• اطلاعیه ها

• Saeed Fard

برگزاری میتاپ وردپرسی   14/08/96

بعد از اولین دوره همایش وردپرس در ایران اگر پیگیر اخبار وردپرس بوده باشید، حتما خبر برگزاری چندین میتاپ و جلسه متعدد وردپرسی را شنیده‌اید، یکی از بحث‌های اصلی که محور اصلی این میتاپ‌ها بوده است برگزاری وردکمپ بود که به طور جدی دنبال می‌شود. این میتاپ‌ها و جلسات توسط جمعی از فعلان حوزه وردپرس در کنار وردپرس‌پارسی برگزار می‌شد و مسائل مربوط به این حیطه و از جمله وردکمپ مورد بحث قرار می‌گرفت. این بار با رایزنی‌هایی که با تیم اصلی وردپرس داشتیم در بخش دوم این رویدادها قصد داریم که میتاپ‌ها و جلسات وردپرسی را به صورت آزاد برگزار کنیم تا تمامی علاقه‌مندان و دوست‌داران وردپرس فرصت حضور داشته باشند و با گردهمایی، جامعه کاملتری از دوست داران وردپرس بسازیم و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم.   بدیهی است که این رویدادها با رویکرد مثبت در جهت سود رسانی به جامعه وردپرس و افراد حاضر در آن برگزار می‌شود و برای تمامی علاقه‌مندان به وردپرس است. پس اگر یک کاربر معمولی وردپرس یا یک توسعه دهنده هستید می‌توانید در این رویدادها شرکت کنید. ما در ملاقات‌هایمان از موارد مختلف و کاربردی وردپرس صحبت می‌کنیم و علاقمند به توسعه هر چه بیشتر وردپرس در ایران هستیم. ما وردپرس را دوست داریم. عضویت در این گروه برای همه افرادی که مایل به پیوستن هستند بدون در نظرگرفتن توانایی‌ها، مهارت‌ها، وضعیت مالی و یا معیارهای دیگر باز و رایگان است. فضای میتاپ‌ها و جلسات ما دوستانه و آزادنه و دور از هرگونه تبعیض و رفتارهای زننده است. بر این اساس از تمامی دوستانی که علاقه‌مند به شرکت در میتاپ‌های وردپرس هستند دعوت می‌شود تا از طریق لینک زیر در سایت میتاپ اقدام به ثبت‌نام کنند و منتظر خبرهای برگزاری جلسات در آینده باشند . لینک ثبت نام و عضویت : https://www.meetup.com/Iran-WordPress-Meetup    
    • Saeed Fard

نسخه جدید وردپرس پارسی رونمایی شد   05/09/96

در پنجمین سال فعالیت از وردپرس پارسی و بعد از ارائه خدمات و سرویس‌های متفاوت به جامعه وردپرس ، برآن شدیم که نسخه جدید سایت وردپرس‌پارسی را بر اساس نیازها و خدمات جدیدی که قرار است ارائه شود طراحی و رونمایی کنیم ، از این جهت امروز یک ورژن از نسخه جدید رونمایی شد. در ادامه به معرفی بخش‌های مختلف سایت می‌پردازیم.     در دوره فعالیت گروه وردپرس‌پارسی بیش از 13 افزونه مختلف به صورت رایگان از طرف گروه برای وردپرس نوشته و منتشر شد که در مجموع دارای 100هزار نصب فعال روی سایت‌های وردپرسی است و 500هزاربار از مخزن پلاگین‌های وردپرس دانلود شده‌اند. به همین دلیل قسمت اول وب‌سایت مختص معرفی افزونه‌های گروه وردپرس‌پارسی طراحی شده است که در آن لیستی کامل از افزونه‌ها به همراه توضیحات در اختیار کاربران است . روند تولید افزونه‌های رایگان در جهت توسعه و بومی‌سازی بیشتر وردپرس از طرف وردپرس پارسی ادامه دارد و بزودی افزونه‌های دیگری به آرشیو اضافه خواند شد.   گروه وردپرس‌پارسی که تا به این‌جا تمرکز بیشتر خود را روی پشتیبانی رایگان از وردپرس گذاشته بود تا مشکلات کاربران وردپرس فارسی را حل کند که حاصل این فعالیت 18 هزار کاربر در انجمن با 43 هزار موضوع و 255 هزار سوال جواب است، قرار است من بعد در عرصه آموزش وردپرس وارد شود و از تخصص اعزای گروه در این حوزه نیز استفاده کند تا مرجعی کامل، اصولی و درست برای آموزش وردپرس ایجاد شود. قسمت دوم وب‌سایت مربوط به مقالات و آموزش‌هایی است که روی وردپرس پارسی از طرف اعضای آن ارسال می‌شود.   در دنیای وردپرس اتفاقات مختلفی در حال روی دادن است که دانستن آن‌ها میتونه برای ما جالب و جذاب باشه، برگزاری وردکمپ‌ها، معرفی سرویس‌ها و خدمات جدید و ... که از جمله اخبار مهم در این حوزه می‌توان برگزاری اولین همایش وردپرس ایران در سال 93 و همایش‌های دیگر مربوط به وردپرس و معرفی سیاره وردپرس و همینطور خبر برگزاری میتاپ‌های وردپرسی در ایران اشاره کرد ، در قسمت آخر وب‌سایت به معرفی موارد این چنینی پرداخته می‌شود و همینطور گزارش‌های مرتب از فعالیت‌ها، میتاپ‌ها و رویدادهای وردپرسی در آن ارائه می‌شود .   در ادامه این فعالیت‌ها بزودی شاهد اخبار جدیدی از وردپرس‌پارسی خواهید بود. شما نیز به عنوان یکی از کاربران این جامعه وردپرسی می‌توانید ما را در توسعه هر چه بیشتر وردپرس یاری کنید. لینک مستقیم خبر : http://wp-parsi.com/wpparsi-new-version  
Detroit-City

تفاوت حجم دیتابیس 2 سایت کاملا مشابه از چیست؟

20 پست در این موضوع قرار دارد

سلام

من از سایت اول خروجی گرفتم (برون بری همه محتوا) و در سایت جدید ایمپورت کردم(با تصاویر).

مشکل با حجم فایل ها ندارم, ولی چرا حجم دیتابیس سایت اول 223 مگابایت و سایت دوم (سایت جدید) 73 مگابایت هست؟ (این دو سایت مطالب کاملا مشابهی دارند.)

آیا در هنگام درون ریزی محتوایی جا مانده (خودم با کلی برسی به این نتیجه نرسیدم). پس دلیل چی هست؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

در سایت اول شما قبلا افزونه هایی داشتید که الان در سایت دوم ندارید... به همین دلیل اثرات اون افزونه ها توی سایت جدید وجود نداره... حتی ممکنه همون افزونه هارو الان تو سایت دوم هم داشته باشید... ولی اون افزونه ها ممکنه اطلاعات قدیمی روهم داشته باشن... به همین دلیل حجم دیتابیس اولی سنگین تره...

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ممنون

بله درست هست در سایت دوم از قالب و افزونه های دیگه ای استفاده میکنم.

حجم دیتابیس سایت اول خیلی بیشتر از سایت دوم هست (3 برابر), آیا اطلاعات بیخودی در دیتابیس وجود دارد؟ قابل پاک شدن هست؟

قبل از ارسال این تیکت از افزونه WP-Optimize استفاده کردم ولی حجم قابل توجهی کم نشد.!

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این مشکل میتونه خیلی گسترده باشه

بهتره دیتابیس ها رو روی مای اس کو ال ایمپورت کنید و ببینید کدوم جدول چه حجمی داره و اون رو با دیتا بیس دیگر مقایسه کنید و اختلاف رو پیدا کنید

این اختلاف میتونه از افزونه ها و تنظیماتش و دیتا هاش باشه

میتونه از قالب و تنظیمات و دیتا هاش باشه

از تعداد پست ها و تعداد رو نوشت های انتشار شده و نشده باشه

از بهینه سازی شدن یا نشدن باشه و...

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افرونه کش هم رو سایت اولتون داشتید ؟

خیر افزونه کش نصب نکردم.

افزونه هایی که روی سایت اول هست و روی سایت دوم نیست, Revision Control - Newsletter - Black Studio TinyMCE Widget

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه Revision Control میتونه تاثیر زیادی داشته باشه اگه تعداد پست ها بالا باشه

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه Revision Control میتونه تاثیر زیادی داشته باشه اگه تعداد پست ها بالا باشه

لطف میکنید توضیح بدید این افزونه Revision Control چیکار میکنه؟ چون این افزونه بهمراه قالب خریداری شده نصب شد.

سایت من فروشگاهی هست و از ووکامرس استفاده میکنم.

این افزونه قابل حذف شدن هست؟ یعنی مشکلی برای سایت پیش نمیاد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

این افزونه رونوشت های مطالب (یا محصولات رو مدیریت میکنه)

شما مثلا امروز یه پست می نویسید

فردا تغییرش میدید

پس فردا تغییر

...

همه این تغییرات رو وردپرس نگه میداره که اگه خواستی بتونی همون پست اول رو نمایش بدید

شاید بگید من فقط یه بار مینویسم مطالب رو اما رونوشت ریز تر از اینه توی یه سیکلی بعد از مدت زمان خاصی محتوا رو ذخیره میکنه که اگه نت قط شد اتفاقی افتاد تا یه حدی رو ذخیره شده باشه

این افزونه رونوشت های اضافی یه پست رو کنترل میکنه (حذف میکنه یا تعدادش رو کم میکنه)

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه Revision Control را حذف کردم.

الان حجم جدول wp_options تو php myAdmin سایت اول 185 و در سایت دوم 20 مگابایت هست.

یعتی تنضیمات وردپرس این همه حجم گرفته؟ میشه حجم جدول wp_options را کم کرد؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

افزونه هایی هستن که از این جدول استفاده می کنند

محتوای جداول رو بررسی کنید

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وقتی جدول wp_options را باز میکنم 23000 صفحه داره و وقتی به صفحه 23000 میرم تعداد صفحات میشه 31000 و وقتی روی صفحه 31000 میرم برمیگرده صفحه 1

بیشترین محتوای این جدول (Option name) زیر هستند.

transient_timeout

transient_wc

اگه این اطلاعات مربوط به افزونه باشند, افزونه حذف بشه این اطلاعات هم حذف میشند یا خیر؟

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعضی هاستینگ ها از فصای هساتینگ خودتون برای بک آپ گرفتن استفاده میکنند

تو مسیر root هاستتون فولدری باید باشه با نام temp یا tmp که یه سری فایل ها رو بصورت موقت اونجا نگه داری میکنه که ضروری نیستند و بعد از اینکه کارش با اون فایل و اطلاعات تموم شد پاک نمیشن !

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

بعضی هاستینگ ها از فصای هساتینگ خودتون برای بک آپ گرفتن استفاده میکنند

تو مسیر root هاستتون فولدری باید باشه با نام temp یا tmp که یه سری فایل ها رو بصورت موقت اونجا نگه داری میکنه که ضروری نیستند و بعد از اینکه کارش با اون فایل و اطلاعات تموم شد پاک نمیشن !

سلام

من از دایرکت ادمین استفاده میکنم و فضای Size هر پوشه و فایل کاملا مشخصه و مشکل من حجم فایل ها یا پوشه ها نیست(لطفا این پست را از اول بخوانید).

مشکل حجم دیتابیس هست (حجم دیتابیس 3 برابر حجم واقعی مطالب هست) که ضاهرا یک افزونه باعث این مشکل شده و با حذف اون افزونه حجم دیتابیس تغییر نکرده.

0

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

وقتی جدول wp_options را باز میکنم 23000 صفحه داره و وقتی به صفحه 23000 میرم تعداد صفحات میشه 31000 و وقتی روی صفحه 31000 میرم برمیگرده صفحه 1

بیشترین محتوای این جدول (Option name) زیر هستند.

transient_timeout

transient_wc

اگه این اطلاعات مربوط به افزونه باشند, افزونه حذف بشه این اطلاعات هم حذف میشند یا خیر؟

بعضی از افزونه ها جداول خودشونم پاک میکنند بعضی ها پاک نمیکنند بستگی به کد نویسی افزونه داره

3

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

سلام

من از دایرکت ادمین استفاده میکنم و فضای Size هر پوشه و فایل کاملا مشخصه و مشکل من حجم فایل ها یا پوشه ها نیست(لطفا این پست را از اول بخوانید).

مشکل حجم دیتابیس هست (حجم دیتابیس 3 برابر حجم واقعی مطالب هست) که ضاهرا یک افزونه باعث این مشکل شده و با حذف اون افزونه حجم دیتابیس تغییر نکرده.

سلام

ببینید با بهینه سازی حجم چه تغییری میکنه : http://mrprogrammer.net/%d8%a8%d9%87%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%be%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3/

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

ببینید من خودم این مشکلو داشتم دلیل 100 درصدیشم به نظر من نصب افزونه هایی هست که پس از حذف شدن فایل هاشونو از دیتابیس پاک نمیکنن

تنها راهی که وجود داره اینه به صورت دستی جداول اضافه رو پاک کنید

یه افزونه هم بود برای اینکار الان یادم نیست کل جداول افزونه هارو لیست میکرد بعد خودتون دستی پاک میکردید (یادم بیاد توی تاپیک اسمشو میزارم براتون)

با بهینه سازی و... شاید بتونید کمی از حجم رو پاک کنید

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

در صورتی که به هر حالی، با trasient_wc مشکل دارین، شما میتونین اونو حذف کنید، چون چیز خاص و مهمی داخلش سیو نشده (در بیشتر موارد)

موفق باشید.

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

دوست عزیز!

دلایل افزایش حجم دیتابیس موارد زیر میتونه باشه : استفاده از آمارگیر ها - افزونه هایی که داخل wp_options جداول wp_sessions... و _transient ها و .... استفاده میکنند و .....

شما افزونه wp_optimize رو به نظرم نصب داشته باشی عالیه . جهت کاهش حجم دیتابیس و پاک کردن اطلاعات اضافی .

2

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

البته به نظرم این تایپیک فقط داره دور خودش دور میزنه، بدون اینکه چیزی بر ارزش علمی این تایپیک اضافه بشه... همه دوستان یک نظر رو دارند...

از آغازگر تایپیک تقاضا دارم که اگر مسئله مهم دیگه ای وجود نداره، تایپیک رو ادامه ندن تا کش بیاد...

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

درست شد.

افزونه Optimize Database after Deleting Revisions مشکل را حل کرد.

از همه دوستان تشکر میکنم.

1

به اشتراک گذاری این پست

لینک به پست

برای ارسال نظر یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید نظر ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در انجمن ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری