رفتن به مطلب

تغییر در تغییر سایز نوشته های نوار کناری اصلی و پابرگها (ساید بار کناری و پایین)

javad abbasi

پست های پیشنهاد شده

یه خواهش از دوستان دارم و اون اینه که من می خوام اندازه فونت نوشته های سایدبار( نوار کناری اصلی) و پابرگها که الان همشون یه اندازه و بصورت پیش فرض اولیه هستند را تغییر بدم . کجا می تونم اینکارو بکنم؟

یکی هم اینکه من هر ابزاری در قسمت نوار کناری ویترین می گذارم چیزی برام نمایش داده نمیشه. پابرگها و نوارکناری اصلی نشون میده اما کنار ویترین نه.

همانطور من انجمن بی بی پرس را نصب کردم. یک قسمت دیگر نیز به ساید بارهای من اضافه شده. اونجا هم من یک ابزاری قرار میدم تو قسمت فروم من تغییراتی نمی بینم .

ممنون می شوم اگه منو راهنمایی بفرمائید.

با تشکر

لینک به ارسال

سلام

ادرس سایت رو قرار بدید تا بتونیم بررسی کنیم.

لینک به ارسال

سلام

ادرس سایت رو قرار بدید تا بتونیم بررسی کنیم.

www.arazatropat.info

البته من اول ورژن فارسی وردپرس را از سایت اصلی (جهانی) دریافت کرده بودم که فونتش tahoma بود. بعد اومدم از اونی که وردپرس فارسی بود استفاده کردم. این فونتش arial هست. کوچیکتره اما خوشم نمیاد. همون وردپرس اصلی بهتره. اما اون فونتش بزرگه

می خوام فونت ساید بار کوچک شه تا از اون استفاده کنم

لینک به ارسال

براای فونت سایدبار این رو به استایل اضافه و تست کنید:

#secondary {
font-size: 14px;
}

برای پابرگ هم :

#colophon {
}

یکی هم اینکه من هر ابزاری در قسمت نوار کناری ویترین می گذارم چیزی برام نمایش داده نمیشه. پابرگها و نوارکناری اصلی نشون میده اما کنار ویترین نه.

همانطور من انجمن بی بی پرس را نصب کردم. یک قسمت دیگر نیز به ساید بارهای من اضافه شده. اونجا هم من یک ابزاری قرار میدم تو قسمت فروم من تغییراتی نمی بینم .

ویترین و اون بخش که بی بی پرس در سایدبار اضافه کرده کجا هستن من چیزی ندیدم.

لینک به ارسال

براای فونت سایدبار این رو به استایل اضافه و تست کنید:

#secondary {
}

برای پابرگ هم :

#colophon {
}

ویترین و اون بخش که بی بی پرس در سایدبار اضافه کرده کجا هستن من چیزی ندیدم.

می بخشین من این کد را کدوم فایل باید بذارم؟ مگه خود برنامه وردپرس برای فونتهای خود اندازه ای تعیین نکرده؟ خوب من برم فقط سایزهاشو دستکاری کنم نمیشه؟ تمام رنگها و فونتا تو برنامه تعریف شده نیست مگه؟

منظور من در بخش مدیریت بود. الان من در بخش مدیریت ابزارک ها چند تا ساید بار دارم. وقتی ابزاری در نوار کناری اصلی و پابرگها میذارم میاد و در صفحه سایت مشخصه که یه ابزار اضافه شده . اما وقتی میذارم تو ساید بار بی بی پرس و نوار کناری ویترین هیچ تغییری نمی بینم و این ابزارها در صفحه دیده نمی شوند.

برای من جالبه که یه بار همین افزونه ها را اضافه کردم هر چی در نوار اصلی میذاشتم تو نوار کناری تالار گفتمان دیده نمی شد. اما الان که دوباره وردپرس نصب کردم و افزونه ها را گذاشتم هر چی ابزار تو نوار کناری اصلی میذارم تو ساید بار کناری تالار گفتمان هم میاد.

من می خوام یه جوری باشه که نوار کناری تالار گفتمان اختصاصی باشه اون باشه. و قوانین انجمن و.... اینها را در کنارش بیارم. عکس هم براتون میذارم. ممنون میشم کمک کنید.

7ee3bc58ce56.png

لینک به ارسال

ساده ترین کار این هست از پلاگین dynamic widgets استفاده کنی

لینک به ارسال

ساده ترین کار این هست از پلاگین dynamic widgets استفاده کنی

اونایی که Donate هستند نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟! اونایی که به درد به خور هستند بیشتر مثل اینکه پولی هستند.

در رابطه با تغییر دادن سایز نوشته ها ی ساید بار به کدوم فایل و کدوم خط بروم درست کنم؟

لینک به ارسال

بنا به نیازتون یگ پلاگین رو نصب کنید و تست کنید

برای اینکه کل سایتتون rtl بشه در هاستتون در پوشه wp-content یک پوشه با نام languages بسازید و در این پوشه یک فایل php با نام fa_IR.php بسازید و گد زیر رو درون اون قرار بدین :

<?php $text_direction = "rtl"; ?>

بعد به فایل wp-config.php در روت هاست مراجعه کنید و بدنبال خط زیر باشید :

define('WPLANG', '');

و به صورت زیر تغییرش بدین :

define('WPLANG', 'fa_IR');

کار تمومه سایت و ادمین rtl شدن

در مورد سوال دوم تغییر سایز نوشته ها سایدبار باید بگم به فایل style.css مراحعه کنید و font-size رو در کلاسهای :

.widget-title

.widget ul

.widget ul li

بنا به دلخواه تغییر بدین

لینک به ارسال

بنا به نیازتون یگ پلاگین رو نصب کنید و تست کنید

برای اینکه کل سایتتون rtl بشه در هاستتون در پوشه wp-content یک پوشه با نام languages بسازید و در این پوشه یک فایل php با نام fa_IR.php بسازید و گد زیر رو درون اون قرار بدین :

<?php $text_direction = "rtl"; ?>

بعد به فایل wp-config.php در روت هاست مراجعه کنید و بدنبال خط زیر باشید :

define('WPLANG', '');

و به صورت زیر تغییرش بدین :

define('WPLANG', 'fa_IR');

کار تمومه سایت و ادمین rtl شدن

در مورد سوال دوم تغییر سایز نوشته ها سایدبار باید بگم به فایل style.css مراحعه کنید و font-size رو در کلاسهای :

.widget-title

.widget ul

.widget ul li

بنا به دلخواه تغییر بدین

احسنت بزرگوار. جالبه تو وردپرس اسم قسمتها خیلی کوچیکه اما پستهای اون بزرگ بود که با راهنمایی شما درستش کردم. الان خیلی زیبا شد. البته من فرموده شما را تو یک سایت دیگه خودم امتحان می کنم که از این سایتی که معرفی کردم برام در ارجحیت هست .

بی خودی نیست که 106 پست می فرستین 342 تشکر دارین. :) ما هم 9 پست فرستادیم 1 تشکر گرفتیم :lol:

لینک به ارسال

احسنت بزرگوار. جالبه تو وردپرس اسم قسمتها خیلی کوچیکه اما پستهای اون بزرگ بود که با راهنمایی شما درستش کردم. الان خیلی زیبا شد. البته من فرموده شما را تو یک سایت دیگه خودم امتحان می کنم که از این سایتی که معرفی کردم برام در ارجحیت هست .

بی خودی نیست که 106 پست می فرستین 342 تشکر دارین. :) ما هم 9 پست فرستادیم 1 تشکر گرفتیم :lol:

فقط فونت تیتر پستها هم بیش از حد بزرگه و بی خودی حجم صفحه را اشغال می کنه. من دنبال قسمت پست رفتم. اما می ترسم اشتباهی دست کاری کنم. اگه اینو هم راهنمایی کنید دیگه در بحث فونت مشکلی باقی نمی مونه و خیلی زیبا میشه سایت .

کدوم قسمت باید اینکارو بکنم ؟

لینک به ارسال

فقط فونت تیتر پستها هم بیش از حد بزرگه و بی خودی حجم صفحه را اشغال می کنه. من دنبال قسمت پست رفتم. اما می ترسم اشتباهی دست کاری کنم. اگه اینو هم راهنمایی کنید دیگه در بحث فونت مشکلی باقی نمی مونه و خیلی زیبا میشه سایت .

کدوم قسمت باید اینکارو بکنم ؟

برای تغییر فونت تییتر پستها در استایل قالب در کلاس .singular .entry-title می تونید font-size رو دستی تغییر بدین

لینک به ارسال

برای تغییر فونت تییتر پستها در استایل قالب در کلاس .singular .entry-title می تونید font-size رو دستی تغییر بدین

من اینکارو کردم و سیو هم کردم اما هیچ تغییری نکرد تیتر پستها . اینکارو در کد زیر انجام دادم. قسمتی که بلد می کنم برای شما. اما نمی دونم چرا اعمال نشد .

فونت سایز از 48 به 14 و لاین را 36 به 14 تغییر دادم. مگه درست عمل نکردم؟

Post Formats Headings
To hide the headings, display: none the ".entry-header .entry-format" selector,
and remove the padding rules below.
*/
.entry-header .entry-format {
color: #666;
font-size: 10px;
font-weight: 500;
letter-spacing: 0.1em;
line-height: 2.6em;
position: absolute;
text-transform: uppercase;
top: -5px;
}
.entry-header hgroup .entry-title {
padding-top: 15px;
}
article.format-aside .entry-content,
article.format-link .entry-content,
article.format-status .entry-content {
padding: 20px 0 0;
}
article.format-status .entry-content {
min-height: 65px;
}
.recent-posts .entry-header .entry-format {
display: none;
}
.recent-posts .entry-header hgroup .entry-title {
padding-top: 0;
}
/* Singular content styles for Posts and Pages */
.singular .hentry {
border-bottom: none;
padding: 4.875em 0 0;
position: relative;
}
.singular.page .hentry {
padding: 3.5em 0 0;
}
.singular .entry-title {
color: #000;
[color=#800000][b]font-size: 48px[/b][/color];
font-weight: bold;
l[color=#b22222][b]ine-height: 36px[/b][/color];
}
.singular .entry-title,
.singular .entry-header .entry-meta {
padding-right: 0;
}
.singular .entry-header .entry-meta {
top: 0;
left: 0;
}
blockquote.pull {
font-size: 21px;
font-weight: bold;
line-height: 1.6125em;
margin: 0 0 1.625em;
text-align: center;
}
.singular blockquote.pull {
margin: 0 -22.25% 1.625em;
}
.pull.alignleft {
margin: 0 1.625em 0 0;
text-align: right;
width: 33%;
}
.singular .pull.alignleft {
margin: 0 1.625em 0 -22.25%;
}
.pull.alignright {
margin: 0 0 0 1.625em;
text-align: left;
}
.singular .pull.alignright {
margin: 0 -22.25% 0 1.625em;
}
.singular blockquote.pull.alignleft,
.singular blockquote.pull.alignright {
}
.singular .entry-meta .edit-link a {
bottom: auto;
left: 50px;
right: auto;
top: 80px;
}

ویرایش شده توسط javad abbasi
لینک به ارسال

در این استایل که دادین همه چیز ظاهرا درست هست

خب ادرس انلاین بدین تا ببینم مورد از کجا میتونه باشه

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...