو می خونه

متاسفانه وقتی که برای من همچین مشکلی پیش اومد، دکمه ی خالی کردن کش خود افزونه عمل نمیکرد و باید حتما خودم وارد هاست میشدم و پوشه ی کش رو حذف میکردم.

که با تغییر افزونه مشکل رفع شد.

اما بازم یه سری مشکلاتی بود که مشکل کامل زمانی رفع شد که از سایت Cloudflare استفاده کردم.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...