رفتن به مطلب

عوض کردن دسته بندی یک نوشته روی سئو تاثیر داره؟

mahdi120012

پست های پیشنهاد شده

سلام

از عنوان مطب معلومه منظورم چیه

ولی یه توضیح کوچیک میدم

مثلا من یه مطلب رو توی دسته بندی عکس ذخیره کردم

حالا میخوام همین مطلب رو از دسته بندی عکس بردارم و در دسته بندی فیلم قرار بدم

یعنی یه دسته جدید به اسم فیلم بسازم و اون مطلب رو توی فیلم ها قرار بدم و دیگه توی دسته بندی عکس وجود نداشته باشه ، چون عکس نیست اشتباهی ارسال شده

حالا این کار روی حدود 30 تا از مطالب پربازدید سایتم انجام بدم، روی سئو تاثیر داره و ایا بازدید ان مطالب کم نمیشه ؟

ویرایش شده توسط mahdi120012
لینک به ارسال

اگر توی آدرس پست ها دسته بندی وجود داشته باشه با انتقال به دسته جدید آدرس پست ها هم تغییر میکنه و مطمئنا تاثیر منفی داره ولی اگه اینطور نیست تاثیر منفیش میتونه کمتر باشه.

اگر براتون مشکلی نداره میتونید این مطالب رو همزمان در هر دو دسته بندی داشته باشید.

لینک به ارسال

با سلام . ببخشید منم یه همچین سئوال مشابهی دارم .

قبلا یه دسته ی مادر داشتم که زیردسته نداشت و مطالب رو در اون دسته مادر منتشر میکردم و فقط تیک دسته مادر رو میزدم ، ولی بعد از مدتی که دیدم تعداد مطالب بیشتر شد ، واسه هدفمند کردن مطالب ، واسه اون دسته ی مادر ، زیردسته هم تعریف کردم و اون مطالب قبلی رو ( باتوجه به مرتبط بودن ) بین زیردسته های اون دسته ی مادر پخش کردم و علاوه بر تیک دسته ی مادر ، تیک زیردسته های جدید رو هم برای مطالب قدیمی زدم . آیا اینکار برای سئو ضرر داره ؟

ضمنا پیوند یکتای سایت : %postname% هست و در مطالب فقط عنوان نوشته میاد و دسته بندی مطالب رو نمیزاره .

ویرایش شده توسط آرشام . رادمهر
لینک به ارسال

با سلام . ببخشید منم یه همچین سئوال مشابهی دارم .

قبلا یه دسته ی مادر داشتم که زیردسته نداشت و مطالب رو در اون دسته مادر منتشر میکردم و فقط تیک دسته مادر رو میزدم ، ولی بعد از مدتی که دیدم تعداد مطالب بیشتر شد ، واسه هدفمند کردن مطالب ، واسه اون دسته ی مادر ، زیردسته هم تعریف کردم و اون مطالب قبلی رو ( باتوجه به مرتبط بودن ) بین زیردسته های اون دسته ی مادر پخش کردم و علاوه بر تیک دسته ی مادر ، تیک زیردسته های جدید رو هم برای مطالب قدیمی زدم . آیا اینکار برای سئو ضرر داره ؟

ضمنا پیوند یکتای سایت : %postname% هست و در مطالب فقط عنوان نوشته میاد و دسته بندی مطالب رو نمیزاره .

درود

اگه مطالب رو به مسیر جدید ریدیرکت دائم یا 301 کنید، مشکلی پیش نمیاد.

لینک به ارسال

درود

اگه مطالب رو به مسیر جدید ریدیرکت دائم یا 301 کنید، مشکلی پیش نمیاد.

مسیر جدیدی ایجاد نشده ، فقط زیردسته به دسته بندی مادر اضافه شده و علاوه بر تیک دسته ی مادر ، تیک زیردسته هم خورده شده ، که از نظر جستجوی گوگل فکر نکنم به خطای 404 بخوره ، چون همونطور که عرض کردم در لینک نوشته ها ( پیوند یکتای نوشته ها ) دسته بندی وجود نداره و فقط عنوان نوشته رو داخل لینک نشون میده . حالا چرا باید ریدایرکت کنم ؟ ریدایرکت مگه واسه زمانی نیست که یک لینک که آدرسش عوض شده رو به آدرس جدید منتقل کنه ؟

لینک به ارسال

اگه دسته بندی توی آدرس پست ها باشه با ریدایرکت 301 یک افت کوچیک میکنه و برطرف میشه (البته افت تغییر آدرس برطرف میشه شاید آدرس به رتبه قبلی بر نگرده)

اگه دسته بندی توی آدرس پست ها نباشه معنی و مفهوم مطلب عوض میشه (قبلا یه بخشی از سایت که همش روی عکس تاکید داشت به این مطلب لینک داده بود الان یه جایی که فیلم مضوعشه ... پس رتبه توی عکس افت رتبه تو فیلم رشد میکنه)

البته همه اینها بستگی رقیب هاتون توی کلمات مد نظر داره

لینک به ارسال
مسیر جدیدی ایجاد نشده ، فقط زیردسته به دسته بندی مادر اضافه شده و علاوه بر تیک دسته ی مادر ، تیک زیردسته هم خورده شده ، که از نظر جستجوی گوگل فکر نکنم به خطای 404 بخوره ، چون همونطور که عرض کردم در لینک نوشته ها ( پیوند یکتای نوشته ها ) دسته بندی وجود نداره و فقط عنوان نوشته رو داخل لینک نشون میده . حالا چرا باید ریدایرکت کنم ؟ ریدایرکت مگه واسه زمانی نیست که یک لینک که آدرسش عوض شده رو به آدرس جدید منتقل کنه ؟

مگه شما نگفتید "اون مطالب قبلی رو ( باتوجه به مرتبط بودن ) بین زیردسته های اون دسته ی مادر پخش کردم" ،

خوب یعنی این که شما مسیر اون مطالب رو عوض کردید،

ببینید مثلا شما یک مقاله در این لینک دارید:

www.example.com/main-cat/article1.html

بعد شما یک زیر دسته به دسته اصلی اضافه می کنید و مقاله ای که در دسته اصلی بوده رو به زیر دسته منتقل می کنید:

www.example.com/main-cat/sub-cat/article1.html

اگه شما منظورتون اینه، پس یعنی مسیر مقاله شما عوض شده،

وقتی مسیر یک لینک عوض بشه باید از ریدیرکت 301 استفاده کنید، تا موتور های جستجو متوجه مسیر جدید بشن و موقعیت مطالبتون حفظ شه.

لینک به ارسال

مگه شما نگفتید "اون مطالب قبلی رو ( باتوجه به مرتبط بودن ) بین زیردسته های اون دسته ی مادر پخش کردم" ،

خوب یعنی این که شما مسیر اون مطالب رو عوض کردید،

مسیر مطلب رو عوض نکردم چون وقتی از پیوند یکتای %Postname% استفاده بشه که مسیر مطلب عوض نمیشه مگر اینکه دوباره عنوان و پیوند یکتای یک لینک رو عوض کنیم که مسیر لینک قبلی به 404 بخوره . درست عرض می کنم ؟

ببینید مثلا شما یک مقاله در این لینک دارید:

www.example.com/main-cat/article1.html

بعد شما یک زیر دسته به دسته اصلی اضافه می کنید و مقاله ای که در دسته اصلی بوده رو به زیر دسته منتقل می کنید:

www.example.com/main-cat/sub-cat/article1.html

اگه شما منظورتون اینه، پس یعنی مسیر مقاله شما عوض شده،

وقتی مسیر یک لینک عوض بشه باید از ریدیرکت 301 استفاده کنید، تا موتور های جستجو متوجه مسیر جدید بشن و موقعیت مطالبتون حفظ شه.

بله حرف شما درسته ولی بحث من اینجاست که گوگل وقتی بخواد کاربری رو به یک سایت هدایت کنه آدرس پست واسش مهمه یعنی مثلا یک کاربر میخواد درباره "خبر زلزله "جستجو کنه و گوگل میاد نتایجی که اخبار زلزله دارن رو نشونش میده که در اون موقع وقتی کاربر روی یک لینک کلیک کنه ، اون لینک ، همون لینک مطلبه .

من عرض کردم در مطالبم دسته بندی ها وجود نداره و فقط عنوان پست وجود داره .

این مثالی که شما زدید یعنی اینکه علاوه بر عنوان پست ، دسته بندی اون پست هم ، در لینک ( یا همون آدرس ) مطالب وجود داشته باشه و در اونصورت مطابق حرف شما اگه دسته بندی به اون مطلب اضافه کنیم ، چون در لینک مطلب تغییر ایجاد شده و یک دسته بندی اضافه شده به خطای 404 میخوره ، مثله بعضی سایتها که علاوه بر عنوان مطلب ، دسته بندی اون مطلب هم در آدرس لینکهاشون هست .

حالا به نظرتون چیو باید ریدایرکت کنم ؟ وقتی که آدرس مطالبم تغییر نکرده و فقط در قسمت دسته بندی اون مطلب ، زیر دسته هم اضافه شده .

آیا درست عرض کردم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید .

ویرایش شده توسط آرشام . رادمهر
لینک به ارسال

مسیر مطلب رو عوض نکردم چون وقتی از پیوند یکتای %Postname% استفاده بشه که مسیر مطلب عوض نمیشه مگر اینکه دوباره عنوان و پیوند یکتای یک لینک رو عوض کنیم که مسیر لینک قبلی به 404 بخوره . درست عرض می کنم ؟

بله حرف شما درسته ولی بحث من اینجاست که گوگل وقتی بخواد کاربری رو به یک سایت هدایت کنه آدرس پست واسش مهمه یعنی مثلا یک کاربر میخواد درباره "خبر زلزله "جستجو کنه و گوگل میاد نتایجی که اخبار زلزله دارن رو نشونش میده که در اون موقع وقتی کاربر روی یک لینک کلیک کنه ، اون لینک ، همون لینک مطلبه .

من عرض کردم در مطالبم دسته بندی ها وجود نداره و فقط عنوان پست وجود داره .

این مثالی که شما زدید یعنی اینکه علاوه بر عنوان پست ، دسته بندی اون پست هم ، در لینک ( یا همون آدرس ) مطالب وجود داشته باشه و در اونصورت مطابق حرف شما اگه دسته بندی به اون مطلب اضافه کنیم ، چون در لینک مطلب تغییر ایجاد شده و یک دسته بندی اضافه شده به خطای 404 میخوره ، مثله بعضی سایتها که علاوه بر عنوان مطلب ، دسته بندی اون مطلب هم در آدرس لینکهاشون هست .

حالا به نظرتون چیو باید ریدایرکت کنم ؟ وقتی که آدرس مطالبم تغییر نکرده و فقط در قسمت دسته بندی اون مطلب ، زیر دسته هم اضافه شده .

آیا درست عرض کردم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید .

متوجه شدم، ببینید ساختار پست ها شما از لحاظ سئو مناسب نیست،‌ یعنی پست بدون دسته بندی اصلی وجود داره،

بهتره دسته بندی ها رو به ساختار پیوند های یکتا پست هاتون اضافه کنید:

/%category%/%postname%/

و برای ریدیرکت پست ها از افزونه Simple 301 Redirects استفاده کنید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...