رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی برای ادامه برنامه نویسی

mosa5445

پست های پیشنهاد شده

با عرض سلام و ادب به شما دوستان گرامی بنده محمد هستم 16 ساله ساکن مشهد

لطفا اگر شروع به خواندن کردین تا اخر بخوانید خیلی مهمه

من از 2 سال پیش تصمیم جدی گفتم تا توی یک قسمت از کامپیوتر حرفه بشم بعد از تحقیق های فروان دیدم از همه بیشتر از برنامه نویسی خوشم میاد تابستان سال گذشته موفق شدم HTML و CSS رو یاد بگیرم که پایه همه برنامه نویسی ها هستش و باید در ابتدا هر برنامه نویسی اونو یاد داشته باشه

الان که بیشتر توی این دنیای برنامه نویسی وارد شدم میبینم که به غیر از چیز های ساده برنامه نویسی خیلی چیز های پیده ای هم داره اما با هم علاقه دارم اما چند سوال مهم

کدام زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرم؟

در اینده و امروز از کدوم ربان برنامه نویسی بیشتر استفاده میشه؟

در کدوم زبان میشه خلاقیت بیشتری از خود نشان داد؟

الان این سوالات فکر منو به خودش مشغول کرده الان نزدیکه تابستون یعنی هفته دیگه تابستونه و فرصت عالی است برای پیشرفت توی این علم بزرگ

من خیلی از مقاله ها رو خواندم و دیدم اینقدر زبون هست که اسمشون رو اصلا نمیشه یاد گرفت اسمشون هم وحشتناکه مطمعنا همه شما دوستان گل حرفه ای با این مشکل توی سن من مواجه شدید

سردرگمیه عجیبیه میشه هر کدام از شما خوبان یک زبان برنامه نویسی رو که یاد دارید برای من شرح بدید بگین کارش چطوریه ایا میتونم چیز هایی رو توی این برنامه خلق کنم که خیلی محبوب بشه؟

در ضمن همه میدونین که تو سن من علاقه شدید نسبت به معروف شدن در اینده در ادم پیش میاد من این موضوعات رو نمیتونم با کسی از دوستانم در میام بزارم جون هیچ کس تا 5 کیلومتری من علاقه ای به این چیز ها نداره

اقا کلا سوال من اینه جطور میشه یک ادمی مثل بیلگتز شد ؟

ممنون از صبر و حوصلتون

لینک به ارسال

با عرض سلام و ادب به شما دوستان گرامی بنده محمد هستم 16 ساله ساکن مشهد

لطفا اگر شروع به خواندن کردین تا اخر بخوانید خیلی مهمه

من از 2 سال پیش تصمیم جدی گفتم تا توی یک قسمت از کامپیوتر حرفه بشم بعد از تحقیق های فروان دیدم از همه بیشتر از برنامه نویسی خوشم میاد تابستان سال گذشته موفق شدم HTML و CSS رو یاد بگیرم که پایه همه برنامه نویسی ها هستش و باید در ابتدا هر برنامه نویسی اونو یاد داشته باشه

الان که بیشتر توی این دنیای برنامه نویسی وارد شدم میبینم که به غیر از چیز های ساده برنامه نویسی خیلی چیز های پیده ای هم داره اما با هم علاقه دارم اما چند سوال مهم

الان این سوالات فکر منو به خودش مشغول کرده الان نزدیکه تابستون یعنی هفته دیگه تابستونه و فرصت عالی است برای پیشرفت توی این علم بزرگ

من خیلی از مقاله ها رو خواندم و دیدم اینقدر زبون هست که اسمشون رو اصلا نمیشه یاد گرفت اسمشون هم وحشتناکه مطمعنا همه شما دوستان گل حرفه ای با این مشکل توی سن من مواجه شدید

سردرگمیه عجیبیه میشه هر کدام از شما خوبان یک زبان برنامه نویسی رو که یاد دارید برای من شرح بدید بگین کارش چطوریه ایا میتونم چیز هایی رو توی این برنامه خلق کنم که خیلی محبوب بشه؟

در ضمن همه میدونین که تو سن من علاقه شدید نسبت به معروف شدن در اینده در ادم پیش میاد من این موضوعات رو نمیتونم با کسی از دوستانم در میام بزارم جون هیچ کس تا 5 کیلومتری من علاقه ای به این چیز ها نداره

ممنون از صبر و حوصلتون

دوست عزیز منم هم‌سن‌و‌سال شما هستم و خوشحال یه نوجوان دیگه به جای بیکاربودن و ایجاد مشکلات، به این جمع نوجوانای برنامه‌نویس پیوسته.

اولاً شما به فکر بیل‌گیتس‌شدن نباشید، شما به فکر این باشید که خودتون باشید.

اما در مورد سؤالات شما:

در حال حاضر بهترین آینده در زمینه برنامه‌نویسی‌های تحت وب و یا موبایل دیده میشه (که همون موبایل‌ها هم مجدداً به تحت‌وب متصل هستند).

به نظر من شما میتونید، یا PHP یاد بگیرید یا Python.

PHP در ایران، کاربرد خیلی زیادی داره، از همین انجمن تــــا فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی، از این زبان استفاده میکنن. از نظر درآمد خیلی عالیه، ولی تعداد برنامه‌نویساش با توجه به نیاز روز، در حال افزایشه. بنابراین شما اگه بخواید سرآمد این زمینه شناخته شید، راه زیادی رو در پیش دارین.

Python در ایران چندان شناخته شده نیست، ولی سیستم‌های زیادی از اون استفاده میکنن، مثل کافه‌بازار و دیوار. پایتون بسیار قوی هست و البته برای سیستم‌های کوچیک مناسب نیست و به درد Enterpriseهایی مثل Uber یا بازار میخوره.

در مورد شهرت، به شما پیشنهاد میکنم که اصلاً در برنامه‌نویسی به فکر شهرت، پول و ... نباشین که موفق نمیشین، نه بیل‌گیتس و نه استیو جابز، هر دو این موارد رو سم این کار میدونستن.

موفق باشید.

لینک به ارسال

اول همه باید ببینی خودت تو چه زمینه ایی علاقه داری (وب - دسکتاپ - موبایل و.... ) که وب فکر کنم بهتره البته دست هم زیاده توش !

حالا خود وب سمت سرور داره با سمت کاربر دوباره تصمیم گیری داری ! ببینید علاقت چیه !

بعد این که الان دیگه ی زبان به درد نمیخورهایدهمه چی بلد باشی ! به فرضاومدی سمت سرور دیگه هرچه زبان سمت سرور هست باید کار کنی البته یکیش رو تخصصی تر .... !

لینک به ارسال

بنده به شما java script پیشنهاد میکنم که هم تکمیل کننده اموزش هایی قبلیتون هست هم قدرت مانور بیشتری داره هم پایه خوبی برای زبان php هست

موفق باشید

خوشحالم که با این سن کم اینقدر مشتاقید

لینک به ارسال

سلام ، منم دقیقاً تو رنج همین سن و سالم.

تا چند وقت پیش نسبت به اینکه تا به حال توی هر کاری پا گذاشتم اون رو به هدفم رسوندم با اطمینان خاطر داشتم کار میکردم تند تند زبان های مختلف رو یاد میگرفتم تا اینکه دقیقاً 2-3 هفته ای هست دارم به آینده نگاه میکنم و یه سری احتمالات شکست رو میدم.

با توجّه به اینکه خیلی از دوستانم (یکیشونم مشهدی بود اتفاقاً) برنامه نویس بودن و به راحتی میتونستن یه سایت وردپرس رو در طول کمتر از یک روز طرّاحی کنن ولی بازم به خاطر کمبود درآمدش رفتن سراغ شاگردی مغازه (یعنی از دوستانم بودن که من واقعاً بهشون میگفتم دمتون گرم که اینقدر دست ماهری توی طرّاحی دارین ولی ول کردن رفتن شاگرد مغازه شدن!!!) تصمیم گرفتم توی این زمینه یه مقدار تحقیق کنم و چند روزی هست که دارم سر بچّه های انجمن و دوستان برنامه نویسم رو میخورم.

خب من خودم به شخصه به عنوان یه نوجوان 17 ساله بهم پیشنهاد های زیادی میشه ماهانه که سفارش ها رو قبول کنم ولی چون نیازی به پول ندارم قبولشون نمیکنم و سعی میکنم یادگیریم رو ادامه بدم و الآن فقط با چند شرکت به صورت جزئی کار میکنم که خدا رو شکر فعلاً کافیه برام.

ولی وقتی با خودم فکر میکنم که حداقل درآمد یه مرد باید ماهانه حدود 1 تا 2 میلیون تومن باشه میگم آدم اگرم طرّاح حرفه ای باشه خب مگه در ماه چند تا سفارش طرّاحی سایت میتونه بگیره؟!! اونم با حسب اینکه برای هر طرّاحیش 300 تومن بخواد بگیره یعنی هفته ای باید 2 تا سایت طرّاحی کنه تا به حداقل برسه و خب اینکارم امکانش کمه.

به همین دلیل احساس میکنم اگرم قراره برنامه نویسی رو ادامه بدیم برای شغل آینده باید از همه لحاظ تأمین باشیم و سمت سرور و وب و موبایل و کامپیوتر و فلان و فلان رو همه رو یاد داشته باشیم.

مسلماً شما باید تمام زبان های کاربردی رو تک به تک یاد بگیری.

پیشنهاد من اینکه (چون خودم تازه این مسیر رو طی کردم) بعد CSS و HTML بری سراغ Javascript زیاد توی عبارات و جملات خودت رو درگیر نکن! Javascript رو خیلی سریع و بدون تمرین بگذرون تا حدی که با ساختارش آشنا بشی (نهایتاً 2 هفته) و بعد برو سراغ زبان های دیگه ، اگر Java Script رو یاد بگیری خیلی ساده خانواده جاوا رو میتونی یاد بگیری که یعنی تو طرّاح نرم افزار قدری هستی.

اگر جاوا اسکریپت رو یاد گرفتی BootStrap هم خیلی خیلی ساده است و در حد 2 روز یاد میگیریش که خب خودش یعنی تو الآن یه طرّاح رسپانسیو هستی :)

زبان PHP هم ساختارش شباهت داره به Javascript که به راحتی میتونی یادش بگیری. (PHP در حد طرّاحی وردپرس خیلی آسونه و در حد 1 روز میتونی یادش بگیری ولی خب اصلش باید قوانین امنیّتی و سرورش رو یاد بگیری به مرور)

بعد از اینم فعلاً خودم دارم تصمیم میگیرم که چه زبان هایی رو باید ادامه بدم ، فکر کنم در دنیای امروز اگر زبان های مثل PHP CSS HTML Javascript BootStrap SQL XML Ajax jQuery رو یاد داشتی باشی بتونی از پس کار ها بر بیای.

منتهی مهم ترین مسئله مدرک هست که برای استخدام ها به دردت میخوره.

(خودم چون رشته ام علوم انسانی هست خیلی دنبال یه راه در رو هستم که بتونم یه مدرک کامپیوتر بگیرم در حد مدارک دانشگاهی چون به نظر خودم نسبت به اشخاصی که دیدم لیسانس نرم افزار و کامپیوتر رو آدم به راحتی میتونه بگیره چون واقعاً سطح علمی دانشگاه ها پایین هست)

در مورد مدرک اگر دوستان اینجا راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم ، وگرنه که چند روزی هست قصد ایجاد یه تاپیک رو دارم براش.

لینک به ارسال

CSS و HTML بیشتر بیس وب هست در APP نویسی کاربرد زیادی نداره

iهر زبانی برای کار خاصی هست مثلا بعضی زبانها وابسته به سیستم عامل هستن بعضی زبانها برای کاربردهای هوش مصنوعی و ریاضیات هستن بعضی زبانها مختص وب هستن

ولی بعضی زبانها کلی هستن مثل جاوا-پایتون-سی پلاس پلاس -دلفی

شما باید اول نیاز خودتونو ببینین واسه کار خاص یا دلتون میخواهید کد بنویسید یا قضیه مالی و بازار کار هم هست

بسته به انتخابتون میتونین برای شروع یک زبان رو انتخاب کنید

الان دوره نرم افزارهای موبایل و تحت وب هست برای شروع میتونین از php وjavascript یا python شروع کنید اگر بازار کار دات نت دارید میتونیند aspx و c# کار کنید

اینها بیشتر نسبی هست و زبانهای رایج در بازار ایران از کشورهای دیگه کمی متفاوت هست

(در ایران چیزی هست که تو دانشگاه یاد میدن عموما #c)

زبان برنامه نویسی مثل گل کوزه گری هست هر برنامه نویس بسته به تجربه خودش میتونه اونو تبدیل به برنامه دلخواه خودش بکنه در کد نویسی خلاقیت به خود برنامه نویس برمیگرده و تجربش ولی بعضی زبانها نسبت به بعضی دیگه راحتی بیشتری دارن یعنی شما رو درگیر جزییات نمیکنن من خودم به شخصه چند سال دلفی و سی پلاس پلاس کار کردم بعدش 3 سال asp.net کار کردم الان هم 3 سال هست php کار میکنم درسته به خاطر ماهیت این زبانها نمیشه اونها رو با هم مقایسه کرد ولی کدنویسی php خیلی لذت بخشتر از زبانهای دیگه بوده و انعطاف زیادتری نسبت به بقیه داره

ممنون از صبر و حوصلتون

زبانی انتخاب کنید که به کارتون بیاد

زبانی انتخاب کنید که یادگیریش برای شما راحت باشه

زبانی انتخاب کنید که افراد زیادی از اون استفاده کنن(مشکلی برخوردین بتونین رو نت یا در اطرافتون کسی رو پیدا کنید و ازش کمک بگیرید)

زیانی رو انتخاب کنید که روی نت اموزش مستندات کدهای نمونه خیلی زیاد داشته باشه

شما کارت خوب باشه همیشه شرکتهایی هستن که به دنبال افراد با استعداد باشن وحتی حاضر باشن به صورت دورکاری هم باهاش کار کنن

لینک به ارسال

دوستان پاسخ دادند فقط چند نکته اضافه میکنم

1- اگر فکر پول هستید و... این بدونید اشخاصی هستند با یک html و css درآمدی بالاتر از 10 برنامه نویس در ماه دارند پس زبان زیاد مهم نیست مهارت شما مهم است و خلاقیت

2- اگر فکر یادگیری هستید در دنیایی بی انتها قدم گذاشتید و زیاد از شاخه به شاخه دیگر نپرید که فقط ضرر برای شماست _ مهارت در یک زمینه خاص نشونه خاص بودن شماست و اون خاص بودن شمارو از بقیه برنامه نویسان جامعه جدامیکند و اهمیت به شما میدهد

3- زیاد به فکر این نباشید زبان x و یا y سخت است اگر میبینید شما علاقه به پلتفرم خاصی دارید حتما سراغ آن و پیش نیاز های آن بروید

4- syntax زبان های برنامه نویسی اکثرا مشابه هستند و زیاد به فکر این نباشید که اگر روزی python کار شدید نمیتونید با perl و یا Ruby بنویسید چون این طرز فکر تماماً غلط است

5-این سوال که در آینده چه زبانی استفاده میشه یک سوال اشتباه است . مثال میزنم در گذشته برای برنامه نویسی تحت وب بیشتر از asp.net استفاده میشد اما الان بنا به دلایل بسیار کسترده ای php جای آن را گرفته (از نظر بازار عمومی) و جالبتر زبان python داه قدرت میگیره و تا قدرت بگیره Ruby هم شروع به قدرت میکند و.... این روال همیشه ادامه دارد و ثابت نیست

------------

در نهایت علاقه خودتون پیدا کنید و بعد تصمیم بگیرید

لینک به ارسال

با خوندن نظرات دوستان لازم دونستم این پست رو بنویسم

اول اینکه بدونید با تسلط بر html5 css3 و اشنایی با کتابخونه های پرکاربرد js شما هم میتونید برنامه برای ویندوز بسازید هم وین فون هم اندروید هم تحت وب و این نوع اپ ها نسل جدید هستن و اینده خوبی دارن چون مصرف منابع بسیار پایین خروجی مناسب - الان با html5 , css3 بازی دو بعدی و سه بعدی میسازن مثلا سوپر ماریو یا انگری برد ... پس از هر زبانی میشه کلی پول در اورد

دوم اینکه اصلا بفکر بازار ایران نباشید ایران بازار بدی نداره الان و با سرعت انتشار اینترنت توی خونه ها احتمال داره اینده خیلی خوبی داشته باشه اما حیف یه متخصصه که تخصصش رو محدود کنه شما جهانی فکر کنید الان شما میتونید برید سایت تم فارست ببینید یه جوون مصری با ساخت قالب و افزونه برای وردپرس در امدی معادل یه میلیارد در سال رو داره ...

سوم اینکه در مورد روشات پول در اوردن حسابی تحقیق کنید و از روشات موثر استفاده کنید و یا حتی روش جدیدی خودتون ابداع کنید ... توی این فکر نباشد که چند زبان یاد بگیرید بعد یه سایت راه اندازی کنید منتظر بمونید مشتری بیاد تو سایتتون سفارش بده ... مثلا اگه میخواهید طراح وردپرس بشید هم سفارش بگیرید هم افزونه و قالب برای فروش توی سایتتون و سایت های مارکتینگ بذارید یا اصلا شما برید دنبال مشتری بنده با یه گشت یه هفته توی شهر شیراز سه چهار شرکت پیدا کردم که سایت میخواستن شرکت هایی که اگه ده تاشون رو طراحی کنید دیگه معروف میشید

اینم بگم همیشه سعی کنید خاص باشید بیایید بگید فلانی اینطوری موفق شده منم مث اون پیش برم کار درستی نیست در مورد زندگی نامه افرادی که راه شما رو رفتن مطالعه کنید و خوبی هاشون رو نگه دارید و سعی کنید یه چیزی بهتر و فراتر از اونها باشید

بنظر من درست عمل کنید در امدتون 2-10 میلیون در ماه خواهد بود بصورت میانگین - موفق باشید

لینک به ارسال

من از همه دوستان ممنونم که این قدر سریع جواب های کاملی دادن

نتیجه کلی که گرفتم این بوده که به دنبال علاقه ام برم و ببینم چی رو دوست دارم راستش من به زبان asp علاقه دارم و میخواهم که تابستون امسال برم کلاس میشه از نت هم یاد گرفت اما کلاس حضوری به هر حال حس دیگه ای داره

خیلی از دوستان هم منو به زبان های مختلف راهنمایی کردن که بتونم در امد بیشتری داشته باشم من هدفم درامد نیست میخواهم چیز هایی رو یاد بگیرم که با اون یک برنامه جهانی رو بنویسم فکر من فقط توی ایران نیست توی جهانه می خواهم اگر خدا قسمت کنه برای تحصیلات پیرفته برنامه نویسیم به خارج از کشور سفر کنم (گرچه پول ندارم)

خلاصه اینکه دوستان هم سن من هم ودن که منو راهنمایی کردن من میخواهم پایه برنامه نویسی رو یاد بگیریم

مثلا برخی میگن که برنامه نویسی تحت دسکتاپ

سوالم این اصلا خود ویندوز اندروید php و یا asp این ها با جه کدی زبانی یا روشی ساخته شدن یا اصلا هکر ها از چه زبانی استفاده میکنند ؟

هدف اصلیم یاد گیری بی حد اندازه و تخصص روی دو یا سه زبان هستش که مطمعنا یکی از اون ها وب هست البته برای یاد گیری پول هم نیازه برای یاد گیری انلاین خیلی از سایت های معروف انگلیسی هستن کهنیاز به زبان انگیلسی خوب داره که متاسفانه من یا دارم تحقیق میکنم و یاد میگیرم برای کامپیوتر یا درس های مدرسه هستش پس وقت رفتن به کلاس انگلیسی رو هم ندارم ولی این کلاس ها هم رفتم یکی دو ترم فایده ای نداره

بعضی از دوستان هم بودن که تقریبا تو سن خودم بودن حسودیم شد که کاش زود تر از این شروع میکردم تا بتونم مثل شما حرفه ای باشم

دوباره ممنون

لینک به ارسال

مثلا برخی میگن که برنامه نویسی تحت دسکتاپ

سوالم این اصلا خود ویندوز اندروید php و یا asp این ها با جه کدی زبانی یا روشی ساخته شدن یا اصلا هکر ها از چه زبانی استفاده میکنند ؟

کلا این زبان ها سطح بندی دارن سطح بالا سطح میانه سطح پایین

بیشتر این زبانها مثل جاوا که توی اندروید استفاده میشه یا سی شارپ که تو asp استفاده میشه زبان سطح بالا محسوب میشه

زبان php فک کنم سطح بالا یا متوسط محاسبه میشه دقیق یادم نیست

و کامپایلر این زبانها رو با زبان assembly و یا زبان ماشین که بیشتر اسمبلی برای راحتی نوشته میشه ... این چیزا رو توی دانشگاه دقیق توضیح میدن

اما اینکه هکر از چه زبانی استفاده میکنه باید بگم بستگی داره

ببینید اول تعریف از هک چیه یه مثال ساده میزنم یه لامپ 60 وات بهش برق 220 ولت بدی یه اتاق رو روشن میکنه حالا اگه بیای یکم ولتاز بیشتری بدی نور بیشتری میده ... به این میگن هک یعنی روی روند کار لامپ تسلط کاملی داشته باشید و اون چیزی رو که خودتون میخواهید بدست بیارید

اگه بخواهید هکر یه سایت بشید باید ببینید اون سایت با چه زبانی برنامه نویسی شده و نسخه اون زبان چیه و باید روی این نسخه زبان کاملا تسلط داشته باشید تا بدونید نقاط ضعف قدرتش چیه و با چه کاری میشه به هدفتون که مثلا نفوذه برسید ... پس یه هکر واقعی هم مثل یه برنامه نویس تقسیم بندی میشه یکی تو کار سایته یکی تو کار عابربانکه یکی تو کار برنامه ویندوز ...

ولی شاید ببینید یه عده که خودشون رو هکر میدونن ولی هیچ زبان برنامه نویسی بلد نیستن ... اینها یه جوری هکر نما هستند چرا چون هکرها مشکلات یه زبان رو پیدا میکنند و به سایت سازنده اون زیان میدن یا نه نمیدن و ازش سو استفاده میکنند ... اخر سر سایت سازنده میفهمه که این مشکل از کجاست و چطوری میشه باهاش هک کرد و چطوری میشه جلوگیری کرد ازش ... میاد میگه برای اینکه اینطوری هک نشید اینکارها رو بکنید ... برای اینکه مطمئن بشید هک نمیشید این طوری به سایتتون حمله کنید ببینید برطرف شده یا نه .... این هکر نماها منتظر این حرفا می مونن بعد که فهمیدن میرن سایت هایی که این مشکلات رو حل نکردن رو هک میکنن ......

بعضی از دوستان هم بودن که تقریبا تو سن خودم بودن حسودیم شد که کاش زود تر از این شروع میکردم تا بتونم مثل شما حرفه ای باشم

دوباره ممنون

هیچ وقت فک نکنید عقب هستید بنده وقتی هم سن شما بودم تازه کامپیوتر خریدم و تازه داشتم کلیک راست کلیک چپ رو تمرین میکردم ... علاقه و هدف مهمه ... در مورد زبان هم بنظر بنده لازم نیست که کلاس برید سعی کنید مقالات انگلیسی رو بخونید با کمک ترجمه گر ها بعد از مدتی می بینید قدرت درکتون فوق العاده شده

به امید موفقیت شما نوجوون ها و به امید موفقیت ایران عزیز

لینک به ارسال

به نظر شما باید توی دانشگاه چه رشته ای برم و از الان روی چه چیز هایی کار کنم که بتونم توی برنامه نویسی توی دانشگاه راحت تر باشم یعنی نسبت به بقیه جلو تر باشم و اگر امسال تابستان به کلاس asp.net برم خوبه یا نه و پیش نیاز های asp.net جیه

من اگر بخواهم زبان های سطح متوسط و یا پایین رو یاد بگیرم باید به چه رشته ای برم و باید چه راهی رو طی کنم؟

بازم ممنون

ویرایش شده توسط mosa5445
لینک به ارسال

به نظر شما باید توی دانشگاه چه رشته ای برم و از الان روی چه چیز هایی کار کنم که بتونم توی برنامه نویسی توی دانشگاه راحت تر باشم یعنی نسبت به بقیه جلو تر باشم و اگر امسال تابستان به کلاس asp.net برم خوبه یا نه و پیش نیاز های asp.net جیه

من اگر بخواهم زبان های سطح متوسط و یا پایین رو یاد بگیرم باید به چه رشته ای برم و باید چه راهی رو طی کنم؟

بازم ممنون

شما رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار برید به خواستتون میرسید - رشته خودم بود - فقط سعی کنید دانشگاه صنعتی شریف قبول بشید تا رشد کنید غیر از این مگه خودتون بخواهید تا رشد کنید

لینک به ارسال
  • 2 هفته بعد...

سلام دواره به همه ی دوستان عزیز بعد از کلی تحقیق تصمیم گرفتم برم سمت برنامه نویسی اندروید و دیدم که این برنامه نویسی یک پشنیازی داره که اون هم جاوا هست اول اینکه از شما دوستان میخواهم یک سایت به من معرفی کنید که ویدئ های اموزشی با زبان فارسی داشته باشه و به زبان ساده توضیح بده خودم از سایت به نام کائسنا دانلود کردم اما کسی که درس میداد نمیگفت به چه دردی میخوره مثلا ارایه هایی که درس میدی به چه درد میخوره که اگر یاد گیری با به کار گیری استفاده باشه طبیعتا اشتیاق هم بیشتره برای یاد گیری ازتون خوهش میکنم که یک سایت خوب معرفی کنید

و دوم اینکه جاوا اسکریپ رو به من یک توضیحی بدین که باهاش چه کار هایی میشه کرد و چه تفاوت هایی با جاوا داره؟

ممنون

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...