رفتن به مطلب

مشکل در نقشه سایت

پست های پیشنهاد شده

سلام

من چند وقته نقشه سایتم دچار مشکل شده نقشه سایت به صورت زیر هست

http://barato.ir/sitemap.xml

اینو باز میکنه ولی بخوای یکی از موارد داخل این صفحه رو باز کنی ارور 404 میده نمونه

http://barato.ir/sitemap-pt-post-2015-06.xml

تمام پلاگین ها رو غییر فعال هم کردم اما مشکل حل نشد خلاصه کلی از وب ها رو گشتم برای رفع مشکل راه حلی پیدا نکردم

در حالی که فایل زیر که با پسوند gz هست باز میشه بدون مشکل

http://barato.ir/sitemap-pt-post-2015-06.xml.gz

به نظرتون مشکل میتونه از چی باشه ؟

Help Me

لینک به ارسال

.htaccess و پیوندهای یکتا سایتتان را چک کنید .

همچنین بد نیست یکبار دیگر افزونه فوق را نصب کنید .

موفق باشید .

لینک به ارسال

پیوند یکتا رو چک کنم یعنی چی ؟

چند بار تا خالا حذف و نصب کردم نشده

تا حدود دو هفته پیش درست بود اینجوری شده

اینم کدهای htacc ببینید مشکل داره یا نه !

# Some hosts require RewriteBase to make RewriteRules work.
RewriteBase /
# Google SEO workaround for search.php highlights:
# Make this rule the first rewrite rule in your .htaccess!
RewriteRule ^([^&]*)&(.*)$ http://barato.ir/$1?$2 [L,QSA,R=301]
# Google SEO 404:
ErrorDocument 404 /misc.php?google_seo_error=404
# Google SEO Sitemap:
RewriteRule ^sitemap\-([^./]+)\.xml$ misc.php?google_seo_sitemap=$1 [L,QSA,NC]
# Google SEO URL Forums:
RewriteRule ^Forum\-([^./]+)$ forumdisplay.php?google_seo_forum=$1 [L,QSA,NC]
# Google SEO URL Threads:
RewriteRule ^Thread\-([^./]+)$ showthread.php?google_seo_thread=$1 [L,QSA,NC]
# Google SEO URL Announcements:
RewriteRule ^Announcement\-([^./]+)$ announcements.php?google_seo_announcement=$1 [L,QSA,NC]
# Google SEO URL Users:
RewriteRule ^User\-([^./]+)$ member.php?action=profile&google_seo_user=$1 [L,QSA,NC]
# Google SEO URL Calendars:
RewriteRule ^Calendar\-([^./]+)$ calendar.php?google_seo_calendar=$1 [L,QSA,NC]
# Google SEO URL Events:
RewriteRule ^Event\-([^./]+)$ calendar.php?action=event&google_seo_event=$1 [L,QSA,NC]
RewriteEngine on
# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
RewriteRule ^search/(.+)?$ /index.php?s=$1 [QSA,L]
php_value upload_max_filesize 100M
php_value post_max_size 100M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/xml text/css text/plain AddOutputFilterByType DEFLATE image/svg+xml application/xhtml+xml application/xml AddOutputFilterByType DEFLATE application/rdf+xml application/rss+xml application/atom+xml AddOutputFilterByType DEFLATE text/javascript application/javascript application/x-javascript AddOutputFilterByType DEFLATE application/x-font-ttf application/x-font-otf AddOutputFilterByType DEFLATE font/truetype font/opentype

لینک به ارسال

نقشه سایت رو حذف کنید یا غیر فعال کنید و دوباره از او بسازید و یادتون نره اگه از کش سرور استفاده میکنید خالیش کنید بعد نقشه سایت رو بسازید

لینک به ارسال

این افزونه رو غیر فعال و حذف کنید و از افزونه نقشه سایت ساز دیگری استفاده کنید

لینک به ارسال

بخش نقشه سایت این افزونه بنظر بنده خیلی خوب و بی نقص عمل میکنه

https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

لینک به ارسال
چه افزونه خوب دیگه ای برای این کار هست ؟ اسم بگید لطفا

افزونه های سئو مثل all seo in one pack یا wordpress seo by yoast هر دو قابلیّت فعّال شدن این امکان هست...

مشکل شما چندین بار توی هفته های اخیر در انجمن مطرح شده بعضی از موارد حل شدن و بعضی از موارد مجبور به نصب افزونه های دیگه شدن.

به نظر میرسه مشکل باید از افزونه باشه.

لینک به ارسال
بعد یک چیز دیگه عوض کردن نقشه سایت ضرر هم داره ؟ یعنی حذف قبلی و جایگزین کردن یک پلاگین دیگه

چون آدرس نقشه سایت شما ثابت میمونه گوگل کاری به پلاگین سازنده اش نداره... منتهی این افزونه تا اون افزونه یه سری تفاوت هایی داره نقشه سایتشون که بعد از یه مدّت حل میشه و گوگل کاملاً سازگار با نقشه سایت جدیدتون میشه.

لینک به ارسال

خیر نقشه سایت یه ابزار کمکیه برای خزش بهتر ربات هست وجودش خوبه ولی حذفش ضرری نداره

لینک به ارسال

ببخشید زیاد سوال میکنم ....

شما گفتین با

all seo in one pack این افزونه میشه نقشه ساخت ؟ یا من اشتباه فهمیدم !

چون خیلی وقته من اینو نصب دارم اما قسمتی برای ساخت نقشه نداره این افزونه ؟

بعد اگه با این نمیشه نقشه سایت ساخت این پلاگین که معرفی کردین

https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

در کنار

all seo in one pack میتونم استفاده کنم یا مشکل داره ؟!

لینک به ارسال

بهتره که کنار هم استفاده نشن چون باهم تداخل دارن

اگه all seo in one pack بخش نقشه نداره غیر فعالش کنید

افزونه ای که بنده گفتم رو نصب کنید و تنظیمات افزونه all seo in one pack رو ایمپورت کنید

لینک به ارسال
  • 3 ماه بعد...

دوستان من علیرغم اینکه بعد از submit کردن نقشه سایتم در گوگل وبمستر پست های زیادی ارسال کردم اما در قسمت URLs submitted تعداد لینک ها اصلا تغییر نمی کند و همون تعداد اولیه است .مشکل از چی میتونه باشه .افزونه Yoast دارم. در قسمت گوگل وبمستر هم هیچ اروری در هیچ قسمتی ندارم

لینک به ارسال
دوستان من علیرغم اینکه بعد از submit کردن نقشه سایتم در گوگل وبمستر پست های زیادی ارسال کردم اما در قسمت URLs submitted تعداد لینک ها اصلا تغییر نمی کند و همون تعداد اولیه است .مشکل از چی میتونه باشه .افزونه Yoast دارم. در قسمت گوگل وبمستر هم هیچ اروری در هیچ قسمتی ندارم

سلام ، چک کنید ببینید که سایت مپتون مربوط به همین افزونه است یا نه (یعنی تداخلی نداره با یه فایلی که از قبل ساخته باشین احیاناً یا نه) ، ببینید آدرس سایت مپتون آدرس اصلی هست یا نه. اگر اینکار ها رو انجام دادید و فرقی نکرد چک کنید ببینید که URL های sitemap تون واقعاً داره بیشتر میشه یا نه ؟ در انتها میتونید سایت مپ رو یک بار حذف کنید و بدید افزونه دوباره بسازه

ببخشید زیاد سوال میکنم .... شما گفتین با

all seo in one pack این افزونه میشه نقشه ساخت ؟ یا من اشتباه فهمیدم !

چون خیلی وقته من اینو نصب دارم اما قسمتی برای ساخت نقشه نداره این افزونه ؟

بعد اگه با این نمیشه نقشه سایت ساخت این پلاگین که معرفی کردین

https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/ در کنار

all seo in one pack میتونم استفاده کنم یا مشکل داره ؟!

سلام ، این افزونه خیلی کامل پشتیبانی میده سئو رو ولی خب خیلی ها کار باهاش رو (هرچند ساده ساخته شده) رو یاد ندارن.

به قسمت feature برید و xml sitemap رو فعّال کنید ، قسمت social meta هم مفید هست

لینک به ارسال

سلام ، چک کنید ببینید که سایت مپتون مربوط به همین افزونه است یا نه (یعنی تداخلی نداره با یه فایلی که از قبل ساخته باشین احیاناً یا نه) ، ببینید آدرس سایت مپتون آدرس اصلی هست یا نه. اگر اینکار ها رو انجام دادید و فرقی نکرد چک کنید ببینید که URL های sitemap تون واقعاً داره بیشتر میشه یا نه ؟ در انتها میتونید سایت مپ رو یک بار حذف کنید و بدید افزونه دوباره بسازه

سلام ، این افزونه خیلی کامل پشتیبانی میده سئو رو ولی خب خیلی ها کار باهاش رو (هرچند ساده ساخته شده) رو یاد ندارن.

به قسمت feature برید و xml sitemap رو فعّال کنید ، قسمت social meta هم مفید هست

سلام

آره من فقط از سایت مپ Yoast استفاده میکنم

چطور بفهمم که از قبل فایلی وجود نداشته؟

همینطور چطور از طریق افزونه دوباره نقشه بسازم من جایی واسه اینکار پیدا نکردم

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

لینک به ارسال
سلام آره من فقط از سایت مپ Yoast استفاده میکنم چطور بفهمم که از قبل فایلی وجود نداشته؟ همینطور چطور از طریق افزونه دوباره نقشه بسازم من جایی واسه اینکار پیدا نکردم Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

اینکه از قبل وجود داشته یا نداشته رو باید چک کنید ببینید که سایت مپ ساخته شده مربوط به این افزونه هست یا نه (یعنی همون کاری که گفتم که ببینید تعداد URL ها تغییر میکنه یا نه)

برای ساخت دوباره اش هم وارد تنطیمات افزونه بشید و گزینه بروزرسانی نقشه رو بزنید.

لینک به ارسال

اینکه از قبل وجود داشته یا نداشته رو باید چک کنید ببینید که سایت مپ ساخته شده مربوط به این افزونه هست یا نه (یعنی همون کاری که گفتم که ببینید تعداد URL ها تغییر میکنه یا نه)

برای ساخت دوباره اش هم وارد تنطیمات افزونه بشید و گزینه بروزرسانی نقشه رو بزنید.

اره تعداد لینک ها در نقشه سایت تغییر میکند

در ضمن من اصلا از افزونه ی دیگری برای نقشه سایت استفاده نکرده و نمیکنم

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

لینک به ارسال
اره تعداد لینک ها در نقشه سایت تغییر میکند در ضمن من اصلا از افزونه ی دیگری برای نقشه سایت استفاده نکرده و نمیکنم Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

خب اگر توی فایلتون تغییر میکنه و توی گوگل وبمستر نه چک کنید ببینید احیاناً توی گوگل وب مستر اشتباهی آدرس یه سایت مپ دیگه رو ندادید ، اگر نداده بودید یه بار تست کنید سایت مپ رو + اگر باز هم درست نشد سایت مپ رو از گوگل وبمستر حذف و دوباره براش ارسال کنید (توی افزونه هم گزینه notify google رو روشن کنید)

لینک به ارسال
خب اگر توی فایلتون تغییر میکنه و توی گوگل وبمستر نه چک کنید ببینید احیاناً توی گوگل وب مستر اشتباهی آدرس یه سایت مپ دیگه رو ندادید ، اگر نداده بودید یه بار تست کنید سایت مپ رو + اگر باز هم درست نشد سایت مپ رو از گوگل وبمستر حذف و دوباره براش ارسال کنید (توی افزونه هم گزینه notify google رو روشن کنید)

سلام

سایت مپ دوباره حذف و یه بار دیگه اضافه کردم الان درست شد انگار اما در افزونه YOAST قسمت نقشه سایت گزینه notify google ندارد. برای شما این گزینه وجود دارد؟

سپاس

لینک به ارسال
سلام سایت مپ دوباره حذف و یه بار دیگه اضافه کردم الان درست شد انگار اما در افزونه YOAST قسمت نقشه سایت گزینه notify google ندارد. برای شما این گزینه وجود دارد؟ سپاس

اگر وجود نداره یعنی به صورت پیشفرض روشنه (افزونه all seo in one pack این گزینه رو داره که میتونن دوستان که بعد ها این تاپیک رو میخونن روشنش کنن)

موفّق باشید.

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...