رفتن به مطلب

معادل فارسی کلمه Asynchronous برای افراد عادی

shojae

پست های پیشنهاد شده

وقت همگی بخیر

یه سایت رو دارم ترجمه میکنم، بعضی کلمات هست که نمیدونم معادل فارسی رو چی بنویسم تا برای کاربر عادی قابل درک باشه.

مثلا توی این سایت یه عبارت داریم به اسم asynchronous code که نمیدونم معادل فارسی کلمه asynchronous رو چی بذارم

غیر همزمان

نا همگام

اصلا این کلمات برای کاربر عادی هیچ معنی نداره

کسی جایگزینی داره برای این کلمه؟

لینک به ارسال

به نظر من شما میتونید همین کلمه ناهمگام رو بنویسید و بعد در پانویس یا تول‌تیپ، براش توضیح بنویسید که یعنی چه. چون جزو کلماتی هست که واقعاً نمیشه در یک کلمه یا ترکیب، معنی اون رو به کاربر عادی رسوند.

موفق باشید.

لینک به ارسال

برای افراد عادی غیر همزمان قابل درک تره اما اگه بخواهید پارسی سازی کنید نا همگام بهترین گزینست

یکی از راهکارها همینیه که دوست خوبم گفت پانویس کنید

یکی هم اینکه کنار متن یه عکس که مشخص کنه ناهمگام دقیقا چیه تاثیر خیلی خوبی داره

لینک به ارسال

مثلا کاری که دیجی کالا میکنه(تولتیپ) خیلی مفید و جامع هست...

لینک به ارسال

البته کد هوشمند بعید می دونم درست باشه به نظرم کد غیر منتظره یا کد اتفاقی نزدیکتر به مفهوم باشه

لینک به ارسال

البته کد هوشمند بعید می دونم درست باشه به نظرم کد غیر منتظره یا کد اتفاقی نزدیکتر به مفهوم باشه

ممنون استاد

نزدیک به مفهوم بودن زیاد مهم نیست و به یادموندنی و کاربردی بودن کلمه در اولویته.

برای اسکریپتی که ترجمه میکنم و شبکه تبلیغاتی هست، کد هوشمند به نظرم مناسبتر میاد.

اینطور به نظر میاد که وقتی بگیم مثلا کد هوشمند رو برای کسب درآمد در سایت قرار بدید بهتره تا اینکه بگیم کداتفاقی یا کدغیرمنتظره رو در سایت بذارید.

البته مقصر خودمم که از اول نگفتم این کلمه رو برای چه سایتی و چه کاربردی میخوام.

بازم ممنون

لینک به ارسال

خوب کلمه که گفتید اصلاً ربطی نداره، مگر می خواهید برایش اسم انتخاب کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یه جورایی آره دیگه

کد هوشمند فقط یه اسم جایگزینه و اصلا ربطی به معنای عبارت نداره

توی مثال که نوشتم منظورم چیه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...