رفتن به مطلب

پر بودن مموری و پیغام لطفا دقایقی دیگر وارد شوید

پست های پیشنهاد شده

سلام / مفصل توضیح دادم ، حوصله ندارید، خط قرمزو بخونید

قبل هر چیز معمولا برای یه هاست با فضای 2 گیگ و 180 گیگ پهنا ماهانه چه مقدار مموری اختصاص داده میشه؟ (حدودا)

اخیرا سایت با خطای کمبود مموری روبرو هست که قبلا اینطور نبود ، این در حالیه که تغییری از جمله افزودن کد و افزونه به سایت انجام نشده و هر چه بوده از قبل بوده ؛ ظاهرا سرویس دهنده هاست جدیدا محدودیت مموری رو اعمال کرده و صحبت هایی هم شد که پاسخی درستی دریافت نکردم و گفتن 100-200 مگ اضافه کردن. به هر حال مجبور شدم افزونه هایی رو از کار بندازم اما همچنان گهگاه و وقتی سایتو در چند تب باز میکنم کمبود مموری نمایش داده میشه

مقدار فضای قبل رو نمیدونم

جدیدا رو هاست نمایش مقدار فضای مموری رو فعال کردن که این بود

Virtual Memory Usage = 300 MB

Physical Memory Usage = 300 MB

طی صحبت، به اینقدر افزایش دادن

Virtual Memory Usage = 400 MB

Physical Memory Usage = 400 MB

به هر حال احتمالا با ورود همزمان 10 کاربر با هم شاید کمتر یا بیشتر خطای مموری رو سایت خواهد اومد

برخی سایتها وقتی بازدید بالاست به کاربر اعلام می کنن لحضاتی دیگر وارد شوید

چه کنم بجای این پیام :

Fatal error: Out of memory (allocated 60817408) (tried to allocate 71 bytes) in ....

پیغام لحضاتی دیگر وارد شوید نمایش داده بشه

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

!!! 300 مگابایت !!!

ببینید برخی از سرورها بسیار ضعیف هستند و به همین خاطر مدیران سرور با کلود لینوکس محدودیت هایی را به وجود می آورند .

البته هر چه سرور قوی تر باشد محدودیت یوزرها بیشتر میباشد .

300 مگابایت خیلی خیلی کم هست !

حداقل مانند سرورهای ما بایستی از سی پی یو 100% و از رم 1024 مگابایت به هر یوزر اختصاص دهند تا سایت ها به مشکلی بر نخورند .

لینک به ارسال

بعید می دونم رم تو هاست مقدار مشخصی داشته باشه بلکه بین چند کاربر به اشتراک گذاشته میشه، البته اگر مصرف شما معمولا بیش از حد معینی باشه ممکنه محدودش کنن.

تا کی می خواید به کاربرانی که از موتور جستجو اومدن تو سایتتون، لحظات بعد رو نمایش بدین؟ اگر بازدید خوبی دارین بهتره سرویسهاتون رو ارتقا بدین.

لینک به ارسال

در این مورد چه توضیحی دارید که میگن ما 600 بهتون دادیم نه 300

Virtual و Physical رو با هم جمع بستن

ببینید ، بعضی سرور ها بخاطر اینکه ضعیف هستند ، اگر منابع بالا به شما دهند ، سرور دچار اختلال می شود .

اگر این منابع برای سایت شما کم هست و مدیر سرور منابع یوزر شما رو بیشتر نمیکنه بهتر هست انتقال سرور بدید .

Virtual Memory Usage میزان استفاده از رم هست .

Physical Memory Usage میزان استفاده از رم مجازی که در لینوکس همان Swap میباشد .

برای ما هر دو 1024 مگابایت هست که روی هم 2048 ، در واقع 2 گیگابایت میشود .

و شما گفتید 300 مگابایت بنده تعجب کردم !

بعید می دونم رم تو هاست مقدار مشخصی داشته باشه بلکه بین چند کاربر به اشتراک گذاشته میشه، البته اگر مصرف شما معمولا بیش از حد معینی باشه ممکنه محدودش کنن.

تا کی می خواید به کاربرانی که از موتور جستجو اومدن تو سایتتون، لحظات بعد رو نمایش بدین؟ اگر بازدید خوبی دارین بهتره سرویسهاتون رو ارتقا بدین.

ببینید کلود لینوکس منابع هر یوزر رو به صورت اختصاصی می کنه تقریبا شبیه dedicated و مدیر سرور یه محدودیتی رو ایجاد میکنه که برای مثال اگر سایت شما بیشتر از 300 مگابایت از رم مصرف کرد ، سایت شما با ارور مواجه شود .

اونی که شما میگید اشتراکی ، در صورتی که کلود لینوکس روی سرور نصب نباشه ، تمامی یوزرها از رم و سی پی یو به صورت اشتراکی استفاده می کنند .

ویرایش شده توسط محمدرضـا
لینک به ارسال

توی خیلی از سرویس های مشاهده میشه که یک سری سایت بیش از اندازه مصرف منابع دارند.

این مهم وقتی ادمین رو وادار به محدودیت میکنه که سرور به صورت مجازی باشه و یا خیلی شلوغ باشه. که امکان داون متناوب وجود داشته باشه.

پیشنهاد میشه شما یا هاستینگتون رو به سرور خلوت تر انتقال بدید و یا از افزونه های کش استفاده کنید و اگر افزونه ای پر مصرف مثل gzip دارید غیر فعال کنید.

بازهم اگر سوالی بود در خدمتیم

با تقدیم احترام.

لینک به ارسال

اگه پیام نمایش داده بشه که بعدا مراجعه کنید ، حداقل ارور مشخص نیست . چند ثانیه بگذره میزان رم و سیپیو پایین میاد. 5 - 10 ثانیه (هر چند بخاطر ورود بیش از حد و پر شدن مموری 5 ثانیه صبر معنی نداره حداقل ارور نیست) - سرویس دهنده هاست هم معروف هست .ولی دلیل اینکارو که ظاهرا اخیرا اینکارو کردن ، نمیدونم . و تنها هاست بنده 300 نیست. البته به گفته من 300 و گفته خودشون 600 که حال حاضر کردن 800 یا همون 400 خودم! بلاخره نفهمیدیم 300 باید گفت یا 600 .

تصویر زیر هم برای زمانی هست که 10 صفحه همزمان باز کردم.

افزونه ها رو کم کردم و الان 2 سالی هست که سایت رو این سرویس دهنده هست. چنین مشکلی نداشت.

post-1826-0-40274500-1432739604_thumb.jp

لحظه خالی بودن / هیچ یوزری داخل سایت نیست

post-1826-0-35046300-1432739950_thumb.jp

ویرایش شده توسط silver21
لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...