رفتن به مطلب

نظر شما اساتید درباره قالب طراحی شده بنده

voyager

پست های پیشنهاد شده

سلام به بزرگان سایت wp-parsi. بعد از 4 روز یه قالب مخصوص سایت گیم طراحی کردم . یه قیمت به عنوان مثال اگه بخوام فقط PSD رو بفروشم چند میارزه و در آخر هم میخواستم نظرتون رو بدونم که چه مشکلاتی داره انتقاد پیشنهاد دارید بدون رو در وایسی بگید . . ممنون ازتون

قالب صفحه اصلی :

1025143438630645318_HomeW.png

قالب ادامه مطلب :

39071143438645517885_edameW.png

لینک به ارسال

قالب خوبیه

قیمت نمیتونم تعیین کنم چون طراح نیستم ولی قالب رو دوست دارم

لینک به ارسال

سلام

قالب عالیه. فقط اگه رو هدر بیشتر کار بشه خوبه. در مورد قیمتش بخوام برات بگم متاسفانه یا خوشبختانه تعرفه مشخصی برای طراحی نیست. البته هر سال یه نرخی اعلام میشه اما کنترلی رو قیمت ها نیست و هر طراح نسبت به وقتی که میزاره توافقی برای مشتری قیمت تایین می کنه. من باشم این طرح رو کمتر از 200 نمیدم. ;)

موفق باشید

لینک به ارسال

من هم روی همون هدر و منو بالا بالای سایت !

ی جدا کننده دیگه هم باشه بهتره ! توی هدر اصلا جا برای لوگو سایت نیست ! قیمت 100 تا 150 ت البته از خودم گفتم شاید کمتر یا بیشتر باشه !

لینک به ارسال

قیمت 100 تا 150 ت البته از خودم گفتم شاید کمتر یا بیشتر باشه !

قیمت قالب اختصاصی کمتر از 400 هزار تومان کسی طراحی نمی کنه ! (البته اگر بیشتر روش کار بشه)

میتونید قالب رو هم توی فروشگاه بزارید برای مثال به 10 - 20 نفر با قیمت 50.000 تومان (یا هر قیمتی که مد نظر خود شما میباشد) بفروشید .

موفق باشید .

ویرایش شده توسط محمدرضـا
لینک به ارسال

سلام ، خیلی عالیه!

منتهی یه نکته که چشم من رو گرفت اینکه فضای خالی توی فوتر و قسمت فرم دیدگاه ها خیلی زیاده.

یعنی هدر شلوغ پست و ستون هم شلوغ ولی از فضای بینابین که رد میشی یهو فضای خالی زیاد میشه ، مخصوصاً توی فوتر میتونه خیلی کوتاه تر باشه و قسمت دیدگاه ها هم فضای بیشتری رو بگیره تا عالی تر بشه.

در مورد قیمت فکر کنم اگر یه وقت کوچیکی بذاری تا حالت های رسپانسیوش هم رسم کنی (چون طرّاحی خوبی هست رسپانسیوش آسونه) قیمتش بیشتر میشه.

قیمتش همینجوری چون فکر همه جا بودی فکر کنم بالا 150 بخرنش

لینک به ارسال

این چیزی که من دیدم که خوب بود.ولی هیچ چیز جای قالب اصلی نیست.

البته دوستان مشکلات را عرض کردند ولی باز هم من تکرار می کنم یکی فضای خالی در فوتر است.

دو مورد دیگر که دوستان نگفتند این ها هستند

از نظر من فونت توی قالب خیلی خیلی مهم است.اگر فونت های عجیب و غریب در سایت استفاده شود معمولا چشم خواننده را می زند. این فونتی که اسمش را یادم رفت در کل فونت خوبی است ولی بیشتر بدرد تیتر ها می خورد و جایی که نوشته زیاد است (بیشتر از یک خط یا چند خط نصفه) زیاد خوب نیست.فونت ایران سن سریف فونتی مناسبی است.یک نوع فونت جدید که من خودم تو تعداد خطوط بالا تست کردم و واقعا خوانا و به یه نوعی جالب است.در ضمن چون خیلی کم استفاده می شود تنوعی هم محسوب میشه.

و مورد دوم اینه که معمولا تگ ها در خود نوشته است نه در صفحه اصلی یا ارشیو.همین! :)

بحث قیمت هم هر طور خودت می دونی.این طوری که من می بینم معمولا برای هر شهر فرق می کنه. تو شهرستان ما طراح وردپرس داریم همین قالب را دست کم 300 یا 400 طراحی می کنه.

ویرایش شده توسط alireza1375
لینک به ارسال

الان که زیاد نگاه کردم ! طرح زیاد جالب و حرفه ای به نظر نمیاد .

در واقع از فوتر خیلی ساده استفاده شده ، مخصوصا فونت های tahoma که بخاطرشون قشنگی قالب رو از دست داده ،

و بیشتر به نظرم طرح قالب فوق (فلت) تکراری هست .

لینک به ارسال

فقط بجای این اسلایدرش و 2 تا پست سمت راستش ، کلا از یه اسلایدر شبکه ای استفاده کنی به نظرم بهتره . یه اسلایدر مثل زومیت و .... . خسته نباشی در کل .

لینک به ارسال

من یه توضیح راجع به فونت و اینا ها بدم.

فونت برعهده خود قالب ساز و نویسنده های سایت هست که از چی استفاده کنن و اصلاً مربوط به PSD نیست! PSD تنها یه چارچوب و رنگبندی رو مشخّص میکنه.

اگر انتقادی بر فونت میخواین بکنین باید این باشه که برای زیباتر شدن PSD ارزشش رو بسنجین نه اینکه بخواین ارزش PSD رو باهاش بالا پایین کنین (امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ، در کل میخواستم بگم که فونت روی کار حرفه ای PSD تأثیر نداره و یه امر روانشانسی هست بیشتر و بیشترم مربوط به نویسنده های سایت هست)

یه مسئله دیگه! یادمون باشه داریم روی فقط طرح و PSD قیمت میذاریم نه قالب!

درسته که بعضی اوقات PSD خیلی گرون میشه ولی اون مربوط به PSD های حرفه ای هست نه یه PSD ساده (توی اونطور PSD ها مثلاً طرّاح ایده پردازی میکنه که موقع هاور این قسمت اینجوری بشه و مثلاً تیتر بعد از هاور مشخّص بشه و به دلیل همین ایده پردازی هست که قیمتش بالا میره ، توی این PSD ما چیزی به نام ایده پردازی نمیبینیم پس قیمتش خیلی ساده هست و پایین هست)

قیمت 300 یا 400 هم برای برنامه نویسیش میگیرن ، مثلاً اگر من بخوام این قالب رو کد کنم تمام اطلّاعات رو تا جای امکان جوری مینویسم که نویسنده دخالتی توش نداشته باشه ، مثلاً حجم رو میشه با کد های PHP رو آورد و یه سری جاها هم مثل آموزش نصب رو باید به صورت بولین گذاشتش (ممکنه یه سری پست ها احتیاجش نداشت)

اینطور مسائل هست که قیمت رو بالا پایین میبره و حتّی توی این قالب میتونه قیمت طرّاحیش خیلی ارزون مثلاً 100 تومن باشه یا اگر بخواد حرفه ای کار کنه قیمت رو ببره بالای 1 میلیون تومن (مثلاً برخی از طرّاح ها قالب رو سئو و آپتیمایز میکنن قیمت رو میبرن بالا ، گاهی هم میبینین بعضی قالب ها خب خیلی حرفه ای هستن و مثلاً ابزارک های شخصی دارن)

دلیل اختلاف قیمت ها هم همینه... نباید انتظار داشت یه طرّاح که توی هنرستان طرّاحی رو یاد گرفته و داره به صورت مبتدی کار میکنه قیمتش با یه نفر که چندین ساله توی اینکار هست یکی باشه.

لینک به ارسال

فونت برعهده خود قالب ساز و نویسنده های سایت هست که از چی استفاده کنن و اصلاً مربوط به PSD نیست! PSD تنها یه چارچوب و رنگبندی رو مشخّص میکنه.

ما تا جایی که PSD هارو دیدیم ، با فونت طراحی کرده اند ، یعنی درواقع PSD به صورت کامل ،

کد نویس هم ، طبق PSD ، دقیق اون رو به HTML تبدیل میکنه .

اگه اینطوری که شما میگید باشه ، طرف میاد با نرم افزار Paint ، چندتا ستون میکشه و میزاره برای فروش !!!

بعد ایشون هم مخواهند PSD رو بفروشند ، طرح و زیبایی و فونت PSD فوق مهم هست .

و بخاطر فونت ها و رنگ بندی و سایر چیزها قالب قشنگی رو از دست داده .

لینک به ارسال

ما تا جایی که PSD هارو دیدیم ، با فونت طراحی کرده اند ، یعنی درواقع PSD به صورت کامل ،

کد نویس هم ، طبق PSD ، دقیق اون رو به HTML تبدیل میکنه .

اگه اینطوری که شما میگید باشه ، طرف میاد با نرم افزار Paint ، چندتا ستون میکشه و میزاره برای فروش !!!

بعد ایشون هم مخواهند PSD رو بفروشند ، طرح و زیبایی و فونت PSD فوق مهم هست .

و بخاطر فونت ها و رنگ بندی و سایر چیزها قالب قشنگی رو از دست داده .

پست بالای من پاسخ @alireza1375 بود و خود ایشون هم فهمید منظور رو.

دوست عزیز فونت هیچ ربطی به PSD نداره! ایشون در مورد متون بلند صحبت کردن و متون یعنی پست ، پست هم یعنی بر عهده نویسنده! نویسنده میتونه از هر فونتی دوست داشت استفاده کنه.

paint به شما یه طرح ساده رو میده نه یه چارچوب و رنگ بندی.

بله ، من در متن بالا هم گفتم قالب باعث زیبا تر شدن PSD میشه و مثل اینکه شما نخوندین متن رو.

امّا این زیبایی تنها برای جلب نگاه مشتری هست نه چیز دیگه ، چون زمانی که شما دارین پستی رو مینویسین توی فونت هاش تغییر ایجاد میکنید

+ اگر شما تا به حال به عنوان طرّاح از PSDی استفاده کردید 100% خواهید دانست که PSD تنها و تنها یه طرحه!

______

بذارین با این مثال براتون صحبت کنم که قابل فهم تر باشه.

ما توی این PSD یه مکان داریم به نام "نظرسنجی" به نظرتون منظور این PSD اینکه طرّاح باید و باید یه نظرسنجی هم برای این قسمت در نظر بگیره؟!!!

نه این نظرسنجی تنها نشون میده که اینجا باید بشه امکاناتی رو از قبیل نظرسنجی قرار داد که یعنی ابزارک :)

این تفاوت PSD و برنامه نویسی هست.

یعنی طرّاح طرح میاد و امکانات مورد نیاز رو در نظر میگیره (از جمله همین نظرسنجی ها و باکس دانلود و شبکه های اجتماعی و...) و برنامه نویس وظیفه اش هست که نسبت به دانشی که داره ترجیح بده چجوری طرّاحیش کنه.

______

وگرنه اگر حرف شما بود که برنامه نویس این طرح بنده خدا مجبور بود نظرسنجی هم برنامه نویسی کنه برای این قالب :)

______

راستی یه مورد هم دوستان گفته بودن راجع به برچسب ها (تگ ها):

برچسب ها توی صفحه اصلی اگر قرار بگیره اشکال نداره ، ولی بهتره همشون یه جا جمع بشن (مثل تمام سایت های بزرگ که برای سئو میان و برچسب ها رو توی صفحه اصلی جمع میکنن)

اگر برچسب ها هم درصفحه اصلی برای هر پست تکرار بشن کار اشتباهی انجام نشده و توی خیلی از قالب ها اینکار رو میکنن (نکته خوبش اینجاست که دیگه لازم نیست یه لوپ جداگانه توی تک نوشته ایجاد بشه)

ولی خب توی این طرح کاملاً اشتباه به کار رفته چون توی قالب ادامه مطلب نیست

__

راستی یه نکته دیگه راجع به این طرح که فکر میکنم اشکال به وجود اومده در مورد فضاهای خالی هم بیشتر به همین دلیل هست اینکه ابعاد این طرح مناسب نیست.

ابعاد قالب حتّی اگر رسپانسیوم نباشه باید با ابعاد مانیتور های کوچک یکی باشه که اینجا یه چند پیکسلی زده اونور تر.

لینک به ارسال

البته خوب قیمت 100 - 200ت PSD همینه دیگه !

فرد هست با 50 هزار تومان psd فلت میزنه !

اما یه سر به تعرفه رسمی خدمات و آثار طراحان گرافیک ایران 1394 بزنیم کلا متوجه میشید .

فقط کافیه برخی از تعرفه هارو بخونید !

طراحی رابط گرافیکی کاربر

وب سایت ثابت (Static Website)

شامل ایده پردازی ، طراحی صفحه اصلی و

صفحات داخلی ، طراحی ساختار کلی

قیمت پایه : 50,000,000 ریال

بهینه سازی ، طراحی و واکنش گرا

قیمت پایه : 25,000,000 ریال

لینک : http://newsite.graph...2813405d46c.pdf

موفق باشید .

ویرایش شده توسط محمدرضـا
لینک به ارسال

البته خوب قیمت 100 - 200ت PSD همینه دیگه !

فرد هست با 50 هزار تومان psd فلت میزنه !

اما یه سر به تعرفه رسمی خدمات و آثار طراحان گرافیک ایران 1394 بزنیم کلا متوجه میشید .

فقط کافیه برخی از تعرفه هارو بخونید !

طراحی رابط گرافیکی کاربر

وب سایت ثابت (Static Website)

شامل ایده پردازی ، طراحی صفحه اصلی و

صفحات داخلی ، طراحی ساختار کلی

قیمت پایه : 50,000,000 ریال

بهینه سازی ، طراحی و واکنش گرا

قیمت پایه : 25,000,000 ریال

لینک : http://newsite.graph...2813405d46c.pdf

موفق باشید .

بله اینگونه است...

لینک به ارسال

برخی از قسمت های این قالب بنظر میاد کپی شدست !

تقریبا شبیه این قالب هست طرح مطالب رو ببینید :

http://dl.20script.ir/img/demo-portal-download-pasargard.jpg

http://www.20script.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-responsi/

با کمی شخصی سازی هایی که انجام داده شده دوستان فکر میکنند اختصاصی هست !

کمی بیشتر بگردیم احتمالا خود قالب رو هم پیدا کنیم .

لینک به ارسال

برخی از قسمت های این قالب بنظر میاد کپی شدست !

تقریبا شبیه این قالب هست طرح مطالب رو ببینید :

http://dl.20script.i...d-pasargard.jpg

http://www.20script....انلود-responsi/

با کمی شخصی سازی هایی که انجام داده شده دوستان فکر میکنند اختصاصی هست !

کمی بیشتر بگردیم احتمالا خود قالب رو هم پیدا کنیم .

دوست عزیز کجای قالبایی که لینک کردید کپی شدس ؟ فک کنم با قانون طراحی وب آشنایی ندارید ، فلت ها همگی از یه قانون پشتیبانی میکنن ، اگه اینطوریه پس همه قالب های فلت که تو دنیا هست از هم دیگه کپی شدن ، ممنون میشم از این قبیل صحبت هارو تو پ خ بهم بگید تا با دلیل و منطق جوابتون رو بدم . موفق باشی

لینک به ارسال

ممنون از همه دوستان بخاطره راهنمایی که کردن ، تا جایی که تونستم مشکلات ادامه مطلب رو برطرف کردم نظرات و انتقادای شما دوستان عزیزه که باعث پیشرفت میشه . در جواب دوست خوبم محمد رضا که تهمت به نوعی دزدی رو به بنده زدن با گفتن حرف "

کمی بیشتر بگردیم احتمالا خود قالب رو هم پیدا کنیم . " علت این خشونت رو نمیدونم اما من تازه وارد و با صراحت هم میگم آموزشارو با هزینه 200 هزار تومن از سایت همیاوردپرس خریدم و درحال تعلیم کد نویسیش هستم ، آشنا نبودن من دلیل بر این نیست که بنده دزد هستم و از سایتای دیگه کپی میکنم دوست گلم .

فونت + هدر + فوتر + قسمت نظرات + تگ مطلب + هاور در منوبار و باکس دانلود و ... رو تغییر دادم فردا هم انشاا... صفحه اصلی رو به لطف شما عیب یابی میکنم . از فونتی که فرمودید هم استفاده کردم ، فونت ایران سن سنیف

دوستانی که میگن قالب انقدر نمیارزه کمی با خشونت صحبت کردن هم بگم بنده هیچ قصدی فعلا از فروش کارهام ندارم و فقط چون تازه کارم خواستم ببینم قالبی که ساختم چقدر ارزش داره وگرنه قصد جسارت نداشتم ، من قالب رو اینجا فرستادم تا بتونم با کمک شما تمام مشکلاتش رو رفع کنم که خوشبختانه خیلیاتون بزرگواری کردید و راهنماییم کردید . اگه باز مشکلی تو این قالب ادامه مطلب بود حتما بگید تا برطرفش کنم ممنون ازتون .

464714345870895105_edameW.png

ویرایش شده توسط voyager
لینک به ارسال

اگر بار اولتون هست (که فکر نمیکنم بار اولتون باشه :D ) بسیار خوب کار کردین

اما بهتر هست سعی کنیم کمی خلاقیت کار رو بالا ببریم چون قالب های در این سبک و مدل زیاد هست

مخصوصا از زمانی که وب سایت های مثل تم فارست و ... محبوبت پیدا کردن انواع و اقسام طرح ها خلق میشه اما اونی فروش مناسبی پیدا میکنه که خلاقیت برتری داشته باشه و جلوه ای تازه برای کاربر داشته باشه

یک سری مشکلات داره که باید برنامه نویس باشی تا بدونی که آیا میشه این رو به کد تبدیل کرد یا نه

یک نمونه : داخل ستون سمت راست مواردی که بصورت منو 2 ستونه هست رو نمیشه با کد درآوردش چون باید به هر لینک یک طول داد تا بصورت 2 ستونه درآوردش

حالا آیا عرض هر دو ستون یکسان هستن؟

به این ریزه کار ها اگر دقت کنیم خیلی طرح بهتری میشه

یا به قول دوستمون تگ برچسب ها داخل صفحه اصلی چه میکنه؟

صفحه اصلی دقیقا مثل ویترین مغازه هست و هر مورد اضافی سریع به چشم میاد

یا کامنت طرف چرا نصفه تو کادر هست باید تمام کادر رو در بر بگیره , اگر هم میخوای نصفه باشه پس کادر خاکستری هم هم اندازش کن

در کل برای شروع قدم بزرگ و محکمی برداشتی

از روی طرح های بزرگ دنیا الگو بگیر اما عینا کپی برداری نکن

موق باشی

ویرایش شده توسط فرهاد
لینک به ارسال

سلام ممنون فرهاد جان ، بله بار اولم هست که بصورت تخصصی PSD میسازم .

چشم تمام سعیم رو میکنم که خلاقیت و بهتر کنم .

در مورد تگ تو صفحه اصلی بگم فکر نمیکنم اشتباه باشه سایت گیم مدز برا بنده هستش و نزدیک به 180 تومن برای کدنویسی و PSD خرج کردم . www.GameMods.ir . از منوی سمت راست قسمت موضوعات رو از اون الگو گرفتم و اینکه تگ ها هم تو صفحه اصلی استفاده شده که مشکلی فکر نمیکنم داشته باشه .

اون کامنت ها رو هم حتما درست میکنم ممنونم بخاطره راهنماییت . ممنون موفق باشی

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...